Te rrespektojm rregullat

Rregullat e Forumit.
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 20:17

man in read blu.

e pritsha ket shkrim prej tejet,dhe e pres edhe prej dikujt tjeter,qe kam pas probleme per kundershtime.

sa per pikat qe ke ba te kombetaret ,ti the qe nuk i ke ba per ofendim ,por nuk kishe nevoje me i ba ata pika se tjetri mbrapa i mori ata pika per injorim dhe ata qe sdeshte me fol ti ,i tha tjetri.

man in read blu.ti e din fort mire qe kur un bisha dicka prej gazetet si shembulli i zadriaj ,ose shum lajme te tjerash qe kan ken prej gazetes ti me ke kundershtu ,e un te kam kundershtu ,po nuk kena kalu ne fymje.

jan 2 a 3 veta qe kur ti me kundervihesh mu te dalin zot pa te drejt sido qe te jete puna kundershtimi asht kundershtim ,sepse per njat pun asht forumi ,se gjithkush ka mendimin e vet ,dhe nese dikush mendon me e kundershtu ,duhet ,por ama nuk duhet me shku ne gjana fyse jasht temet .

pa kundershtime forumi nuk ka kuptim ,dhe nese un jam gabim ,atehere me me fal dhe nuk duhet kundershtimi.

ti po flet per gjermanine ,sepse po jeton vete ,dhe ti e din ma mire se un ,por un kam prit shok ketu ku jam qe vijne prej gjermaniet ,e thojn ku isha ,e ku jam.

mendoj se nuk do mi marresh per keq qa po te tham ,por un kam njerez ne gjermani ,dhe njerezit e mi nuk jan te knaqun ,dhe mezi presin me ardh ketu ne usa ,sepse nuk mund te kursejn pare sepse puna qe bajn nuk i mjafton me nxjerr te ardhuna,

nje pjese e shqiptareve qe kan shku ne 90 jan rregullu dhe jetojn mire ,por ama pjesa tjeter qe asht shumica nuk jan te knaqun ,dhe me sa di un gjermanet po shkojn ne angli ,sepse atje shqiptaret jan te kenaqun ,sidomos ata qe kan dokumenta nuk e nderrojn at vend ,me asnji vend tjeter ,njashtu si shqiptaret ne usa qe nuk e nderrojn ameriken me asnji vend tjewter,

tash un po permendi punen e bankave qe po permend ti ,dhe unn mendoj qe usa ka shum force e mund ta bajn ,kurse ti mendon tjeter gja ,pra nuk jena te dy te njejtit mendim ,por nuk ka nevoje me shku ne shamje.

nji shembull tjeter qe e kam than per itali shqipni.

un mendoj se italia e rrah shqipnine ,e pjesa ma e madhe ne forum mendojn ndryshe,por ky asht mendimi jem ,dhe pranoj kundershtime ,por ja fymje jasht temet sepse aja gja te vret ,sepse kur dikush te fyn,tregon se asht gabim dhe prishet forumi.

un itesh po shkoj me kundershtu dikend te tema gjakova dhe vllaznia ,dhe do ti lutesha adminit me i dhan nji paralajmerim sepse kta jan fjalet fyse qe prishin forumin

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 29 Oct 2008 , 20:23

vec 2 fjal po them
1) asht marre me lexu kush kto postime ne forum.
2) do ishte shume mire qe mos te perseritet serisht nje gje e tille se cdo gje eshte ne dem te forumit,mos marreveshjet le te sqarohen ne pm
flm per mirkuptimin.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 20:25

ke te drejt miri .

miri te lutem shihe temen e xhakoves dhe shije menjehere sepse po kalon ne fymje ajo teme

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 29 Oct 2008 , 20:31

fpjalmi wrote:ke te drejt miri .

miri te lutem shihe temen e xhakoves dhe shije menjehere sepse po kalon ne fymje ajo teme
Nuk jam mod aty naqe.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 29 Oct 2008 , 20:38

te kuptoj miri

atehere shpresoj qe admini ta shohin sa ma shpejt ate teme dhe te shihet sa ma shpejt ajo gja

