VLLAZNIT ULTRAS

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

VLLAZNIT ULTRAS

Post by vvvllaznia » Fri, 20 Jul 2007 , 13:18

Tham qe tifo grupi i pare ne Shkoder meriton nje teme ne vedi.Urime tan djelmoshave qe e kan kriju.un duhet te jem ne Shkoder nga tetori e ta po interresohem se du me u antarsu.teshti presim info nga redbluboys

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 20 Jul 2007 , 13:39

urime per tifogrupin e ri e ishalla mas tifogrupit te ri na vjen dhe president i ri :lol: :lol:
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Fri, 20 Jul 2007 , 18:03

urime dhe ishalla me sa ma shum tifoza
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Sat, 21 Jul 2007 , 10:20

urime per kete grupim :D
FORCA DEMAT E KUQImage

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Mon, 05 Nov 2007 , 20:52

Ne neshjen e rradhes kishim nje surprize per te gjithe .

1 Banderola e re zyrtare "Vllaznit Ultras' me permasa 15m-2m e cila tash e mrapa do perdoret ne vend te asaj qe kena pas dhe ajo do perdoret ne ndeshjet jashte Shkodres.

2 Banderola e re me daten e formimit te Vllaznise me formatin 8m-2m e cila do vendoset ngjitun me ate V-U

3 Banderola e re 'Forca Vllaznia' me permasa 15m-2m .
meqe permomentin skam foto se pres me i marre po ju nxjerr projektidene e cila asht pothujse identike me ate qa asht paraqite ne fushe .

per ket duhet me falenderu nje shkodran, ARDIT ÇAUSHOLLAJ , qe jeton ne tirane por qe me zemer asht perdite ne shkoder dhe qe na mundesoj te gjitha banderolat me shpenzimet e veta (rreth 1200 euro banderola / 80m2 ) .
FALEMINERS ARDIT !


Paraqitja me za , flamuj dhe loder asht ken bajagi e mire deri ne momentin e golit ku skishim vullnet me bertite ma tuj pa se kush spo e qate bethen per ne qe po i perkrahshim e po lushin si me kene nja 10-0 per ne . kena ken mbi 15 vete V-U te gjithe aktive dhe nga ana e shokeve ton ne tribunen kryesore ,mas ndeshjes,kena marr pergzimet ma te mira per ate perkrahje qe kena ba dhe per zanin e nalte qe asht nigju deri ne Ndocej .
Normalisht qe edhe 15 min e fundit kena ba tifo ku , desht zoti , edhe u shperblyme me gol e nifare mase na iku idhnimi i madh.
Meqenese na kishin ardhe "miq" prej tirane ( 3 shkodran e 2 durrsake qe jetojn ne tirane dhe qe jan edhe antare te TKZ) smujshim me u korite e ja futme mas ndeshjes i tave krap me raki shpije, birre peje e kange shkodrane te nji klub ku te hane e premte ka aheng shkodran .
sa me ju fute zekthat juve qi jeni jashte e skeni munsi me kene knej ,mundem me ju than qe ne tribune me ne ishte edhe KUQEBLU (antari forumit) i cili mundet me ju tregu vete sesi ja ka kalu kto dite ne shkoder . hehehe


Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 05 Nov 2007 , 20:58

Naqe ju lumte per punen qe vazhdoni me ba ne perkrahjen e ngjyrave kuqeblu!
Jam tuj prite me padurim fotot!
P.S.Ardi a asht njaj djali qe neji ne klub me ne n'Tiran paraditen para ndeshjes me Hollanden?
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Mon, 05 Nov 2007 , 21:03

po,po njaj asht Arditi .

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 05 Nov 2007 , 21:20

Falenderoje edhe prej ans teme e bani te fala.Ne m'mafte men. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 05 Nov 2007 , 23:03

redbluboys wrote:Ne neshjen e rradhes kishim nje surprize per te gjithe .

