Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sun, 13 Jul 2014 , 17:43

Admin , mos harro me vu ndeshjen finalen . Me nje rrezultat te sakte mundesh me e fitu skedinen

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Miri » Sun, 13 Jul 2014 , 17:56

Fiton Argjentina ma as mos e diskotoni :)

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Sun, 13 Jul 2014 , 19:29

Miri wrote:Fiton Argjentina ma as mos e diskotoni :)
Hahhaha
Ku je ma?
Paske ardhe me ba shamate m'duket :D

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Admin » Sun, 13 Jul 2014 , 20:57

Gjermani - Argjentine 0-2
Vllaznit Ultras

Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Mon, 14 Jul 2014 , 09:00

urime tifozave gjermon te forumit!

Fitoj ekipi qe e meritonte.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Mon, 14 Jul 2014 , 23:49

Argjentin Gjermani 0-0
Piket e fitume jan : Altini 2 pike
Renditja perfundimtare1..Altini 61 pike
-----------------------
2..Admini 57 pike
3..Skodrinoni 52 pike
4..Mondi 48 pike
5..Vvvllaznia 46 pike
6..Fpjalmi 46 pike
7..Ledi 45 pike
8.. Goldi 4 pike

Altini , me nji merite te madhe duke udheheq klasifikimin qysh ne mesin e boterorit , fiton skedinen dhe shumen 100 dollar per here te dyte duke iu bashku Adminit si fitusat e vetem qe e fitune skedinen 2 here , duke lan mrapa Ledin , dhe Vvvllaznine qe e kan fitu vetem 1 here , por duke shpresu qe rradhen tjeter te kena fitues te ri .

Altin , me shkruaj informacionin tand ne privat, emer dhe mbiemer , gjithashtu qyteti dhe shteti ku banon, dhe do te qoj numrat sekret me money gramm , njisoj si heren e fundit , dhe urime per fitoren e Skedines se kampionatit boterore Brazil 2014 . Gjithashtu , urime te gjith tifozave Gjerman per kupen e botes , qa fatkeqesisht nuk pati nje finale sepse per ta ba ma te meritume titullin kampion per gjermanet , u donte qe Kuroren tia merrte Hollandes qe shkaterroj Kampionen e botes Spanje duke i marre kuroren ,sepse u pa shume mire qe te shkaterrosh brazilin me goleade nuk ishte e veshtire megjithate , urime te gjithe tifozave Gjerman , sepse duke pare sa finalet qe kishte Gjermania , e meritonte te fitonte kete boterore

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Man in Redblue » Tue, 15 Jul 2014 , 11:00

Miri wrote:Fiton Argjentina ma as mos e diskotoni :)
Si mete tu lan nam mor burre :mrgreen: hahahahah

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Man in Redblue » Tue, 15 Jul 2014 , 11:04

fpjalmi wrote:
Man in Redblue wrote:
fpjalmi wrote: Mos te harrojm se ne shkoder kan ra nga Balkoni i katit te peste vetem se humbi brazili ose gjermania , dhe ka 20 vjet qe nuk ka ra kush poshte , pra do te thote , ka ndryshuar dhe do ndryshojn pak nga pak
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
Ku je mor MAN se na ke mungu shum si neve ashtu edhe skedines . Je i vetmi me Mondin Skodrinonin dhe Goldin qe nuk e keni fitu hala skedinen , megjithate me vjen mire qe na erdhe ka fundi i boterorit , sepse nuk kishte se si te ndodhte mos te vishe tashti qe finales i erdhi Gjermani qe po pret Neser Hollanden . Urime per fitoren ty dhe gjithe gjermaneve. Un e di se te gjithe gjermanet e forumit qe dojn me pa nje duel real , te gjithe dojn me pa Holland - Gjermani , sepse nese do te delte Argjentina ( larg qofte ) Asnji Gjerman nuk do te donte me fitu finalen Gjermani nje finale te cofun me argjentinen ashtu siq ishte sot Brazili i Cofun , dhe po e them te cofun sepse 4 vite me pare i dhate 4 gola dhe sdo kishte kuptim tashti ti jepshit 8 , prandaj nje finale reale do ishte GJERMANI HOLLAND
Flm pjalmi. Gzohem se nuk e fitoi Argjentina botnorin jo vetem se jam tifoz gjerman, por futbolli argjentinas nuk me pelqeu aspak. Lujten futboll te disiplinum, por une prej kampionit te botes pres futboll ma spektakular.

