Cilët tifoza në Kosovë mendoni se jon më të zjarrt??

Gjithcka rreth tifozerive Shqiptare.

Kush mendoni që janë tifozat më zjarrt në Kosovë.

"Kuqezinjet e Jakoves" tifozat e Vëllaznimit në Gjakovë
21
47%
"Plisat" tifozat e K.F Prishtines në Prishtinë
13
29%
"Shqiponjat" tifozat e K.F Besa në Pejë
4
9%
"Torcidat" tifozat e K.F Trepça dhe K.F Trepç 89' në Mitrovic
1
2%
"Intelektualet" tifozat e K.F Drita në Gjilan
1
2%
"Skifterat" tifozat e K.F Gjilani në Gjilan
3
7%
"Princat" tifozat e K.F Flamurtarit në Prishtinë
0
No votes
Të tjerë
2
4%
 
Total votes: 45

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Post by Edmond-Cela » Thu, 15 May 2008 , 23:30

luankerlle wrote:Sot me humbjen e Prishtines ndaj Fushë Kosoves dhe me fitoren e Vllaznimit ndaj Hysit, Vllaznimi merr kreun e tabeles drejt titullit kampion.

:arrow: Titujt na presin.
hajt ishalla
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Fri, 16 May 2008 , 13:12

me sa di une vllaznimi ka humbur me hysin 1-0

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Fri, 16 May 2008 , 22:16

Vellaznimi ka fituar kunder Hysit , kurse Prishtina ka humbur ne perballje me Fushe Kosoven me rezultat 2-1.

Me keto rezultate kur kan mbetur edhe 3 xhiro pa u zhvilluar Vellaznimi rremben kreun , dhe 99% titulli eshte i yni sepse 2 ndeshje do ti zhvillojme ne Gjakove dhe eshte me se e sigurte se do te fitojme...

E sa per Tifozet me te organizuar , 'Kuqezinjet e Jakoves' definitivisht per ket sezon kan qen me te organizuarit dhe ne pergjithsi kan mbizoteruar...
Plisat kan pasur disa probleme , dhe kan bere disa gabime te medha duke mos udhetuar ne disa vende kyqe pra me gjithe rrespektin per ta ket sezon kan deshtuar...

Me T'mira , e Rrespekte Vllazni...

T'fala nga Gjakova.
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 16 May 2008 , 22:23

Ju lumte per marrjen e kreut,lojtarve! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kur e pashe lajmi u gezova shum dhe gjithashtu ju lumte edhe ju per punen qe po bani ne mbeshtetje te ekipit tuj.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

plisat

Post by plisatfan2 » Mon, 04 Aug 2008 , 15:49

:D :evil: TIFOZET ME TE ZJARRT N KOSOV JAN PLISAT NGA PRISHTINA EDHE AJO DIHET PREJ PERFUNDIMIT TE LUFTES N KOSOV

E PER ATA QE MENDOJN PER KUQEZINJET TE HARROJN ATE SEN

PLISAT E PERKRAHIN PRISHTINEN FUTBOL BASKETBOL HANDBOL etj

NDERSA KUQEZINKET E JAKOVES VETEM N FUTBOL EDHE AJO PERKRAHKE KA FILLUAR VETEM QE 1 VIT

HARRONI ME BO ATO QA KA BO PLISAT DERI SOT

WE ARE HE BEST PLISAT(PRISHTINA)

__________________________
our blood is blueImage
Last edited by plisatfan2 on Mon, 04 Aug 2008 , 17:04, edited 1 time in total.

plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

Post by plisatfan2 » Mon, 04 Aug 2008 , 15:53

PLISAT WHITE&BLUE BRIGADE ULTRAS LINDJA

plisat groups


Bamboo-Plisat

Blue City Brigade – “B.C.B.”

Blue Warriors – “BW”

C-21

Gorillaz Plisat

Pablo-Plisat

Qeli’s Brigade

Vecchia Guardia

Vorraxhitë - “VP“

Vranjefcalitë

_________________
our blood is blue

plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

Post by plisatfan2 » Mon, 04 Aug 2008 , 16:18


plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

Post by plisatfan2 » Mon, 04 Aug 2008 , 16:51

Image

Image

Image


___________________________
our blood is blue
Last edited by plisatfan2 on Mon, 04 Aug 2008 , 16:57, edited 1 time in total.

plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

Post by plisatfan2 » Mon, 04 Aug 2008 , 16:56

best fans in ll albanian troys plisat(prishtina)

Image


Image

Image

_________________
our blood is blue

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Re: plisat

Post by luankerlle » Tue, 12 Aug 2008 , 23:48

plisatfan2 wrote::D :evil: TIFOZET ME TE ZJARRT N KOSOV JAN PLISAT NGA PRISHTINA EDHE AJO DIHET PREJ PERFUNDIMIT TE LUFTES N KOSOV

E PER ATA QE MENDOJN PER KUQEZINJET TE HARROJN ATE SEN

PLISAT E PERKRAHIN PRISHTINEN FUTBOL BASKETBOL HANDBOL etj

NDERSA KUQEZINKET E JAKOVES VETEM N FUTBOL EDHE AJO PERKRAHKE KA FILLUAR VETEM QE 1 VIT

HARRONI ME BO ATO QA KA BO PLISAT DERI SOT

WE ARE HE BEST PLISAT(PRISHTINA)

Nima pe kujtoni qe keni bo vjet najsan? Kurgjo s'keni bo, jeni kon aktivë vetem disa ndeshje ne futboll, ne disa derbi, ne disa ndeshje rendsishme as nuk keni mujt me shku, ju prishke autobusi apo ju nalke policia rruges, nuk di shka une. :shock:
Ne hendboll jeni organizu nje apo dy ndeshje nderkombtare edhe mo nuk e di a jeni shku, me siguri qe jo.
Ne basketboll jeni organizu vetem kur keni arrit ne play-off edhe jasht kurr nuk keni udhtu.
Tash nuk e di une qysh pi percjellshit ju gjitha sportet, e KZJ vetem futbolli. Sa per dijeni, KZJ nuk ka mundesi ta perkrah basketbollin per shkak qe ai klub eshte shuar, kurse ne hendboll KZJ ka qen e organizuar cdo loje mbrenda qe i ka pas KH Vellaznimi, dhe ne ndeshjen vendimtare, ndeshjen e fundit ne Mitrovicë ku për fatkeq klubi ynë duhet ta fitonte ose barazonte ndeshjen qe te mbetej ne lige, dhe kete gje ja arriti me mund duke barazuar me Trepcen.
Me sa po shoh unë ti nuk paske shume njohuri per tifo-skenen e Kosoves, KZJ nuk ja ka fillu sivjet aktiviteti po qysh nga viti 1999.

YOU ARE THE "LESH".

P.S: T'keshilloj t'mos mirresh me propaganda. :wink:


Tung.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

plisatfan2
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 8
Joined: Mon, 04 Aug 2008 , 15:15

Post by plisatfan2 » Wed, 13 Aug 2008 , 12:49

qka je tu than ncncnc vitin e kalum ne futboll osht e verete skena muit do vende me shku veq do po e per vendas gjithmon jena kon n perkrahje pr basketboll gjithmon edhe per ktu mos t flasim hiq e n hendboll kur kan qen lojt e rendsishme plisat aty jon kan


YOU ARE THE *SELAKA*

POM VJN KEQ PO SJON PROPAGANDA :lol: :lol:


________________________
OUR BLOD IS BLUE

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Thu, 14 Aug 2008 , 02:01

plisatfan2 wrote:qka je tu than ncncnc vitin e kalum ne futboll osht e verete skena muit do vende me shku veq do po e per vendas gjithmon jena kon n perkrahje pr basketboll gjithmon edhe per ktu mos t flasim hiq e n hendboll kur kan qen lojt e rendsishme plisat aty jon kan


YOU ARE THE *SELAKA*

POM VJN KEQ PO SJON PROPAGANDA :lol: :lol:


________________________
OUR BLOD IS BLUE


Apet propagand ja fute. :?


Mes e vazhdo mo ket bised, se kom ndermend mu marr me ty.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

ultras_agon
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 2
Joined: Fri, 25 Jul 2008 , 16:47
Location: Prishtinëëë

Post by ultras_agon » Fri, 15 Aug 2008 , 10:15

http://www.youtube.com/watch?v=2elLwR8_v_c

Plisat gjethmon kan qen konstant prej masluftes qe edhe 1 video ma nalt osht e 2002(basket) pra neper derbi ne fotboll kemi arrit qe 5-6 here me mbush komplet lindjen (5000 e me teper osht kapaciteti ne lindje) + 3 here mas luftes e kina qu mbi 12000 numrin ne stadion, ndersa neper lojra dytsore kemi qen konstat 500-2500.... (normal edhe shikushmeria osht lidh me randesin e lojes )

kit edicionin e fundit (2007/2008 ) kina pas mungesen e 4 vetave 2 prej te cilev kan qen antart kyq te kryesis se Plisave nder ta edhe Kryetarin per kit arsye kit vit kemi pas pak ngecje ne udhetimet jasht Prishtines... !!

ecc e thuj tash qi edhe ky shkrimi jem osht propagand.

Gjdo respekt per binjakzimin e 2 klubeve te juve (nese ka ndodh) ama realiteti osht realitet na prej mas luftes po mundohemi me qen mat mirt e ju per 1 sezon po boni nr. 1 ne Kosovë :!: :!:

Met mira...
Ultras Plisat
Ultras Dardanet
Image

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sat, 16 Aug 2008 , 00:38

ultras_agon wrote:http://www.youtube.com/watch?v=2elLwR8_v_c

Plisat gjethmon kan qen konstant prej masluftes qe edhe 1 video ma nalt osht e 2002(basket) pra neper derbi ne fotboll kemi arrit qe 5-6 here me mbush komplet lindjen (5000 e me teper osht kapaciteti ne lindje) + 3 here mas luftes e kina qu mbi 12000 numrin ne stadion, ndersa neper lojra dytsore kemi qen konstat 500-2500.... (normal edhe shikushmeria osht lidh me randesin e lojes )

kit edicionin e fundit (2007/2008 ) kina pas mungesen e 4 vetave 2 prej te cilev kan qen antart kyq te kryesis se Plisave nder ta edhe Kryetarin per kit arsye kit vit kemi pas pak ngecje ne udhetimet jasht Prishtines... !!

ecc e thuj tash qi edhe ky shkrimi jem osht propagand.

Gjdo respekt per binjakzimin e 2 klubeve te juve (nese ka ndodh) ama realiteti osht realitet na prej mas luftes po mundohemi me qen mat mirt e ju per 1 sezon po boni nr. 1 ne Kosovë :!: :!:

Met mira...

Realiteti jon osht qe na nuk ja kemi nis qe 1 vjet. I kemi pas edhe na krizat tona, po tifoza s'jena bo qe ni sezonë.
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

Ultras-Riki
I Sapoardhur
I Sapoardhur
Posts: 7
Joined: Thu, 08 Nov 2007 , 13:45
Location: Place Of Heroes/Gjakova

Post by Ultras-Riki » Wed, 20 Aug 2008 , 20:51

Mos me egsistu propaganda , skishin egsistu as Plisat..!!

E ju kopila qe po hini knej kishe po folni dishka , jeni t'ri e nuk i dini disa sene kshtu qe mshelni gojen e mos folni pa dit..

Vetni Plisat tjer qe jon realista , tkallxojn qe Kampionatin e kalun Plisat kan qen deshtim total ..

n'Gjilan me Driten sjon shku ,
n'Vushtri sjon shku..

E plot deshtime tjeraa , qe po pritoj me hi mi permen krejt..

Hajt tash dilni qaty para deres luni futboll se t'ri jeni hala..;)


Rrespekt , Ultras Vllaznit.
..:: Ultras Deep Inside My Heart :::..

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sun, 23 Nov 2008 , 12:37

KF Vellaznimi - KF Prishtina / 16.11.2008 / E Diele / Kuqezinjet e Jakoves.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sun, 23 Nov 2008 , 12:40

KF Vellaznimi : KF Prishtina / 16.11.2008 / Kuqezinjet e Jakoves.

Kosova Is Albania - Fuck You Serbia .

Image

Image

Tu e kall,shkel,shtyp,ndrydh, tu e nda copa-copa n'fund me Zhduk .. flamurin e shkijeve.

Image

Image

Tribuna Lindore . Terr / TYM

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

luankerlle
Antar
Antar
Posts: 49
Joined: Sun, 30 Sep 2007 , 03:22
Location: Gjakova
Contact:

Post by luankerlle » Sun, 23 Nov 2008 , 12:45

Video të ndeshjes Vëllaznimi - Prishtina.

Ktu shihet tu u kall flamuri i shkijeve.
http://www.youtube.com/watch?v=OnakbrxLku8

Gjatë ndeshjes/ Jam Gjakovar, kam bo nje betim...
http://www.youtube.com/watch?v=s9j9d5zCGZI

P.S: Ket ndeshje e humbem me rezulltat 0:2 ne te mire te Prishtines. :(
Jam krenar qe jam Shqiptarë.

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Post by vvvllaznia » Sun, 23 Nov 2008 , 13:13

luankerlle wrote:Video të ndeshjes Vëllaznimi - Prishtina.

Ktu shihet tu u kall flamuri i shkijeve.
http://www.youtube.com/watch?v=OnakbrxLku8

Gjatë ndeshjes/ Jam Gjakovar, kam bo nje betim...
http://www.youtube.com/watch?v=s9j9d5zCGZI

P.S: Ket ndeshje e humbem me rezulltat 0:2 ne te mire te Prishtines. :(

shume shume shume shume bukur

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sun, 23 Nov 2008 , 14:13

luan na kenaqe zemren me keto foto
zoti ju a prifte te mbaren ne cdo hap tuajin
i perjashtuar

Post Reply