1 Banderola e re zyrtare "Vllaznit Ultras' me permasa 15m-2m e cila tash e mrapa do perdoret ne vend te asaj qe kena pas dhe ajo do perdoret ne ndeshjet jashte Shkodres.

2 Banderola e re me daten e formimit te Vllaznise me formatin 8m-2m e cila do vendoset ngjitun me ate V-U

3 Banderola e re 'Forca Vllaznia' me permasa 15m-2m .
meqe permomentin skam foto se pres me i marre po ju nxjerr projektidene e cila asht pothujse identike me ate qa asht paraqite ne fushe .

per ket duhet me falenderu nje shkodran, ARDIT ÇAUSHOLLAJ , qe jeton ne tirane por qe me zemer asht perdite ne shkoder dhe qe na mundesoj te gjitha banderolat me shpenzimet e veta (rreth 1200 euro banderola / 80m2 ) .
FALEMINERS ARDIT !


Paraqitja me za , flamuj dhe loder asht ken bajagi e mire deri ne momentin e golit ku skishim vullnet me bertite ma tuj pa se kush spo e qate bethen per ne qe po i perkrahshim e po lushin si me kene nja 10-0 per ne . kena ken mbi 15 vete V-U te gjithe aktive dhe nga ana e shokeve ton ne tribunen kryesore ,mas ndeshjes,kena marr pergzimet ma te mira per ate perkrahje qe kena ba dhe per zanin e nalte qe asht nigju deri ne Ndocej .
Normalisht qe edhe 15 min e fundit kena ba tifo ku , desht zoti , edhe u shperblyme me gol e nifare mase na iku idhnimi i madh.
Meqenese na kishin ardhe "miq" prej tirane ( 3 shkodran e 2 durrsake qe jetojn ne tirane dhe qe jan edhe antare te TKZ) smujshim me u korite e ja futme mas ndeshjes i tave krap me raki shpije, birre peje e kange shkodrane te nji klub ku te hane e premte ka aheng shkodran .
sa me ju fute zekthat juve qe jeni jashte e skeni munsi me kene knej ,mundem me ju than qe ne tribune me ne ishte edhe KUQEBLU (antari forumit) i cili mundet me ju tregu vete sesi ja ka kalu kto dite ne shkoder . hehehe


Image
brravo ju qoft djema vazhdoni asht se me siguri do baheni nje grup fantastik qe ka per t'ju pas zili gjithkush.

p.s nje falenderim te madh edhe ARDIT ÇAUSHOLLAJ per ndimen qe ju ka ba
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Tue, 06 Nov 2007 , 16:02

Urimet ma t'mira e i lumshin durt (e xhepat) Arditit. Se ça keni ba mas ndeshjes me kuqeblun e ku keni shku nuk na intereson hiç :evil:
vllaznia veç me shkodran

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Wed, 07 Nov 2007 , 09:22

Redbluboys, urime per organizimin e ju bafte zoti hallall :)

Pershendes e uroj z. ARDIT ÇAUSHOLLAJ, per ndihmen qe ka dhane per V-U.
Ata foto ishalla spa na i vanoni, e foto prej tavs t'krapit, mas me na i pru se na bani me dhim kreje :lol: :evil:
Vllaznit Ultras

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Wed, 07 Nov 2007 , 10:22

Urime cuna dhe pune te mbare, ose tifozllik te mbare. Mar e mir ju a pruft zoti, edhe atij Arditit per nimesen qe ka dhon per ngjyrat qe ja do zemna. Pjesen e funit ene na e kishe kursy se na qau zemna....!!!! :lol:


P.S Si nuk i xuni menerja ven atij KUQEBLU mer amon... :lol:
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

PARTIZANI
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 945
Joined: Fri, 18 May 2007 , 16:25
Location: ITALIA
Contact:

Post by PARTIZANI » Wed, 07 Nov 2007 , 13:51

pash nje fragment nga ndeshja me flamurtarin dhe me pelqeu organizimi i tifozve :D
FORCA DEMAT E KUQImage

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 07 Nov 2007 , 14:28

tironsi_tr wrote:Urime cuna dhe pune te mbare, ose tifozllik te mbare. Mar e mir ju a pruft zoti, edhe atij Arditit per nimesen qe ka dhon per ngjyrat qe ja do zemna. Pjesen e funit ene na e kishe kursy se na qau zemna....!!!! :lol:


P.S Si nuk i xuni menerja ven atij KUQEBLU mer amon... :lol:
Ka çipuj meth thohet ne Shkoder.
Me falni per fjalorin! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Wed, 07 Nov 2007 , 22:18

TIFO PER VLLAZNINE ,TAVE KRAPI ,RAKI SHPIJE 4 VJEQE 21 grade ,BIRRE PEJE, QEBAP ZGARE , KANGE SHKODRANE ,SHOQNI T'MIRE . OHOHO

PLASNI TASH HE ! hahahahaha

qa kam me ju ba un ?
kush ju ka than me ik prej shqipnie ?

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Thu, 08 Nov 2007 , 00:26

:evil: Lene krapin e rakine pa na bjer njata foto :wink: :lol: :lol:
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Nov 2007 , 14:17

Brravo admin ma more prej gojet.
Redblu a don me mba me fole a????????????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 10 Nov 2007 , 13:58

Tifozet kuqeblu:Vllazni, na e kthe buzeqeshjen!
Shume here kane dale te zhgenjyer nga stadiumi sepse skuadra e tyre e zemres i ka merzitur duke mos i kenaqur me rezultatet e duhura. Ne sezonet e fundit madje ka ndodhur shpesh qe tifozet kuqeblu kane qene te zhegnjyer kryesisht nga ndeshjet e luajtura ne “loro Boriçi”. Kjo “kala e pamposhtur” nuk ka qene aspak e tille per ekipet kundershtare te cilat kane ardhur ne Shkoder jo vetem duke guxuar per te marre barazimet por edhe fitoret. Keshtu ka ngjare edhe ne kete sezon teksa ekipi i Vllaznise ka humbur ndaj Dinamos dhe ka dale ne barazim me Flamurtarin nderkohe qe ka arritur fitore me shume dhembje ndaj Shkumbinit e Kastriotit. Nderkohe sot eshte momenti qe futbollistet shkodrane te rikonfirmojne vlerat e tyre.
Aq me teper qe perballe tyre do jete skuadra kryesuese e kampionatit dhe takimi pritet te jete vertet interesant. Per kete arsye, njekohesisht eshte edhe i shumepritur nga tifozet kuqeblu. Ata prej ditesh kane nisur pergatitjet e tyre per kete takim duke bere gati flamuj e banderola te shumta. Me aktivet duken tifozet e grupimit “Vlla-znit ultras” te cilet kane krijuar nje banderole te madhe e gjitha me ngjyrat kuqeblu dhe do vendoset ne pjesen e poshtme te tribunes perkarshi. Grupime te tjera tifozesh kane bere gati borite dhe daullet per te brohoritur fort gjate 90 minutave te ndeshjes ne mbeshtetje te skuadres se tyre te zemres. Fakti qe ndeshja do luhet ne oren 17.00 nen driten e projektoreve ka bere qe interesimi te jete edhe me i madh per te. Ka nisur kerkesa per bileta dhe perveç tifozeve shkodrane dhe te zonave perreth saj, mendohet qe edhe nga Kavaja te vijne nje numer i madh tifozesh te cilet do ta bejne edhe me te bukur atmosferen ne shkallet e stadiumit. Sakaq edhe klubi shkodran duke pare gjithe kete organizim ka vendosur te mos i rrite çmimet e biletave te cilat do jene 4 mije leke te vjetra ne tribunen qendrore dhe 3 mije leke ne dy tribunat e tjera. Nga ana tjeter megjithese eshte bere maksimumi per ta arritur ne kohe, gjithsesi merret vesh se nuk eshte arritur qe te vijne ne kohen e duhur 2000 fanellat kuqeblu qe presidenti Fushaj ka porositur per tifozet. Kjo gje gjithsesi do sigurohet ne ndeshjen e rradhes me Elbasanin duke bere keshtu edhe me te bukur dekorin ne shkallet e stadiumit “Loro Boriçi” por edhe kudo ne stadiumet e tjera te Shqiperise ku do shkojne tifozet shkodrane per te ndjekur skuadren e tyre te zemres. Ne kete logjike çdo gje duket gati per ndeshjen e sotme me Besen por meraku i te gjitheve eshte nje dhe vetem nje: A do arrije ta fitoje kete ndeshje Vllaznia? Trajneri Josa dhe futbollistet e tij sigurisht qe jane te pergjegjshem per pergjegjesine qe kane mbi shpatullat e tyre dhe do japin maksimumin ne fushe per te marre tre piket e rradhes qe do ishin shume te rendesishme edhe per ngjitjen e metejshme te ketij ekipi ne renditje. Gjithsesi mesazhi i te gjithe tifozerisen shkodrane ne adrese te pjestareve te skuadres se tyre te zemres eshte shume i qarte: “Vllazni, fito dhe na kthe buzeqeshjen!”.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Mon, 26 Nov 2007 , 22:07

