Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Admin » Mon, 09 Mar 2009 , 16:40

Pershendetje te gjitheve,

Kjo teme asht hap para 4 vjeteve ku Vllaznia ka humb po me Teuten me rezultatin 3-0!!!
Ne ate periudhe Vllaznia rrezikoi deri edhe renien ne kategorin e pare!!!!
Duke menyren se i menaxhonte Vllaznia si edhe rezultatet negative rresht qe erdhen, mos impenjimi i asnji pale (drejtus-futbollista), ky titull (teme) i shkonte shume per shtat Vllaznise me te cilen gjithmone tifozat Shkodrane jane krenu, pasi perfaqesonte Shkodren, ket qytet 2400-vjecar......

Problemet ne Shkoder normale qe jane te shumta po ashtu si edhe ne qytetet e tjera, por ne ktu flasim per futboll, politiken e prioritetet e tjera personale te c'do njerit normale qe nuk do i shprehim ne kete FORUM !!!!

Kjo ishte sa per te sqaru ndonjenin me hapjen e temes.
Faktikisht sot kjo teme nuk i shkon per shtat Vllaznise, POR nqs gjanat vazhdojne me shku kshu sic po ndodh, kam frike qe kjo teme mund te kthehet aktuale, pasi me aq sa arrij te shoh une prej lerg, ka fillu nji lloj mos impenjimi prej paleve (drejtus-tranjer-futbollista)!!!
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Miri » Mon, 09 Mar 2009 , 16:57

Admin mirse u riktheve:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Mon, 09 Mar 2009 , 19:21

admin na ka marre malli per ty
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by fpjalmi » Mon, 09 Mar 2009 , 22:20

admini shkruan

Pershendetje te gjitheve,

Kjo teme asht hap para 4 vjeteve ku Vllaznia ka humb po me Teuten me rezultatin 3-0!!!
Ne ate periudhe Vllaznia rrezikoi deri edhe renien ne kategorin e pare!!!!
Duke menyren se i menaxhonte Vllaznia si edhe rezultatet negative rresht qe erdhen, mos impenjimi i asnji pale (drejtus-futbollista), ky titull (teme) i shkonte shume per shtat Vllaznise me te cilen gjithmone tifozat Shkodrane jane krenu, pasi perfaqesonte Shkodren, ket qytet 2400-vjecar......

Problemet ne Shkoder normale qe jane te shumta po ashtu si edhe ne qytetet e tjera, por ne ktu flasim per futboll, politiken e prioritetet e tjera personale te c'do njerit normale qe nuk do i shprehim ne kete FORUM !!!!

Kjo ishte sa per te sqaru ndonjenin me hapjen e temes.
Faktikisht sot kjo teme nuk i shkon per shtat Vllaznise, POR nqs gjanat vazhdojne me shku kshu sic po ndodh, kam frike qe kjo teme mund te kthehet aktuale, pasi me aq sa arrij te shoh une prej lerg, ka fillu nji lloj mos impenjimi prej paleve (drejtus-tranjer-futbollista)!!!

_________________________________________________________-

mire se erdhe naqe se metaman ke hup krejt .

ke te drejte per cdo gja qa thu naqe ,por a mundesh me vu ne vend te vllaznise (fushaj?)
ja per gja por vllaznia ka marr mbiemrin e fushajt ,dhe nese nuk e ka marr ,atehere ne ate rruge asht.

po sikur ta nderroshe dhe te veshe((((((( Fushaj serisht korit shkodren)))))))))))) :D :D

un mendoj se do ishte ma e bukur sepse un mendoj se asht realiteti qe ,qysh ne momenin qe fushaj mori vllaznine ,na iken tan ma te miret si sinani sukaj salihi belisha e shum shum te tjere dhe futbolli shkodran u prish .

nese ke mundesi me e nderru ne vend te vllaznise (fushaj)un mendoj se do ishte mjaft ma e bukur dhe mendoj se ndoshta nje pjese e madhe e forumit do kishte mendimin tem dhe do i pelqente edhe ma shum.

po e tham ket gja sepse nuk asht mire qe qytetet e tjera ta shohin kete teme dhe mendoj se fushaj asht problemi qe e qovi vllaznine ne dere te turpit .

faleminderit

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by shv13 » Mon, 09 Mar 2009 , 23:22

fushaj ka ba shume gabime me vllaznine tone po nuk futet ai n fushe me lujte po ata gjytrymat qe kujtojne se luhet me emna e jo me kambe.Nuk ka faj fushaj se s jena te zote me rrahe ballshin.S du me e mbrojte se na ka flliqe 1 milion here tjera po per ndeshjen e fundit si ve faj...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Admin » Tue, 10 Mar 2009 , 02:47

