Kampionati italian

Ketu mund te diskutoni mbi kampionatet e huaja si kamponati Italian,Gjerman,Anglez, Spanjoll, etj.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Tue, 01 Mar 2011 , 08:47

Nje super snyder ku jo vetem padyshim qe asht heroi i ndeshjes,por po del goli i vitit ne itali goli i tij . Ky gol mund te shifet ma mire mbas portes se samdories se cfare harkimit i jep snyder topit ,o zot sa lojtare legjendar
samdoria inter 0-2

video


http://www.youtube.com/watch?v=8XgDp8Zi65E

kurse ne ndeshjen milan napoli qe asht ne videon ma poshte ,te vjen keq qe kjo ndeshje e fiton albitri ku shifet shum qarte se penalltine qe milani merr ,nuk ishte kerkund penallti ,dhe prishi lojen duke e mbajt haptas ne favorin e milanit ,dhe ky gol qe nuk ishte nga nje penallti qe albitri e kishte vendos para ndeshjes ,dhe i normal i prishi lojen edhe napolit ,qe mendoj se nese do te ishte nje albiter i drejte ,mendoj se ndeshjen mund ta fitote dhe napoli

ky asht goli qe ka dhan nje shije shum te keqe ne gjithe gazetat italiane duke u than ,milan blen ndeshjen nga albitri .


milan -napoli 3-0

http://www.youtube.com/watch?v=ywlEc5oI ... iv-1r-5-HM

mendoj se kampionati italian asht akoma i gjate ,edhe pse 5 pike nuk asgja milan inter.

mendoj qe interi e meriton kampionatin italian sepse asht ma i forte se milan ,edhe pse kampionati italian ka mbaru krejt

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Thu, 10 Mar 2011 , 21:45

Klubi bardhezi po mendon të rikthejë ish-sulmuesin si trajner, i mbështetur nga “Don Fabio”Viali në stol, Kapelo drejtor teknik


http://www.sportishqiptar.com.al/juvja- ... or-teknik/

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 08 May 2011 , 13:18

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Kampionati italian

Post by GOLDIAN » Sun, 08 May 2011 , 14:52

urime skodrinon per titullin
a asht e vertete se sezonin qe vjen flitet me ardh van gaali trajner apo e kam marr vesht gabim?
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Kampionati italian

Post by fpjalmi » Sun, 08 May 2011 , 18:16

Skodrinon wrote:Image
kur ti bashkohet edhe roben ket sezon ,nuk ka me pas skuader me i dal para

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Sun, 08 May 2011 , 20:51

GOLDIAN wrote:urime skodrinon per titullin
a asht e vertete se sezonin qe vjen flitet me ardh van gaali trajner apo e kam marr vesht gabim?
falemnderes
jo nuk kam ndi per ket
per romen asht fole

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Fri, 02 Mar 2012 , 00:24

e bukur kjo :lol: :lol:
se na keka kthy edhe vllaznia1919 juventini jo per gja :D :P
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by Admin » Wed, 14 Mar 2012 , 15:42

Hhahahahah Skodrinon, po ata grushtat e brrylat tuj nuk i shifni!!!
Pervec ksaj ata golat e rregullt qe jave mas javeve ja anullojne Juves nuk quhen....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Thu, 15 Mar 2012 , 01:46

Admin wrote:Hhahahahah Skodrinon, po ata grushtat e brrylat tuj nuk i shifni!!!
Pervec ksaj ata golat e rregullt qe jave mas javeve ja anullojne Juves nuk quhen....
grusht per grusht ka ken :D
ku jan kto penallti ma? po edhe me chievon me gol ofsajd barazun

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Kampionati italian

Post by Ledi1920 » Thu, 15 Mar 2012 , 10:26

Milani fiton se nuk ka rival.

Juvja rezistoi deri tani, ka ne perberje lojtar qe si deshin ekipet e tjera, i rezistoi kampionatit se nuk ka lujt ne kupat e europes.

Ka dit me i perballu me sukses neshjet e veshtira fale grintes kurse me ekipet e vogla ka ngel,plot 14 barazime. Kampionatin 3 pikshat me ekipet e vogla ta japin.

Kaq per momentin.

Sa per seria a u bo nja 4 vjet qe se ndjek. Ka ra shume niveli. Kot nuk i mori dhe gjermania nji vend per champions.
Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by Admin » Fri, 16 Mar 2012 , 18:30

Skodrinon, a i harron golin qe u anullu me Milanin, Parmen, Genoa .....
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Wed, 21 Mar 2012 , 02:20

Admin wrote:Skodrinon, a i harron golin qe u anullu me Milanin, Parmen, Genoa .....
ne te trija kto ndeshje ka pas edhe episode ne favor te juves.
me milanin dihet goli i muntarit
me parmen penallti per giovincon
me genoan 2 penallti per genoan e nji karton te kuq per de ceglie

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by Admin » Wed, 21 Mar 2012 , 13:19

Me parmen kane kene 2 penallti per Juven qe nuk jane dhane!!
Sa i takon ndeshjes me Genoa-n Juves i asht muhu nji penallti ne fillim te ndeshjen kunder Matri.
Ne pjesen e dyte, anullohet goli i Pepe per pozicion jasht loje qe nuk ishte.
Sa i takon penalltive qe thu ti per Genoa, nuk jane as njena e as tjetra sepse tek njeni Pirlo ma pare kap topin e masandej kamen e Rossit, kurse ne rastin e Marchisio-Palacio nuk ka faull!!!
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati italian

Post by vllaznia1919 » Tue, 10 Apr 2012 , 19:08

Skodrinon a kishe gja a me banen vesht?Si asht klasifikimi aktual?Goli i rregullt ka kene por keni pase me dhjetra favorizime gjate kampionatit.Kyt vjet skeni qa thoni per albitrat.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Thu, 12 Apr 2012 , 00:28

vllaznia1919 wrote:Skodrinon a kishe gja a me banen vesht?Si asht klasifikimi aktual?Goli i rregullt ka kene por keni pase me dhjetra favorizime gjate kampionatit.Kyt vjet skeni qa thoni per albitrat.
ku jan kta dhjetra favorizime ma? po sa ndeshje ka kampionati :D
dolt n'krye se prap nuk e pa topin mrend anesori ne catania

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati italian

Post by vllaznia1919 » Fri, 13 Apr 2012 , 11:47

Skodrinon wrote:
vllaznia1919 wrote:Skodrinon a kishe gja a me banen vesht?Si asht klasifikimi aktual?Goli i rregullt ka kene por keni pase me dhjetra favorizime gjate kampionatit.Kyt vjet skeni qa thoni per albitrat.
ku jan kta dhjetra favorizime ma? po sa ndeshje ka kampionati :D
dolt n'krye se prap nuk e pa topin mrend anesori ne catania

Ne Catania ska ken gol.E kan dhane me foto taman ja ate te sajti juj.Se edhe provat i fallsifikoni.hahahahahha
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Kampionati italian

Post by Skodrinon » Fri, 13 Apr 2012 , 22:46

vllaznia1919 wrote:
Skodrinon wrote:
vllaznia1919 wrote:Skodrinon a kishe gja a me banen vesht?Si asht klasifikimi aktual?Goli i rregullt ka kene por keni pase me dhjetra favorizime gjate kampionatit.Kyt vjet skeni qa thoni per albitrat.
ku jan kta dhjetra favorizime ma? po sa ndeshje ka kampionati :D
dolt n'krye se prap nuk e pa topin mrend anesori ne catania

Ne Catania ska ken gol.E kan dhane me foto taman ja ate te sajti juj.Se edhe provat i fallsifikoni.hahahahahha
cil falsifikim ma :lol: :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Kampionati italian

Post by vllaznia1919 » Sat, 05 May 2012 , 15:14

Ka edhe foto te tjera qe e japi jashte.Po nese se kampionati nuk vendoset me nji ose dy gola.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Kampionati italian

Post by Admin » Sun, 06 May 2012 , 22:57

I campioni siamo noiii :)
Vllaznit Ultras

Image

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Kampionati italian

Post by ultraskuqeblu1 » Tue, 08 May 2012 , 03:16

URIME TIFOZAVE T'JUVES E MERITOJN :D
S'kam hi shum ktej se s'jam fort tifoz me futbollin e pepinove :) po a kena naj milanist ktej a? se shum inad i kam marr kto "Curva Sud" për do "binjakzime" me serb (kshu i duket ktyne, se serbt veç po i përdorin) :evil:
Qysh sot e mrapa u bana tifoz me interin :P siç duket flamuri Shqiptar ne kopin e grupit kryesor t'interistave :eag:
Image
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Post Reply