Me vjen keq per Hollanden, dhe per mendimin tem titullin lojtari ma i mire i botnorit e meritote patjeter Roben (ose Müller). Sprintat, energjia, triblimet, angazhimi i Robenit ishin shume ma nalt se te Mesit.

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Altin » Tue, 15 Jul 2014 , 11:14

pjalm a i more mesazhet ne privat?
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Tue, 15 Jul 2014 , 21:56

Altin , itesh sa e pash mesazhin tand dhe sa i mora te dhanunat . Mbasneser qe i takon e premte ne oren 7 mbasdite fix me oren tande , do ti qoj numbrat sekret ne Facebook si rradhen tjeter , sepse sot dhe neser nuk kam mundesi me e gjet monygramen hap , sepse kur e mbaroj punen , asht e mbyllun , e te premten dal ma shpejt prej punet . KLM

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Tue, 15 Jul 2014 , 22:40

Man , urime per kupen e botes sepse e meritut , jo vetem ju por edhe europa sepse europa meritote nje finale europiane , vecse lash 1000 dollar dollar per gjermanine , sepse i fala barazimin , e mendova 4 vite ma pare , e thashe me vedi , Gjermania do ta bajn nji gol per 90 minuta :( . Edhe un mendoj se Robbeni ka ba shum , por dhe Muller nuk ka ba ma pak dhe per mendimin tem , i takote nji lojtarit gjerman qe ishte ishte Muller , sepse e meritonte ma shum se askush jo vetem jo vetem se dolen ne finale por Muller ka ba shum edhe 4 vite me pare dhe ishte katastrofike ta merrte mesi , qe si me gjermanet dhe si me hollandezt , na merrte madhi ta shifshim me top ne fush . Sa per hollanden sincerisht ne shpirt me ka keput si me ken Vllaznia duke humb gjysmefinalen e kupes se kampioneve 8) :) , jo vetem se ishte skuadra e pare ne Histori qe eleminohet , duke mos humb asnji ndeshje duke fillu nga Eleminatoret e botnorit , por duke fitu ma shum ndeshje dhe duke shenu me shume dhe pesu gola ma pak gola , si asnji asnji shtet tjeter , dhe duke pa qe kuroren e mbretit ia mori spanjes duke e shkaterru , dhe duke ul 8 vjet sundimin qe i bani botes , ajo korore qe i mori spanjes , sikur te bashkoheshin me kupen e botes bashke , do te isha shum i sigurte qe do shihnim finalen ma te maeritume ne bote, pse jo ndoshta dhe finalen ma te forte te te gjithe botnoreve , por te vjen keq me te vertete qe Van Persi e la per heren e trete ne balte Hollanden pikerisht ne fundin e Boterorit sepse ndoshta po te ishte ai ne forme me Argjentinen , nuk kishte pas nevoje hollanda me shku ne penalltite qe e mallkuan Hollanden 8 here , vecse qa ti bash , ky asht futbolli prandaj topi asht i rrumbullaket :( :( :( :( :( :( :( :(

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Wed, 16 Jul 2014 , 00:29

Nuk a njisaj me rrah brazilin ne gjysfinale 7-1
si me e rrah brazilin e pa motivum ne finalen e vogel

sa per topin e arte per mu asht turp
jo per ti ba qejfin pjalmit po topin e arte e meritonte roben ka ba nje kampionat te shkelqyshem
vec me kosta riken me ka zhgenjy por gjithsesi mendoj ka ken ma nelt se messi ne cdo aspekt
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Wed, 16 Jul 2014 , 02:41

GOLDIAN wrote:Nuk a njisaj me rrah brazilin ne gjysfinale 7-1
si me e rrah brazilin e pa motivum ne finalen e vogel

sa per topin e arte per mu asht turp
jo per ti ba qejfin pjalmit po topin e arte e meritonte roben ka ba nje kampionat te shkelqyshem
vec me kosta riken me ka zhgenjy por gjithsesi mendoj ka ken ma nelt se messi ne cdo aspekt
Goldi,ndoshta jam gabim por mu mu duk sikur Hollanda ishte ajo e pamotivumja ,sepse nuk ishte njisoj si te lute me brazilin per me dal ne finale dhe te lute per vendin e trete , kur iu prene kamt me mallkimin e penalltive.

