Stadiumi "Loro Boriçi"

Historia e Vllaznise dhe lojtarët e saj në vite.

Moderator: GOLDIAN

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Thu, 04 Sep 2014 , 00:50

O pis . Meqe per here te pare i more votat ne gjithe historine e shkodres , dhurate asht dasht me ia ba , o pis

O Zhumile . Nuk ke faj ti qe me shokun tand hajn Gjiken qe sot u donte te ishte ne burg , e prune ne mitingjet e shkodres e flitshe dialektin Shkodran , e me vjen me qesh kur flitshe fjalet e migjenit dhe fishtes , dhe nji popull Shkoder , te duartokiste sepse nuk i kishe rrejt asnjihere :lol: :lol: :lol: :lol:

Kurse tashti pa pike turpit thot , qe Ideja ime ishte ajo qe prishi planin e stadiumit Te shkodres per tu perfundu , dhe u vendos tu bante ne Elbasan , duke dit qe Stadiumi i shkodres nuk donte shum shpenzime dhe dilte Gjigand .

Nji kujtese se si u mashtrote shkodra :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

https://www.youtube.com/watch?v=TZ3eIwXpiEE" onclick="window.open(this.href);return false;

ultraskuqeblu1
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 348
Joined: Mon, 01 Feb 2010 , 21:03
Skuadra: Vllaznia
Location: Shkodër

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by ultraskuqeblu1 » Thu, 04 Sep 2014 , 09:58

Pse se bani Jozi me Salen, 8 vjet kohe kane pas. Per 20 vjet rresht i kane marre votat...
1Jetë 2Ngjyra 1Skuadër
VLLAZNIT ULTRAS

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Man in Redblue » Thu, 04 Sep 2014 , 10:59

Edhe Bashkia me dasht, mundet me gjet investusa. Nuk asht aq zor.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Thu, 04 Sep 2014 , 14:03

Ultras Kuq e blu , ke shum te drejte kur thu , pse nuk e bani sala me jozin , por nga ana tjeter ato te pakten e lane shenjen e tyne ne shkoder, duke e kthy Shkodren nga 1 qytet me Germadh , ne nji qytet europian dhe nuk asht shum pak, sepse tapo e shef se rruget tapo te bahen prap germadha , e nuk tapo vjen kush me ti rregullu :P

Man in red blu , jam shum dakort me ty kur thu se edhe bashkia e shkodres mund ta bate stadiumin , por ndryshimi i vetem asht se nese Gjika privatizoj Vlonen duke i dhan tapi cdo qytetari me lek dhe ato lek i merrte vetem ai ku i mjaftoshin me majt edhe Flamurtarin dhe me rregullu stadiumin , Lukes i jepshin nji ilaq gjumit dhe vjedhte bashkia , dhe duke vjedh te gjithe , nuk i mbeti asnji kryq lekut jo vetem jo vetem per stadiumin por edhe per Vllaznine sepse asht ndrysh me i vjedh te gjitha LUKA dhe asht ndrysh me i vjedh te gjitha , TE GJITHE :P :lol:

Deshta me than qe Rama asht Shum Idiot sepse mund te rrete edhe sikur ne 2016 do fillojn rregullimi I stadiumit Loro Boriqi dhe mund ta perfundonte edhe ne 2017-ten sa me marr votat edhe per 4 vitet e tjera dhe nuk i kushtote asgja , sepse shkodres vetem ai perfundim stadiumit i kishte met :( :(

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Thu, 04 Sep 2014 , 17:03

O Pjalm si njena pal qe ka drejtu Shkodren tesh sa vjet si edhe pala tjeter ba me dasht kishin ba dicka por NUK DOJNE e gjanat i bajne vetem nqs kane INTERESA personale !!!
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Fri, 05 Sep 2014 , 14:53

Admin wrote:O Pjalm si njena pal qe ka drejtu Shkodren tesh sa vjet si edhe pala tjeter ba me dasht kishin ba dicka por NUK DOJNE e gjanat i bajne vetem nqs kane INTERESA personale !!!
Ke te drejte Admin , por sot ka ardh koha qe edhe per interresa personale Rrejn :P

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by GOLDIAN » Sat, 06 Sep 2014 , 16:36

ne ca e kthyne shkodren pjalm ne qytet europian?
kur je ken per her te fundit????
sa here premtoi jozi per me e ba dhe pjesen e metun te stadiumit
une sdu me mbrojt edin por i patme "tonet" ne pushtet e sbane gja keshtu skena pse me fol per tjeret
gjika keq mire tu vjell e ku di une ca i ka ofru vlonjateve pak ma normalitet se shkodra
krahaso pak vetem spitalin atje me kete tonin ketu dhe besoj ska nevoje shume per komente
flas ngaqe i njoh relativisht mire keto 4 vitet e fundit te dy qytetet
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Skodrinon » Sun, 07 Sep 2014 , 18:09

Sa arsyetim qesharak
Si merret kryeministri me marrina, jo i mbet hatri atij jo ktij....
As n'jug as n'veri, se asht i barazlargum ky. Mos ti mesin kuj hatri, e bajme ne "kerthize te Shqiperise"...
Po kush e ka problem iher, edhe t'a kishin ba ne Vlone. Kur nuk e bajne ne Shkoder njisoj asht, n'fe t'sams t'a bajne.

Vec kure asht fjala per gjuhen zyrtare nuk jane t'barazlargum. Nuk e bazojne te letrarja e Elbasanit, si mendoshin burrat e mencem dikur. Vetem tosknisht e dojn.

