Tirana----Vllaznia

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Tirana----Vllaznia

Post by fpjalmi » Tue, 04 Nov 2014 , 04:09

Takohet perseri te shrunken Tirana Vllaznia , por kete rradhe pa tifoze . Luhet ne tirane te shtunen dhe pikerisht ne momentin ma te mire te tiranes ne 5 vitet e fundit . Kuptohet ne leter asht 99 perqind fitore e Tiranes , por statistikat kan tregu ndryshe edhe kur kena ken dobet si ne keto momente . Kuptohet qe cdo shprese shpresohet deri ne momentin e fundit , dhe derisa e ka emrin shprese do te thote edhe mund te ndodh me topin e rrombullaket.

Nese ranieri nuk e mban mend formacionin qe lujtem kunder tyne ne Shkoder , te pysin se ia tregojn dhe mos te vejn formacion korr e mos lish me mbeturinat italiane . Nese nga kriza nje skuader ndryshon me nji ndeshje, atehere ky ashgt momenti I ndryshimit . Duhet vetem shkodrane dhe do shihet qe nuk do ta ket shum te lehte Tirana me na marr 3 pikeshin , ndoshta edhe barazimin . Sidoqofte nese lujm me shkodran , cdo gja pritet duke kthy koken pas dhe duke pa te shkuaren . E kena rra tiranen edhe kur ka pas yje , mundesisht edhe mrend ne tirane . Un e kam nji shprese per vedi . Xhyxhtari na ka shkaterru me teuten , shpresoj qe gjykimi te jete sa ma I drejte dhe te fitojn kush ta meritojn.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tirana----Vllaznia

Post by GOLDIAN » Tue, 04 Nov 2014 , 09:08

nuk e di ku gjendet nje pik optimizmi te une personalisht per ket ndeshje
tiranen qe ne fillim(besoj vet ledi do ket lexu)une e kam rreshtu Favoriten kryesore per titull
dhe per mu mbetet dhe sot e tille
me APO pa gjygjtare une e shoh nje sfide te keqe shume nje duke pa ca ekipit ka Tirana dhe dy nese ne tirane ato sterviten
ne kemi problemin kush tjeter a pa pagu dritat e sna del ne stervitje
mjer shkodra mjer
a myftar cela cohu prej vorrit te xjerrt vorri jasht e shif ca u ba me vllaznine tane
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Admin » Wed, 05 Nov 2014 , 18:43

Mahhh, as une nuk kam fè shpreset per ndonji rezultat pozitiv por ishalla te pakten impenjohen maksimalisht.

Nderkohe sat kena fitu ndeshjen 4-0 kunder Kastriotit. Me vjen mire qe Sosa paska ba 2 gola e do isha kurioz me se si kane ardh golat.
Vllaznit Ultras

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Admin » Sat, 08 Nov 2014 , 19:26

Boci humb/fal topin dhe Tirana falenderon duke shenu.... 1-0 per Tiranen :(
Vllaznit Ultras

Image

sidrit
Huligan
Huligan
Posts: 187
Joined: Sat, 02 Feb 2008 , 16:19

Re: Tirana----Vllaznia

Post by sidrit » Sat, 08 Nov 2014 , 19:59

Edhe sa muj vjen janari se nuk durohet ma?
Hajt na qe jena dobët por kur sheh Tiranën pretendente për titull asht me kapë kryt në grushta për nivelin e kampionatit tonë.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Admin » Sat, 08 Nov 2014 , 20:06

Mbaron ndeshja 1-0.
Me shume shanc mund ta kishim barazu ne fund takimin por une shaf nje ekip te paorganizum lujn bjeri-ti-bi, nji aksion nuk asht i rrjedhshem.
Duhet sesban me leviz dicka, pse jo mas me ndrru tranjerin e me vu dike tjeter qe me shkund mire ekipin !!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tirana----Vllaznia

Post by GOLDIAN » Sat, 08 Nov 2014 , 20:34

me ke losim javen tjeter a kena nej shans mas me e humb APO u mesume
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Admin » Sat, 08 Nov 2014 , 20:39