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Man in Redblue » Sun, 19 Apr 2009 , 19:47

I baj thirrje adminave qe tash e mrapa ti bajn BAN cdo antari te ri, qe nuk respekton rregulloren, qysh ne rastine par.
Ndryshimi mes durrsakut, atij dinamovitit qe thote jam shkodran e kam lujt me Sinanin te Xheladin Fishta por Dinamo do te fitoje apo nji vlonjatit qi ne psotim te dyte shau me nan, dhe nga ana tjeter fjala vjen, Lizard-Ling,Ledi apo Luanit Bardheblu asht si nata me diten. te paret vijn nji dite para ndeshjes, vetem per te xjerr kujin, dhe vecse bajn gjellurdi ne forum; te dytet kan prej mejet dhe ma merr emdnja edhe prej pjeses ma tmadhe tforumit respektin ma te madh.
Per me menjanu debatet e me rujt forumin, per mendimin tem do te kishte ken mira, qi mos me prit deri sa te fillojn shamjet, por qysh me postimin e pare tendencioz me i perjashtu direkt.
Nga ana tjeter, mendoj se nuk asht mire me fillu shamjet ndaj antarve te vjeter, mysafir. PSH: Per mendimin tem ajo shprehja "zog gamarit" ndaj Lizardit asht e gabume, dhe duhet fshi.

Me tmira per antaret e adminat e forumit njish tshqipnise :D :wink: :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Miri » Sun, 19 Apr 2009 , 22:43

MRB ne cdo rast jane marrur masat e mundshme por problemi asht qe nuk jemi 24 ore online gjithesesi mundohemi te bejme me te miren per forumin me aq sa kemi mundesi.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Admin » Mon, 20 Apr 2009 , 20:05

MRB ke te drejte naqe, e ne fakt jane marre masa per disa qe jane sjell jo sic duhet.
Problemi asht se 2-3 vete nuk munden me moderu nji forum qe ka ma gati 50 mije tema e rreth 50 postime ne dite te ndame ne ore te ndryshme te dites....

Mira kishte ken me u ofru ndonji moderator :D qe mnyre qe me moderu tema te vecanta.....qe disa jane, ku je edhe ti por shpeshhere lehen fshimjet ne doren e Administratorve....
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Edmond-Cela » Mon, 20 Apr 2009 , 20:56

nuk e kam per asnje te keqe.
ketu lehet gjith puna tek admini. do ishte mire qe edhe administratort tjere te bajn band jo te presin kur te vije admini me e shiku se at'here asht shum vone. une per vedi jam qe te shtohen moderatoret, dhe forumi per fat te mire ka shum njerz te besushem qe mund ta bajne kete pune.
nejse kjo asht vetem nje mendim i jemi.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Skodrinon » Mon, 20 Apr 2009 , 21:04

admin
bahem un moderator nqs ka nevoje

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Edmond-Cela » Mon, 20 Apr 2009 , 23:59

Skodrinon wrote:admin
bahem un moderator nqs ka nevoje
njeri i drejt per kyt pune.

voten teme e ke te fitume.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Admin » Tue, 21 Apr 2009 , 01:02

Qe tu banen 2 :D
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by fpjalmi » Tue, 21 Apr 2009 , 01:53

Skodrinon shkruajti:
admin
bahem un moderator nqs ka nevoje

njeri i drejt per kyt pune.

voten teme e ke te fitume

_________________________________

edhe un po ia jap nji vote skodrinonit sepse sa me shkru lajme ma mire rte fshijn postimet qe duhen. :D :D :D :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by fpjalmi » Tue, 21 Apr 2009 , 01:57

edmondi shkruan

nuk e kam per asnje te keqe.
ketu lehet gjith puna tek admini. do ishte mire qe edhe administratort tjere te bajn band jo te presin kur te vije admini me e shiku se at'here asht shum vone. une per vedi jam qe te shtohen moderatoret, dhe forumi per fat te mire ka shum njerz te besushem qe mund ta bajne kete pune.
nejse kjo asht vetem nje mendim i jemi.
_______________________________________________________________________

edhe un jam me menimin e mondit .

