Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Sat, 11 Oct 2014 , 20:21

Erdhi ehe koha me lujt me pisat. Ju qa mendoni??? Un nuk jam edhe aq optimist sepse skuadra e jone ka me ken e perbame pothujse krejt me shqiptaret Kosoves qe kan me ken shume te emocionum e kur ke emocion nuk ban gja te hajrit. Nqs lun Lenjani ne vend te Agollit mund te losin 11 geg ne fushe me Hysajn e Balaj qe do te perfaqson Shkodren e Shqiperin londineze. Ju si e perjetoni???

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Sun, 12 Oct 2014 , 09:56

ne serbi ka me ken shum e veshtire. nje barazim kishte me ken nje resultat shum I mire per ne. por une kam ma shum shpres te nje 3-pikesh ne tavoline
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Sun, 12 Oct 2014 , 19:32

Edhe une me nji barazim do t'isha shume i knaqun. Dy ndeshjet me shkjet vlejn sa nji trofe. Duhet me e dhane edhe shpirtin n'fushe.
Perfundimisht luhet pa tifoza miq. Ma mire kshtu.

Vvvllaznia
11 geget jane per maks lule velon a? :D :P
Edhe Agolli geg asht se tiranas asht nqs nuk gaboj

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Sun, 12 Oct 2014 , 19:59

Skodrinon wrote:Edhe une me nji barazim do t'isha shume i knaqun. Dy ndeshjet me shkjet vlejn sa nji trofe. Duhet me e dhane edhe shpirtin n'fushe.
Perfundimisht luhet pa tifoza miq. Ma mire kshtu.

Vvvllaznia
11 geget jane per maks lule velon a? :D :P
Edhe Agolli geg asht se tiranas asht nqs nuk gaboj
Jo jo. Maksin nuk e llogaris hiq, plak matuf nuk me ban pershtypje. Tiranasit nuk i llogaris si geg se besaj as ata vet nuk konsiderohen geg, nejse ishte kuriozitet. Nqs me thojn zgjedh midis 11 shkodranve qe barazojn ne beograd e 11 sarandiotve qe fitojn zgjedhi pa piken e dyshimit fitoren. Edhe un tham ma mire pa tifoza. As nuk du me i imagjinu polict ton kunder ultrasve serb

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Mon, 13 Oct 2014 , 12:54

Kur i shof emrat e tyne dhe tek ekipet ku lujn duket e pamundur fitorja.
me ca kam pa une kombetaren dhe me nji trainer italian do mbrohemi gjith kohes...ishalla qellon si ato neshjet qe bon i gol rrakapjetes dhe parko autobusin para portes e vetmja mundesi me mar rezultat pozitiv.


Po gjithsesi lojtaret duhen me luftu fort sikur me qen neshja e fundit e jetes.

PS. Tironsit ndjehen tirons. Geg apo tosk ska rendesi ne fund te fundit jena te gjithe shqiptar. Nqs do flasim per gjuhen anojme nga gegnishtja.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Mon, 13 Oct 2014 , 17:22

Tan jena shqiptar, por njashtu si ka tiranas, shkodran, korcar, gjakovar, ose verior, jugor, te sh.mesme ka edhe geg e toske. Edhe, o je geg o je toske. Nuk ka "asnjenen" as "te dyja". Normal mandej qi e ndin vedin tiranas, shkodran, tetovar, se cdo qytet ka kulturen e traditen e vet qi ndryshon me nji qytet tjeter edhe mrenda t'njejtes krahine.

Ca dmth "anojme nga gegnishtja"? Dialekti tiranas asht geg.