Ne mas gabohem kena me lujt mas 2 javeve. Ndeshjen e kena ne Shkoder me Vlonen ....
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Tirana----Vllaznia

Post by GOLDIAN » Tue, 11 Nov 2014 , 22:24

Admin wrote:Ne mas gabohem kena me lujt mas 2 javeve. Ndeshjen e kena ne Shkoder me Vlonen ....
a kena shans me marr nej tre pikesh a si duken punet
ku e kam vvvllaznine
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Miri » Tue, 18 Nov 2014 , 18:06

GOLDIAN wrote:
Admin wrote:Ne mas gabohem kena me lujt mas 2 javeve. Ndeshjen e kena ne Shkoder me Vlonen ....
a kena shans me marr nej tre pikesh a si duken punet
ku e kam vvvllaznine
Gold kena me marr 4 fitore Flamurtarin Elbasanin Apolonin Laçin edhe ka me ken pretendent per titull :)

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Miri » Sat, 13 Dec 2014 , 16:11

Goldi si te duken parashikimet apo don te te tregu edhe per 2 ndeshjet e rradhes :D

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by forri » Sat, 13 Dec 2014 , 21:38

Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Para VLLAZNIA!

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Miri » Sun, 14 Dec 2014 , 05:18

forri wrote:Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Nuk po i besoj syve se ca po lexoj!! asht rikthy forri?
pash nerin a je ken ne luft ne irak? si je naqe si i ke pas punt? mirse u riktheve :)
barazim per ne apo per ata se?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Admin » Sun, 14 Dec 2014 , 12:53

forri wrote:Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Ndeshja me Lacin ?? :lol: :lol:

Ku je se ke hup krejt.... Ishalla gjithcka ne rregull e je sa ma mire :))
Mas hup prep :P
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Skodrinon » Sun, 14 Dec 2014 , 14:01

Mire se u riktheve forri

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by forri » Mon, 15 Dec 2014 , 14:07

S,ka mujt me gjetë deren,ha ha ha.Po ti si je maj Naqe?..hala antitiranas paske mbet a?!...
Miri wrote:
forri wrote:Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Nuk po i besoj syve se ca po lexoj!! asht rikthy forri?
pash nerin a je ken ne luft ne irak? si je naqe si i ke pas punt? mirse u riktheve :)
barazim per ne apo per ata se?
Para VLLAZNIA!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by forri » Mon, 15 Dec 2014 , 14:14

Ha ha ha prej emocionit që gjeta derën me u rikthy në shpi , nuk pashë ça teme ishte dhe ja futa kot. ha ha ha.Si je maj Naqe, paske qëndru i fortë dhe nuk e paske mbyll faqen. Ta priftë Zoti mbarë.......edhe.........Para VLLAZNIAAAAA !!!!!!!. ha ha ha
Admin wrote:
forri wrote:Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Ndeshja me Lacin ?? :lol: :lol:

Ku je se ke hup krejt.... Ishalla gjithcka ne rregull e je sa ma mire :))
Mas hup prep :P
Para VLLAZNIA!

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Edmond-Cela » Tue, 16 Dec 2014 , 00:30

mire se erdhe forri na kishte marr madhi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Tirana----Vllaznia

Post by Miri » Tue, 16 Dec 2014 , 12:06

forri wrote:S,ka mujt me gjetë deren,ha ha ha.Po ti si je maj Naqe?..hala antitiranas paske mbet a?!...
Miri wrote:
forri wrote:Po ku jeni more shokë se keni hupë krejt! :lol: Ndeshja ndahet barazim ose fitojmë ne në minutat e fundit( hajde entuziazëm shokë) :)
Nuk po i besoj syve se ca po lexoj!! asht rikthy forri?
pash nerin a je ken ne luft ne irak? si je naqe si i ke pas punt? mirse u riktheve :)
barazim per ne apo per ata se?
T`hapun e kena pas :)
Une krejt mire veç se jam rrit ma shume :D
Si gjithmone skam ba ndryshime biles mbas ndeshjes ne shkoder jam edhe ma shume :D

Post Reply