VLLAZNIT ULTRAS

Kendi i tifozeve te mrekullueshem shkodrane.
Post Reply
fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jan 2009 , 03:15

shv13 shkruan

kam kene tu hanger kadaif e bakllave n shkoder ma... :wink: :wink:

pjalmi mos t kesh frike se shkoj ma deri sezonin tjeter..thashe se po fitoshin kyt rrahde si vjet para vitit t ri me tiranen po e kishin mendjen te pija e mezet qysh at dite m duket

______________________________________________________


isha tu lujt naqe. :lol: :lol: :lol: :lol:

asht e vertete.vllaznia u gezu para kohet ,dhe kujtune se fluturune me kam ne qiell.

gazetat dhe rubrika sportive ia kishim marr trunin lojtareve.

i lexova shkrimet e tuja siper dhe e pashe qe kishe shkru kerkush nuk ka brohorit per vllaznine perveq se kur kan dal lojtaret,megjithese ishim 10 mije tifoza.

kja tregon qe tifozat jan te ftohte me vllaznine ,dhe jan ba akoma te ftohte kur kena pesu at humbje ne minutat e fundit.

ndoshta ti mund te mendosh qe ndeshje ka ken e paster ,por mu nuk ma mbush mendjen kerkush qe ska pas mish dhiet ,duke marre parasysh njashtu si shkoi ndeshja.

ndoshja ndeshja nuk ka ken e shitun ,por njashtu siq shkoi ndeshja ,cdo njeri e mendon te shitun.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Thu, 08 Jan 2009 , 09:40

mu per nje gja me vjen mire
qe shv13 pershkruan me realitet ate qe ka pa ne stadium
pa pas influenca pro apo kundra valter
dhe per kete i tham faleminderit sepse u ba kohe qe asnje spo tregon si ishte atmosfera se na prej pc-se e kena zor mi kuptu da gjana.
flm shv13 qe e pasqyrove kete takim
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Post by shv13 » Thu, 08 Jan 2009 , 10:12

e di se e kishe tu lujte ma pjalmi..
po pash nderin si ka me kene era mish dhiet si thu ti e 10.000 vete n stadium me bileta 3mije e 4mije lekshe.Me pa kene si thu ti atehere s mbushet stadiumi...mandej na s jena barcelona,dikur do t humbshim edhe na...e kishin mendjen te festa tane kohen..pa gjujte sinani penalltine e pare fillunen me hedhe fishekzjarre..ishte nenvleresim totale i ndeshjes e humbja ishte ma se e meritume..ishalla ju sherben si msim per 2009!!
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

gyska
Antar
Antar
Posts: 37
Joined: Wed, 02 Jul 2008 , 22:13
Location: tu ndjek vllaznin

Post by gyska » Thu, 08 Jan 2009 , 22:53

SUKAJ QE MRAM I VLLAZNIS. pritet edhe teli qe asht 90 perqind
per te tjera ne merkato do tu them shpejt sa te arrihen ato perfundimtare..shnet
SH 1919 A

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 08 Jan 2009 , 23:05

flm per lajmin e shpejt naqe. nje lajm shum i mire ky per vllaznian
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Thu, 08 Jan 2009 , 23:39

gyska wrote:SUKAJ QE MRAM I VLLAZNIS. pritet edhe teli qe asht 90 perqind
per te tjera ne merkato do tu them shpejt sa te arrihen ato perfundimtare..shnet
mrekulli
a e kena marre ne forme huazimi apo e kena ble?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jan 2009 , 01:25

GOLDIANI SHKRUAN

mu per nje gja me vjen mire
qe shv13 pershkruan me realitet ate qe ka pa ne stadium
pa pas influenca pro apo kundra valter
dhe per kete i tham faleminderit sepse u ba kohe qe asnje spo tregon si ishte atmosfera se na prej pc-se e kena zor mi kuptu da gjana.
flm shv13 qe e pasqyrove kete takim
______________________________________________________

goldian.ne shum raste prsesidenti nuk ka faj sepse ndeshja shitet edhe prej 2 a 3 lojtareve te skuadres dhe nese 11 lojtare lozin ,8 prej tyne nuk mund ta dine qe 3 futbollista kan shit ndeshjen.

un kam dyshim per penalltine ne minutat e fundit ,dhe ndoshta kam edhe pak dyshim nga penalltite e humbuna prej sinanit .

un e kam pa ndeshjen e rregjistrume ,e qa kam pa ,kam vu re se jo gte gjithe lojtaret kan lujt me shpirt .

shv13 e ka pa ndeshjen dhe ndoshta nuk ka mendimin tem,por ne stadium ,tek grupi ultras kan ken 4 shok te mi ,e ultrasit bertiten ,e keni shit ndeshjen,dhe mendimin tem e kam shkru simbas fjaleve qe kam ndigju per njerezit qe kan ken ne stadium,biles per here te pare ne stadium ka pas edhe femna si asnji here tjeter,nji gja qe shvk nuk e ka than,por kta jan simbas lajmeve qe me kan dhan shoket qe kan ken ne stadium,dhe njata rregjistrime te ndeshjes qe kam pa

biles nji shok i jemi ka djal axhet nji futbollist qe lot ne njimbedheshe ,dhe ai vet i ka than se 2 a 3 lojtare duken se e kan shit ndeshjen.

pra kur thojn futbollistat ket gja ,atehere shvk qa din.
ai ka mendimin e tij e ti ke tandin e un kam mendimin tem..

pra asnjeni nuk e din te verteten qe asht shum e hidhun dhe asht shum veshtire me e gjet.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jan 2009 , 01:38

shvk shkruan


e di se e kishe tu lujte ma pjalmi..
po pash nderin si ka me kene era mish dhiet si thu ti e 10.000 vete n stadium me bileta 3mije e 4mije lekshe.Me pa kene si thu ti atehere s mbushet stadiumi...mandej na s jena barcelona,dikur do t humbshim edhe na...e kishin mendjen te festa tane kohen..pa gjujte sinani penalltine e pare fillunen me hedhe fishekzjarre..ishte nenvleresim totale i ndeshjes e humbja ishte ma se e meritume..ishalla ju sherben si msim per 2009!!
______________________________________________________
nuk don me than gja naqe 10000mije vete ne stadium.

e thash edhe ma perpara ,ndeshja mund te shitet nga 3 futbollista.

nuk asht puna sjena barcelona naqe ,por ama po lushim me dinamon qe nje jave ma perpara lijti me lushnjen ne tirane ,dhe nuk e meritonte fitoren dinamo ,ndoshta lushnja meritonte fitoren duke e shkaterru dinamon per 89 minuta pavaresisht qe dinamo bani nje gol pa dashje ne minut te fundit,dhe lushnjes nuk iu dha as penalltia qe ishte 100% penallti,pra vllaznia asht kampione ,dhe nuk me pelqen qe hupem me nji dinamo ,te ciles shum skuadra te dobeta i kan marr edhe barazimin ne tirane,biles edhe e kan mujt.

sa mire me tiranen lujtem me zemer dhe i mbytem ne pjese te pare ,ku e pakta asht dasht me u shenu kater 4 gola VETEM NE PJESEN E PARE.

atehere a nuk asht turp me te mujt dinamo mrend ne shkoder?

un hala nuk mund ta besoj qe vllaznine e ka mujt dinamo.
e kena mbyll shum keq ket faze ,ku nji vit ma pare kena shpartallu tiranen 4 me 1.asht e pafalshme ndeshja me dinamon naqe.

mbanej a nuk asht dasht me lujt me zemer vetem per ata tifoza te shumt qe iu kthyne vllaznise perseri .asht me te vertete per te ardh keq qe ata tifoza u kthyne te deshperum ,sepse pothuajse te gjithe thoshin.

nuk vijm me pa kta lojtare qe shesin ndeshjen .

ishalla tashti kan me i pas mendet ne kry sepse e kena myll shum keq vitin e ri ,e ishalla nuk bajn ma marrina

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 09 Jan 2009 , 01:46

gyska shkruan


SUKAJ QE MRAM I VLLAZNIS. pritet edhe teli qe asht 90 perqind
per te tjera ne merkato do tu them shpejt sa te arrihen ato perfundimtare..shnet

_________________________________________________

te lumt goja gyska.tash po me pelqen fushaj ,dhe po te kemi telin dhe sukajn ,jena 99.9 perqind i sigurte qe jena kampiona te padiskutushem.
gyska kush gazete e ka shkru ,e si e more loajmin kaq shpejt.

na knaqe te tanve me kete lajm kaq fantastik.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Fri, 09 Jan 2009 , 10:04

o gyska kuje kaher me na dhan ishtu lajmesh
se u merzitme tu pa tjeret si bajne blemje
i perjashtuar

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Post by kristiani » Fri, 09 Jan 2009 , 10:56

A jeni te sigurte qe sukaj asht me vllaznine a se kishte ken hata krejt ishalla asht e vertete se kishim me pas sulm tull, na bani me dit ju lutem per informacionin..
FORZA VLLAZNIA

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Post by Ujku » Fri, 09 Jan 2009 , 16:37

fpjalmi wrote:gyska shkruan


SUKAJ QE MRAM I VLLAZNIS. pritet edhe teli qe asht 90 perqind
per te tjera ne merkato do tu them shpejt sa te arrihen ato perfundimtare..shnet

Ne qoft e vertet se Sukaj ka firmos jam shum i knaqun, ishalla po na rrin edhe Beqiri,noshta kthehet edhe teli, ather jena me taman i ekip BOMB.
ISHALLA jan t verteta kto lajme t mira.
_________________________________________________

te lumt goja gyska.tash po me pelqen fushaj ,dhe po te kemi telin dhe sukajn ,jena 99.9 perqind i sigurte qe jena kampiona te padiskutushem.
gyska kush gazete e ka shkru ,e si e more loajmin kaq shpejt.

na knaqe te tanve me kete lajm kaq fantastik.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by GOLDIAN » Fri, 06 Mar 2009 , 22:33

se di ca mendoni ju po ne kete pike te kampionatit ka ardh koha te zgjohen vllaznit ultras
vllaznia ka nevoje per ju
na kena nevoje per ju
i perjashtuar

demi
Antar
Antar
Posts: 19
Joined: Tue, 23 Dec 2008 , 14:53

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by demi » Fri, 06 Mar 2009 , 22:50

Pershendetje.nje pytje kisha.kush nga ju hyn ne forumin tone me emrin vllaznit_ultras? sepse ka disa dit qe me kerkon ti jap premio sepse sa her qe ka hy ai ne forum partizani ka fitu :D premio nuk i jap dot po nje kafe kur te vi ne shkoder po :wink:

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Miri » Sat, 07 Mar 2009 , 15:33

GOLDIAN wrote:se di ca mendoni ju po ne kete pike te kampionatit ka ardh koha te zgjohen vllaznit ultras
vllaznia ka nevoje per ju
na kena nevoje per ju
Goldi V.U ishin ne durres por mesa fola me nje shok (Tamin) eshin jasht maset te zhgenjyer sidomos Zamboja.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Edmond-Cela » Sun, 08 Mar 2009 , 00:06

o zot qe nuk kam nje forc te ndihmoj kyt grup
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by GOLDIAN » Sun, 08 Mar 2009 , 00:07

Edmond-Cela wrote:o zot qe nuk kam nje forc te ndihmoj kyt grup
thuji bledit ma se e ke boss :lol:
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Miri » Sun, 08 Mar 2009 , 06:07

GOLDIAN wrote:
Edmond-Cela wrote:o zot qe nuk kam nje forc te ndihmoj kyt grup
thuji bledit ma se e ke boss :lol:
Si ka mundesi kshtu se andej nga anglia preferohet mielli shum mar burr :D

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by vllaznia1919 » Sun, 08 Mar 2009 , 14:51

Edhe ata e hajn buken shum a???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Qa me i ba vllaznit kti ekip te marum.Jo pse nuk kan takat por se jane tuj ba pislleqe edhe ne kyt rast tifozat duhet me u largu edhe ma teper.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: VLLAZNIT ULTRAS

Post by Edmond-Cela » Mon, 09 Mar 2009 , 20:56

vllaznia1919 wrote:Edhe ata e hajn buken shum a???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Qa me i ba vllaznit kti ekip te marum.Jo pse nuk kan takat por se jane tuj ba pislleqe edhe ne kyt rast tifozat duhet me u largu edhe ma teper.
ca me u largu ma por me shku ne stadium dhe me gjet kenga te bukur fushajt dhe me ja kendu tan kohen ne stadium dhe jasht tije. deri sa se takloj ne meta mendore
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply