Kampionati italian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 14 Sep 2010 , 06:00

Bire K u r v e t morati :D :D

Prandaj interi dhe milani kane armiqesi tan jeten .

Ky morati asht ngatrrestari 8) :)

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by shv13 » Sun, 19 Sep 2010 , 13:13

ja kane fute kot perkthimit ma pjalm, ai ka thane qe tifozave te interit iu asht ba qejfi qe ka hupe ibra penalltine, kurse atij jo (tu rrejte gjithsesi para gazetareve). Normal qe edhe atij i asht ba qejfi pavaresisht se nuk e ka pranu.

ps. milani qe tu mbete kaps edhe mrame, kot kane pshtu pa hupe :-)
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 19 Sep 2010 , 14:26

normal qi asht gzu. nuk ka gja t'keqe ktu. njashtu si do t'jete merzite kure e ka pa tu i rrase dy petlla n'champions.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by Miri » Sun, 19 Sep 2010 , 18:32

Cesena 1-0 Lecce urime Bogdanit per golin shpresoj qe edhe ne kombetare te jet me aktiv.
Cesena udhheq kampionatin italian :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sun, 19 Sep 2010 , 18:58

Miri wrote:Cesena 1-0 Lecce urime Bogdanit per golin shpresoj qe edhe ne kombetare te jet me aktiv.
Cesena udhheq kampionatin italian :D :D :D
prap gol bogdani!!!!!

hallall

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Mon, 20 Sep 2010 , 09:20

fpjalmi wrote:
Miri wrote:Cesena 1-0 Lecce urime Bogdanit per golin shpresoj qe edhe ne kombetare te jet me aktiv.
Cesena udhheq kampionatin italian :D :D :D
prap gol bogdani!!!!!

hallall

kishte bo goxha gol te bukur...
ishalla ja ze dhe me kombetaren se spo na rruhet fort per cezenen...
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Mon, 20 Sep 2010 , 13:23


fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 20 Sep 2010 , 15:39

Skodrinon wrote:

shum gol i bukur

Me siguri qe ndonje skuader e masge ka me ia vu synin ne itali

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Wed, 22 Sep 2010 , 06:02

Eto’o e Bogdani: il ricco e il povero sono le stelle del campionato

Eto dhe bogdani ,i pasuri dhe i varfeferi shkruan gazeta italiane panorama sport

2 yjet e kampionatit italian deri tashti

Me foto

lexojeni

http://blog.panorama.it/sport/2010/09/2 ... ampionato/

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Wed, 22 Sep 2010 , 06:08

Hallall bogdanit qe e ka nis kampionatin italian si asnjehere tjeter

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Mon, 04 Oct 2010 , 06:36

Ndeshja inter juve asht mbyll o-o

E kam pa tan ndeshjet ,edhe deshta me than qe edhe pse interi lujti mrend ,juvja ka pas ma raste shenimit dhe ka lujt ma mire

Interit ia ka humb ndeshjen milito qe lujti ma shum se 1 pjese lojet duke humb raste qe nuk i faleshin te 1 kalibri si ai,ku ne 3 raste te pastra ,2 ishin ma thesht me u ba gola se sa me u nxjerr jasht

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 26 Oct 2010 , 18:45

napol milan e pashe tan ndeshjen dje .

napoli me 10 lojtare ka lujt ma mire se milani po kan ken te pafat .

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 26 Oct 2010 , 18:52

Krasiç, 2 ndeshje skualifikim
vetem se asht rrezu kot dhe stimulim per penallti ,ku albitri e ka dhane penallti dhe federata italiane e ka denu mos me lujt 2 ndeshje :P :P :P

qe videoja

vetem per kete .

po ne kampionatin tone sa here bahen keto gjana :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=w-ykJLlKniY

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati italian

Post by Man in Redblue » Tue, 26 Oct 2010 , 19:47

Po mcudit Lazio, sa mire me ken kyt vit !
A vazhdon Tare me ken drejtor teknik aty ?

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Tue, 26 Oct 2010 , 23:32

Man in Redblue wrote: A vazhdon Tare me ken drejtor teknik aty ?
po

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Nov 2010 , 02:58

bogdani kishte ba gol apo gabohem
ca po ndodh me interin a dihet gja
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati italian

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Nov 2010 , 03:11

i lumt Bogut, kto "talentat" e sotem tfutbollit shqiptar si Bakaj, Plaku, Lika, Bala e kompani sjan as sa i thoni i gishtit tvogel tij

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Mon, 22 Nov 2010 , 03:23

nejse ti man te bakaj e plaku nuk ishte pune talentit po probleme zemret :lol:
i perjashtuar

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati italian

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Nov 2010 , 03:24

GOLDIAN wrote:nejse ti man te bakaj e plaku nuk ishte pune talentit po probleme zemret :lol:
ateher mos ta pijn duhanin me te dredhun pra :D :D

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Kampionati italian

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Nov 2010 , 03:29

fpjalmi wrote:Bire K u r v e t morati :D :D

Prandaj interi dhe milani kane armiqesi tan jeten .

Ky morati asht ngatrrestari 8) :)

hahaha i madh je :lol: :lol: :lol: :lol: ca mke knaq itash :mrgreen: :mrgreen:

Post Reply