Neshja me elbasanin kishte ransine e vet e per kete neshje neper qytet u flite boll per X e me than te drejten kena shku ma shume per inat .
ishim ba gati edhe per proteste nese do nodhte diqka e tille por desht zoti kjo nuk nodhi.
koha shume e keqe e jena ba uje deri ne breke por perkrahjen se kena lshu edhe nja 5 min mas perfunimit te lojes .njerzit tuj dal na tuj knu :D ata tuj na than bravo ju qofte :D .
kena perkrahe sa kena mujte pa u nal ,kena knu kundra FSHF e DUKES , ne 10 min e fundit qe ra loja nga ana jone kena bertite me te madhe " o fitore o humbje " (tuj pase parasysh qa u folte per rezultat X ) ,kena respektu tifozat e elbasanit qe ishin ne tribunen vip pa asnje provokim naj tyne ,kena nej me goje myl ne rastin e damtimit te lojtarit elbasanas qe u duk shume i rande dhe kena duartrokit kur aj rezultoj jashte rrezikut , kena marre kaj te ftofun ,jena knaq se fitume ,jena knaq tuj pi mas neshjes ne shoqni ,ishalla knaqena isoj neshjen tjeter me Dinamon . :D :D :D

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Mon, 26 Nov 2007 , 23:53

redbluboys wrote:Neshja me elbasanin kishte ransine e vet e per kete neshje neper qytet u flite boll per X e me than te drejten kena shku ma shume per inat .
ishim ba gati edhe per proteste nese do nodhte diqka e tille por desht zoti kjo nuk nodhi.
koha shume e keqe e jena ba uje deri ne breke por perkrahjen se kena lshu edhe nja 5 min mas perfunimit te lojes .njerzit tuj dal na tuj knu :D ata tuj na than bravo ju qofte :D .
kena perkrahe sa kena mujte pa u nal ,kena knu kundra FSHF e DUKES , ne 10 min e fundit qe ra loja nga ana jone kena bertite me te madhe " o fitore o humbje " (tuj pase parasysh qa u folte per rezultat X ) ,kena respektu tifozat e elbasanit qe ishin ne tribunen vip pa asnje provokim naj tyne ,kena nej me goje myl ne rastin e damtimit te lojtarit elbasanas qe u duk shume i rande dhe kena duartrokit kur aj rezultoj jashte rrezikut , kena marre kaj te ftofun ,jena knaq se fitume ,jena knaq tuj pi mas neshjes ne shoqni ,ishalla knaqena isoj neshjen tjeter me Dinamon . :D :D :D
ju lumt ma burra vetem ashtu vazhdoni.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply