Page 55 of 56

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 16:20
by Edmond-Cela
une per vedi nuk besoj ne oktapodi apo marrina keto jan vetem shpikje qe kompanit e basteve fitojn shum prej tyre.

se kuptoj qe mendja e trash e lejon nje gja te till te publikohet ne mediat e tyre. shpresoj qe organisusit e mediave te shikojn keto shpikje dhe mos te tallet me popullin.

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 19:29
by Man in Redblue
Sic kam shkru edhe here te tjera: I UROJ SONTE ME GJITH ZEMER HOLLANDES FITIMIN E KUPES.

Spanja me te vertete kto dy vitete e fundit po lun futboll shum tbukur, por Hollanda ka me dhjetra vite qe lun futboll spektakular, prandaj edhe mendoj se e meriton ma shum. Plus kesaj, mu personalisht nuk me pelqen menyra e lojes spanjolle ne kyt botnor.

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 19:41
by Edmond-Cela
faleminders Man in Redblue

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 19:44
by Ledi1920
Suksese Hollandes dhe ishalla po gezohen ne fund tifozat e forumit qe jane me hollanden.

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 23:50
by Man in Redblue
pah ca mian dhimbt hollandezt sonte :? :cry:

Re: Boterori 2010

Posted: Sun, 11 Jul 2010 , 23:57
by fpjalmi
Man in Redblue wrote:pah ca mian dhimbt hollandezt sonte :? :cry:

11 kartona te verdhe dhe 1 i kuq me i dhan nji skuadret ne finale nuk asht pa kurr ne tan historine e nje finaleje ,ku spanjollet kan marr 2 ,dhe ka meritu per ma shum kartona .

albitri e ka vendos ndeshjen duke llan shum pak faulla per spanjen dhe duke mos i nderhy as me kartona

man in red blu ,faleminders per ngushellimin ,veqse du me than qe hollanda asht e mallkume prej albitrave e kurr nuk merr kupe botet

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 00:13
by shv13
kisha qejf per me e marre hollanda vec prej se ka histori ma shume se spanja qe edhe 4-5 vjet e mandej ta po harrohet e kthehet ne anonimat.
Me u kape te arbitri asht gjynah se van bommeli meritote me dale me te kuqe,robbeni pshtoi kot kur i ra topit prape e de jong u dote me dale direkt me te kuqe per nderhymjen ndaj xabi alonsos.Ishin teper nervoze sonte.
Spanjollicat nga ana tjeter(sidomos lojtaret e barces) e kane pak simulimin ne gjak, dhe jane teper antisportive,sidomos busquets e iniesta 2-3 here kane simulu si pa gja te keq.
Rezultati i drejte do t kishte barazimi e mandej me penallti t ishte vendose.
Gjithsesi qe nji finale e dobet.
Del kampion ekipi qe tane thojne ban loje sulmuse (??),po qe nuk asht e vertete se ban 50000 pasime ne mesfushe nuk asht loje ofensive, shifet se ka ba 8 gola ne 7 ndeshje.Perfitoi nga gabimi i arbitrit qe nxori me te kuqe estrellan e kilit qe se meritote, gol hapsajt me portugaline, gol stropio me paraguajin, meritoi vec me gjermant qe gabun te vetmen ndeshje qe su dote.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 00:25
by Edmond-Cela
fpjalmi wrote:
Man in Redblue wrote:pah ca mian dhimbt hollandezt sonte :? :cry:

11 kartona te verdhe dhe 1 i kuq me i dhan nji skuadret ne finale nuk asht pa kurr ne tan historine e nje finaleje ,ku spanjollet kan marr 2 ,dhe ka meritu per ma shum kartona .

albitri e ka vendos ndeshjen duke llan shum pak faulla per spanjen dhe duke mos i nderhy as me kartona

man in red blu ,faleminders per ngushellimin ,veqse du me than qe hollanda asht e mallkume prej albitrave e kurr nuk merr kupe botet
sjam i mendimit me ty. per mendimin tem spania e meritoj fitoren jo se bani naj ndeshje kush e di se ca por kje skuadra ma e mire ne fushe. hollanda ne pjes te pare te pakten asht tasht me ken me 9 lojtar. por referija nuk deshti, me prish finalen dhe iu tha skuadrave fitoni nese jeni te zotet 11 me 11.

me erdhi keq qe nuk shkoj ne 11metrsh.

por per mendimin tem sic than keto mediat angleze se spalia e ka merituar plotesisht, per mendimin tem ketij bontor ndeshjet me te bukura ja ka dhan argjentina dhe gjermanija.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 00:59
by Martiniden
Gjynah per hollanden me humb 3 min para penalltive, albitri skandaloz, para golit spanjes korrne per hollanden e faul ne dem te Elias ne hyrje te zones te pa dhene. Robben e pafalshme per ato 2 raste qe humbi por futbolli eshte ky. Na e prishen humorin e forumit, ishalla spo na del loroborici tifoz me spanjen.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 01:40
by sejad
Spanja e ka meritu kyt botnor...por jo 'plotsisht'...1-0 ne cdo ndeshje, jo aq "fantastike" por ashtu asht loja spanjolle.