Po keni te drejte ju, na kishim shkodranen aty der dje, ca presim prej tjerve

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Mon, 08 Sep 2014 , 05:32

Goldi , un kam 16 vjet qe skam shku , por nuk asht shum e veshtire me e pa se si asht ba neper video dhe duke e ndigju prej tjereve , sepse memorien e kam se si e kam lan , dhe ndryshime nuk i veshtire te shifet . Ke te drejte nese thu , Berisha vetem rruge bani dhe ndryshoj shkodren dhe shqiperine , por ata te pakten ne 100 perqind te projekteve , 60 perqind i banen rruge dhe 40 perqind i vodhen , kurse keta ne pushtet po i vjedhin 100 perqind , pa ba asgja

Goldi , gjithmone dihet qe shkodren e kan lan gjithmone mbas doret dhe shkodren e kan lan gjithmone keshtu , historikisht

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by vvvllaznia » Fri, 10 Oct 2014 , 20:05

http://www.shqiptarja.com/sport/2726/ra ... 45084.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:lol: :lol: :lol: sta po e ban kurr se perparsi ka Qemal Stafa por tham qe ne e kena radhen. Shpresoj vetem mas tn vejn Shkodra Arena por me met emri i Loros aty

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Sat, 11 Oct 2014 , 09:42

Vllaznia , 99 perqind nuk e besoj se bahet . Vetem nese fillojn punimet , aty besoj . Nese Rama e mban fjalen dhe e mbaron para zgjedhjeve , I ka hallall edhe 8 vite qeveri dhe voten e cdo shkodrani .

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Sat, 11 Oct 2014 , 16:29

Ishalla i bjen ne mend edhe bahet dicka.

Nuk e marr vesht pse nuk investojne se ma thet mendja se dalin te pakten 100 dyqane poshte tribunave edhe kto mund te jepen me qera edhe nxjerren bajagi fitime, sidomos tesh qe thojne se dojne me hek tregun e Zdrales !! 100 * 100 euro (minimumi) = 10.000 euro ne muaj vetem prej qerase qe i bjen me kene tek 120.000 euro ne vit.
Me kto leke mbulon te pakten tane shpenzimet e mirmajtjes te stadiumit, personelit te klubit, etj. Pervec ksaj tana nderrmarrjet qe jane me qera kane me pagu tatime, taksa, drita, uje etj. dhe ne kete menyre pefiton Bashkia Shkoder e shteti prej veljen e ktyne taksave !!

Une do kisha kene shume shume i knaqun sikur te bahet tribuna kryesore (e mbulume), si edhe te bahet nji rikonstruksion i plote tu fillu tek dhomat e zhveshjeve dhe te tribunave tjera ....

Ishalla bahet metamam ndoj gja edhe sistemohet se kshu ka mbet si germadhe !!
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Skodrinon » Sun, 12 Oct 2014 , 19:43

Lene at muhabet Ed se i met hatri Vlones

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Mon, 13 Oct 2014 , 23:41

Skodrinon wrote:Lene at muhabet Ed se i met hatri Vlones
Hahahahah lene mas e pyt... :)
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Skodrinon » Sun, 26 Oct 2014 , 16:04

E paska pas seriozisht per stadiumin ky binari mor
Asht zog kurvet, bravo i qofte. Ia din randsin ktyne gjanave.
Panem et circenses. Buke e lojna cirkut. Funksionon tash 2000 vjet kjo teori.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Edmond-Cela » Sun, 26 Oct 2014 , 16:55

me te vertet I lumt. I duhen votat e shkodres per mandatin e dyt. dikush tjeter thot ja ka ba dhurat uefa me kompromisin per vendimin skandalos kunder nesh. sa per ndeshja shqiperi serbi nuk ma merr mendja se do e lejojn te zhvillohet ne shqiperi por nese po ne duhet tju tregojm botes se jemi ndryshe dhe jo te nje niveli me tifot serb.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Sun, 26 Oct 2014 , 23:08

Skodrinon wrote:Panem et circenses. Buke e lojna cirkut. Funksionon tash 2000 vjet kjo teori.
Hhahhaha naqe.
Prep kishte fol per stadiumin.
Ishalla po e realizon e pak randsi ka se a e ban e majta e djathta.
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by fpjalmi » Sat, 08 Nov 2014 , 04:37

FSHF i kërkon qeverisë shpejtësi për “Loro Boriçin”

http://sportekspres.com/fshf-i-kerkon-q ... o-boricin/" onclick="window.open(this.href);return false;

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Admin » Fri, 03 Apr 2015 , 21:54

Duket sikur asht dhane OK per fillimin rikonstruktimin e stadiumit Loro Boriçi.
Para 2 diteve kryeministri Rama ka paraqit nji pjese te projektit. Pritet qe te ndertohet nga e para tribuna qendrore si edhe te ndertohet tribuna qe mungon. Tek pjesa qe mungon do ndertohen 5 tribuna te ndame.
Kapaciteti i ri i stadiumit thuhet se do te jete 17.800 vende.

Te kjo video shifen disa detaje:
https://www.youtube.com/watch?v=am6_OrNInbg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ishalla po bahet ndoj gja edhe fillojne punen sa ma pare edhe se aja pjesa e tribunave te ndame nuk me pelqen fart....
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Stadiumi "Loro Boriçi"

Post by Man in Redblue » Mon, 06 Apr 2015 , 22:45

Ato tribunat e ndame shume te shemtume me duken. Ma mire mos t'i bajne hiq, e ti gadisin persmarit kto te tjerat; kur t'i vijne dita, ta bajne tribunen persmarit sesa kshu.

Kurioz jam boll athu ia arrijm ndeshjen kunder Serbise, se Edi shume propagandistik asht, t'myt me fjale tfryme.

Post Reply