Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Gjithcka rreth tifozerive Shqiptare.

Kush mendoni që janë tifozat më zjarrt në Kosovë.

"Kuqezinjet e Jakoves" tifozat e Vëllaznimit në Gjakovë
21
47%
"Plisat" tifozat e K.F Prishtines në Prishtinë
13
29%
"Shqiponjat" tifozat e K.F Besa në Pejë
4
9%
"Torcidat" tifozat e K.F Trepça dhe K.F Trepç 89' në Mitrovic
1
2%
"Intelektualet" tifozat e K.F Drita në Gjilan
1
2%
"Skifterat" tifozat e K.F Gjilani në Gjilan
3
7%
"Princat" tifozat e K.F Flamurtarit në Prishtinë
0
No votes
Të tjerë
2
4%
 
Total votes: 45

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Post by luankerlle » Sun, 30 Sep 2007 , 04:00

Mu për tifozat shqiptar në Shqipëri më pelqejin tifozat juaj(Vllaznisë).
Po osht duke më interesuar mendimi juaj, cilët mendoni se janë tifozat më të flakt në Kosovë.

Ju mund ti votoni edhe nëpërmjet sondazhit disa prej tyre.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Sun, 30 Sep 2007 , 09:18

PLISAT e padiskutushme!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 30 Sep 2007 , 10:56

Edhe un tham qe plisat jane me te mire.Kurse per te tana trevat shqiptare un tham qe Ballistet e Tetoves jane ata ma te miret

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Post by Edmond-Cela » Sun, 30 Sep 2007 , 11:01

luankerlle wrote:Mu për tifozat shqiptar në Shqipëri më pelqejin tifozat juaj(Vllaznisë).
Po osht duke më interesuar mendimi juaj, cilët mendoni se janë tifozat më të flakt në Kosovë.

Ju mund ti votoni edhe nëpërmjet sondazhit disa prej tyre.

mire se na erdhe maj naqe.

po prezantoje vedin ne rradhe te pare ma shoku

une sdi shum per tifozat ne kosove po me sa di jan ata te Beses se pejes
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Sun, 30 Sep 2007 , 13:16

Un per vedi kam votu per kuqezite e Gjakovs se me sa di un ata jane ma te mirte.
Mire se na erdhe Luan.Si tha edhe Mondi prezentoju pak.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

sportist_shkodran
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 580
Joined: Wed, 09 Aug 2006 , 04:49
Location: usa

Post by sportist_shkodran » Sun, 30 Sep 2007 , 21:09

Me than drejten nuk kam iden cfar tifozllekut ka ne Kosov,por un pa i uroj dicka tjeter,qe F.I.F.A dhe U.E.F.A ta njofin sa ma shpejt federaten e futbollit te Kosoves.
Moj Vllazni,Vllaznia jone
ti gjithmone do jesh kampjon
vec per hire te spektatorit
Shkodra jone djepi futbollit OLEEEEE

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sun, 30 Sep 2007 , 21:19

mire se ju gjeta.
une jam luani nga qyteti i gjakoves në të cilin gjendet klubi i vllaznimit me mas shumti trofe në kosovë së bashku me prishtinen(gjithsej 9) dhe me tifozerin më të flakt kosovë kuqezinjet e jakoves
vllaznimi kyt vit osht pretendenti kryesor për titullin e kampionit në kosovë.


ja video e kuqezinjet e jakoves në ndeshjen me prishtinen të cilen e humbem 2 me 0
http://www.youtube.com/watch?v=6R7kht3HeXM
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

User avatar
rai
I Perjetshem
I Perjetshem
Posts: 627
Joined: Sun, 08 Jul 2007 , 00:20
Location: n'kry t'mahalls
Contact:

Post by rai » Sun, 30 Sep 2007 , 22:01

Ai qe e ka vu ket sondazh ishte dasht me e vu edhe nje pike tjeter ate te ;"Nuk me intereson aspak" se gjynah mos paqa por me t'vertet pak me intereson
ps.natyrisht mendimi jem
VLLAZNIA - mei unus, verus, precipuus ferveo

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Sun, 30 Sep 2007 , 23:06

luankerlle wrote:mire se ju gjeta.
une jam luani nga qyteti i gjakoves në të cilin gjendet klubi i vllaznimit me mas shumti trofe në kosovë së bashku me prishtinen(gjithsej 9) dhe me tifozerin më të flakt kosovë kuqezinjet e jakoves
vllaznimi kyt vit osht pretendenti kryesor për titullin e kampionit në kosovë.


ja video e kuqezinjet e jakoves në ndeshjen me prishtinen të cilen e humbem 2 me 0
http://www.youtube.com/watch?v=6R7kht3HeXM
te uroj gjithe te mirat e qofsh shnosh e mire, po prishtines s'ja kaloni dot. edhe pse vllaznimi dhe prishtina jane 2 ekipet qe simpatizoj ne kosove. kalofsh si mret.
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sun, 30 Sep 2007 , 23:14

tironsi_tr wrote:
luankerlle wrote:mire se ju gjeta.
une jam luani nga qyteti i gjakoves në të cilin gjendet klubi i vllaznimit me mas shumti trofe në kosovë së bashku me prishtinen(gjithsej 9) dhe me tifozerin më të flakt kosovë kuqezinjet e jakoves
vllaznimi kyt vit osht pretendenti kryesor për titullin e kampionit në kosovë.


ja video e kuqezinjet e jakoves në ndeshjen me prishtinen të cilen e humbem 2 me 0
http://www.youtube.com/watch?v=6R7kht3HeXM
te uroj gjithe te mirat e qofsh shnosh e mire, po prishtines s'ja kaloni dot. edhe pse vllaznimi dhe prishtina jane 2 ekipet qe simpatizoj ne kosove. kalofsh si mret.
edhe une ty te uroj gjith te mirat dhe mendoj se edhe ju tironsat nuk ja kaloni shkodranve.
kalofsh si princ
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Sun, 30 Sep 2007 , 23:27

luankerlle wrote:
tironsi_tr wrote:
luankerlle wrote:mire se ju gjeta.
une jam luani nga qyteti i gjakoves në të cilin gjendet klubi i vllaznimit me mas shumti trofe në kosovë së bashku me prishtinen(gjithsej 9) dhe me tifozerin më të flakt kosovë kuqezinjet e jakoves
vllaznimi kyt vit osht pretendenti kryesor për titullin e kampionit në kosovë.


ja video e kuqezinjet e jakoves në ndeshjen me prishtinen të cilen e humbem 2 me 0
http://www.youtube.com/watch?v=6R7kht3HeXM
te uroj gjithe te mirat e qofsh shnosh e mire, po prishtines s'ja kaloni dot. edhe pse vllaznimi dhe prishtina jane 2 ekipet qe simpatizoj ne kosove. kalofsh si mret.
edhe une ty te uroj gjith te mirat dhe mendoj se edhe ju tironsat nuk ja kaloni shkodranve.
kalofsh si princ
hahhaha luani cja holle tiranasit
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Mon, 01 Oct 2007 , 02:59

Mire se na ke urdhnu Luan, shpresoj t'ia kalosh sa ma mire mes nesh.

Personalisht nuk e njaf shume tifo-skenen kosovare :oops: , por ma shum kam pa Plisat. Vizitova forumin tuj edhe pashe disa foto e video edhe me pelqynen shume. Komplimente! :wink:
Gjynah qe nuk keni nji tribune ma te madhe ku mendoj se kishte me ra ma shume ne sy organizimi juj ne stadium.

P.S. Temen po e spostoj tek Sporti Shqiptar.
Vllaznit Ultras

Image

tironsi_tr
Mysafir i Rrespektum
Mysafir i Rrespektum
Posts: 503
Joined: Thu, 09 Aug 2007 , 05:33
Location: TR 1920 A

Post by tironsi_tr » Mon, 01 Oct 2007 , 03:11

luankerlle wrote:
tironsi_tr wrote:
luankerlle wrote:mire se ju gjeta.
une jam luani nga qyteti i gjakoves në të cilin gjendet klubi i vllaznimit me mas shumti trofe në kosovë së bashku me prishtinen(gjithsej 9) dhe me tifozerin më të flakt kosovë kuqezinjet e jakoves
vllaznimi kyt vit osht pretendenti kryesor për titullin e kampionit në kosovë.


ja video e kuqezinjet e jakoves në ndeshjen me prishtinen të cilen e humbem 2 me 0
http://www.youtube.com/watch?v=6R7kht3HeXM
te uroj gjithe te mirat e qofsh shnosh e mire, po prishtines s'ja kaloni dot. edhe pse vllaznimi dhe prishtina jane 2 ekipet qe simpatizoj ne kosove. kalofsh si mret.
edhe une ty te uroj gjith te mirat dhe mendoj se edhe ju tironsat nuk ja kaloni shkodranve.
kalofsh si princ

ti e njeh me mire sportin shqiptar te shqiperise se sa une prandaj flet dhe me kompetenca ;) ta boj hallall sepse i ke dijenite ne 101%. Ndersa une duke u barazuar ne mesazhin tend, ku vellaznimi disa jave me perpara humbi kundrejt prishtines 2-0 thashe dhe them se jane me mire se ju perderisa jeni ne vend te trete e jo te parin. kaq i dashur vlla. persa i perket tirones se simjetme nuk do as fjalime e as rryfshe me te shpjegu zhgenjimin dhe situaten e rendume. te fala gjakoves patriotike!
Se Tirones Deri Me Sot Vec Tironsi 24Karat i Ka Dal Zot!!!!

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Mon, 01 Oct 2007 , 11:26

tironsi_tr wrote:
luankerlle wrote:
tironsi_tr wrote: te uroj gjithe te mirat e qofsh shnosh e mire, po prishtines s'ja kaloni dot. edhe pse vllaznimi dhe prishtina jane 2 ekipet qe simpatizoj ne kosove. kalofsh si mret.
edhe une ty te uroj gjith te mirat dhe mendoj se edhe ju tironsat nuk ja kaloni shkodranve.
kalofsh si princ

ti e njeh me mire sportin shqiptar te shqiperise se sa une prandaj flet dhe me kompetenca ;) ta boj hallall sepse i ke dijenite ne 101%. Ndersa une duke u barazuar ne mesazhin tend, ku vellaznimi disa jave me perpara humbi kundrejt prishtines 2-0 thashe dhe them se jane me mire se ju perderisa jeni ne vend te trete e jo te parin. kaq i dashur vlla. persa i perket tirones se simjetme nuk do as fjalime e as rryfshe me te shpjegu zhgenjimin dhe situaten e rendume. te fala gjakoves patriotike!
po une mer vlla ket teme nuk e kam hapur cili eshte ekipi me i fort ne kosovë por cili tifo-grup eshte me i miri ne kosovë.kshtuqe ti po thua se plisat jon me te mire per shkak se klubi i tyre eshte ne vend te pare.
dhe ne ne fakt jemi ne vend te dyt dhe jo te tretin dhe ju deshiroj edhe juve suksese Tiranes.
dhe gjithashtu te fala edhe ti tiranes
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Mon, 01 Oct 2007 , 11:31

Admin wrote:Mire se na ke urdhnu Luan, shpresoj t'ia kalosh sa ma mire mes nesh.

Personalisht nuk e njaf shume tifo-skenen kosovare :oops: , por ma shum kam pa Plisat. Vizitova forumin tuj edhe pashe disa foto e video edhe me pelqynen shume. Komplimente! :wink:
Gjynah qe nuk keni nji tribune ma te madhe ku mendoj se kishte me ra ma shume ne sy organizimi juj ne stadium.

P.S. Temen po e spostoj tek Sporti Shqiptar.
mire se ju gjeta dhe njeher.
faliminderit per komplimetet tuja, e sa per tribune e kemi ne plan ta bejme me te madhe.

P.S temen spostoj ku ta ka qejfi ty.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Mon, 01 Oct 2007 , 13:58

Manej asht edhe simpatia per emrin e ekipit qe e kan te ngjashem me tonin. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

patrioti_bardheblu
Tifoz
Tifoz
Posts: 76
Joined: Sat, 24 Mar 2007 , 14:20
Location: italy
Contact:

Post by patrioti_bardheblu » Mon, 01 Oct 2007 , 16:11

plisave nuk ja kalon askush ne kosove...
ne maqedoni shvercerat e ballistet...
ne shqiperi vllaznia e tirona.....

nga kto te pesta ballistet e tetoves jan te paarritshem per menimin tim. gjithashtu ne shqiperi ka me teper masa tifozesh sesa tifozeri te organizuar po rruga e nisur nga tifozerite eshte e mire e hap pas hapi duket permisimi. mbeshtes tifozat e vllaznis ne perpjekjet e tyne... kemi nevoj per konkurrenc :D :D ...
gjithashtu edhe shvercerat jan te mirorganizum......

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Tue, 02 Oct 2007 , 23:40

hajde mer postoni a vetem kaq keni njohuri.

tung nga gjakova
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

User avatar
gdr
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 265
Joined: Wed, 25 Oct 2006 , 08:39
Location: Itali

Post by gdr » Wed, 03 Oct 2007 , 09:12

Pak e hiç me t'than t'drejten, po kam ba tifozllek gjithmon per Vllaznimin se e kena emnin gati njisoj po edhe se kam do t'njoftun n'Gjakov
vllaznia veç me shkodran

forri
Kuqeblu Perjet
Kuqeblu Perjet
Posts: 859
Joined: Mon, 19 Sep 2005 , 11:37
Skuadra: Ça pyetje?!!!!!
Location: Tiranë
Contact:

Post by forri » Wed, 03 Oct 2007 , 11:41

Me thënë të drejtën,mua më duken të zjarrtë tifozat e Pejës,të paktën suporti që i bëjnë skuadrës në forumin e tyre pasi nuk e di mbështetjen që i bëjnë skuadrës në stadium.Një gjë më habit tek ata,pasi kanë dy skuadra në Superligën Kosovare(Besa & Shqiponja)dhe i mbështesin të dyja njisoj dhe megjithëse forumi i kushtohet Besës,gradimi i tyre maksimal është «Shqiponjë nderi» :D .
Që të mos e zgjas më shumë,vota ime shkon për tifozerinë e Pejës(Respekte çunave të Besës :wink: !).
Para VLLAZNIA!

Post Reply