Nejse, asht muhabet i gjate. 50 vjet pushtim kan ba punen tyne

Ka te drejte vvvllaznia

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Mon, 13 Oct 2014 , 17:40

http://www.gazetaexpress.com/sport/tifo ... oto-50173/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tham qe shum mire qe do te luhet ma tifoza shqiptar makare ne menyr te organizume por a thoni asht e vertet qe nqs nje person shpalos simbole shqiptare arrestohet??? Me duket absurde...ne baze te cil ligjit??? Prej serbve gjithçka mund te pritsh. Thojn 500 preshevar ne Beograd, zoti i rujt megjithese edhe ata vet dijn me u rujt

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Admin » Mon, 13 Oct 2014 , 23:49

Mahhh ndeshje shume e veshtire dhe ja kam boll friken se tash pa rrahena keq.
Sdq e randsishme qe lojtart me hi me lujt me mend edhe me dhane maksimumin.

Ishalla nuk lujt krejt te ngjeshun ne mbrojtje sic kena ba me Danimarken se perndryshe ka me kene fundi.
Duhet me fut mesfushor te shpejt si edhe me e gjujt sa ma shume porten qe me u mundu me i mbajt nen presion.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by GOLDIAN » Tue, 14 Oct 2014 , 00:25

Ishalla ky cana po lun futboll e spo ban marrina me ba rolin e heroit kombetar
asht nje ndeshje ku keta lojtaret qe lujne jashte duhet ta tregojne vedin
ka ardh koha me tregu vedin e me marr pike e jo tu ndej tu u qa si perhere
cudi islanda vllazen vjet lujti nje super eleminatore e simjet dhe ma e forte
e shof te pamujtun fitoren po me nje 0-0 do isha i lumtur
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by fpjalmi » Tue, 14 Oct 2014 , 07:27

Ne ndeshjen Serbi Shqiperi po vehen baste qe Serbia do humbin ndeshjen ne Tavoline , dhe thuhet se kur e humben 3 pikeshin me italine vetem se djegen flamurin shqiptare dhe futen politiken duke diskriminu shqiptaret , ne Serbi do jete ma e lehte qe te ndodhin , duke dit qe do jet ma shum se gjysa e stadiumit hooligan dhe plehnat e serbise .

Shpresoj qe kjo gja te ndodhin pikerisht ate moment kur mos ti lajm te shenojn as golin e nderit .

Do ti shkaterrojm Padyshim

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Tue, 14 Oct 2014 , 09:29

Besoj me aq njohuri sa kam (mund dhe ta kem gabim apo ta di gabim) besoj se dialekti tironas eshte me teper geg sesa tosk. Mesa info kam une genishtja ka dy nendarje. Se se besoj se jane te ndara me vije po si me then me kufi natyror. Dmth gegenishte veriore (Gjakove, Has, Shkoder,Ulqin, kosove etj) dhe genishtje jugore (ne zonen e Elbasanit, Durresit Tiranes, krujes, peshkopise, maqedoonise perendimore diber shkup). Besoj se lumi i matit i ndan dy gegnishtet nga njona -tjetra. Nga lumi shkumbin e tutje besoj se fillon toskerishtja.

50 vjet pushtim jam dakord qe kon bo punen e vet, duke fut gjuhen letrare me detyrim percaktim xhaxhi enver. Po flas per gjujen tironse te meparshme dhe jo ket miksimin tani me fjale te huaja te huazuara dhe me deformime se ksaj sdi ca emri ti vej.


Gjithsesi nuk eshte vendi dhe nuk eshte e rendesishme besoj
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Tue, 14 Oct 2014 , 09:30

Edituar nga Une
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Ledi1920 » Tue, 14 Oct 2014 , 09:41

Ska me pas asnji gjurulldi anej.
Sepse ata e din qe po bon trazira do i hiqen piket apo perjashtim (se i bie rast i perseritun).
Duhet kujdes min. e para. Mos me psu gol. Masnej te shofim si do mari neshja.

Roshi eshte shum i shpejt dhe ne kshu ndeshjes qe mbrohesh gjith kohen shpejtesia e tij eshte shume problematike per ekipin kundershtar.
Cana ishalla nuk del me te kuq. Se ka shku me lujt futboll dhe jo me bo kasapin. Shyqyr qe eshte Mavraj aty,se di pse po tek ai kam besim se cana ka kohe qe nuk eshte ne nivelin e meparshem. Kam pershtupje qe Bala ka me bo gol prap.

Kurse ate Cikalleshin ne kombetare se shof dot. 100 here ma mire une. :mrgreen:
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Skodrinon » Tue, 14 Oct 2014 , 19:41

vvvllaznia wrote:http://www.gazetaexpress.com/sport/tifo ... oto-50173/

Tham qe shum mire qe do te luhet ma tifoza shqiptar makare ne menyr te organizume por a thoni asht e vertet qe nqs nje person shpalos simbole shqiptare arrestohet??? Me duket absurde...ne baze te cil ligjit??? Prej serbve gjithçka mund te pritsh. Thojn 500 preshevar ne Beograd, zoti i rujt megjithese edhe ata vet dijn me u rujt
Te shofim a kane me arrestu tifozat e tyne qi kan me fut flamurin tone me e djeg
Plehna rob
Kan blloku me ore ne aeroport disa shiptare qi kalojshin tranzit
Ishalla per sherr te lojtarve te tyne tan ky presion.
Don zoti e bajme mrekulli sonte

Ledi
Une deshta me thane qi nuk ANON por ASHT geg, e per shkak te pushtimit asht harru pak kjo gja.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 20:18

Skodrinon wrote:
vvvllaznia wrote:http://www.gazetaexpress.com/sport/tifo ... oto-50173/

Tham qe shum mire qe do te luhet ma tifoza shqiptar makare ne menyr te organizume por a thoni asht e vertet qe nqs nje person shpalos simbole shqiptare arrestohet??? Me duket absurde...ne baze te cil ligjit??? Prej serbve gjithçka mund te pritsh. Thojn 500 preshevar ne Beograd, zoti i rujt megjithese edhe ata vet dijn me u rujt
Te shofim a kane me arrestu tifozat e tyne qi kan me fut flamurin tone me e djeg
Plehna rob
Kan blloku me ore ne aeroport disa shiptare qi kalojshin tranzit
Ishalla per sherr te lojtarve te tyne tan ky presion.
Don zoti e bajme mrekulli sonte

Ledi
Une deshta me thane qi nuk ANON por ASHT geg, e per shkak te pushtimit asht harru pak kjo gja.
popull i flliqun, edhe nqs pjerdhin kan me than qe nuk ban me kalu pordhe prej Shqipniet. Te kujtohena ne ndeshjen e kthimit

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 20:18

Lila prep titullar. ishallan ka te drejte tranjeri

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Tue, 14 Oct 2014 , 22:10

parashikimi jem me duket se po del I sakt. a do fitoj naj lek.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by vvvllaznia » Tue, 14 Oct 2014 , 22:14

Edmond-Cela wrote:parashikimi jem me duket se po del I sakt. a do fitoj naj lek.
te kishte ba gol Mavraj ose Cana kishin ken tan ne Tirane tesh :lol: :lol: :lol:

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Tue, 14 Oct 2014 , 22:26

vvvllaznia wrote:
Edmond-Cela wrote:parashikimi jem me duket se po del I sakt. a do fitoj naj lek.
te kishte ba gol Mavraj ose Cana kishin ken tan ne Tirane tesh :lol: :lol: :lol:
me siguri qe po. perfundimisht ndeshja nuk do huhet ma. tashi te presim vendimin e uefas
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Flliqsin-Shqiperia E Madhe

Post by Edmond-Cela » Tue, 14 Oct 2014 , 22:31

me fol te verteten ne 20min ishin ingzestent. por 10-15 e fundit kemi pas disa raste per shenim. dhe rastet ma te pasrta per shenim. dhe kjo irritoj tifozat serb. + me vone I irretoj edhe flamuri
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply