Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Miri » Thu, 26 Aug 2010 , 20:24

Grupi G shume interesant ku Milan & Real duken ma te favorizume por te shofim nej surprize edhe te Ajaxi
ndersa ne grupet tjera skuadrat e medha tham se e kan shum me te lehte kualifikimin per ne 16-she

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Thu, 26 Aug 2010 , 21:31

shans i keq i milanit
njishtu asht kure i zgjedhin goglat lojtaret e interit :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 27 Aug 2010 , 05:43

jeti wrote:Liga e Kampionëve, hidhet shorti në Monako

Grupi A: Inter, Verder Bremen, Totenham dhe Twente

Grupi B: O. Lyon, Benfica, Schalke 04 dhe Hapoel Tel Aviv

Grupi C: Manchester Utd, Valencia, Rangers dhe Bursaspor

Grupi D: Barcelona, Panathinaikos, Kopenhagen dhe Rubin Kazan

Grupi E: Bayern Munchen, Roma, Basel dhe Cluj

Grupi F: Chelsea, O. Marseille, Spartak Moskës dhe Zilina

Grupi G: Milan, Real Madrid, Ajax dhe Auxerre

Grupi H: Arsenal Shakhtar Donetsk, Braga dhe Partizan Beograd

skodrinon

po ndeshjet dhe datat a i kan a ?

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Fri, 27 Aug 2010 , 09:12

Skodrinon wrote:
loroborici wrote:
Skodrinon wrote:Pse na paska pase Bayern ma shume fat se Interi ne Champions?
Inter kaloi nji grup medioker
Tash ja tu fol kot besa. Grup medioker me Barcelonen kampione ne fuqi aaa?! :roll:
diferencen ne grup nuk e ban ekipi i pare por ekipi i trete. barcelona del ne vend te pare e lufta bahet per vend te dyte.
asht ma i veshtire nji grup ku ke kundershtare dy ekipe te mira, se sa nji grup ku ke kundershtar nji ekip fenomenal e nji kot.

Grupi E: Bayern Munchen, Roma, Basel dhe Cluj
Grupi G: Milan, Real Madrid, Ajax dhe Auxerre

Dallimin ta ka bo dhe Skordrinon. Tek grupi Bayernit 90% del Bayerni me ROmen
Tek grupi i dyte nuk merret vesh se kush del. Nqs bayerni apo Roma kane dy neshje te veshtira 4 te tjerat i kane me te lehte.
Kurse Milani apo Reali ka 8 neshje ku duhet me dhon maksimumin.

TEk grupi i pare lejohen dhe gabimet se i rekuperon sic boni dhe BArca dhe Interi vjet. kurse tek grupi dyte nji humbje te dhemb.

Se di a me kuptove.Shpresoj qe po.
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by shv13 » Fri, 27 Aug 2010 , 17:34

short hata :-) (ma ban hallall skodrinon)
kena me pa ndeshje t bukra qysh n grupe manu-valencia, milan-real, bajern-roma, inter-werder kane me kene shume te bukra.
Mirboll qe po fillojne kampionatet e championsi me na heke shijen e keqe qe na la botnori se na ka marre malli me pa futboll taman.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 20 Oct 2010 , 00:24

Skuadrat italiane paskan lam nam

Milani edhe pse ka ba blemje te mira ,prap pertoke asht

Roma edhe ma keq.

barcelona dhe real madrit jan 2 super klubet favorite ,gjithmone simbas mendimit tem

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Liga e Kampioneve

Post by Man in Redblue » Wed, 20 Oct 2010 , 20:48

Ca i ka ba Reali zbor Milanit mram, mu ba qejfi se po aktivizohen edhe Khedira e Özil, sma kishte marr mendja se do te aktivizoheshin kaq shum.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Mon, 29 Nov 2010 , 00:02

a ka pas nej shqiptar qe ka lujt ne lig kampionesh kete sezon
pervec dinamos
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 17 Dec 2010 , 18:44

Shorti i Champions, përplasje gjigantësh
Këto janë çiftet e raundit të dytë të Champions League:

Roma-Shakhtar Donetsk
Milan-Tottenham
Valencia-Schalke 04
Inter-Bayern Munich
Olympique Lyonnais-Real Madrid
Olympique Marseille-Manchester Utd.
Arsenal-Barcelona
Copenhagen-Chelsea

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sat, 18 Dec 2010 , 04:23

forca bayernnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
inter inter tu sei merda
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 23 Feb 2011 , 23:43

Inter Milan 0 - 1 Bayern Munich

Marseille 0 - 0 Manchester U.

Bajerni e pordhonoj interin krejt .

nuk me besohet qe interi asht kampione europet.

ndeshja bajern inter ishte si me lujt kategoria e pare me te pesten .

bajerni perveq 2 shtyllave qe ka ba ,ka hum me dhjetra raste .

rezultati i paster nuk a dasht me ken 1 me 0 per bajernin ,por te pakten 4 me 0 per bajernin .

gomez myler dhe roben ne super forme .

pa pa pa paq ,cfare ekipit ka ba van gali :lol: :lol:

edhe barcelonen e han gjall .