Fpjalmi Shv13 e ka shkru shume mire e jam dakort me te , se ka fajin fushaj se lojtaret nuk dijne me ba gola!!!
Sdq kja teme asht e vjeter e ska lidhje me situaten....
Vllaznit Ultras

Image

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by kristiani » Tue, 10 Mar 2009 , 16:03

Fpjalmi ti thuj ma mir me hap nji teme te re qe i konsakrohet fushajt un kisha than 'Fushaj laperi po na shkatrron vllaznine"....
FORZA VLLAZNIA

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by kuqeblu4ever » Tue, 10 Mar 2009 , 19:32

Admin wrote:Fpjalmi Shv13 e ka shkru shume mire e jam dakort me te , se ka fajin fushaj se lojtaret nuk dijne me ba gola!!!
Sdq kja teme asht e vjeter e ska lidhje me situaten....
Jam shume dakord me Admin dhe shv13 qe me duket se Fushaj sivjet te pakten po mundohet me e nxjerr Vllaznine kampione, edhe blemjet e lojtareve i bani. Presidenti nuk asht trajner, as futbollist me lujt vete ne fushe. Njeriu duhet me pas fakte me fol kundra, jo kot. Kur te kete fakte une jam nder te paret qe dal kundra. Deri tani me duket se Fushaj asht mundu per kyt Vllazni. Gjithashtu mendoj se tema Vllaznia kOrit Shkodren asht jo me vend. Sepse Vllaznia mendoj se e nderon Shkodren pavaresisht se me raste edhe na nervozon.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Fri, 13 Mar 2009 , 14:06

E pashe ne stadium ndeshjen DINAMO-VLLAZNIA. M'u krijua pershtypja se po te luanim edhe 3 dite aty, prape s'do benim gol, por i duhen njohur meritat Dinamos per mbrojtjen.
S'e njoh FUSHAJN, por prederisa hedh miliona per VLLAZNINE, meriton ne mes respekt, mirenjohje te pakten.
Rralle ka pase Vllaznia kaq shume futbollista, por gjithashtu mund te jete hera e pare qe vuajme per nje SULMUES tipik. Sukaj eshte shume i mire ne mbrojtje topi, vizion dhe terheqjen e skuadres, por s'kishte ca te bente vetem, plus qe s'eshte sulmues pyke.
Dobet ishin edhe krahet, me sakte i majti me ate afrikanin. CANAJ me pelqente shume si trajner, se ky malazezi me duket si "dru me pre".
PARA VLLAZNIA (por kam frike se kampionatin ka me e marre DINAMO) hahahaha.

P.S. Me beri pershtypje kete here tifozeria jone me DINAMON, shembullore. Nuk shante, pervec nje merhumi qe s'i mbyllej goja. Krejt ndryshe nga ndeshja Tirana-Vllaznia 1-1.

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Fri, 13 Mar 2009 , 14:12

krahi i djathte deshta me thane, se u ngaterrova. Kyt here federata ka shansin me tregu qe asht e paanshme edhe qi i respekton rregullat, dhe duhet me na dhane ndeshjen ne tavoline 2-0. mesa mbaj mend, ne kupe UEFA na kane denu kshtu (3-0) se kishte fut Ser Dedja lojtar me numer tjeter prej numrit te protokollum.
FORCA SINANI, NJALLU HARUSH hhahahhaa!
Djema, ju ndigjosha zanin e mire.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Fri, 13 Mar 2009 , 14:43

locust me ke je pra se spo marrim vesh
i perjashtuar

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Fri, 13 Mar 2009 , 15:42

me VLLAZNINE pra. Apo asht e ndalume me ken edhe tifoz, edhe objektiv (simas mendimit tem). parashikimi jem asht ky: HAXHI-papunesia ka me nej nja 5 ndeshje, edhe kane me e shkarku,e dhe ka me ardh prep CANAJ.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by GOLDIAN » Fri, 13 Mar 2009 , 16:06

Locust wrote:me VLLAZNINE pra. Apo asht e ndalume me ken edhe tifoz, edhe objektiv (simas mendimit tem). parashikimi jem asht ky: HAXHI-papunesia ka me nej nja 5 ndeshje, edhe kane me e shkarku,e dhe ka me ardh prep CANAJ.
po mire pra
tifoz dhe objektiv me ken naqe dhe pse jam pak ne dyshime nese je taman tifoz i joni
gjithsesi te kerkoj falje per dyshimet e mija
se forumin asht i hapur per te tan dhe une sjam zoti ketu por.... dyshoj pak
i perjashtuar

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ujku » Fri, 13 Mar 2009 , 16:37