Sot asht dasht me qit 3-4 kartona te kuq per Hollanden, Van Bommel, De Jong 1000% jan dasht me marr kartona te kuq iher, pra per arbitrin skena ca me i than.

Euro 2012...kush do ta fitoje? Une mesa kam pa n'kyt botnor me duken 3 kandidate : 1.Gjermania 2.Hollanda 3.Spanja.....ne finale them Hollande-Gjermani :p

Nejse, gjynah me erdhi Hollanda se ala s'keni nji yll ne xhup, ndersa na kena 3 :p

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 03:11
by fpjalmi
Fitusi gjithmone i thuhet fitues ,,si lujti mire dhe si lujti keq .

pavaresisht qe hollanda i vuni drynin mesfushes dhe sulmit se spanjes ishim pa fat ne fund .

Qa me i ba robenit qe 2 here vetem per vedi pa portier humb rastin .

Albitri nxjerr me karton te kuq kur nuk ishte as faul.

spanjes hallall

nji fjale e urte asht

po nuk bane e nuk bane e nuk bane do ta hash ,dhe kja ishte hollanda

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 04:10
by jeti
Gjynah me vjen per Hollanden se ka dal 3 her ne finale e kete rradh mendova se do jete e treta e verteta por nuk e paska shkru zoti qe me ken keshtu. Per sa i perket kartonave medoj se gjyqtari ka vepru drejt. Spanja si ne shume ndeshje po kontrollote mesfushen me shume teknike e evetmja menyr per me ja prish lojen spanjes ishte loja shume e fort fizike nga ana e hollandes e kjo asht nje nga arsyejet se pse kishte shume kartona. M,gj,s spanja ka lujt ma mir duhet theksu fakti se Hollanda ka pas 2 raste me robben qe po te kishte shenu tani do ishim tu fol ndryshe per Hollanden.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 04:13
by fpjalmi
Edmond-Cela wrote:
fpjalmi wrote:
Man in Redblue wrote:pah ca mian dhimbt hollandezt sonte :? :cry:

11 kartona te verdhe dhe 1 i kuq me i dhan nji skuadret ne finale nuk asht pa kurr ne tan historine e nje finaleje ,ku spanjollet kan marr 2 ,dhe ka meritu per ma shum kartona .

albitri e ka vendos ndeshjen duke llan shum pak faulla per spanjen dhe duke mos i nderhy as me kartona

man in red blu ,faleminders per ngushellimin ,veqse du me than qe hollanda asht e mallkume prej albitrave e kurr nuk merr kupe botet
sjam i mendimit me ty. per mendimin tem spania e meritoj fitoren jo se bani naj ndeshje kush e di se ca por kje skuadra ma e mire ne fushe. hollanda ne pjes te pare te pakten asht tasht me ken me 9 lojtar. por referija nuk deshti, me prish finalen dhe iu tha skuadrave fitoni nese jeni te zotet 11 me 11.

me erdhi keq qe nuk shkoj ne 11metrsh.

por per mendimin tem sic than keto mediat angleze se spalia e ka merituar plotesisht, per mendimin tem ketij bontor ndeshjet me te bukura ja ka dhan argjentina dhe gjermanija.

o edmond qela

a je tu e pa rubriken sportive te ora news dhe te tvsh

goli i tyne ka ken faul para se me pasu mar te marrsha te keqen

te dya rubrikat sportive po thojn qe goli nuk asht i rregullt mor mond

po thojn qe albitri e ka vendos lojet mar te marsha te keqen

po thojn qe ma shum se gjysa e kartonave te verdhe jan te stimulum mar te marsha te keqen se lojtaret e barces jam maestro me ba keto gjana mor te marsha te keqe

rubrika sportive po japin video duke dhan ma shum se 10 faola te spanjolleve qe jan dasht me u ndershku me kartona te verdha dhe asnji prej tyne ska dhan as faula mar zot

un po e kuptoj se ti don me ba si ndermjetes ,por shiv rubriken sportive dhe shiko gjanat si kan shku

megjithate siq e thash ma perpara fitusi asht fitus dhe si lujti keq a mire nuk gjykohet

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 04:36
by jeti
Futbollisti ma i mir i botnorit ash shpall Diego Forlan qe fiton topin e art.

Kurse Thomas Muller ka fitu dy cmime.
1) futbollisti ma i mir nder te rite.
2) "Golden boot" kepuca e art nga se ka dal golshenusi ma i mir i kampionatit me 5 gola si Snajder, Forlan,Villa por Muller ka dal para te tjerve nga se ka dhan ma shume asisit 3 ne total.

Kurse portieri ma i mir shpallet iker casillas qe merr dorezat e arta.

