Kalendari i Superliges 2007-2008

Ketu ndodhet te gjithe ato tema, te cilat jane te vjetra apo ne te cilat nuk diskutohet.
Post Reply
Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Kalendari i Superliges 2007-2008

Post by Edmond-Cela » Sat, 21 Jul 2007 , 13:10

JAVA 1 DATA 25.08.2007 ----------JAVA 2 DATA 01.09.2007
JAVA 12 DATA 24.11.2007 ---------JAVA 13 DATA 01.12.2007

FLAMURTARI-TIRANA -------------FLAMURTARI-SKENDERBEU
SKENDERBEU-TEUTA -------------TEUTA-BESA
BESA-KASTRIOTI -----------------KASTRIOTI-ELB
ELBASANI-VLLAZNIA --------------VLLAZNIA-DINAMO
DINAMO-BESLIDHJA --------------BESLIDHJA-PARTIZANI
PARTIZANI-SHKUMBINI ----------TIRANA-SHKUMBINI


JAVA 3 DATA 15.09.2007 ---------JAVA 4 DATA 22.09.2007
JAVA 14 DATA 08.12.2007 -------JAVA 15 15.12.2007 DATA 15.12.2007

SKENDERBEU-TIRANA -----------FLAMURTARI-ELBASANI
BESA-FLAMURTARI --------------SKENDERBEU-BESA
ELBASANI-TEUTA ----------------TEUTA-DINAMO
DINAMO-KASTRIOTI ------------VLLAZNIA-SHKUMBINI
PARTIZANI-VLLAZNIA -----------KASTRIOTI-PARTIZANI
SHKUMBINI-BESLIDHJA --------TIRANA-BESLIDHJA


JAVA 5 DATA 29.09.2007 --------JAVA 6 DATA 06.10.2007
JAVA 16 DATA 22.12.2007 ------JAVA 17 DATA 29.12.2007

BESA-TIRANA -------------------BESA-ELBASANI
ELBASANI-SKENDERBEU -------SKENDERBEU-DINAMO
DINAMO-FLAMURTARI ----------FLAMURTARI-PARTIZANI
PARTIZANI-TEUTA --------------TEUTA-SHKUMBINI
SHKUMBINI-KASTRIOTI --------KASTRIOTI-BESLIDHJA
BESLIDHJA-VLLAZNIA ----------TIRANA-VLLAZNIA


JAVA 7 DATA 20.10.2007 --------JAVA 8 DATA 31.10.2007
JAVA 18 DATA 02.02.2008 -------JAVA 19 DATA 09.02.2008

ELBASANI-TIRANA --------------TEUTA-VLLAZNIA
DINAMO-BESA -------------------ELBASANI-DINAMO
PARTIZANI-SKENDERBEU ------BESA-PARTIZANI
SHKUMBINI-FLAMURTARI -------SKENDERBEU-SHKUMBINI
BESLIDHJA-TEUTA --------------FLAMURTARI-BESLIDHJA
VLLAZNIA-KASTRIOTI ----------TIRANA-KASTRIOTI


JAVA 9 DATA 03.11.2007 --------JAVA 10 DATA 07.11.2007
JAVA 20 DATA 16.02.2008 -------JAVA 21 DATA 23.02.2008

DINAMO-TIRANA ----------------DINAMO-PARTIZANI
PARTIZANI-ELBASANI ----------ELBASANI-SHKUMBINI
SHKUMBINI-BESA ---------------BESA-BESLIDHJA
BESLIDHJA-SKENDERBEU ------SKENDERBEU-VLLAZNIA
VLLAZNIA-FLAMURTARI --------FLAMURTARI-KASTRIOTI
KASTRIOTI-TEUTA --------------TIRANA-TEUTA


JAVA 11 DATA 10.11.2007
JAVA 22 DATA 01.03.2008

PARTIZANI-TIRANA
SHKUMBINI-DINAMO
BESLIDHJA-ELBASANI
VLLAZNIA-BESA
KASTRIOTI-SKENDERBEU
TEUTA-FLAMURTARI
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 21 Jul 2007 , 13:19

mu me duket i mire ky kalendar. do ishte mire nese e fillojm me fitore.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 21 Jul 2007 , 14:15

Qysh ne tri javte e para shifet se qa kena ner men me ba simjet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 21 Jul 2007 , 15:30

vllaznia1919 wrote:Qysh ne tri javte e para shifet se qa kena ner men me ba simjet.
tri fitore te padiskutushme :lol:
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sat, 21 Jul 2007 , 17:18

Me nji kyt grup lojtarsh qe kena ishalla nuk bijme prej kategorijet.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 15 Nov 2007 , 19:12

Vllaznia, shorti i favorshem deri ne dhjetor
Fundi i fazes se pare eshte shoqeruar edhe me nderprerjen e kampionati si rrjedhoje e ndeshjeve te Kombetares. Per kete arsye kjo periudhe po shfrytezohet nga drejtuesit e te gjithe ekipeve per te bere llogarite e ndeshjeve qe kane mbetur deri ne periudhen e nderrimit te viteve. Sa i takon Vllaznise, shorti qe rezervon kalendari eshte mese i favorshem teksa ne gjashte ndeshjet qe kane mbetur per t’u zhvilluar deri ne fund te dhjetorit, kater prej tyre do luhen ne “Loro Boriçi” dhe vetem dy ne transferte. Ne Shkoder do jene mysafire njeri pas tjetrit Elbasani, Partizani, Beslidhja dhe Tirana nderkohe qe Vllaznia do udhetoje per ne Tirane ne javen e dyte te fazes se dyte per t’u ndeshur me Dinamon dhe ne javen e katert me Shkumbinin. Matematika u jep nje siguri te madhe kuqebluve per t’u ngjitur ne renditje gjithnje nese shkojne gjerat ashtu siç duhet. Por kuptohet qe problemi kryesor do jete mposhtja e kundershtareve ne “Loro Boriçi”, gje e cila ne fazen e pare ka lene shume per te deshiruar.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 23 Feb 2008 , 20:27

o mondi po ndeshjet e tjera? ma spjego pak si funksionon.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sat, 23 Feb 2008 , 20:35

KRENARIA KUQ e BLU wrote:o mondi po ndeshjet e tjera? ma spjego pak si funksionon.
as une nuk e kuptoj naqe. te tjeret e din ma mire se une
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 23 Feb 2008 , 20:39

Edmond-Cela wrote:
KRENARIA KUQ e BLU wrote:o mondi po ndeshjet e tjera? ma spjego pak si funksionon.
as une nuk e kuptoj naqe. te tjeret e din ma mire se une
masi te lozim javen e 22-te me besen fillon edhe i here prej fillimit. me elbasanin a kena me lujt ne shkoder apo ne elbasan?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 23 Feb 2008 , 20:47

ne elbasan losim naqe me sa di une
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Post by Skodrinon » Sat, 23 Feb 2008 , 20:56

GOLDIAN wrote:ne elbasan losim naqe me sa di une
nji gja nuk kuptoj un.
kena lujt dy ndeshje me elbasanin p.sh.
nji ne elbasan e nji ne shkoder.
kush e percakton ne cilin qytet do t'luhet ndeshja e trete?
a hidhet me short?

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 23 Feb 2008 , 21:14

nese dalim ne vendin e 3-t ateher do luajm me teuten ne shkoder me sa di une dhe sipas sezonit te kaluar takimet e para jane
1 me 12
2 me 11
3 me 10
4 me 9
5 me 8
6 me 7

Shkodrani81
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 882
Joined: Fri, 19 Jan 2007 , 07:48
Location: Kanada
Contact:

Post by Shkodrani81 » Sun, 24 Feb 2008 , 04:16

Une nuk di gja se si dojne me e ba simjet, por baba qe asht ne Shkoder po me thet se me duket simjet e kane kete sistem: Faza e trete simjet funksionon keshtu: 6 vendet e para perballen mes vedi per titull dhe 6 vendet e dyta perballen mbes vedi kush me nejt e kush me ik, pra piket vazhdojne sic jane ama luhet mes vedi.

Tham se kja asht ma mire per ne sepse ne paqim mend per titull, sepse kena raste per neshje direkte me kryesueset. Jane neshje te forta, por nese don me ken kampion duhet me ken i zoti me rrah ekipe te mira, perndryshe kot je kampion.

Ishtu me tha baba, por edhe ai nuk ishte 100% i sigurt, por tha ishtu e mbaj mend se kane thane ne lajme qe ne fillim te kampionatit.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 24 Feb 2008 , 12:10

nese asht keshtu sc thote shkodrani 81 do ishte shume bukur mendoj une
nese do dalim kampion te fitojme me te fortet
por une e di se bhet dhe nje faze dhe pastaj dalim te ai sistemi qe ka shkrujt miri
krenaria kuqeblu ashtu sic e di une i bjen me fat e me short se ne kete rast do losim ne elbasan ne tirane me partizanin e tiranen dy here jashte po kena dinamon dy here ne shkoder
gjithsesi vllaznia 1919 do te dijne ma shume
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sun, 24 Feb 2008 , 12:14

vitin e kalum jan ba takimet mren edhe jasht dmth 2 fazat e masanej
jan lujt ishtu
1 me 12
2 me 11
3 me 10
4 me 9
5 me 8
6 me 7
noshta kan ndryshu per kyt sezon.
Last edited by Miri on Mon, 25 Feb 2008 , 14:06, edited 1 time in total.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 24 Feb 2008 , 13:13

