Liga e Kampioneve

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Mon, 21 May 2012 , 00:27

pjalm tana i permende vec penalltine qi hupi robben jo :lol: :lol:
traineri e ka fajin se hupin penallti e nja 10 raste te tjera lojtart a?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Mon, 21 May 2012 , 01:14

Skodrinon wrote:pjalm tana i permende vec penalltine qi hupi robben jo :lol: :lol:
traineri e ka fajin se hupin penallti e nja 10 raste te tjera lojtart a?
penallti hupi dhe riberi ne dortmund ne ndeshjen vendimtare per titull apo ishte schweinsteiger qe hupi
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Mon, 21 May 2012 , 03:33

Skodrinon wrote:pjalm tana i permende vec penalltine qi hupi robben jo :lol: :lol:
traineri e ka fajin se hupin penallti e nja 10 raste te tjera lojtart a?
Asht e vertete skodrinon , Roben hupi penalltine ashtu siq e humbi edhe schweinsteiger :mrgreen: , pra 2 lojtaret ma te mire te bajernit e hupen te dy penalltine ose ma mire me than lojtari ma i mire i hollandes dhe lojtari ma i mire i gjermanise.

Tashti du me dal prap te tranieri ku kam shum gjana me than , por po tham 2 ma kryesoret .

E para asht se tranieri ban ligjin ne skuader, dhe ai vendos edhe kush me gjujt penalltine, atehere kur tranieri e din qe robben nder 6 penalltite e fundit qe ka ba ne 3 muajt e fundit ka hup 4 , si ma len robbenin me e gjujt prap penalltine.

E dyta asht , nji here nuk a qu prej pankinet me fol asnji fjale me lojtaret dhe ma e keqja asht se edhe kur bajerni bani golin ne minuten e 84-te , nuk u qu me i than tan lojtareve kthehuni mbrapsh ne mbrojtje se kan met vetem 6 minuta loje dhe ta mbrojm rezultatin , ku cdo tranier mund ta bate kete biles edhe ne lajme e ndigjova se bakenbaul e kishte kritiku tranierin duke mos udhezu lojtaret me u kthy ne mbrojtje sa bane golin

Goldi , edhe sikur ta kishte ba roben golin ne dortmund , rezultati do tu barazote 1-1, ku diferenca nuk do ishte 6 pike , por do ishte 3 pike , pra nuk ka ken vendimtare per titull duke dit se dortmundi ishte 3 pike para .

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Tue, 22 May 2012 , 04:56

Seriozisht e ke qe dhe per penalltine e humbur nga roben e paska fajin trajneri apo thjesht ngaqe a sha van gal e mundohesh me gjet dhe ketu hapesira per sharje?
nuk paska ken vendimtare penalltia e roben ne dortmund e para her qe po e ndij ketu se dhe vet ai e pohoj pas ndeshjes qe nese do shenoja shanset do ishin qe te dilnim kampion

ti thu nuk e kthej ne mrojtje ekipin trajneri biles dhe bekenbauer e ka kritiku(te cil lajme?)
Meqe i hyre analizes te isdha lut a mundesh me me tregu ky zevendesimi myller -van byeten ca tregon forcon sulmin apo mrojtjen?????

pikerisht aty ishte gabimi i tij nese don ta shash dhe jo tek ajo qe humbi roben e ka fajin trajneri

mandej nuk kan si krahasohen penalltite e roben dhe schweinit se po ta bate roben zor te mrrite puna deri te penalltit.
Shume ketu e dine qe jam tifoz i cmend i bajernit por nuk kam arrit me kuptu dicka heynckes ka kerku llojtare dhe jane plotesu deshirat me shuma marramendese nga drejtusit e klubit a mund ta di per njohuri per cil lojtar bahert fjale se mesa di une riberi e roben jane nder blerjet ma te shtrejta te historise se klubit dhe keto dy nuk erdhen tash po ishin.
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Tue, 22 May 2012 , 09:09

Sot jam shum i qete dhe mund te flas per ndeshjen. Chelsi fitoi finalen me nji korne...me vjen me plas akoma kur e mendoj.