nuk e di a mund ta bajn admini qe cdo anetare i ri te dihet kush asht dhe shodrani duhet me u lan 100%,kurse anetareve jabanxhi te veqohen sae si sillen,sepse ne forumin tone jan te pakte ata miq qe respektojn.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Miri » Tue, 21 Apr 2009 , 17:08

Edmond-Cela wrote:nuk e kam per asnje te keqe.
ketu lehet gjith puna tek admini. do ishte mire qe edhe administratort tjere te bajn band jo te presin kur te vije admini me e shiku se at'here asht shum vone. une per vedi jam qe te shtohen moderatoret, dhe forumi per fat te mire ka shum njerz te besushem qe mund ta bajne kete pune.
nejse kjo asht vetem nje mendim i jemi.
Ke shume te drejte Mondi por problemi eshte qe nuk i kemi mundesit te jemi 24 ore ne forum dhe kshtu qe do ndodhin edhe gjeste te tilla megjs rasti i fundit mund te ishte ndaluar nga goldi gjithesesi nadje forumi ishte i pastruar nga fillimi.
Gjate diteve ne vazhdim rregullorja e forumit do vihet ne punim per te gjithe duke filluar nga une i pari.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Edmond-Cela » Tue, 21 Apr 2009 , 18:44

normale ma burr,por shtimi i moderatorve do jet i mire. dhe pse jo mos te bahet edhe nje mbledhje ne chat dhe moderatorat e vjeter te flasin me te rinjet te shkembejn mendimi, ku duhet moderu dhe si duhet moderu, dhe mas me maj njeanshmeri.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by shv13 » Tue, 21 Apr 2009 , 20:00

edhe pse s kam shume mesazhe e s jam nder ma t vjetrit,nqs keni deshire e nevoje jam ne dispocizion me shtype pleshtat qe hijne ne forum me na perca ne n mes nesh,e me mysafiret e nderum te forumit nga rrethet.
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by Edmond-Cela » Tue, 21 Apr 2009 , 20:16

me bahet qefi qe edhe ti po e kerkon kete shv13. 100% njeri i duhur per kete

tesh duhet me ja lan shefit me vendos
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

kuqeblu4ever
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 429
Joined: Mon, 29 Nov 2004 , 18:43

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by kuqeblu4ever » Wed, 22 Apr 2009 , 12:15

shume dakord me Edmond Celen, s'ka njeri ma adapt per kyt pune. I njof edhe Adminin edhe shv13 personalisht, kshtuqe e garantoj Adminin per kyt pune, dhe besoj patjeter qe do te japin Ok.
VLLAZNIA, BAYERN MÜNCHEN, BARCELONA

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Te rrespektojm rregullat

Post by GOLDIAN » Sat, 25 Apr 2009 , 19:15

filunen njoftunimet ketu opaaaaaaa opaaaaaaaaaaaaaaa
shv13 spranohet se ka fut mik kuqeblu forever per kete pune :mrgreen: :mrgreen: :lol:
p.s ku njifeni ju a keni ken ne klase a?????

ADMINA DHE MODERATORE E ANETARE TE NDERUM une e di se kam shkel rregullat ju falenderoj qe sme denut e di e kam meritu plotesisht javen qe shkoi por gjithsesi denova vedin vet per shkelje te rregullores se forumit.
jam shume i lumtur qe forumi ka mbledh nje grup shume te mire djemsh e prandaj une u ndiva keq karshi jush(se durrsakut ja kam tregu motren dhe diku tjeter) me sjelljen teme banale javen qe shkoi.
jena ba si familje prandaj gjithsecili den ma te miren per shpi qe ne kete rast a forumi
une mendoj qe adminet do bajne zgjedhjet e duhura
GOLDIAN
i perjashtuar

Post Reply