Shorti i Kupes

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

eri
Antar
Antar
Posts: 34
Joined: Mon, 21 Feb 2005 , 01:45
Location: austri

Post by eri » Fri, 21 Oct 2005 , 18:29

rendesi ka qe kavaja i lavi durt per kupe tesh :P
tesh jo me ken kavaja po tirana nuk fiton ma ne shkoder vec nqs ja lajm vet :D
pune pune nate e dite
qe ti rrisim taman fmite

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Sat, 22 Oct 2005 , 01:00

Te shohim se me kyt skuader qe kena jena hala tu fluturu, kur te jena me kame ne toke athere kena me nise me mendu ma konkretisht se a fitojme a jo,megjithse shpresat duken te mdhaja perderisa kena marre barazimin jashte :roll:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 22 Oct 2005 , 13:33

Tuj mendu qi kena pase edhe mungesa edhe qe braziljant nuk jane ne maksimumin e forms,ky barazim ne Kavaje per mendimin tem asht rezultat shum pozitiv.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sun, 23 Oct 2005 , 18:54

Na duhet të luftojmë shumë për kupën,sepse me sa shikoj unë,titullit kampion as kemi për me i shku as afër :o
Para VLLAZNIA!

Ks-Besa
Antar
Antar
Posts: 39
Joined: Wed, 20 Apr 2005 , 09:00
Contact:

Post by Ks-Besa » Mon, 24 Oct 2005 , 14:01

Do fitoje Vllaznia pasneser :lol: ose do dali barazim 0-0 them une, s'ma merr mendja te fitoje Besa pas barazimit qe paten ne Kavaje e sidomos tashi qe luajten ne Durres kane vetem 2 dite pushim prandaj do kualifikohet Vllaznia megjithese Kupa Republikes nuk ka aq rendesi si trofe :lol:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 24 Oct 2005 , 14:02

Me duket se asht e vetmja mnyre me ba diqka simjet!Se te pakten me fitu kupen kena te drejte me shku ne kup uefa.

Ks-Besa
Antar
Antar
Posts: 39
Joined: Wed, 20 Apr 2005 , 09:00
Contact:

Post by Ks-Besa » Mon, 24 Oct 2005 , 14:06

Po ashtu si shkoi Teuta vjet :lol:
Ta them sinqerisht s'ma merrte mendja te ishte Vllaznia ne vend te parafundit por rendesi ka qe Tirona s'do fitoje ket vit dhe Kampionati ka me teper konkurence se e ben me interesant futbollin.
:wink:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 25 Oct 2005 , 13:54

As ne nuk na e ka marre menja qe Vllaznia te jete ne vend te parafundit. :lol: :lol: :lol: :lol:
Shnet Besa.Ja kalosh mire.Dhe faleminderit per vizitat tuaja ne forumin tone.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 26 Oct 2005 , 16:15

Besa!! Po pse na e morët nji gol,or burr i dheut? a e patëm lënë 3-0 ?!!apo ngatërruat portën?!!
Para VLLAZNIA!

User avatar
GoL
Tifoz
Tifoz
Posts: 92
Joined: Sun, 05 Dec 2004 , 15:11
Location: Shkoder
Contact:

Post by GoL » Wed, 26 Oct 2005 , 17:50

Vllaznia - Besa 2 - 1 :)
Te dy golat jane shenuar nga Sinani :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 27 Oct 2005 , 13:59

Shyqyr qe e kena njat kapiten se kushedi si kishim kene tesh.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 27 Oct 2005 , 14:00

Duhet pritur marsi dhe pikërisht 15 dhe 29 marsi që të luhet turi i katërt, ose ndryshe çerekfinalet e kupës. Tetë ekipet do të ndahen në dy vazo. Ndarja e vazove do të bëhet sipas klasifikimit të kampionatit të kaluar. Kështu, Tirana, Elbasani, Dinamo dhe Vllaznia do të jenë në njërën vazo, ndërsa në vazon tjetër do të jenë Teuta, Shkumbini, Lushnja dhe Partizani. Siç shihet nga vazot, ekipi i Partizanit do të ndeshet me një nga skuadrat më të forta, çka do të jetë edhe çifti më interesant i çerekfinaleve. Të shohim shortin se çfarë do të ndodhë me çiftet e tjera.

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Post by futbollist » Thu, 27 Oct 2005 , 14:16

ishalla na bjen o Lushnja ose Shkumbini. :roll:
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 28 Oct 2005 , 13:29

Edhe un e kam mendu si ti,por noshta ma mire me i hjek qafet fille skuadrat e mira se manej me shku ne finale e gjys finale e me hupe ...........................!

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sat, 29 Oct 2005 , 07:47

futbollist wrote:ishalla na bjen o Lushnja ose Shkumbini. :roll:
Me thënë të drejtën,më frikë kam Lushnjën se Tiranën.Për mua cilado skuadër që të bjerë në short,është e kalueshme.Uroj,ishalla nuk na bie me Dinamon :)
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 29 Oct 2005 , 14:00

Njashtu asht se heret o vone ne kjofte se dona me e fitu kupen do te na bijne skuadrat e forta.

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Sun, 06 Nov 2005 , 22:51

Kur hidhet shorti?A dini gja?!!! :?
Para VLLAZNIA!

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 07 Nov 2005 , 14:44

Asht sekret i federats. :lol: :lol: :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 23 Feb 2006 , 16:38

Pershendetje !!!

Dje eshte hedhur shorti i Kupes te Shqiperise .
Ndeshjet çerekfinale do te zhvillohen ne datat 15 dhe 29 Mars .
Astu si edhe ne sezonin e kaluar Vllaznia do te perballet me Shkumbinin , bie ne sy finalja e parakoheshme Partizani - Tirana , ndersa kryesuesja e kampionatiti Elbasani do te perballet me Teuten dhe cerekfinlja tjeter do te jete Lushnja - Dinamo

1. SHKUMBINI-VLLAZNIA
2. PARTIZANI-TIRANA
3. TEUTA-ELBASANI
4. LUSHNJA-DINAMO
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 24 Feb 2006 , 14:28

Shorti me duket bojagi i mire,edhe pse noshta do te kishte kene ma mire me i eliminu qysh tesh skuadrat e forta!

Post Reply