Perseri ndoshta jam gabim , por Brazili I vertete ishte para 4 fitesh me yje ne formen ma te mire,ne ate moment kur kaka u shit te Reali prej Milanit, dhe jo ku I sotmi qe nuk kishte as 5 perqind te lojtareve 4 vite me pare ,dhe per mendimin tem,nuk u donte me marr pjese aspak . Goldi, kush ndeshje e brazilit ishte ma e bukura perveq kur lujti me hollanden dhe gjermanine . Po te pyes sepse aq sa pash une, Brazilin e ndiohmoj zoti me kalu kilin dhe kolumbin .

Goldi, Kostarika dergoi 7 kupa ne shpi ,italine uruguajin dhe angline ,dhe nuk kishte ardh kot deri aty, dhe ishte njisoi si Algjeria qe ishte duke rrah perpak argjentinen ne grup, prandaj hollanda dhe gjermania kishin problem me ato 2 skuadra

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Wed, 16 Jul 2014 , 11:32

Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Miri » Wed, 16 Jul 2014 , 16:11

Skodrinon wrote:
Miri wrote:Fiton Argjentina ma as mos e diskotoni :)
Hahhaha
Ku je ma?
Paske ardhe me ba shamate m'duket :D
Jo mor cfar shamatet,nuk ma man ma se direkt me bani reporter :P

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Miri » Wed, 16 Jul 2014 , 16:11

Man in Redblue wrote:
Miri wrote:Fiton Argjentina ma as mos e diskotoni :)
Si mete tu lan nam mor burre :mrgreen: hahahahah
Ti u rrit e corodit mor naq :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 17 Jul 2014 , 10:34

Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori
Skodrinon , asht shum e vertete qe Gjermania ia rrasi 7 petlla Brazilit mrend ne Brazil, dhe I mbeti emri sepse fitoi kupen e botes ne Brazil, pavaresisht se Brazilit ishte I marum dhe u pa qe mund te haje jo 7 gola por edhe 15 ,por nuk jam dakort me ty kur thu qe cdo skuader meritonte cfare I takonte ,sepse Hollanda kete vit asht e vetmja skuader ne historine e futbollit qe eleminohet pa asnji ndeshje ne kohen e rregullt , sepse nji skuader kur fiton cdo ndeshje , normalisht duhet me fitu boterorin dhe nese e kthen koken mbrapa prej fillimit te eleminatoreve , ka fitore , pike te mbledhuna dhe Gola ma shum se Gjermania qe fitoi boterorin . Mos harro qe ndoshta ndeshja e vertete e botnorit ,ishte kur spanja qe shkaterroi boten dhe gjermanine per 8 vite , te shkaterrohet turpshem , dhe me kete du me te than qe nese cdo skuader mori ate qe I takon ,asht e vertete , por jo Tulipanet :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Thu, 17 Jul 2014 , 12:53

fpjalmi wrote:
Skodrinon wrote:Si rralle here, ket botnor tana ekipet kane marre ate qi kane meritu.
Urime Gjermanise! Kampion plus 7 petlla Brazilit qi kane me mbete n'histori
Skodrinon , asht shum e vertete qe Gjermania ia rrasi 7 petlla Brazilit mrend ne Brazil, dhe I mbeti emri sepse fitoi kupen e botes ne Brazil, pavaresisht se Brazilit ishte I marum dhe u pa qe mund te haje jo 7 gola por edhe 15 ,por nuk jam dakort me ty kur thu qe cdo skuader meritonte cfare I takonte ,sepse Hollanda kete vit asht e vetmja skuader ne historine e futbollit qe eleminohet pa asnji ndeshje ne kohen e rregullt , sepse nji skuader kur fiton cdo ndeshje , normalisht duhet me fitu boterorin dhe nese e kthen koken mbrapa prej fillimit te eleminatoreve , ka fitore , pike te mbledhuna dhe Gola ma shum se Gjermania qe fitoi boterorin . Mos harro qe ndoshta ndeshja e vertete e botnorit ,ishte kur spanja qe shkaterroi boten dhe gjermanine per 8 vite , te shkaterrohet turpshem , dhe me kete du me te than qe nese cdo skuader mori ate qe I takon ,asht e vertete , por jo Tulipanet :D

Edhe une doja hollanden ne finale por nuk ja arriti. Hollanda luajti bukur e pranoj por qe dhe e mbivleresuar me shume se cduhej.

E para nuk eshe njesoj me mund spanjen e 2008-2010 dhe me mund spanjen e 2014. Te gjithe lojtaret spanjoll te velur ne kupa (boteror, europian,champions)dhe qe kishin fitu gjithcka. Mos harro Pjalm se kjo spanje pervec qe ka mund gjermanine ka mund dhe hollanden ne finale 2012.

E dyta hollanda ne neshjet mbas grupit nuk qe e njejta me hollanden ne grupe. Me meksiken e pati te veshtir vetem ne min. e fundit ktheu ndeshjen.
Me Kosta Riken u kualifiku vetem mbas shortit te penalltive kurse me argjentinen theu rekord qe per mua eshte negativ. Ishte ekipi i pare gjysemfinalist gjate gjithe boteroreve qe ne ndeshjengjysemfinale nuk beri asnje gjuajtje ne kuadrat te portes.

Ket boteror e thon te gjith ekspertet e futbollit qe e mori ekipi me i mire qe ishte Gjermania me kater yje. Shenoi me shume gola nga te gjithe, vrapoi me shume se cdo ekip tjeter, dmth statikisht qe me mire se kushdo.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 17 Jul 2014 , 19:38

ledi, kur e lexova postimin tand, mendova 2 gjana, ose ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes, ose flet me tifozllek,por mandjej ndryshova mendjen sepse thashe me vedi qe nese ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes atehere mendova qe nuk ke lan ndeshjet e gjermanise pa pare dhe me fal qe po ta them hapur, por ti po flet me tifozllek. si per fillim, spanja nuk dominoj vetem ne vitin 2oo8 dhe 2010 por edhe ne 2o12 duke shkaterru italine randshem, 4 me o ne finale. Pastaj ku e kuptove ti qe spanja asht dobet, apo meqe e rrahu hollanda. Nese spanja humbi me kilin, ishte faji i tij qe luajti me rezerva sepse kujtonte se titullaret e kishin fajin dhe nuk i shkonte mendja se kishte ra ne kurthin e van galit,dhe ndeshja e fundit e spanjes me australine e tregoi shum mire qe spanja ishte viktima e don boskues. Kurse e dyta qe the, hollanda nuk luajti si ne grup ,dhe loja e hollandes ne pergjithesi nuk ishte e mire ne kete boterore sepse gjithmone ka kthyer rrezultatet ne fund dhe ne cdo ndeshje , sincerisht asht hera e pa

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 17 Jul 2014 , 22:48

ledi, kur e lexova postimin tand, mendova 2 gjana, ose Ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes, ose flet me tifozllek,por mandjej ndryshova mendjen sepse thashe me vedi qe nese Ledi nuk ka pa ndeshjet e hollandes atehere mendova qe nuk ke lan ndeshjet e gjermanise pa pare dhe me fal qe po ta them hapur, por ti po flet me tifozllek.

Si per fillim, Spanja nuk dominoj vetem ne vitin 2008 dhe 2010 por edhe ne 2012-ten dhe nese e mban mend ne 2012-ten kur Italia Shkaterroi Gjermanine ne Gjysmefinale , Spanja shkaterroi Italine ne finale 4 a 5 me 0 dhe nese ti harrove vitin 2012 qe spanja ishte ma mire se ne vitin 2008 dhe 2010 dhe permende vetem 2008 dhe 2010 apo ..........

Pastaj ku e kuptove ti qe Spanja ishte dobet, apo meqe e shkaterroj Hollanda. Nese Spanja humbi me Kilin ndeshjet tjeter , ishte faji I tranierit qe lujti me rezerva sepse kujtonte se titullaret e kishin fajin dhe nuk i shkonte mendja se kishte ra ne kurthin e Van Galit, dhe kjo gja e tregoi kur lujti me titullare me Australine , dhe nese tranieri Don Bosque e tha vete kete gja , sepse ishte i detyruar ta thoje sepse ishin gazetat qe e banen te fliste dhe gjithe bota e kuptoj kete gja para se ai ta thoshte vete , po ti , a nuk e dishe kete gja ? apo ........

Pastaj tjetra , kur the qe gjermania ka ba fitore dhe gola ma shum se askush tjeter 2 vjetet e fundit . A nuk e dije qe Hollanda per here te pare ne histori asht skuadra e vetme qe nuk ka humb asnji ndeshje duke mos fituar kupe ?, dhe ka marre fitore , ka ba gola dhe ka pesu Gola si askush tjeter ne bote 2 vitet e fundit ?. Sincerisht a e dije apo ........

Pastaj tjetra , nese nje skuader kthen rrezultatin nga humbja ne fitore ne fund te 90 minuteshit dhe e ban kete gja 4 here rresht ne ndeshjet e para si askush tjeter , a tregon qe asht skuader e dobet ashtu si thua ti , apo tregon qe asht nji skuader e madhe. Po te pyes sepse ne momentin qe kam mesu se si asht futbolli dhe deri me sot , nuk kam ndigju kurr te thuhet qe kur nji skuader kthen rrezultatin ne fund nga humbja ne fitore asht skuader e madhe , por kurr nuk e kisha ndigju qe kur nji skuader fiton 4 here rresht dhe kthen rrezultatin 4 here ne fund nga humbja ne fitore , asht nji skuader e dobet ashtu siq thua ti dhe sincerisht , a nuk e dije apo ..........

Pastaj kur me the qe Hollanda lujti dobet me Kostariken , a nuk e pe ndeshjen ? A nuk i pe 7 shtyllat dhe dhjetera raste qe nuk donte te hynte Goli dhe me the ishte ndeshja ma e dobet , kur realiteti ishte qe ishte ndeshja ma e forte qe bani Hollanda? Nese nuk e ke pa ndeshjen , do te permendi dicka . Hollanda e mbyti Kostariken ,me raste te pastra njisoj si Gana ose Algjeria qe shkaterroj Gjermanine dhe i bani golin pa dashje ne shtese . Ti nuk e dishe se sa fat kishte Kostarika qe shkoi ne penallti , apo nuk e dishe qe gana dhe Algjeria Shkaterroi Gjermanine dhe Hollanda te gjitha ndeshjet e lujti njisoi siq ia mori Kuroren Spanjes , apo ...........

Kur gjermania fitoi 7-1 dhe u ba buj pavaresisht se gjithe bota e dinte se si kishte ardh brazili aty , A nuk e dishe qe Hollanda rrahu brazilin 3-0 me sy myll dhe me lojen ma te dobet qe ka ba per 2 vjet , dhe a nuk e dishte se rrezultati 7-1 e kthej Gjermanine me kembe ne toke duke detyruar tranierin gjerman te kthente fjalet e tij kur tha 2 dite para se Hollanda te lute me brazilin , qe jam i sigurte qe fitojm finalen dhe kur hollanda i tregoi botes se sa skuader e keqe ishte Brazili , a nuk e mban mend qe tranieri gjerman pastaj tha , shanset jan 50 me 50 ? A nuk e dishe apo .............

Ti e pe ndeshjen Argjentine Hollande , kur Argjentina per 120 minuta nuk shkoi ne porte ? dhe a e mban mend kur robben humbi nji rast ne minuten e 118 -te vetem me portier dhe vonoj gjysme sekondit duke nxjerr mbrojtesi i argjentines kamen dhe nuk krahesohet me 2 rastet qe robben humbi finalen 4 vjet ma pare sepse rasti me argjentinen ishte 4 metra larg portet ?

Ledi ,sincerisht nuk e di , a ke fol me tifozllek

Du me te baj nji pyetje dhe mendoju mire para se ta thuash . Argjentina ne finale a lujti ma keq se me hollanden , apo pati raste me e mbaru ndeshjen per 90 minuta me gjermanine ?

I kerkoj Falje tan tifozave Gjerman te forumit , por sicerisht , nuk mund ta permbaja veten me gjithe ato gjana qe Ledi kishte shkruar ma siper , sepse e kuqja asht e kuqe , dhe nuk durosha qe ledi ta kthente te kuqen te bardhe

Post Reply