Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Wed, 09 Jul 2014 , 00:37

Nese e mbani mend shprehjen qe u perdorshin , Dite e marte 8 korriku, Brazili ra nga fiku. Siq duket edhe sot dia e marte 8 korriku e hodhi brazin prej fikut . Asht Hera e 5-te mos gabosha qe Brazili eliminohet me 8 korrik dhe hera e dyte qe asht e Marte

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Wed, 09 Jul 2014 , 00:42

ca u ba sante APO jam i pim une
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Thu, 10 Jul 2014 , 01:07

une kisha ken per heqjen e penalltive
asht ceshtje fati asgja ma shume
prita shume ma shume nga kjo ndeshje tu pa kualitetet e dy skuadrave
i lash 300 euro sot ku u bazova tek over
tu mendu do shenohen gola po u zhgenjeva

uroj qe argjentina te luaj hapur ne finale e jo si ku*** te shtyje kohen
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 10 Jul 2014 , 01:25

Urime Gjermaneve . Tashti e keni siguru kupen e botes . E thash edhe shum here ne forum , E vetmja skuader qe mund hollanden asht vetem penalltia .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 10 Jul 2014 , 01:32

Holland Argjentin 0-0

Piket e marra jane :

Altini 3 pike , Skodrinoni 2 pike
--------------

KLASIFIKIMI
-----------------
1..Altini 59 pike
2..Admini 56 pike
3..Skodrinoni 52 pike
4..Mondi 48 pike
5..Fpjalmi 46 pike
6..Vvvllaznia 45 pike
7..Ledi 45 pike
8.. Goldi 4 pike

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Thu, 10 Jul 2014 , 01:36

nuk ka fitu gjermania hala jo
argjentina ka mu tregu ndryshe ne finale
po une kam mbet Shum i zhgenjym nga ky 0-0
a thu se e kishin da mendjen per me e qu punen ne penallti

une personalish pjesen ma te madhe te basteve e kisha per fitore te holandes biles dhe me 2 gola diference
uroj qe finalja mos te jete nje ndeshje e tille e merzitshme
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by GOLDIAN » Thu, 10 Jul 2014 , 13:47

ku i kam tifozat gjerman kena mrri ne finale e du pak mbeshtetje
a do ja dalim a jo
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Thu, 10 Jul 2014 , 18:32

GOLDIAN wrote:ku i kam tifozat gjerman kena mrri ne finale e du pak mbeshtetje
a do ja dalim a jo
hehehehehe erdha. Besoj qe jena superfavorita dhe e meritojm kete boteror meqe kena kallxu qe jane skuadra ma e forte. Por dihet qe kur luhet nje finale nuk don me than asgja kush asht ma e fort e kush ka lujt ma mire deri tesh. Tham kujdes provokimeve, kujdes sepse para 4 vjetsh kan hanger 4 gola e ta po losin me krenari e kujdes Messit. Besoj qe mund te mjaftojn e shpresojm qe ne sulm te jemi te sakt. Personalisht jam optimist, ndeshaje me Brazilin asht pjes e historise, asht kot edhe me permend. ta po kujtohet deri ne diten e fundit qe ta po luhet ky sport

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 10 Jul 2014 , 20:39

GOLDIAN wrote:ku i kam tifozat gjerman kena mrri ne finale e du pak mbeshtetje
a do ja dalim a jo
Goldi , gjermania e mori kupen qysh ne momentin qe hollanda humbi ne penallti . Asht e kot me u diskutu kupa e botes me Argjentinen dhe e vetmja gja qa duhet me u permend asht , a do fitoj gjermania ma shum se para 4 vjeteve apo ja . Gjermanise i pershtatet shum mire loja e Argjentines dhe e Portogalise si ne krahun tjeter qe Italia asht mica e zeze

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Thu, 10 Jul 2014 , 20:45

2 ndeshjet e fundit te skedines qe do percaktojn kush asht fituesi i skedines , Altini Apo Admini

12 Korrik
-------------

Holland - Brazil =

------------------------------------------------------------
13 Korrik
-------------
Gjermani -Argentin =

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Ledi1920 » Fri, 11 Jul 2014 , 09:27

Une jam optimist. O em dt. 13 ose kurre. Kur shof demichelis,jojo tek aregjentina me vjen nje buzeqeshje vetvetiu...por gjithsesi duhet kujdes. besoj se nga ana fizike gjermania jane shume me te forte.

Sa per neshjet ne vazhdim...