Shkodrani81 wrote:Une nuk di gja se si dojne me e ba simjet, por baba qe asht ne Shkoder po me thet se me duket simjet e kane kete sistem: Faza e trete simjet funksionon keshtu: 6 vendet e para perballen mes vedi per titull dhe 6 vendet e dyta perballen mbes vedi kush me nejt e kush me ik, pra piket vazhdojne sic jane ama luhet mes vedi.

Tham se kja asht ma mire per ne sepse ne paqim mend per titull, sepse kena raste per neshje direkte me kryesueset. Jane neshje te forta, por nese don me ken kampion duhet me ken i zoti me rrah ekipe te mira, perndryshe kot je kampion.

Ishtu me tha baba, por edhe ai nuk ishte 100% i sigurt, por tha ishtu e mbaj mend se kane thane ne lajme qe ne fillim te kampionatit.

edhe une kam ndegju kyt qe thu ti naqe.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Sun, 24 Feb 2008 , 17:52

As une nuk e di tamam se si ka me u ba simjet.
Vjet ka kene ashtu sic i ka shkru Miri.
Une kam nigju qe simjet sikur e kane ndryshu ne krahasim me vjet...., por nuk e di tamam.
Ka shume mundesi qe e kan ba ashtu sic ka shkru SH81.

Mendoj se ka me ken ma i bukur e ma i forte kampionati ku 6 te parat luftojne mes tyne e 6 te dytat mes tyne ne sistem vajtje ardhje.
Vetem se kja mnyre ka shume revalitet edhe ka me kene shume e veshtire me e fitu titullin, dmth duhet me pas ekip teper te mire.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 24 Feb 2008 , 23:06

Noshta gabohem por kam ndi qe neshet e para me te fundit e me rradhe.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 04 Mar 2008 , 15:17

faza 3-te e kampionatit Shqipetar 2007-2008
Java 1 08/03/2008
Besa - Kastrioti
Dinamo - Skenderbeu
Vllaznia - Teuta
Tirana - Flamurtari
Partizani - Beselidhja
Elbasani - Shkumbini

Java 2 15/03/2008
Elbasani - Skenderbeu
Flamurtari - Besa
Shkumbini - Tirana
Kastrioti - Vllaznia
Beselidhja - Dinamo
Teuta - Partizani

Java 3 29/03/2008
Besa - Shkumbini
Skenderbeu - Beselidhja
Dinamo - Teuta
Vllaznia - Flamurtari
Tirana - Elbasani
Partizani - Kastrioti

Java 4 05/04/2008
Elbasani - Besa
Flamurtari - Partizani
Shkumbini - Vllaznia
Kastrioti - Dinamo
Teuta - Beselidhja
Tirana - Skenderbeu

Java 5 12/04/2008
Partizani - Shkumbini
Besa - Tirana
Skenderbeu - Teuta
Beselidhja - Kastrioti
Dinamo - Flamurtari
Vllaznia - Elbasani

Java 6 19/04/2008
Tirana - Vllaznia
Elbasani - Partizani
Besa - Skenderbeu
Flamurtari - Beselidhja
Shkumbini - Dinamo
Kastrioti - Teuta

Java 7 26/04/2008
Partizani - Tirana
Skenderbeu - Kastrioti
Beselidhja - Shkumbini
Dinamo - Elbasani
Vllaznia - Besa
Teuta - Flamurtari

Java 8 03/05/2008
Vllaznia - Skenderbeu
Tirana - Dinamo
Elbasani - Beselidhja
Besa - Partizani
Flamurtari - Kastrioti
Shkumbini - Teuta

Java 9 10/05/2008
Teuta - Elbasani
Partizani - Vllaznia
Kastrioti - Shkumbini
Skenderbeu - Flamurtari
Beselidhja - Tirana
Dinamo - Besa

Java 10 14/05/2008
Vllaznia - Dinamo
Tirana - Teuta
Partizani - Skenderbeu
Elbasani - Kastrioti
Besa - Beselidhja
Shkumbini - Flamurtari

Java 11 17/05/2008
Teuta - Besa
Flamurtari - Elbasani
Kastrioti - Tirana
Skenderbeu - Shkumbini
Beselidhja - Vllaznia
Dinamo - Partizani

Post Reply