Page 1 of 1

Miqesore: Itali - Shqiperi

Posted: Mon, 17 Nov 2014 , 23:59
by Admin
Neser ne oren 20:45 Shpipnia ka me lujt kunder Italise.
Italia ne kete ndeshje vjen me ekipin e dyte por kjo asht nji ndeshje e randsishme per lojtart tone te cilet mund te kene mundesine me e tregu vedin per merkaton e janarit.
Rezultati me intereson pak e ishalla ka me u ba nji loje e bukur per 10 mije shqiptart qe priten me kene ne stadium neser, ku nji nder to kam me kene edhe une :P :)

Se di a ka me kene ndonji tjeter neser ne stadium por me gjeni ne TC1 , rreshti 7, vendi 34 :)

Forca Shqipnia :) :) :P

Re: Miqesore: Itali - Shqiperi

Posted: Tue, 18 Nov 2014 , 01:03
by vvvllaznia
un teper lerg prej bolzanot :cry: :cry: :cry:
ishallan fitojm

Re: Miqesore: Itali - Shqiperi

Posted: Wed, 19 Nov 2014 , 19:13
by vvvllaznia
Ndeshaj mbaroi 1-1. Nje loje bajagi e dobet nga ana e jone tu konsideru qe kundershtari asht i madh vetem nga emri. Berisha, Cikalleshi, Cana Mavraj e Hysaj kan lujt mire, te tjeret jo edhe aq per mendimin tem. Un tham qe tranjeri qe kena asht duke korr sukseset ma te medhaja ne historin futbollistike shqiptare dhe meriton mbeshtetje por mu shum gjana nuk me pelqejn. Asht hera e par qe shaf qe dy miqsore radhazi te lujtuna njena mas tjetres ne tre dit te lujtuna me te njejten skuader. Tham qe dyshja Mavraj-Cana asht shume e mire dhe kishte ken mire qe ta kena edhe kunder Armenis por nqs njeni asht i damtun ateher me shum mundsi ka me lujt Ajeti ( 20 minuta shum te mira per te kunder italis ) qe ka lujt shum pak minuta me Canen e me Mavraj. Un Ajetin e kish lan ne fush per 90 minuta. Besoj qe mesfusha e jon asht e mire por ka nje defekt te madh qe fizikisht asht e dobt dhe jan te shkurter. Besoj qe ky problem mund te zgjidhet duke afru Loret Sadikun qe lun me Kosoven tesh dhe asht shqiptari i par ndoshta qe asht duke perballu kampionatin turk me sukses ( i gjat 185 cm ). Sadiku, Basha e Xhaka mund te krijojn nje mesfush shum te mire si fizikisht si teknikisht. Me duket se Bala ka hup vendin e titullarit, Cikalleshi edhe mbram shum mire. Gjaja qe kam frig asht se kjo kombtare let shum mire kur asht me u mbrojt por hala nuk e kena pa ne dizavantash kur duhet me sulmu. Tham qe Gashi, e Meha mund te jen shum te dobishem kur kena sezban me ba nje gol.
Admin na kallxa ndonje gja prej atmosferes megjithese tan thojn qe ka ken shum e bukur

Re: Miqesore: Itali - Shqiperi

Posted: Thu, 20 Nov 2014 , 00:46
by Admin
Tjeta juj, ndeshja ne fushe ka maru 1-0 per Italine por ne tribuna kena fitu ne kshu qe 1-1 :lol: :lol: :P :P

Atmosfere fantastike ne nji stadium shume shume i bukur (fusha afer, komplet i mbulum).
Tifozat fantastik, sipas disa gazetave rreth 21 mije tifoza shqiptar kundrejt 6 mije italianve. Nji fair play i jashtzakonshem ne tribuna.
Sa i takon ndeshjes, une kam pa nji ndeshje te pelqyeshme e mesatare.
Cikalleshi shume mire e per mendimin tem e ka te sigurume vendin e titullarit.
Abrashi e Kukeli bajagi mire, Hysaj vazhdon me ba lojna te mira edhe asht pozicional, gjynah qe nuk asht pak ma shume ofensiv.
Agolli ska lujt edhe aq mire, por ka ana tjeter ka pas perball Cerci-n qe asht lojtar i shpejt edhe i mire.
Berisha si gjithmon fantastik, daljet ja kam frike ngajhere.
Shala si me Francen edhe mram nuk me ka pelqy fort, ndoshta nuk asht tu lujt ne pozicionin e tij si edhe hala nuk asht ambjentu me grupin.
Ajeti personalisht nuk me ka pelqy edhe aq shume por duke pa moshen e re si edhe fizikun qe ka asht nji element shume i mire per te ardhmen.
Lenjani vazhdon me lujt mire edhe se ne kete ndeshje nuk ishte edhe aq mire fizikisht.

De Biasi vazhdon me pase noten 10, me duket motivus fantastik dhe me tranjer me kamb ne toke.

Nji gjest shume i bukur prej Canes, kur mbaroj ndeshja shumica e lojtarve ishin tu ik, por Cana i mblodhi te tane edhe pershendeten tane tifozat qe ishin ne stadium. Ja baft zoti hallall, nji kapiten siƧ i ka hije Shqipnise.

Re: Miqesore: Itali - Shqiperi

Posted: Mon, 24 Nov 2014 , 07:16
by fpjalmi
Per mendimin tem heroi I takimit asht vetem portieri Berisha . Ka prit 4 gola te sigurt dhe shum raste te tjera . Mos te ishte merita e tij , do kishim psu te pakten edhe 4 gola .

Me francen kan lujt shum ma mire per mendimin tem .