Brazil-Hollanda 1 - 1

Gjermani-Argjentine 3 - 1
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Skodrinon » Fri, 11 Jul 2014 , 19:34

Si ekipe nuk kane krahasim, gjermania asht ma nalt, por argjentina ka Messin qi asht i pa parashikueshem. Heret a vone ka me kene deciziv edhe me komtaren ne nji ndeshje t'randsishme e shpresojme mos t'jete kjo.
Kam frike edhe euforine e ekipit mas 7 golave te gjysfinales
Gjermani-Argjentine 2-1
Brazil-Hollande 3-1

Altin
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 271
Joined: Sat, 01 Mar 2008 , 16:38

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Altin » Sat, 12 Jul 2014 , 11:04

12 Korrik
-------------

Holland - Brazil = 1-1

------------------------------------------------------------
13 Korrik
-------------
Gjermani -Argentin =1-1
FK PARTIZONI LEGJENDA E SHQIPERIS

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 12 Jul 2014 , 11:10

Mendoj se gjermania e fiton ndeshjen lehte , por ja me goleade si ndaj brazilit . Futbolli ne vite sidomos 4 vitet e fundit , e ka tregu qe me argjentinen , taktika e ndeshjes e nxjerr fitues ku e kunderta asht me italin qe ishte nji mace e zeze per gjermanine , kurse ne kete finale dihet shume mire qe gjermania nuk asht vetem nji mace e zeze per argjentinen , por edhe nji mace e zeze me gola tenistike . Finalja per nji ekip qe ka dale 11 here ne finale , e meriton plotesisht te kete 4 kupa si italia , sepse ne gjysmefinalen e 2006-shtes kunder italise , meritonte ma shume , dhe kjo kupe do te ishte shume e merituar duke pare se si ishte historia . Iu uroj fitore te gjithe tifozave gjerman , ne vecanti , Man in red blus

Holland - Brazil 0-0
Gjermani -Argjentine 2-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 12 Jul 2014 , 11:14

Dutch - Brazil 0-0
Dutchland - Argjentin 2-0

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 12 Jul 2014 , 11:27

Admin , mos harro se ke 2 shanse me fitu skedinen dhe nuk ke ken kurr ma afer se as 2 heret e kalume . Altini ka vu hollanden barazim dhe gjermanine barazim me argjentinen , dhe me nje fitore te 2 skuadrave qe meritonin te ishin ne finalen e boterorit , mundesh me permbys cdo gja , gje e vetmja gja qe te ndalon me e fitu asht vetem nese nuk ke shans si hollanda :( . Dicka asht e sigurt , po luajn ta fitojn skedinen 2 tifoza Hollandez :D :P , ku ne katershe kena edhe mondin , tifozin hollandez tjeter dhe ne vendin e trete skodrinon , tifoz Gjerman . Fati na denoj me shku ne finale , por skedina e tregoj ma mire qe u donte nje finale e vertete Gjermani Holland :P :P :(

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by Admin » Sat, 12 Jul 2014 , 14:08

Hahhaah Pjalmi.

Kam pershtypjen se Messi e Argjentina skane me gabu kesaj here, por me aq sa asht tregu deri tesh Gjermania asht ma ne forme e ma nelt si ekip.

Kta jane parashikimet e mija:

Hollande - Brazil = 2-0
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sat, 12 Jul 2014 , 18:01

Admin wrote:Hahhaah Pjalmi.

Kam pershtypjen se Messi e Argjentina skane me gabu kesaj here, por me aq sa asht tregu deri tesh Gjermania asht ma ne forme e ma nelt si ekip.

Kta jane parashikimet e mija:

Hollande - Brazil = 2-0
:) . Veq kujdes mos harro me vu finalen

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by vvvllaznia » Sat, 12 Jul 2014 , 21:20

Holland- Brazil 2-0
Argjentin-Gjermani 0-3

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Skedina - Kampionati Boteror Brazil 2014

Post by fpjalmi » Sun, 13 Jul 2014 , 17:40

Holland Brazil 3-0

Piket e marra jane :

Admini Vvvllaznia 1

-------------------------------
KLASIFIKIMI
-----------------
1..Altini 59 pike
2..Admini 57 pike
3..Skodrinoni 52 pike
4..Mondi 48 pike
5..Vvvllaznia 46 pike
6..Fpjalmi 46 pike
7..Ledi 45 pike
8.. Goldi 4 pike

Post Reply