VLLAZNIT ULTRAS

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 31 Dec 2008 , 03:35

ket rradhe qe lujti vllaznia ka ken komplet grupi ultras vllaznia ne stadium.

ne fund te ndeshjes ultrasit kan ken te zhgenjym ,dhe me informacionet qe kam marre thoshin bashke me tifozat ve tjere.

e shitet ndeshjen,e shitet ndeshjen,dhe ofendoshin vioresin sinanin ,i cili u duk shum qarte qe nuk ka lujt aspak mire ne ate ndeshje ,dhe ka ken lojtari ma i dobet i vllaznise,dhe gjithe keto gjana mi tha nje shok ne telefon sot ,qe kishte ken shum afer ultrasve .

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Wed, 31 Dec 2008 , 12:21

gyska wrote:
Miri wrote:
gyska wrote:


ku paske ken ti mor opinjonist pse nuk shkon me nai studio e banu me krahu atyne qe i din kta gjana... o ti qe je per te miren e futbollit .. parzoten mas e bani kot opinionistin pa lidhje ku i pe mar kta pislleqe ka i shef ti mar se je dhe shkodran apo je prej atyne shkodranve prej puket...por edhe kta jam i sigurt qe skishin me fol kshu por me ma sh rrespekt per vllaznin
+7 dhe pisllek je ba ti me 10 veta aty e po del me tregu pislliqet e gjanat.. po te dish qe smunesh me prefaqsu 15 mij tifozat qe kan me ken me dinamon e nuk jeni ju ato 15 vet tifoza qe shkoni 1 her 2 muj ne stadium e kapeni ne gjana kote, te pakten mas delni me than gjana kot ktu.. se kur e thu ti qe je shkodran qe sma da menja.. ca munen me than ato te tiranes pratizan dinamo...duhet me e kuptu mar t'marrsha tkeqen qe jena me merit ne ven te 1 dhe ai fushaj ca do qe te jet bravo i qoft edhe hallall se punen e vet asht tu e ba e nuk asht lepurush qe del me ba deklarata kote... e kam shpjegu edhe her tjeter qe 1 tifogrup qe kur menon me u kriju duhet me i pas parasysh edhe da gjana e ja me e pas menjen te protestat e gjanat duhet me e perkrah vllaznin e jo me dal e me ba deklarata si me ken keshilltari i refik halilit... nqs ju nuk delni me e perkrah vllaznin se ju duhen da lek per dekor e per gjana ta dish dica se ai fushaj asht tu hell miljonat dhe asht tu e neru shkodren dhe per kyt meriton rrespekt...poor megjithate ta thash qe vllaznia ka nji jet qe asht shembulli i tifozeris ne shqipni e nuk e nim shum mungesen e 15 vetve qe e kan menjen te protestat e aq ma teper me injoru fanellen e vllazniis e me dal me na tregu pislleqet....turp turp turp per kta tipa qe dalin me paftyrsin ma tmalle dhe thojn jena tu marr kampjonat te pist... TURP
Ti nese je Shkodran je nej langarec Shkodret qe shitesh per dy lek e vjen e ban terr verr ktu,ne rradh te pare duhet ty si demek shkodran qe je me te ardh TYRP me na tregu ktu se kush asht Valter Fushaj qe tan e dime se cfar legenit asht ose je nej njeri i tij qe po mundohesh me e justifiku.
Mor zotni i nerum ma trego ca ka ba te mire vllaznia keto kohet e fundit tu fillu me A.Celen e ti maru me V.Fushaj?
V.Fushaj ka poshtru historin e ksaj fanelle ti SHIT ndeshjet e ti me tregon per miljona qe ka shpenxu!
Kupa qe mori Vllaznia sezonin e kalum mos kot e din se si e mori?
A`s ti nuk e don ma shum se na Vllaznin por asht nje gje qe ti nuk e shikon eshte "realiteti" i nje tifozi te zjarrte shkodran qe nuk e pranon pisllekun ashtu siq po e pranon ti per arsy te tuaja qofshin familjare apo interesante.
Ne rrall te par ata langarac e gjana nuk asht mir me i permen se ne ktu jena tu diskutu per vllaznin e nuk asht mir me i kalu ne gjana personale..se di me te tregu cfar langaracit jam por kur asht biseda per vllaznin munohena me dhan menime per te miren e vllaznis..edhe ty kja gja te intereson si dhe mu..edhe un e kam permen edhe ma nelt ne fillim kur kam shkru ma par qe pse nuk vin V.U ne stadium se e di se asht sh pozitive per vllaznin kur jeni ju aty e i jepni e i keni dhan sh gjana te bukra ne dekor e gjana.se sa da qe te jet stadiumi plot ka lezet per da flakadan,tymyse,flamuj e gjana qe ju i keni ba.dhe nqs jam nxeh at dit kam pas edhe inatin pse mas me noll edhe kta gjana edhe ne vazhdim(aq ma teper me permen hile e gjana)...edhe un kunershtova edhe vazhdoj te kunershtoj menimet tuja per protestet...duhet me dit qe VLLAZNIA ASHT E JOTJA E JEMJA E TAN TIFOZAVE TE VLLAZNIS E TAN SHKODRANVE e ju me ate protest i delni kunder vllaznis kunder asaj fanelle qe e dojm aq shum.me fal se nuk du me permen te nerumin myftar(rahmet past) edhe ne koh te tij kan diskutu qe e kena marr kampjonatin me hile.. kena pagu lojtart e skuadrave kunershtare, qe ka shit neshje... nqs si man men ti tregoj un ne neshje europja qe ka lujt vllaznia ne koh te myftarit....Ka trevjet rresht qe kalojm tur ne europ ne nji koh qe ekipet shqiptare nuk jan tu kalu as 1.kupen zbesoj se e din ti aq mir se si e morem.randsi ka qe ne e fitum dhe per mu asht mu falenderu ne rrall te par qe na pruni kupen mas 21 vjetsh.jena ne ven te par dhe ai ka meriten e vet per kyt. per shitje gjana duhet me e dit qe ky asht realiteti kampjonatit shqiptar..deshta me te tregu qe asht fol e ka me vazhdume u fol per kshu gjanash.ti noshta ke te drejt se duhet me pa lin ne milano e me te ba pershtypje kta gjana.. pa ta dish qe edhe anej jan fol per pislliqe.kshu qe nuk asht mir me i hy ktyne gjanave se jan fol per pislliqe ne kupa botet e ja ma per kupen e shqipnis.Per mu asht me ju gzu si na gzoj aja kup duhet me ju gzu edhe kti kampjonati qe dasht zoti e fitojm e mas me u marr me gjana kote..se at,her i bjen qe keni ju gjana tjera me valterin. se sa per futboll flet tabela ne ven te 1.gja e cila kishte koh qe vllaznia se perjetote...Shnet dhe shpresij ta shaf sa ma shpejt banerin V.U ne stadium.

Naqe nese ja hell pak nje sy shkrimit tend do shikosh se kush filloj te flasin per gjana personale.
Nuk me intereson kush je apo ca je etj por politik nese ke mundesi mos ben ketu,i dime edhe na dy gjana sa me arrit me e kuptu kush asht e mira e kush asht e keqja.
Nuk e di moshen tende dhe nuk e di nese din ndonje gje nga vllaznia e viteve 1919 deri ne 1990 nese eshte folur 1 her qe vllaznia ka shit apo ble ndeshje,ateher nese je shkodran kjo eshte vllaznia qe krenarohet cdo shkodran duke vlersu mundin & djeresen e te pareve tane.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 31 Dec 2008 , 18:11

O djema aja dihet.Se ma mire se VU qe jane perdite ne kontakt me ambjentin kerkush nuk i din gjanat.Un jua kam thane ka here qe problemi asht thelle shum.Edhe i nap plotesisht te drejte djemve.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

gyska
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Wed, 02 Jul 2008 , 22:13
Location: tu ndjek vllaznin

Post by gyska » Fri, 02 Jan 2009 , 16:23

mir mor sh bukur ky asht menimi juj... ju uroj gezur 2009 e un per vedi e du shum kyt vit kampjonatin se smund te rri pa ja uru edhe vllaznis nji 2009 kampjone
SH 1919 A

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 03 Jan 2009 , 18:07

Edhe na te tane njate dona naqe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Sun, 04 Jan 2009 , 18:40

Per Gysken dhe naj tjeter

nese mendimin tand do ma kishe nise ne MP edhe fort skishte me me ardhe keq por e keqja asht se ky asht forum publik dhe e lexojn edhe tjere e ne kete rast smunem me nejt pa te dhan pergjigje ,kuptohet per te mrojte edhe djemte e tjere VU qe smunden me shkrujte ktu .

se sa e dona Vllaznine Na ate e kena deshmu shume shume ma heret se me u formu VU.Na skena mbi prej toket por jena te rritun prej njasaj tribune ku jan rrite edhe tjeret si Tuti e Miri me shoke .kuptohet qe gjithkush ka kohen e vet ,sezonin e vet dhe normalisht edhe kohen e vete me u largu prej organizimeve qe kan ba ma perpara dhe me ja lshu dikujt tjeter rradhen,
u perpoqme me e marre Na persiper kete organizim dhe u munume me ba siq ban tan bota tuj fute menyra te reja perkrahjeje dhe mbeshtetjeje per skuadren.te paret qe e kan nise kete pune e kan fillu shume heret ,qysh me Gon Celen dhe tuj ken edhe ner te paret me kto lloj organizimesh te reja ne shqipni.shkoj si shkoj me Vllaznine ne kohen e Gonit ate e dijm pothujse tan qe vllaznia u braktis prej tifozerise tuj mberrite deri aty sa me arrite qe mos me u hape ballorja hiq e kjo ishte hera e pare ne historine e stadiumit tone.
duhet ta dish qe V.Fushaj ka ardhe ktu ku asht sot me ndihmen e nje grupi tifozash qe protestun para bashkise per tja heke te drejten G.Celes me e mbajte ma teper presidencen dhe meqenese premtimet e Valterit u dukshin ma te sinqerta se te paraardhesit te tij u ndihmu me ardhe ne krye te presidences.kshu nodhi dhe pat perpjekje bashkepunimi per te permiresu perkrahjen ne ndihme te vllaznise .ka pase dy takime mes tifozerise dhe presidences ku jan ba marrveshjet dhe nga ana a tifozave jan majte tan premtimet per mbeshtetjen e skuadres tuj e mshtete mrena dhe jashte shkodres ndersa nga ana tjeter (presidenca) pothujse asgja.ktu nuk flasim per mshtetje te tifozerise por per permiresimin e ekipit i cili perfundoj ne dy sezonet e drejtume prej tij ne vendet qe per vllaznine jan ma shume ofeza naj publikut shkodran sesa vende ne klasifikim.pa llogarite ktu qe ne fazat e treta ma shume vllaznia ka kene si "nane tereza" tuj fal pike knej e anej per te pshtu apo ba nera ekipeve neper kampionat.gjithesesi VU aty ka kene edhe ne ditet ma te kqija ,ne shi e diell tuj mbeshtet skuadren tone. e kete as e kena ba per pare e as per favore po se e kena ndi me shpirt se duhet me kene aty .ktu mos ta harrojm qe kena shpenzu edhe prej vedit edhe prej shoqnise tone ,ku duhet me i falenderu per ndihmen qe na kan dhan per me ba banerat qe bajn ma spaku 1500 euro etj etj. pra ktu cdo gja e kena ba me vet-financim.
edhe ne neshjen per finalen e kupes VU ka kene atje dhe ka marre persiper organizimin e tifozerise dhe te tan e dijn qe e kena ba vetem per vllaznine e jo per presidencen per te cilen ne fakt sduhet me ja hanger hakun kan vu ne dispozicion autobusat dhe 1000 cope bileta falas .
u mendu qe meqe dolme ne kupat e evropes te bajshim diqka ma shume dhe per kte normalisht pritej edhe bashkpunimi mes klubit dhe tifozerise por kjo u ba veq prej nesh ne neshjen me napolin kurse klubi e kishte ner mend me "ndihmu" valltare me kcy kange te shqipnise se mesme ne stadium te shkodres :shock: .
masanej e keni pa edhe vete merkaton e fillimit te sezonit ku vllaznia pothujse deshtoj totalisht ne kompletimin e ekipit dhe nisjen e keqe qe bame ne fillim te kampionatit edhe pse ne kete sezon ishim ekipi me financat ma te mira sepse hyrjet monetare te ktij fillim sezoni kan kene pothujse ne vlerat e 1 milion eurove .
per ta dite ta gjithe mosprezenca jone ne stadium ska kene per arsye financimi karshi nesh apo diqka te tille por thjesht sepse nga bisedat qe na kene ba mesh nesh dhe nga opinioni i pergjithshem i krijum ne shkoder per drejtimin e vllaznise ka mbizotnu ajo qe
KTA DREJTUESA TE SOTEM TE VLLAZNISE NUK MBAJN ASNJE PREMTIM QE BAJN DHE NUK JU INTERESON MARVAJTJA E VLLAZNISE POR VETEM INTERESAT E VETA
kete opinion te krijum ne shkoder duhet ta keni pa edhe ne braktisjen qe i asht ba ne menyre masive nga tifozat e vllaznise ne shkallet e stadiumit ku e kam permende edhe ma pare qe me vllaznine ne vend te pare nuk mund imagjinohet ne shkoder nje stadium me 1000-2000 vete .
edhe pse pat nje rikthim ne neshjen me dinamon ,mas neshjes te tan qa ka kene ne stadium dhe kan bisedu mrapa jan pendu qe kan shku per vete pisllekun qe u ba .

mundet qe shum prej jush qe jeni jashte mos ta kuptoni kete situate por na qe jena perdite ne shkoder na qellon me ndi ma shume dhe per te kriju nje opinion mbi skuadren dhe drejtuesat sdon me than qe duhet me pase vendim gjyqi apo vendim qeverie qe kta sjan per te miren e vllaznise por kete opinion na e krijojm perdite ne bisedat mes nesh ne kafe e ambiente ne qytet kur mledhena e bisedojm.e krijojm tuj pa e ndi emisionet lokale mbi sportin, e krijojme tuj kontaktu me lojtare te vllaznise e besa edhe drejtuesa te rangut te dyte qe jan aty tash veq sa me marre rrogen se dojn edhe ata me hanger buke por qe ne shpirt ju dhimet vllaznia sesi asht tuj shku por skan force me shume me ba . e krijojm edhe tuj pa qe drejtuesa te ransishem te bashkise nuk denjojn me kontaktu me drejtuesat e tashem te vllaznise sepse edhe tuj pase financat ma te mira ne vitet e fundit kta drejtuesa kerkojn veq fonde prej bashkise e leje ndertimi tuj shfrytzu emrin e vllaznise a thu se qa jan tuj ba etj etj .

tash Na noshta jena shkodrane prej puke e sdina fort por kan pas pyte njenin ne new-york qe "sa shkolle ke e aj u pat pergjigje qe kam jetu 15 vjet ne shkoder" :) noshta edhe na qe kena ka 100 vjet duhet te kena msu najsen prej shkodranve te vjeter per me gjyku qe qa asht mire e qa asht keq . per deri tash qa na msojn shkodrant e vjeter thojn qe kta Drejtuesa te sotem te vllaznise nuk jan te mire.
shkodrant e vjeter na msojn qe sporti asht knaqsi shpirtnore dhe nuk fitohet me pare por tuj lujte paster e meqe shofin qe ktu veq pasterti ska e kan braktise stadiumin por jo vllaznine per te cilen hala vazhdon me u fole ne cdo lloj ambienti sportiv e jo .
shkodrqant e vjeter na msojn qe ata kampionate e kupa qe i kena i kena marre me mund e djerse pa na i fal a ble nakujt por veq me mund tonin e me ta krenohena ma shume se me tan qa kan ekipet e kryeqytetit qe pjesen ma te madhe i kan me ndihmen e politikes se kohes komuniste .
noshta dikush don veq numrat per me mujte me u barazu me tjeret por kush i thot vedit shkodran kete smunet me e pranu nese deri te ata numra shkohet me menyrat qe na vete i urrejme .
mos harroni thanien qe "shkodra asht ne opozite me gjithkend" e jo pse shkodra asht e marre', por kjo ka ardhe se gjithmone shkodra e ka luftu te keqen qe te tjeret e kan pranu sepse ashtu ju ka dashte interesi.
ne shkoder "mutit marshallah" si kan than kurr .
nese dona me fillu mi than tash mazamakeq per ne

ju pershnes

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Sun, 04 Jan 2009 , 23:07

redbluboys .

ke shum te drejte per cdo gja qe ke than naqe,dhe kerkush nuk besoj se asht kunder ketij shkrimit qe ke shkru.

deshta me te pyt dicka,dhe ndoshta per kete pyetje mund te jene kurioza te gjithe per te degjuar dhe sidomos ata qe jan jashte,dhe te lutem me kthe nje pergjigje me njaq sa ke ndigju.

pse vllaznia humbi me dinamon ndeshjen e fundit.

ne fushen e lojes u pane 2 penallti te humbura nga sinani ,beqiri nuk ka lujt sepse nuk ka ken i vram por per arsyje te tjera,grima nuk u duk aspak qe u vra ,por bani demek se u vra ,dhe dinamo bani gol pikerisht ne minuten e fundit ,ku u duk se lici e bani penalltine qellimisht per me ndershku vllaznine .keta dihen nga te gjithe dhe nuk mund ti kundershtojn asnjeni sepse jane te sakta.

atehere redbluboys meqe ti je me grupin e ultras te vllaznise ,dhe jeton ne shkoder dhe e din ma mire se ne qe jena jashtu.

a mendon se asht e shitun ndeshja naqe.dhe si mendojn vllezerit tone ultras per ndeshjen

po pate mundesi na jep nej informacion te sakte naqe .

respekte redbluboys

redbluboys
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 262
Joined: Wed, 06 Apr 2005 , 21:49

Post by redbluboys » Sun, 04 Jan 2009 , 23:57

fpjalmi
me kene te sigurte e me than qe ka kene e shitun smunena me kene por ...
fjale qe ka mish dhie mrena ka boll .

ku ka za nuk asht pa gja :evil:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Mon, 05 Jan 2009 , 00:13

redbluboys shkruan

fpjalmi
me kene te sigurte e me than qe ka kene e shitun smunena me kene por ...
fjale qe ka mish dhie mrena ka boll .

ku ka za nuk asht pa gja :evil:
_____________________________________________________


si mund te na rrahin dinamo ,kur lushnja e mbyti me raste ne tirane dinamon ,kur ne lushnjen e rrahem mrend 5 me 1. :wink: :wink:

mu me duket shum e quditshme.

edhe un mendoj qe ka shum mish dhiet mrend

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 05 Jan 2009 , 19:11

Ja ke shpjegu mire krejt naqe gjendjen.Edhe un jam mundu me ja shpjegu pak a shum me aq sa di.Tesh kush don me e marre vesht e merr kush ja skena qa me i ba.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

User avatar
toni kuqeblu
Antar
Antar
Posts: 27
Joined: Fri, 28 Nov 2008 , 01:08
Location: me mend e zemer gjihmon n'Shkoder

Post by toni kuqeblu » Mon, 05 Jan 2009 , 21:27

o vllazen jua kam tham te tema Vllaznia -Dinamo se ne Sidney para ndeshjes jan vu rreth 50 mije $ baste ne ndeshjen tone dhe rreth 35 mije jane vu gjate ndeshjes live
tash a ka mish dhijet a jo un nuk di por qe edhe te kete kaq shume ekspertize ne Australi per ndeshjet e Vllaznise sma ha mendja.
Megjithse randsi ka qe jena hala 4 pike larg e mund te rekuperojme perseri menjihere ne javen e pare te fazes 2 kur Tirana e Dinamo do ndeshen me njena tjetren. Gjithmone ne se Vllaznia merr 3 piket e rradhes
Ndihmoj O Zot Bijte e Tu, Djemte Kuqeblu
Vllaznia kampione

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Tue, 06 Jan 2009 , 05:22

toni kuq e blu shkruan.

Ndihmoj O Zot Bijte e Tu, Djemte Kuqeblu
______________________________________________________

sa te dush te na ndihmoje zoti ,nuk bajm hart tu shit ndeshje naqe .

ku pysin kta per zot naqe.

zoti per lojtaret tane asht $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

ishalla nuk asht e vertete qe asht shit ,e nese e kan shit njat sndeshje edhe pse jam i sigurte 99 perqind qe e kan shit ,mos i raft ne bark ai lek ,tu fillu prej ma te madhin e tu mbaru te i vogli.

si nuk i vjen turp ,qe tallen me tifozat tone te zjarrte.

hajt se lojtaret veterane i kan bajn keta gjana ,por po ia mesojn stilin edhe te rijve si shtubina e rraboshta.

un nuk mendoj ma qe kur vllaznia te lozin ne shkoder do te kete nej tifoz,dhe do te me vinte mire edhe nese stadiumi mos te kishte asnji tifoz ultras.

turp te kene qe kan shit fanellen tone .

nese ndeshja asht e shitun ,atehere nuk ka rruge tjeter ,e vetem duhet me hek drejtusat qe tallen me fanelen tone kuq e blu.

a si sdon zoti me e marr njaja jozefina topalli presidencen e vllaznise .

do ta ndryshonte vllaznine 100% njashtu siq ka ndryshu shkodren

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Wed, 07 Jan 2009 , 17:10

ne rradhe te pare pershumvjet e qofte nji vit sa ma i mbare per te tane!!

isha ne stadium me dinamon dhe me ju thane te drejten s mu ba qejfi per asisand.Hajt se humbja nuk asht fundi i botes po pash nderin si dreqin gati 10.000 vete e nji here nuk u bertit pervec se kur kane dale skuadrat n fushe.Tane si me kene ne teater.Dakort se ultrasit e kane me presidentin por ajo qe e peson asht skuadra.Ato jane punet e tyne e s m takon mu me dhane gjykime po pershtypja qe m la tifozlleku n stadium ishte mjaft e keqe..
sa per ndeshjen s mendoj se ka kene e shitun.Thjesht e kane pase mendjen n pushime.Sinani ishte kapercy prej memellit n renditje e dote me ba gol me zori.Osja ka kene sa per numer n fushe.As lici s ma merr mendja se ebani me dashje se nderhymja s ishte njaq flagrante sa me dhane fill penallti.Grima u demtu perimend e s kishte pase ca me i ba vec me pa topin n rrjete se u gjujt persmarit.Na s kena ba nji aksion persmarit vec kena lujte bjeri ti biem dhe e kena meritu humbjen nji copet...vecse asht ba zakon sa here humbim me thane u shit.Kur fitojme s ban kush za po tane tu shkru rrofte ky e rrofte ai ama sa humbim tane bahen te poshter edhe nji here.Per mu deri tesh kampionati ka kene i paster,t pakten s ka pase gjana qe jane ba haptas.
tirana ka ekip ma t mire se na por gjithmone s fiton ai qe ka ekip ma t mire,une fort besim s kam pase as me +7 e jo ma tesh me +4 qe s jane kurgja.Nqs afrohen teli me sukajn do t ishte mrekulli.Sidoqofte na e kena n dore vedin per momentin,shpresojme qe t shpallemi per t 10 here kampione..PARA VLLAZNIA!
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Post by Man in Redblue » Wed, 07 Jan 2009 , 17:30

shv13 wrote:ne rradhe te pare pershumvjet e qofte nji vit sa ma i mbare per te tane!!

isha ne stadium me dinamon dhe me ju thane te drejten s mu ba qejfi per asisand.Hajt se humbja nuk asht fundi i botes po pash nderin si dreqin gati 10.000 vete e nji here nuk u bertit pervec se kur kane dale skuadrat n fushe.Tane si me kene ne teater.Dakort se ultrasit e kane me presidentin por ajo qe e peson asht skuadra.Ato jane punet e tyne e s m takon mu me dhane gjykime po pershtypja qe m la tifozlleku n stadium ishte mjaft e keqe..
sa per ndeshjen s mendoj se ka kene e shitun.Thjesht e kane pase mendjen n pushime.Sinani ishte kapercy prej memellit n renditje e dote me ba gol me zori.Osja ka kene sa per numer n fushe.As lici s ma merr mendja se ebani me dashje se nderhymja s ishte njaq flagrante sa me dhane fill penallti.Grima u demtu perimend e s kishte pase ca me i ba vec me pa topin n rrjete se u gjujt persmarit.Na s kena ba nji aksion persmarit vec kena lujte bjeri ti biem dhe e kena meritu humbjen nji copet...vecse asht ba zakon sa here humbim me thane u shit.Kur fitojme s ban kush za po tane tu shkru rrofte ky e rrofte ai ama sa humbim tane bahen te poshter edhe nji here.Per mu deri tesh kampionati ka kene i paster,t pakten s ka pase gjana qe jane ba haptas.
tirana ka ekip ma t mire se na por gjithmone s fiton ai qe ka ekip ma t mire,une fort besim s kam pase as me +7 e jo ma tesh me +4 qe s jane kurgja.Nqs afrohen teli me sukajn do t ishte mrekulli.Sidoqofte na e kena n dore vedin per momentin,shpresojme qe t shpallemi per t 10 here kampione..PARA VLLAZNIA!
shv13 mirsejekthy nforum,

si tu duk shkodra ? a ishte ba njaq bukur si nfotot e Mirit se une kam do kohe pa e pa.

edhe une nuk besoj se ka ken e shitun, flas nga pershtypja personale...sinani sic e the ti ka ken nen presion, Lici megjith pervojen e tij nuk asht hera e pare qi ban kshi gabimesh

Teli-Beqiri- Basic kishte ken mrojtje e hekurt, por si zor se vijne

Une nuk e di si jan punet mes Vllaznve Ultras dhe presidentit por asht shume e randesishme qi ata te kthehen ne stadium, mqs tifozeria shkodrane asht e njoftun per kaotike ne stadium, dhe ka nevoje per dirigjenta...prandja i baj thirrje Vllazenve Ultras dhe shpresoj njikohesihst qi problemet qi kan te zgjidhen sa ma pare, ose te gjendet nji rruge tjeter, qi ne fazen pranverore te jen ne stadium dha ta mbeshtesin skuadren drejt titullit kampion,per te cilin po na digjet zemra tash sa vjet.

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Wed, 07 Jan 2009 , 19:23

Man in Redblue wrote:
shv13 wrote:ne rradhe te pare pershumvjet e qofte nji vit sa ma i mbare per te tane!!

isha ne stadium me dinamon dhe me ju thane te drejten s mu ba qejfi per asisand.Hajt se humbja nuk asht fundi i botes po pash nderin si dreqin gati 10.000 vete e nji here nuk u bertit pervec se kur kane dale skuadrat n fushe.Tane si me kene ne teater.Dakort se ultrasit e kane me presidentin por ajo qe e peson asht skuadra.Ato jane punet e tyne e s m takon mu me dhane gjykime po pershtypja qe m la tifozlleku n stadium ishte mjaft e keqe..
sa per ndeshjen s mendoj se ka kene e shitun.Thjesht e kane pase mendjen n pushime.Sinani ishte kapercy prej memellit n renditje e dote me ba gol me zori.Osja ka kene sa per numer n fushe.As lici s ma merr mendja se ebani me dashje se nderhymja s ishte njaq flagrante sa me dhane fill penallti.Grima u demtu perimend e s kishte pase ca me i ba vec me pa topin n rrjete se u gjujt persmarit.Na s kena ba nji aksion persmarit vec kena lujte bjeri ti biem dhe e kena meritu humbjen nji copet...vecse asht ba zakon sa here humbim me thane u shit.Kur fitojme s ban kush za po tane tu shkru rrofte ky e rrofte ai ama sa humbim tane bahen te poshter edhe nji here.Per mu deri tesh kampionati ka kene i paster,t pakten s ka pase gjana qe jane ba haptas.
tirana ka ekip ma t mire se na por gjithmone s fiton ai qe ka ekip ma t mire,une fort besim s kam pase as me +7 e jo ma tesh me +4 qe s jane kurgja.Nqs afrohen teli me sukajn do t ishte mrekulli.Sidoqofte na e kena n dore vedin per momentin,shpresojme qe t shpallemi per t 10 here kampione..PARA VLLAZNIA!
shv13 mirsejekthy nforum,

si tu duk shkodra ? a ishte ba njaq bukur si nfotot e Mirit se une kam do kohe pa e pa.

edhe une nuk besoj se ka ken e shitun, flas nga pershtypja personale...sinani sic e the ti ka ken nen presion, Lici megjith pervojen e tij nuk asht hera e pare qi ban kshi gabimesh

Teli-Beqiri- Basic kishte ken mrojtje e hekurt, por si zor se vijne

Une nuk e di si jan punet mes Vllaznve Ultras dhe presidentit por asht shume e randesishme qi ata te kthehen ne stadium, mqs tifozeria shkodrane asht e njoftun per kaotike ne stadium, dhe ka nevoje per dirigjenta...prandja i baj thirrje Vllazenve Ultras dhe shpresoj njikohesihst qi problemet qi kan te zgjidhen sa ma pare, ose te gjendet nji rruge tjeter, qi ne fazen pranverore te jen ne stadium dha ta mbeshtesin skuadren drejt titullit kampion,per te cilin po na digjet zemra tash sa vjet.

PRSH shv13

Jam dakort mety ci tifozat nuk kan ken te zjarrt me dinamon,por ata tifozat pra edhe VU dica noshta kan kuptuar qysh para neshjes
seishin rreth 10000 n stadium e me ba tifo besoj kishin shku mirpo e nuhaten se ka mish dhiet mren edhe ashtu doli.
Ti thu se kur hupin ne fillojm e thojm u shit u ba kja eu ba ajo,esht e drej ejona se e dona Vllaznin me shpirt si mos te flasim kur fitojm jasht e vim e hupin ne SHkoder neshjen ma krysore me rivalen direkt pra lajm pik ne shpi kur duhet te fitojm se sban, kur na jepet muncia me gjuajt dy her te njejten penallti e nuk bajm gol ca duhet me than na tifozat duhet me than shyqyr ci hupen?
Pra esht mir te jemi kritik kur duhet me ken,se jena tifoza t Vllaznis me tan zemer para VLLAZNI se je e perjetshme e presidenti esht i perkohshem.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 07 Jan 2009 , 23:20

shv13 shkruan.

isha ne stadium me dinamon dhe me ju thane te drejten s mu ba qejfi per asisand.

______________________________________________________

besa me tha goldiani se i kam vu da birra me shvk ,e me tha tapo te hum tema kete rradhe qe shv 13 asht ne stadium ,por nuk ma mori mendja.

shv13 ,pash zotin mos shko ma ne stadium ,gjersa vllaznia ta sigurojn 5 ndeshje para titullin kampion. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jam tu lujt naqe.

mire se erdhe ne forum

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Wed, 07 Jan 2009 , 23:31

fpjalmi wrote:shv13 shkruan.

isha ne stadium me dinamon dhe me ju thane te drejten s mu ba qejfi per asisand.

______________________________________________________

besa me tha goldiani se i kam vu da birra me shvk ,e me tha tapo te hum tema kete rradhe qe shv 13 asht ne stadium ,por nuk ma mori mendja.

shv13 ,pash zotin mos shko ma ne stadium ,gjersa vllaznia ta sigurojn 5 ndeshje para titullin kampion. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jam tu lujt naqe.


une pa pune jam
shv13 ne itali me ka mujin tjeter me la birrat :lol:
mire se erdhe ne forum
Last edited by GOLDIAN on Thu, 08 Jan 2009 , 00:16, edited 1 time in total.
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Thu, 08 Jan 2009 , 00:12

He ma gold qa ke dashte me thane?Apo ke lane nej austriake ne pc sa me ba replika kot sa me diftu qe je ktu? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 08 Jan 2009 , 00:18

vllaznia1919 wrote:He ma gold qa ke dashte me thane?Apo ke lane nej austriake ne pc sa me ba replika kot sa me diftu qe je ktu? :lol: :lol: :lol: :lol:
pse me del keshtu mu postimi :shock:
une dosha me than se shv13 ka me la birrat kur te shkoj ne itali
ku je ti naqe se mke mungu
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Thu, 08 Jan 2009 , 01:17

kam kene tu hanger kadaif e bakllave n shkoder ma... :wink: :wink: :wink:

pjalmi mos t kesh frike se shkoj ma deri sezonin tjeter..thashe se po fitoshin kyt rrahde si vjet para vitit t ri me tiranen po e kishin mendjen te pija e mezet qysh at dite m duket
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Post Reply