Te rrespektojm rregullat

Rregullat e Forumit.
Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 11 Mar 2008 , 17:24

te nderum dhe te rrespektum antar te forumit duke filluar tek vetvetja jeme kemi dalur te gjithe nga temet e forumit dhe nuk merret gja vesht se ca bahet.
mendoj se do ishte mire ti permbahemi temave gjynah mundi qe po ban ADMINI tesh sa vite dhe ka katandis keshtu forumi,them se duhet te bejme pak me kujdes ne postimet tona...
flm per mirkuptimin

visho
Kryetifoz
Kryetifoz
Posts: 137
Joined: Fri, 02 May 2008 , 18:29

Post by visho » Tue, 06 May 2008 , 13:14

nuk ash kurr e mujtun mi kontrollu sepse ky asht lezeti forumit me fol e mu knaq e me lujt pa ranu ken e asht e natyrshme qi me dal jasht temet se po zdole ifije jasht tenet nuk ke pse hin e ban muhabet me ken, por me ca kam pa un sasht se e kan ekzagjeru temat per mu jan tana te rregullta

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Tue, 28 Oct 2008 , 07:45

zotni fpjalmi me ka qu nje mesazh privat ku me kallxoj qe me kishte sha me te tana por per fat te keq komenti keka shi para se un me e lexu.teshti jo se po me prek shume komenti por mas qe u ba nje diskutim i rande ne kete forum u vendos qe mbas çdo lloj ofendimit antari te perjashtohet pa paralajmerim dhe kjo natyrisht duhet te vlej jo vetem per vlonjatet apo napoletant qe kan shkru ne kete forum.shpresoj qe admini te marrin masa duke fillu nga komenti i jem nqs knsiderohet ofendus e duke mbarutek komentet e zotnis gjithmone nqs konsiderohen ofendus.flm

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 28 Oct 2008 , 08:25

prap ti ketu me sqarime!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ik mor vlla se sdu me te pa me sy.

un nuk shaj kerkend neper forume ,e njat ofendim qe me ke dhan ti ,nuk ma ka ba kerkush .ik e me rri larg.

nese te kam sha un ty ,atehere pyt ate njeri qe ka fshi mesazhet e mia ,mesazhet e tuja dhe mesazhet e edmond qeles ,dhe thuj atij person qe i ka fshi ,te bisedojn me adminin ,e nese un te kam sha le te me hekun prej forumit .

meqe paske disku me anetaret e grupit per me me hek mu ,atehere te me hekun admini ,por ama do te doja qe ai person qe ka shi mesazhet e mia dhe mesazhet e tuja dhe mesazhet e edmond qeles te fliste me zotin admin ,e ta bisedote me zotin admin se kush prej nesh e ka ofendu njeni tjetrin.

ti e pe shum mire qe ajo teme u fshij ,dhe bani mire ai qe e ka fshi.

atehere pse don prap me i hedh uj zjermit!!!!!!!!!!!!!

ik mor vlla e me len rehat e mos me fol ma ketu ne forum.te lutem mos me shkruaj ma

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Oct 2008 , 01:22

Ca ka noll par zoten!!!
Nuk kalon 1 jave e fillojne sherret e shamatat !!!!!

Postimet jane fshi prej mejet sepse kane kene jashte temet !!!!

Nuk ka pas fjale te randa!!!!!

Fpjalmi, naqe, je i mirpritun ne forum, por ja me shkru gjana te pabaza apa me e sterhollu muhabetin, njashtu si tjeret mundohen me te respektu mendimin tand, njashtu duhet edhe ti me i respektu mendimin te tjerve !!!

Vvvllaznia, gjithkush ka mendimin e vet naqe, te mundohena t'i respektojme edhe se shpesh here jane te egzagjerume..... mos ju pergjigj kur e shef qe bashkbisedusi vazhdon me rra ne nji gozhde!!!
Fjale te randa nuk ka pas.
Nqs fpajlmi apa ndoj tjeter te ka shkru ne privat qe ka pas fjale te randa (shamje) ma thuj ose ky person te shprehet ktu nqs asht burre, edhe do te paralajmerohet per perjashtim pasi kta shkrime jane vetem provokime e provokusat nuk i dona ktu !!!!

Djema, jena te tane te rinj, e te tane jena trima, trimnia nuk tregohet ne forum me fjale boshe apa me provokime. Nqs doni me tregu trimnina, mund te vazhdoni jasht ketij forumi, ktu jena vetem per ngjyrat kuqeblu!!!
Une bashke me djemt e tjer qe merren me menaxhimin e forumit skena qejf me perjashtu kerkend!!! Kshu qe bahuni ma toleranta e diskutoni pa provokime !!!

Jeti, Fpjalmi apa edhe ndoj tjeter mas shkruni me shkronja kapitale , pasi nuk lejohet !!!

Ishalla nuk i merrni per keq kta fjale.
Per sqarime mundeni me me shkru ne email: webmaster@fkvllaznia.net

Per sqarime mes jush shkruni ne privat pa shamje!!!!

Shpresoj qe kja ka me kene hera e fundit qe nollin ngatrresa te tilla !!!
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 29 Oct 2008 , 01:51

nje sqarim kishe dhe e kam than cdo here te rrespektojm mendimet e njani tjetrit.

1. nese nuk je me mendimet e nje antari tjetur, me debatu ne menyre njerzore dhe mos me gjuaj me kuja dhe me ja dhi muhabetin dikujt se gjithkush ka mendimin i tije, i mire apo i keq, na pelqen apo sna pelqen duhet rrespektu, ose mos u pergjigj hyc nese nuk ju pelqejn shkrimet e te trejve.

kam shum gjana per te than por ma mire po e la me kaq.
Last edited by Edmond-Cela on Wed, 29 Oct 2008 , 01:57, edited 1 time in total.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 01:52

admin .sa me e dit ti ma mire se qa i kam shkru vvvllaznise ne privat atehere po te jap emrin tem dhe paswordin dhe shihe ma mire ti se qa i kam shkru e qa me ka shkru,dhe mos i beso fjaleve te tij ,po shih rrealitetin.

po te qoj ne privat emrin dhe paswordin tem e mund te hapsh acauntin tem ,dhe kuptoje ma mire cdo gja ti vete e shihe vet ti ma mire se ca i kam shkru e qa me ka shkru,e mandej do ta kuptosh ma mire ti

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Wed, 29 Oct 2008 , 01:55

se harrova per mendimin tem ca flitet mas deret duhet lan masderet dhe jo me i pru ketu. se kot nuk e ka emrin ashtu
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Oct 2008 , 02:00

Fpjalmi s'kam nevoje me marre psw e kerkujt...
Ne jena njerz e besoj se jena te rritun njaq sa me u marr vesht me fjale !!!

Mondi, nqs ka ndoj gja qe den me shtu naqe, bujrum :wink: pasi ke kene ma shume aktiv kta dite.
Sdq rrespektimi duhet me kene reciprok si edhe mas me rrah gjithmone ne te njejten gozhde !!!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 02:20

admin.ta kam qu emrin e paswordin e shih cdo gja.

vvvllaznia tha qe un e kam sha ne privat.

shko shihi vet e nese asht ashtu siq tha vvvllaznia atehere me hek sa ma shpejt.

nuk me pelqen fjala kur per punen e gozhdes aspak .

te lutem shko e shihe itesh ,e kuptoje ma mire kush asht pjalmi e kush asht vvvllaznia.

ai te paska than qe un e kam sha.

shko shihe vete naqe ne inbox the sent box.

shpresoj qe do ta kuptosh shum shpejt se sa te trillume jan muhabetewt.

duhet me u xhyku nji qa ban e ja me xhyku ne ajer.

un ta rrespektoj forumin e kurr nuk te kam sha.

te lutem shko aty e shih se qa asht shkru ne privat.

ta dhash emrin dhe paswordin sepse je njishi i forumit ose presidenti dhe te rrespektoj.

faleminderit dhe respekte

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 02:22

edhe dicka tjeter.me ka ofendu ne privat me gjanat ma te degjenarume,qe as goja e pushtit nuk i qet

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Oct 2008 , 02:31

Fpjalmi nuk kam nevoje per psw naqe, besoj se merrna vesht me fjale!!!

Sa i takon krahasimin e gozhdes mas te vijne keq asifije!!!
Njashtu sic ti kerkon qe postimi jat (mendimi) me u respektu njashtu duhet edhe ti me respektu mendimin e te tjerve kur replikojne!!!

Une sjam gjyqtar per me i dhan te drejte njenit apa tjetrit e randsishme asht qe me komuniku edhe me u marr vesht, ku me bashkbisedu si njerzit pa fymje!!!

Ne forum ska njisha e presidenta, per mu te tane jena njilloj e randsishme asht qe me respektu njeni tjetrin si edhe me pranu gabimet tona.
Asht shume ma burrnore me pranu gabimin, s'ka njeri qe nuk gabon , kerkush nuk asht perfekt ne kete bote!!!

Forumi asht per te tane shkodran e jo-shkodrane qe kane ne zemer Vllaznine e te tane jane te barabarte!!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 03:00

admin.

edhe nji here po te shkruaj qe ta kuptosh ma mire.

un isha ai qe thash i pari qe amerika ia falimenton gjermanise bankat,dhe ai qe me kthej pergjigje e nuk i pelqej postimi jem ishte vvvllaznia qe tha ,jo gjermanise nuk ia falimenton kush bankat e asht ma e forte se amerika per ekonomi ,e un i thash amerika asht bota ,e ai me tha qe keke tamam gjysme burrit dhe tha edhe nji fjal tjeter qe me vjen turp me e shkru.

pra ti po thu qe rrespektoje mendimin e tij ,por ne fakt ai ishte mendimi jem dhe ai nuk e rrespektoj mendimin tem,sepse isha un qe shkruva i pari ,dhe nuk me erdhi keq qe nuk e rrespektoj mendimin tem ,por me ofendoj ,dhe ofendimin e kan pa te gjithe se ma thane ne privat 2 veta.

un te dhash paswordin dhe emrin e po te them shikoje ku asht ujku ,kurse ti po me thu prit sa te gjej gjurmet.

admin. kur 2 lojtare lujn futboll ,e ti je albiter jepi faulen atij qe han shtjelmin e ja atij qe ia gerset me shtjelm.

une po te jap kaseten filmike e ti po e sheh shum mire ne televizor gabimin qe ke dhan faul per kundershatarin e prap nuk po e pranon.

admin naten e mire naqe se po me shkaterron nervash edhe tiadmin.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 03:02

admin.do te mundohem mos me fol shum te forumi vllaznia.

tana te mirat

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Oct 2008 , 03:16

Atehere fpjalmi.

Une e kam fjalen qe nuk me intereson muhabeti se sa me intereson qe mas me ba fjal kot !!!

Mesazhet private ba me dasht i shaf te tana !!! mjafton me hi ne databaze!!!

S'pa ka fart randsi se kush asht ma e fuqishte USA, Anglia, Gjermania apa Kazakistani, gjithkush asht mjeshter ne menyren e vet.
Postimin e vvvllaznia e kam fshi sa e kam pa se ishte nji fjale prekse!!
Po kshu as ti kur je pergjigje nuk ke shkru fjale fyese!!!!
Problemi asht se ca keni fol ne privat, mqs ti fole , ti japim kohe edhe vvllaznise me dhan versionin e tij ne menyre qe te jena sa me te qarte, se nqs nuk bashkbisedojme nuk kena gja ne terezi!!!
Ata persona qe te kan shkru ne privat, varet se ca te kane shkru tamam e perket jam tu than se qa asht thane edhe prej te tjerve......

Sa i takon durimit apa krahasimeve, vetem po te kujtoj se ktu ku jam une asht ora 2:15 e nates..... nuk asht se nuk kam pune tjeter ......

Tana te mirat!!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Wed, 29 Oct 2008 , 03:27

Admin wrote:Atehere fpjalmi.

Une e kam fjalen qe nuk me intereson muhabeti se sa me intereson qe mas me ba fjal kot !!!

Mesazhet private ba me dasht i shaf te tana !!! mjafton me hi ne databaze!!!

S'pa ka fart randsi se kush asht ma e fuqishte USA, Anglia, Gjermania apa Kazakistani, gjithkush asht mjeshter ne menyren e vet.
Postimin e vvvllaznia e kam fshi sa e kam pa se ishte nji fjale prekse!!
Po kshu as ti kur je pergjigje nuk ke shkru fjale fyese!!!!
Problemi asht se ca keni fol ne privat, mqs ti fole , ti japim kohe edhe vvllaznise me dhan versionin e tij ne menyre qe te jena sa me te qarte, se nqs nuk bashkbisedojme nuk kena gja ne terezi!!!
Ata persona qe te kan shkru ne privat, varet se ca te kane shkru tamam e perket jam tu than se qa asht thane edhe prej te tjerve......

Sa i takon durimit apa krahasimeve, vetem po te kujtoj se ktu ku jam une asht ora 2:15 e nates..... nuk asht se nuk kam pune tjeter ......

Tana te mirat!!
nuk kam ndoj version me kallxu.zotni fpjalmi filloi tu mu pergjigj me tangerllek postimeve te mia dhe si ai nuk den me e ofendu un nuk du me mu pergjigj sikur i kam gja borgj.nejse besoj se fpjalmit i kam dhan te gjitha te dhanat qe ka nevoj keshtu qe per mu muhabeti mbyllet ketu.mu bile mesazhet private nuk me kan pelqy kurr dhe i kisha ba te gjitha muhabetet ne drite te dillit por ska gja.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 29 Oct 2008 , 03:31

E kam shkru edhe ma nelt, une sjam as gjyqtar e as polic, por mqs jena te tane ktu per ngjyrat kuqeblu, nuk ka lezet me ba trimni ne forum, per nji fjale gojet!!
Vetem tu e diskutu mundena me u sqaru!!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 07:04

admin.

edhe nji here pjalmi po te thote qe gozhden mos e permend ma sepse po e permend ja nji here por 2 here .

ti e ke than edhe ma perpara zoti admin qe njeriu duhet me u ndigju,e duhet me u kundendershtu aty ku duhet .

te tema e bushit un nuk kisha dal jasht temet sepse dihet qe amerika e ndihmoj shqipnine

ti e din shum mire qe kur gjermania ishte ne krize u bashku me gjermanine tjeter ti e din shum mire kush i bashkoj .

ti e din shum mire qe turqine kush e bani lule ,e si ishte turqia para 40 vjeteve.

ti e din shum mire se kush e bani greqine lule ,ose miri qe asht ne greqi e din shum mire se si ka ken greqia para 40 vjeteve ose mendoj se e ka ndi nga te tjeret,e si asht sot kjo greqi.

ti e din se kush e ndaloi luften ne jegosllavi qe u ndane shtetet.

para 2 muajsh rusia dote lufte me gjeorgjin ,dhe mendoj se e din shum mire se kush e ndaloi luften .bush i tha prersidentit rus stop se do kesh pasoja prej mejet dhe rusia bani stop.

pra un tham amerika dhe nese me del kush kunder do ti tham me fal,por dihet se asht nji realitet.

ne temen e bushit un thash qe amerika po ban cdo gja per shqipnine dhe e realizoj at gja vetem se ne e pritem mire zotin bush,dhe nuk pyty as gjermani as itali e as franc por e bani vete me kryte e saj sepse sundon boten e kja dihet nga te gjithe

kosova asht e lire vetem nga amerika dhe europa kerkon ti jap nje pjese territorit nje shtetit jegusllav dhe amerika thote ja ,dhe kur thote ja nuk i fut hund ma europa sepse fjala e uses asht ligj .
------------------------------------------------------------------------
admin ,ikta fjale i ke shkru para 3 oresh

(((((Fpjalmi, naqe, je i mirpritun ne forum, por ja me shkru gjana te pabaza apa me e sterhollu muhabetin, njashtu si tjeret mundohen me te respektu mendimin tand, njashtu duhet edhe ti me i respektu mendimin te tjerve !!! )))))))

ku jan fjalet e pabaza ketu zoti admin se po ti shkruaj ma poshte.

du me kalu diku tjeter me keto fjale qe po te them,dhe kupto dicka qe te jesh ne brendesi.

un thash qe usa ka ekonomine ma te forte ne bote dhe bankat ma te forta ne bote

vvvlllaznia tha qe gjermania ka ekonomine dhe bankat ma te forta ne bote.

tashti ajo gozhde qe permende ma siper nja 2 here ,a nuk te duket e pa baze qa ke shkru!!!!!!!!!

admin ke shkru edhe ket

((((((( ti japim kohe edhe vvllaznise me dhan versionin e tij ne menyre qe te jena sa me te qarte, se nqs nuk bashkbisedojme nuk kena gja ne terezi ))))))))

kja gja qe ke than admin me pelqen dhe vvvlllaznia tha keto fjale.

(((((nuk kam ndoj version me kallxu.zotni fpjalmi filloi tu mu pergjigj me tangerllek postimeve te mia dhe si ai nuk den me e ofendu un nuk du me mu pergjigj sikur i kam gja borgj.nejse besoj se fpjalmit i kam dhan te gjitha te dhanat qe ka nevoj keshtu qe per mu muhabeti mbyllet ketu.mu bile mesazhet private nuk me kan pelqy kurr dhe i kisha ba te gjitha muhabetet ne drite te dillit)))))))

admin.kuptoji shum mire tash fjalet e vvvllaznise qe ma perpara tha me ka sha,dhe i ka lexu fjalet e mija kur te kam than merr emrin e paswordin ,dhe e kupton shum mire se sa kuptim kan keto fjale,dhe kuptoje edhe ma mire shprehjen e tij.ketu thote qe un i jam pergjigje me tangerdhek e do te dosha ta ndigjosha prej gojes se tij se ku asht tangardheku .a nuk isha un i pari qe fola per usen dhe ai kundershtoi,e un i thash qa mendosha se asht e drejt per mu ,kurse ai me tha fjal fyse dhe fjalet fyse ishin jasht temet .

vvvllaznia tha ma perpara keto fjale qe te vuni kunder mejet e ti permenshe gozhden qe per mu asht shum ofenduese,dhe ti nuk arrin ta kuptosh ala qe je gabim

(((((((zotni fpjalmi me ka qu nje mesazh privat ku me kallxoj qe me kishte sha me te tana por per fat te keq komenti keka shi para se un me e lexu.teshti jo se po me prek shume komenti por mas qe u ba nje diskutim i rande ne kete forum u vendos qe mbas çdo lloj ofendimit antari te perjashtohet pa paralajmerim dhe kjo natyrisht duhet te vlej jo vetem per vlonjatet apo napoletant qe kan shkru ne kete forum.shpresoj qe admini te marrin masa duke fillu nga komenti i jem nqs knsiderohet ofendus e duke mbarutek komentet e zotnis gjithmone nqs konsiderohen ofendus.flm)))))))

dhe keto ishin fjalet e vvvllaznise qe me akuzoj sikur e kisha sha dhe ishin pikerisht sot ,e mu me djegu shum se asnji fjale nuk e kam sha dhe as nuk e kam fy ,dhe asht komplet e kunderta

dhe burri asht burr e thote te verteten e prandaj te dhash emrin dhe paswordin qe ti ti shifshe akuzat qe zotni vvvllaznia mi kishte ba mu ,e ne fakt nuk isha un qe e kisha sha ne privat ,por ishte vetem ai.

un pata nji problem me goldianin e i thash dicka ,qe u nxitova ,e i kerkova ne mes te forumit me fal,sepse jam burr e nuk tridhoj.

kurse ketu te thash te verteten se si aswht puna e jam burr e nuk tham dicka ma perpara e mandej tridhoj .

admin ,besoj se e kuptove se fjalet e mija ishin shum te pastra.

me fal qe e kam zgjat kaq shum por besoj se cdo njeri ketu e mesoi te verteten .

te gjitha te mirat zoti admin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 07:20

edhe dicka tjeter admin e me fal se e zgjata shum.

fjalet fyse qe zoti vvvllaznia i ka shkru ,mi tha nji kusheri i jemi qe nuk asht i rregjistrum te fk vllaznia e mi qoj ne email e besoj se me ka than gte drejten sepse ti e pe shum mire qe un i kisha shkru aty ,e ti e din ma mire sepse i paske shi .

do te isha shum dakort qe tash e mbrapa ai qe fyn ketu ne forum te perjashtohet ne vend ,ose te paralajmerohet duke fillu nga un i pari

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 29 Oct 2008 , 18:39

O Pjalmi meqe ra muhabeti dhe u permend nga disa parafolese desha me shtu do gjana:

1.Asht e vertete se ti nuk pranon me ta kundershtu muhabetin dhe i sterhollon gjanat.

Mu psh. me ke "shpall" armik te perbetum vetem se ta kam kundershtu disa here muhabetin, e pra kurre nuk kam perdore fjale fyese. Sa per dijeni: ata qi kan hy ne kyt forum e dijn shume mire se sa here kam debatu une me vvllaznine te tema e kombetares e pra asiher nuk ka pas fymje e as nuk i kena majt inat njeni-tjetrit.

2. asht e vertete se ti shpesh rrah ne nji gozhde dhe nuk pranon gjalle se je gabim, ashtu si ateher kur te tan te thanen se kater viza kan te bajn me editim mesazhit dhe jo me kuja e ti prap deri ne fund majte mendjen tane.

3. disa shkrime te tuja jane tendencioze

Pse shkrun mor vlla qi "amerika do tia mysin bankat gjermanise" etj ??
E para nuk qendron aspak, se amerika asht e interesume qi kriza me perfundu sa ma shpejt dhe bile ka dasht me i dhan miliarda dollar evropes.
E dyta une per vedi jam i knaqun me gjermanine, e ti ske nevoje me na shit mend jo amerika asht kshtu e ashtu.
E njejta gja me italine. Mor a e din ti ma mire se si asht italia apo ata qi jetojne atje? Nqs ata qi kan vite qi jetojne ne itali thojne qi italia nuk a vend racist, pse e zgjat kot muhabetin?Pjalmi sa here qi te kam shkru nai gja te ngjashme te kam thane merri si kshilla konstruktive dhe jo si kritika personale, e ti tana heret me ke majt inat, kyt rradh po te tham merri si te dush se une e di se jan pa kuja.
[/u]

Post Reply