Lokust ti s 'je shkodran jam i bindur duket qart menyra qe ti shprehesh
mund te shkruash cfar te dush, esht puna e jote
por benu realist se pse ktu ka edhe tjer qe jan tifoz me skuadra tjera, dhe japin mendimet e tyre
ban edhe ti si ata te tjeret .
ajo shprehja dru me pre qe ti perdor te nxjerr lakuriq se ti s je ai qe thu
shkodrance i bjen me ca drrasa mar naqe. jo dru me pre.
Nderimet e mia o tifoz DINAMOVIT.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ledi1920 » Fri, 13 Mar 2009 , 17:17

Ujku wrote:Lokust ti s 'je shkodran jam i bindur duket qart menyra qe ti shprehesh
mund te shkruash cfar te dush, esht puna e jote
por benu realist se pse ktu ka edhe tjer qe jan tifoz me skuadra tjera, dhe japin mendimet e tyre
ban edhe ti si ata te tjeret .
ajo shprehja dru me pre qe ti perdor te nxjerr lakuriq se ti s je ai qe thu
shkodrance i bjen me ca drrasa mar naqe. jo dru me pre.
Nderimet e mia o tifoz DINAMOVIT.

:D :D :D :D :D
Image

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Fri, 13 Mar 2009 , 18:29

Pyet nja 5 vete per shprehjen "dru me pre" edhe "me ca derrasa".
Dru me pre i kane thane gjithmone mbrojtesave te eger, qe kan synu o topin, o kamen, pra pa horizont per lojen, ose nallban.
PARA VLLAZNIAAAAA, por do fitoje DINAMO

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Fri, 13 Mar 2009 , 18:33

Locust wrote:E pashe ne stadium ndeshjen DINAMO-VLLAZNIA. M'u krijua pershtypja se po te luanim edhe 3 dite aty, prape s'do benim gol, por i duhen njohur meritat Dinamos per mbrojtjen.
S'e njoh FUSHAJN, por prederisa hedh miliona per VLLAZNINE, meriton ne mes respekt, mirenjohje te pakten.
Rralle ka pase Vllaznia kaq shume futbollista, por gjithashtu mund te jete hera e pare qe vuajme per nje SULMUES tipik. Sukaj eshte shume i mire ne mbrojtje topi, vizion dhe terheqjen e skuadres, por s'kishte ca te bente vetem, plus qe s'eshte sulmues pyke.
Dobet ishin edhe krahet, me sakte i majti me ate afrikanin. CANAJ me pelqente shume si trajner, se ky malazezi me duket si "dru me pre".
PARA VLLAZNIA (por kam frike se kampionatin ka me e marre DINAMO) hahahaha.

P.S. Me beri pershtypje kete here tifozeria jone me DINAMON, shembullore. Nuk shante, pervec nje merhumi qe s'i mbyllej goja. Krejt ndryshe nga ndeshja Tirana-Vllaznia 1-1.

Eshte e drejta e gjithkujt me fole si ka qejf (dialekt apo letrare), me shpreh mendimn e tij ne lidhje me nji skuader, president klubit, futbollist etj, por jo me u shit ne forum per dike tjeter e me u tall me nji forum te tan.
LOCUS ti vec shkodran nuk je, dhe kjo i bjen ne sy cdo shkodrani qysh me nji lexim te pare te shkrimit tand. Nji shkodran qi don me fol ne gjuh letrare mund te shkrujne "eshte" ne vend te "asht", pro jo "Sukaj..skishte ca te bente vetem" e "dru me pre" etj.

Sa per dijeni: Ato vleresimet e tuja teknike mbi ndeshjen jan komplet jasht temet...ate shkrim mund ta bash te tema e duhun, se ktu ska vend.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Man in Redblue » Fri, 13 Mar 2009 , 18:44

Locust wrote:
PARA VLLAZNIA (por kam frike se kampionatin ka me e marre DINAMO) hahahaha.

I baj thirrje Admit qe te merren "masat e duhuna" ndaj antarit Locus dhe cdo "tifozi tjeter te Vllaznise" qe i duket gazmore, qi Vllaznia me humb kampionatin.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Ujku » Fri, 13 Mar 2009 , 19:50

jam dakort me Main redbu.
Asht e pa lezetshme te lejohen ironizime te tilla ne ket tem.

Locust
I perjashtuar
I perjashtuar
Posts: 20
Joined: Wed, 04 Feb 2009 , 15:10

Re: Vllaznia serish "KURIT" Shkodren !!!!

Post by Locust » Fri, 13 Mar 2009 , 20:13

hahahhah "masat e duhuna". E pse? Duhet te me duket tragjike nese Vllaznia nuk fiton kampionatin? (qe s'ka per ta fitu sivjet ihere kurre ne bote).
Nejse, po iki vete me mire, se ne kete forum gjithe muhabeti sillet rreth "je shkodran, s'je shkodran".

P.S. Sa per dijeni, kam ken te Xheladin Fishta bashke me Vioresin Sinanin, edhe me paratrinjte.

Po dal ihere nga forumi i Tiranes se jane me mikprites dhe menjehapur

Post Reply