Pse bayerni deshtoi e kan fajin vetem disa lojtar jo te gjithe. Traineri nuk preket seshte faji i tij. Edhe me zevendesimin e Mylerit futi mbrojtes sepse 7 min loje kishin mbet. Per mu Bayerni deshtoi sepse:
1- Shperdoruan shume raste. Gomez kishte tre gola te sigurte, qe lojtar si Elber, Makay madje edhe Pizzaro te pakten do kishin shenu dy here. Gomez eshte lojtar qe shperdoron shume aq me teper qe eshte dhe emocional. Ne fund te pjeses se pare doli perballe me porten dhe i ra topit sikur po lute futboll amerikon.
2- Mos mbajtja dot e rezultatit per 7 min loje esht turp me vete. Me nji goditje denimi. Te vetmen goditje standarte te chelsit te hash gol. Faji esht i Boateng. Si mund te lesh te lire dhe te pamarkuar nji lojtar si Drogba qe me goditjet me koke eshte shume efikas. Mungese totale perqendrimi. Sepse nuk eshte se sja arrite me ndal sulmin e barcelones qe ka ustallar po me mos mbajt dot chelsin. Eh zot...
3- Penalltia Robenit ishte decizive. Po ta bote gol , Bayerni pervec moralit qe do fitonte do ngrete dhe kupen. Neshja do dilte 3-1 ose 4-1 me pas se chelsi do hidhej para dhe natyrisht do lite hapesira mbrapa.

Kur shkoi tek penalltit e dija qe bayerni do humbte. Ishin pertok moralisht saqe disa lojtar bashke edhe me robenin refuzuan me gjujt penallti saqe penalltis se trete i re Neueri. Skishin me besim, ju ishte dhene mundesia dy here te mbyllnin ndeshjen. Fati nuk anonte nga Bayerni.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Tue, 22 May 2012 , 13:25

GOLDIAN wrote:Seriozisht e ke qe dhe per penalltine e humbur nga roben e paska fajin trajneri apo thjesht ngaqe a sha van gal e mundohesh me gjet dhe ketu hapesira per sharje?
nuk paska ken vendimtare penalltia e roben ne dortmund e para her qe po e ndij ketu se dhe vet ai e pohoj pas ndeshjes qe nese do shenoja shanset do ishin qe te dilnim kampion

ti thu nuk e kthej ne mrojtje ekipin trajneri biles dhe bekenbauer e ka kritiku(te cil lajme?)
Meqe i hyre analizes te isdha lut a mundesh me me tregu ky zevendesimi myller -van byeten ca tregon forcon sulmin apo mrojtjen?????

pikerisht aty ishte gabimi i tij nese don ta shash dhe jo tek ajo qe humbi roben e ka fajin trajneri

mandej nuk kan si krahasohen penalltite e roben dhe schweinit se po ta bate roben zor te mrrite puna deri te penalltit.
Shume ketu e dine qe jam tifoz i cmend i bajernit por nuk kam arrit me kuptu dicka heynckes ka kerku llojtare dhe jane plotesu deshirat me shuma marramendese nga drejtusit e klubit a mund ta di per njohuri per cil lojtar bahert fjale se mesa di une riberi e roben jane nder blerjet ma te shtrejta te historise se klubit dhe keto dy nuk erdhen tash po ishin.
Gold, ne cdo skuader tranieri lot rrolin kryesore ja vetem per penalltite por edhe per lojen e skuadres sepse e dijm shum mire se si nji tranier bertet ne fushe kur shef gabimet e lojtareve , megjithate le te themi qe tranieri nuk ka pik fajit per gjuajtjen e penalltise se robenit.

Kurse per punen e Van galit , nuk e kam xan asnjihere ne goje dhe ti po e permend :P , por meqe ra fjala atehere un po tham 2 gjana , ne kohen e van galit bajerni kishte 1 portier qe hate shum gola sepse nuk ishte ky portier qe ka sot bajerni ku asht 1 nder portierat ma te mire ne bote dhe pikerisht asht merita e tij qe bajerni asht ne klasifikim aty ku asht sot sepse mund te ishte ma poshte biles asht merita e tij edhe ne finalen e kupes se kampioneve. Ne kohen e Van galit me kujtohet shum mire se si u demtune 8 titullare , ku mes tyre ishin edhe roben me riberine , dhe e mbaj mend shum mire kur bajerni lute me formacionin e dyte , dhe njashtu mori kupen e gjermanise , fitoi kampionatin dhe doli edhe ne finalen e kupes se kampioneve, megjithese nuk du me e lavderu , sepse e kam inat qysh se pat ken tranier i kombetares se hollandes :x

Tashti du me te than dicka tjeter. Un e kam pa bajernin pothuajse cdo ndeshje ne kampionatin gjerman , dhe i ka te gjithe futbollistat yje , dhe kur vjen puna krijojn volumin e lojes, lujn bukur tamam si ne ndeshjen finale te kupes se kampioneve dhe nuk bajn gol , dhe ket gja e kam vu re ne cdo ndeshje qe ata kan ba ku kan mundesi me ba shum gola ne nji ndeshje dhe shenojn shum pak sa me fitu . Kjo do te thote skeme lojet , ku asht nji gabim i atij qe krijon skemen e lojes dhe ai qe formon skemen e lojes asht tranieri.

Jan 2 skuadrat ma te mira ne kampionatin gjerman , bajern dhe dortmund , dhe kur ndeshen keta 2 skuadra aty shifet forca e skuadres , dhe ne 3 ndeshje dortmundi e ka shem mrend e jasht , dhe sidomos finalen e kupes se gjermanise , ku bajerni mu dukte si nji skuader e kategorise se dyte kur lute me dortmundin , ku spo tham per golat 5 me 2 qe e shembi , por per lojen e keqe te bajernit , tamam skandal i vertete dhe ma e keqja asht se lojtaret e dortmundit nuk jan aspak ne nivelin e lojtareve te bajernit , sepse bajerni i ka tan yje, (pra ketu e ka meriten tranieri i dortmundit)

Kurse per ndeshjen direkte qe bajerni kishte me dortmundin mrend ne dortmund , para se me u ba ndeshja , a ishte dortmundi 3 pike siper dhe me rezultatin 2-1 shkoi 6 pike . Le te themi qe roben do ta bate penalltine dhe rezultati do shkote 2-2 . A do te ishte prap dortmundi 3 pike para . Gold , ne ato 2 ndeshje qe kishin met dortmundi e kishte pothuajse siguru titullin kampion.Ndoshta kampionati do te hapej , por cdo gja ishte ne dore te dortmundit sepse i kishte edhe ndeshjet e lehta .

Gold , un mendoj se sikur bajerni te kishte tranierin e dortmundit , nuk mendoj se do kishte skuader qe do ta ndalte .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Admin » Thu, 24 May 2012 , 20:04

Finalet e champions sot nuk i fiton e as nuk i hup nji lojtar i vetem!!

Sdq ne kete ndeshje tranjeri nuk kishte pike faji!!!
sic ka shkru Goldi, faji i vetem qe mund te ket kene i tranjerit ishte tek ndrrimi i Muller, ku ne ate moment qe bani golin ishte shume i motivum edhe mund te hekte ndonji lojtar tjeter.

Sa i takon Roben, bani nji loje te mire por si gjithmone ne momentet decizive nuk tregon nivelin e duhun!!!
Me humbjen e asaj penallti, Bajerni e humbi finalen, pasi nga ana mendore lojtart e Bajernit ranen shume edhe ishte e veshtire me e marr vedin.
Psh Schweinsteiger nuk ishte dasht me e gjujt penalltin (edhe se nuk e gjujti keq) pasi ishte shume i demoralizum.

Pjalmi nuk asht njilloj si me hup penallti ne kohe shtese e ne penalltite e fundit!!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 25 May 2012 , 01:05

Admin wrote: Pjalmi nuk asht njilloj si me hup penallti ne kohe shtese e ne penalltite e fundit!!!
Admin , te kuptoj se qa don me than, dhe ke plotesisht te drejte. Deshtoi robben , deshtoj Schweinsteiger por deshtoj dhe lojtari ma i mire ne bote Mesi ne gjysmefinalen e humbun pikerisht perball portierit te chelsit :) . Ne fakt portieri i chelsit shquhet per pritjen e penalltive, kurse e dyta tregon qe lojtaret e mire ne gjithe historine kan humb penallti

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Fri, 25 May 2012 , 10:23

fpjalmi wrote:
Admin wrote: Pjalmi nuk asht njilloj si me hup penallti ne kohe shtese e ne penalltite e fundit!!!
Admin , te kuptoj se qa don me than, dhe ke plotesisht te drejte. Deshtoi robben , deshtoj Schweinsteiger por deshtoj dhe lojtari ma i mire ne bote Mesi ne gjysmefinalen e humbun pikerisht perball portierit te chelsit :) . Ne fakt portieri i chelsit shquhet per pritjen e penalltive, kurse e dyta tregon qe lojtaret e mire ne gjithe historine kan humb penallti
Korrigjim, Mesi dhe Shveinsteiger i rane shtylles, jo se i priti Peter Ceh.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Fri, 25 May 2012 , 14:50

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:
Admin wrote: Pjalmi nuk asht njilloj si me hup penallti ne kohe shtese e ne penalltite e fundit!!!
Admin , te kuptoj se qa don me than, dhe ke plotesisht te drejte. Deshtoi robben , deshtoj Schweinsteiger por deshtoj dhe lojtari ma i mire ne bote Mesi ne gjysmefinalen e humbun pikerisht perball portierit te chelsit :) . Ne fakt portieri i chelsit shquhet per pritjen e penalltive, kurse e dyta tregon qe lojtaret e mire ne gjithe historine kan humb penallti
Korrigjim, Mesi dhe Shveinsteiger i rane shtylles, jo se i priti Peter Ceh.

Atehere kja tregon qe Mesi dhe Shveinsteiger nuk kan mujt me e fut topin ne kuadratin e portes dhe i kan ra shtylles , kurse robenit edhe pse ia ka prit penalltine portieri e ka gjujt topin mrend ne kuadratin e portes qe i bjen qe e ka qu topin ma afer kuadratit te portes se Mesi dhe Shveinsteiger te cilet i kan ra shtylles duke mos e qu topin as ne kuadratin e portes :D :) :mrgreen: :mrgreen:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Liga e Kampioneve

Post by Skodrinon » Fri, 25 May 2012 , 19:14

:lol: :lol: :lol: :lol:

hajt se t'rehatojme n'europjan pjalm

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sat, 26 May 2012 , 01:35

Skodrinon wrote::lol: :lol: :lol: :lol:

hajt se t'rehatojme n'europjan pjalm
Haahaahaahaa Skodrinon , kam frike se tapo delni shum te zhgenjym :P :)

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Liga e Kampioneve

Post by GOLDIAN » Sun, 03 Jun 2012 , 01:02

fpjalmi wrote:

Atehere kja tregon qe Mesi dhe Shveinsteiger nuk kan mujt me e fut topin ne kuadratin e portes dhe i kan ra shtylles , kurse robenit edhe pse ia ka prit penalltine portieri e ka gjujt topin mrend ne kuadratin e portes qe i bjen qe e ka qu topin ma afer kuadratit te portes se Mesi dhe Shveinsteiger te cilet i kan ra shtylles duke mos e qu topin as ne kuadratin e portes :D :) :mrgreen: :mrgreen:
njiketa fjale mi tha dhe man in redblue do ja kesh lexu mendimet :mrgreen:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Sun, 03 Jun 2012 , 02:40

GOLDIAN wrote:
fpjalmi wrote:

Atehere kja tregon qe Mesi dhe Shveinsteiger nuk kan mujt me e fut topin ne kuadratin e portes dhe i kan ra shtylles , kurse robenit edhe pse ia ka prit penalltine portieri e ka gjujt topin mrend ne kuadratin e portes qe i bjen qe e ka qu topin ma afer kuadratit te portes se Mesi dhe Shveinsteiger te cilet i kan ra shtylles duke mos e qu topin as ne kuadratin e portes :D :) :mrgreen: :mrgreen:
njiketa fjale mi tha dhe man in redblue do ja kesh lexu mendimet :mrgreen:
Kja tregon qe Man in red blu asht i nje mendimit me mu :) qe do te thote se edhe ai mendon se robben e gjuajti topin ma bukur se Mesi dhe Shveinsteiger :lol: :o

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Liga e Kampioneve

Post by vllaznia1919 » Sat, 09 Jun 2012 , 11:32

Ndeshjet i fiton taktika.As lojtari klas as loja spektakolare.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Liga e Kampioneve

Post by Edmond-Cela » Sat, 09 Jun 2012 , 13:26

vllaznia1919 wrote:Ndeshjet i fiton taktika.As lojtari klas as loja spektakolare.
ca lesh taktiket fati. fajin e pat vet bajerni. se kujtuan se e fituan. ky asht futbolli sa do skuader e mire qe te jesh nese nuk ta jep zoti me i fitu nuk e fiton.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Wed, 06 Mar 2013 , 19:27

Ne ndeshjen qe u luajt mbreme ne cerek finalet e kupes se kampioneve, Albitri turk qe gjykoi ndeshjen Manchester united - Real , dhe qe ishte qelesi i fitores per real madritin mbas kartonit te kuq qe i nxorri Nanit me dashje , ku rrezultati ishte 1-0 per manchester unitedin dhe 2 penalltive te sakta qe iu muhuan Manchester unitedit kur ramos preku topin me dore komplet hapur dhe u duk shum qarte dhe per nderhyrje te mbrojtesit Varan ndaj sulmuesit te manchester unitedit Welbek ku ishte nje penallti qe mund te ndershkohej me kartonin e kuq dhe keto 2 penallti te sakta nuk jan dhane nga albitri Turk i ndeshjes .

Ne shtypet Europiane jo vetem qe Albitri i ndeshjes asht kritiku nga gjithe futbolli europian , por doli hapur qe ne twitter , Albitri i ndeshjes ka shkru 1 vit para qe skuadra e preferume e tij asht real madrit dhe futbollisti ma i preferuar asht Ronaldo , dhe kjo u kuptu shum mire ne ndeshjen e mbramshme dhe sigurisht qe asht nje turp i madh per fifen qe ne nji ndeshje shume te randesishme , gjen nje gjygjtare qe i jep me zori fitoren Real madritit .

Shifni ma poshte ne Twitter postimet e albitrit te ndeshjes qe i dha fitoren me zori ose me kemgulje realit

http://www.sportishqiptar.com.al/newsit ... trin-turk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kurse ma poshte Mourinjo e ka than hapur qe nuk e meritonim te kualifikoheshim

http://sport.albeu.com/sport/mourinho-n ... en/102442/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Liga e Kampioneve

Post by Ledi1920 » Thu, 07 Mar 2013 , 09:46

Cfare duhet me bo nji futbollist qe te meritoj kartinin e kuq???? Te lej te vdekur ndonje kundershtar apo ti thyeje kembet,brinjet kundershtareve. Sa te veshtir e kena ne shqiptaret m pranu dhe kartonat. Faulli qe i ashper. Kartoni kuq ne te tilla raste edhe jepet edhe nuk jepet po mos harro qe per pune sekondash merret vendimi.

Tani nqs thu albitri ndihmoi realin une them qe dhe per MAnchesterin pati nji rast ku u ndihmua mjaft. Njit me vijen fatale Rafael ndaloi topin me dore,pra ndaloin nji gol te sigurte dhe per cdo albiter ky rast eshte karton i kuq dhe penallti. Ndeshjet e championsit nuk jan ndeshje superlige te tipit Kamza-Laci ku plas karateja per qejf. Pra ska asgjo te jashtezakonshme.

Manchesteri per mua elemioni veten duke u rrjeshtu ne mbrojtje gjith kohes. Po te sulmonte besoj do kishin fitu se edhe me 10 lojtar e vun ne veshtiresi te madhe Realin.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 07 Mar 2013 , 20:49

Ledi. Sikur veprimi qe Nani qoi kamen te ishte me dashje dhe mund te shifte lojtarin , nuk u diskutote qe mund te ishte karton i kuq , por problemi asht qe Nani kur qoi kamen siper , Nani ishte duke pa vetem topin se ku po shkote dhe nuk po shifte futbollistin qe po vinte tamam si zhol , dhe kur i ka ra futbollistit nuk e ka pa aspak , dhe ky veprim quhet pa dashje dhe denimi maksimal asht dasht me ken Karton i Verdhe . Nuk po i tham un keta gja o led , por i kan than tan specialistat , i kan shkru tan gazetatat e europes . I kan hanger edhe 2 penallti komplet te sakta o Led, dhe e ka mbajt lojen komplet te hapun ne favor te Realit per 90 minuta. Un nuk e kam pa ate rastin e Rafael qe ndaloi topin me dore. E vetmja gja pash mbas ndeshjes kur komentatori thoshte , nje turp i madh i uefes qe ven ne nje ndeshje kaq te rendesishme nje gjygjtare qe donte qe te fitonte reali me zor, dhe mbas ndeshjes komentatori jepte gabimet e gjygjtarit, biles ne studio ishin te ftum klinsman dhe Rud gulit, ku dhe ato thoshin , nji skandal me dashje i albitrit sepse nuk ishte vetem kartoni i kuq qe vendosi ndeshjen dhe nuk ishin as 2 penalltite , por gjykimi i njeanshem i albitrit per 90 minuta, dhe ne fund doli qe ne twitter gjygjtari kishte vu real madritin skuadren e zemres dhe ronaldon si lojtarin ma te preferum , dolen shum shum fakte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Liga e Kampioneve

Post by fpjalmi » Thu, 07 Mar 2013 , 21:02

Ledi , harrova me te than dicka. Loja e manchesterit para se te merrej kartoni i kuq ishte shum ma nalt se e Realit dhe mu me duket se lojtaret manchesterit ishin vendos aq mire ne mbrojtje, sa nuk e kan lan ronaldon me shok me ra ne top deri sa asht marr kartoni i kuq. Sikur albitri do ishte i drejte dhe kartoni i kuq mos te jepej , Manchesteri mund te bate edhe gola te tjere , dhe u duk shum qarte qe kartoni i kuq qe albitri nxorri me dashje, ndryshoj lojen , sepse te nxirret nji karton i kuq padrejtesisht , demton skuadren , demton mentalitetin fitues dhe shkaterron wskuadren

Post Reply