Rezultatet e ndeshjeve te radhes

Diskutoni ndaj ecuris dhe ndeshjeve te Kupes se Republikes

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Rezultatet e ndeshjeve te radhes

Post by vllaznia1919 » Thu, 22 Sep 2005 , 16:34

Raundi i dyte,ndeshja e pare:

20.09.2005
Ada - Partizani 0-2 [Drobnjak, Berisha]

21.09.2005
Beselidhja - Teuta 1-1[Zenuni(p)/Pashaj]

Egnatia - Besa 1-1 [Suka/Hamzai]

Delvina - Butrinti 1-2[Pipiko/Muho,Mehmeti]

Veleciku - Vllaznia 1-4 [Kurti/Doçi, Doçi, Canaj, Canaj]

Burreli - Dinamo 1-1[Malo/Xhafa]

Iliria - Tirana 0-3 [Rraklli,Pisha,Kulli(aut)]

Tomori - Lushnja 1-2[Aliaj(p)/Gazheli(p),Ceno]

Devolli - Skenderbeu 1-0[Ebibasi]


Kastrioti - Laçi 2-0[Kalesha,Balluku]

Erzeni - Shkumbini 0-1 [Tafaj]

Sopoti - Pogradeci 0-2[Jahaj,Cekiçi]

Turbina - Elbasani 2-6[Basriu,Roshi/Bejzade(3),Nora(2),Kuçi]

Cakrani - Flamurtari 1-2[Yzeiri(pen)/Guna(pen),Guna(pen)]

Tepelena - Apolonia 2-3[Gaba,Serjani/Mema,Plaku(2)]

Permeti-Luftetari 3-1[Spahiu,Karalliu,Hajredini/Kozaku.Me karton te kuq Shameti(L) dhe Sinani(L)]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Tue, 27 Sep 2005 , 21:51

SK Tirana-Iliria 4-2 (Redion Maloku 7(I), Elvis Sharra 9, Redion Maloku 20(I), Devi Muka 23, Jetmir Sefa 65, 89) Kualifikohet Tirana!

KF Elbasani-Turbina 0-0 Kualifikohet Elbasani!


Vllaznia-Veleçiku 7-0 (Vioresin Sinani 3, 10, 13, 41, 67, 75,Ndreka (p) 70)
Kualifikohet Vllaznia!

Neser luhen ndeshjet e tjera.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 29 Mar 2006 , 19:40

Vllaznia eshte kualifikuar per ne gjysem-finale!Sot asht lujt neshja e kthimit kunder Shkumbinit dhe Vllaznia ka fitu me rezultatin 1-0 me nji gol te Franc Ahit ne minuten e 10 te pjeses pare!

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Mar 2006 , 23:18

Ja edhe rezultatet e tjera te çerekfinaleve :

Vllaznia - Shkumbini 1:0 (2:0)
Ahi 11'


Dinamo - Lushnja 4:0 (2:0)
Ivanisevic 32'
Pema
Ferraj
Vincetic

Tirana - Partizani 1:1 (3:2)


Elbasani - Teuta 3:1 (3:3)
1:0 Stojku 55'
1:1 Gega 60'
2:1 Nora 58'
3:1 Rizvanolli 79'

Kualifikohen per ne gjysemfinale Vllaznia , Tirana, Dinamo, Elbasani.

Tashi sdin njiri se kujt me ja vu gishtin per ne gjysemfinale :? :oops: ...
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 30 Mar 2006 , 13:38

Si qorri shejit,kuj ti bine! :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 31 Mar 2006 , 00:11

vllaznia1919 wrote:Si qorri shejit,kuj ti bine! :lol:
Hhahhaha naqe, ja ne fakt ashtu asht sene leter Vllaznia asht ekipi me i dobet.
Mu personalisht kisha pas qejf me na taku Elbasani, pasi Tirana e Dinamoja na e kane "marre doren" ne Loro Boriçi . :) :(
Vllaznit Ultras

Image

Post Reply