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Thu, 24 Feb 2011 , 01:05

GOLDIAN wrote: inter inter tu sei merda
mire po i thu :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 25 Feb 2011 , 19:47

Italia humb vendin e katërt në Champions


Me disfatën e të tre skuadrave italiane në Champions dhe eliminimin e Napolit nga Europa League, duke nisur nga sezoni i ardhshëm, Italia do të dërgojë në Champions League vetëm tre skuadra.
Vendi i katërt i kalon Gjermanisë, që tashmë ka kampionatin e tretë më të fortë në kontinent. Dihej prej kohësh se Bundesliga ishte në avantazh, por ndeshjet e fundit sollën edhe konfirmimin matematikor.

UEFA ka një renditje për të gjithë kampionatet e 53 vendeve Europiane dhe në bazë të këtij klasifikimi, merret parasysh paraqitja e skuadrave nga secili kampionat në pesë vitet e fundit.

Skuadrat gjermane, në këtë periudhë kohore, kanë shkuar më larg në kompeticionet europiane. Ndonëse italianet kanë patur një ecuri disi më të mirë në Champions, paraqitja në Europa League është e pakrahasueshme.

Ndërsa skuadrat gjermane kanë avancuar rregullisht midis katër më të mirëve ose deri në finale, ato italiane e kanë patur të vështirë të kalojnë edhe fazën e grupeve. Në sezonin aktual, Palermo, Juventus dhe Sampdoria nuk e kaluan dot grupin, ndërsa vetëm Napoli avancoi, me shumë vështirësi.

Në bazë të renditjes së UEFA-s, kampionatet e pozicionuar në vendet 1-3 kualifikojnë katër skuadra për në Champions. Kampionatet 4-6 kualifikojnë tre skuadra dhe ato nga vendi 7-15 nga dy ekipe. Shqipëria ka aktualisht kampionatin e 43-të më të fortë të Europës.

Renditja UEFA për kampionatet (shifra tregon pikët e mbledhura në 5 vjet)
1. Premier League (Angli) 82.9
2. Primera Division (Spanjë) 77,3
3. Bundesliga (Gjermani) 68,1
4. Seria A (Itali) 59,9
5. Division 1 (Francë) 53,5
6. Liga Sagres (Portugali) 44,5
44. Superliga Shqiptare 3,8

http://top-channel.tv/artikull.php?id=204962&ref=fp

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 25 Feb 2011 , 19:49

tashti kampionatit gjerman iu shtu edhe vendi i katert me lujt ne kupen e kampioneve ,kurse italia tashti nuk do nxjerrin 4 skuadra ne ligen e kampioneve por 3 vendet e para

sejad
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 233
Joined: Sun, 06 Jan 2008 , 20:47
Skuadra: Vllaznia || Bayern
Location: USA

Re: Liga e Kampioneve

Post by sejad » Thu, 10 Mar 2011 , 02:36

fpjalmi wrote:tashti kampionatit gjerman iu shtu edhe vendi i katert me lujt ne kupen e kampioneve ,kurse italia tashti nuk do nxjerrin 4 skuadra ne ligen e kampioneve por 3 vendet e para
Viti 2012-2013 hin ne fuqi kjo, dmth vitin e ardhshem do jene vec 3 gjermane e 4 italiane.


Shakhtar - Schalke
Barcelona - Chelsea
Tottenham - Manchester United
Real Madrid - Bayern Munich

(nqs kalojne Bajerni,Manchesteri e Chelsi)

kam qef me i pa ...
FORCA VLLAZNIA!!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 10 Mar 2011 , 07:25

sejad wrote:
fpjalmi wrote:tashti kampionatit gjerman iu shtu edhe vendi i katert me lujt ne kupen e kampioneve ,kurse italia tashti nuk do nxjerrin 4 skuadra ne ligen e kampioneve por 3 vendet e para
Viti 2012-2013 hin ne fuqi kjo, dmth vitin e ardhshem do jene vec 3 gjermane e 4 italiane.


Shakhtar - Schalke
Barcelona - Chelsea
Tottenham - Manchester United
Real Madrid - Bayern Munich

(nqs kalojne Bajerni,Manchesteri e Chelsi)

kam qef me i pa ...

sejad

fillon ne sezonin e ri ma naqe ket vit.

shife ma poshte

Italia humb vendin e katërt në Champions

Me disfatën e të tre skuadrave italiane në Champions dhe eliminimin e Napolit nga Europa League, duke nisur nga sezoni i ardhshëm, Italia do të dërgojë në Champions League vetëm tre skuadra.
Vendi i katërt i kalon Gjermanisë, që tashmë ka kampionatin e tretë më të fortë në kontinent


http://top-channel.tv/artikull.php?id=204962&ref=fp

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 10 Mar 2011 , 07:41

a dihet gja prej kujt shtet asht ky farfan qe paska kualifiku shalken duke ba 2 gola

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Thu, 10 Mar 2011 , 09:32

fpjalmi wrote:a dihet gja prej kujt shtet asht ky farfan qe paska kualifiku shalken duke ba 2 gola
Eshte nga Peruja. Shalke e ka ble nga PSV Eindohoveni.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 12 Mar 2011 , 04:28

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:a dihet gja prej kujt shtet asht ky farfan qe paska kualifiku shalken duke ba 2 gola
Eshte nga Peruja. Shalke e ka ble nga PSV Eindohoveni.
e kam pa tu lujt ne kampionatin hollandez e kujtova se asht hollandez :D

faleminders ledi

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Thu, 17 Mar 2011 , 11:00

Akoma sme del i keqi nga skualifikimi bayernit.
Puhhh gjith ato raste me e myll neshjen.
Image

Post Reply