Kurse Spanja asht shapall edhe fituese e cmimit fair-play

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 05:01
by jeti
Se harrova oktapodi paul ka fitu dy oktapode qe kan me i ba shoqni ne akuarium... :D

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 07:38
by fpjalmi
Edmond qela

Shife ket video dhe shife a ishte hapsoit goli i spanjolleve a ja para se me u kthy topihttp://www.youtube.com/watch?v=xiwKrWuWx0A

Rasti i robenit i vetem me portier ishte penallti dhe karton i kuq i pujolit qe e kapi prej brezit dhe nuk u dha as penallti ,as karton i kuq ,por perkundrazi robenit i jepet karton i verdhe

vetem me kete rast mendo sa shum na ka ndershku albitri ku kishte maru loja ,pa than gjana te tjera e te tjera

Kartoni i kuq qe ne morem ,ka ken stimulim i lojtarit te spajes .

ma shum se gjysa e kartonave qe na kan dhan ishte stimulim i spanjolleve


Un gjithe ikta raste i kam pa ne rubrikat sportive te espn ,te shqiptaret dhe te italianet ,prandaj po te flas me fakte .

Ti kur ke shkru aty ,asht dasht me than qe goli i spanjolleve para se me u kthy topi ishte hapsoit .

atehere qa i mungote spanjolleve me fitu .

prap e tham ,fitusi nuk gjykohet , a fitoi me gol hapsoit apo ja ,ta gezojn kupen

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 08:30
by Ledi1920
jeti wrote:Futbollisti ma i mir i botnorit ash shpall Diego Forlan qe fiton topin e art.

Kurse Thomas Muller ka fitu dy cmime.
1) futbollisti ma i mir nder te rite.
2) "Golden boot" kepuca e art nga se ka dal golshenusi ma i mir i kampionatit me 5 gola si Snajder, Forlan,Villa por Muller ka dal para te tjerve nga se ka dhan ma shume asisit 3 ne total.

Kurse portieri ma i mir shpallet iker casillas qe merr dorezat e arta.

Kurse Spanja asht shapall edhe fituese e cmimit fair-play

Une e di qe Muller eshte shpall golashenuesi me i mire per arsye se ka lujt me pak minuta se ktate tjeret.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 08:45
by Ledi1920
Nuk eshte puna tek albitri. Edhe hollanda sduhet te gjej alibi tek albitri se po te ishte me pa vendimet e Albitrit i bite qe Van Bomme, Shneider dhe De Jong te dilnin me te kuqe. Per mu albitroi mire dhe i rujti ekuilibrat.

Hollanda lujti mire per mu por spati fat. I vetemi qe nuk duhet te gabonte gaboi para portes. Do kishte shku ndryse.Finalet zgjidhen nga episodet. Ai qe tregohet me i sakte ai ngre kupen...
Sa per lojen: Spanja ka futboll teknik dhe e afte me majt topin, e vetmja menyre mos me i lon me dal ne lojen e tyne eshte me lujt me agrisivitet dhe mos me i lon me qarkullu topin.Ket gjo e tregojn dhe kartonat ne drejtim te hollandezeve. Ne pjesen me te madhe Hollanda sja lejoi dhe bravo i qofte po ashtu dhe Spanjolleve se fitusi nuk gjykohet, pavarsisht se ska dhone futbollin mo te bukur ngelen ekip i madh. Aritjet e Europianit dhe botrorit e tregojn ket.

Mu nji gjo sme ka pleqy tek ai traineri Hollandez. Qe ma majti 120 min ne loje Van Persin. Ai ka qene mo i dobti i ketij boterori dhe mrom sboni asgjo.


Ps. @ Pjalmi, mos u merzit plako, ske ci bo...

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 08:58
by Ledi1920
fpjalmi wrote:Edmond qela

Shife ket video dhe shife a ishte hapsoit goli i spanjolleve a ja para se me u kthy topihttp://www.youtube.com/watch?v=xiwKrWuWx0A

Rasti i robenit i vetem me portier ishte penallti dhe karton i kuq i pujolit qe e kapi prej brezit dhe nuk u dha as penallti ,as karton i kuq ,por perkundrazi robenit i jepet karton i verdhe

Kartoni i kuq qe ne morem ,ka ken stimulim i lojtarit te spajes .

ma shum se gjysa e kartonave qe na kan dhan ishte stimulim i spanjolleve
Mos me keqkupto se une isha me Hollanden por duhet me gjyku drejt.

Robeni nuk u tregu i zgjut...
Nqs e kupto ndryshimin. Iniestes i boni faull ai Heitinga. Jo noj faull te madh po nji mbajtje te lehte nga fanella dhe ai ra ne toke. Me ket gjo qe boni i dha karton te kuq Heitingas dhe nuk e vazhdoi aksionin...pasi dhe topin kuashedi nuk e zoteronte.

Edhe Robeni ne moment qe Pyjoli i boni faull duhet te bite ne toke dhe jo te vazhdote aksionin...te ishte rrezu do dilte me te kuqe pyoli edhe noj goditje denimi. por ai e vazhdoi ,deshte me rrejt dhe portierin. Nqs lu avantazhin mos prit te te kthehet faulli...

Lojtaret Hollandez nuk jane lojtar dinak,qe simulojne apo hileqar si Italiont apo spanjollet. Tkishte qen pipo tek rasti i robenit ta siguropj une qe pyjoli do dilte me te kuq patjeter por do kishte mor dhe penallti.

Mos shif albitrin. Nqs i gjykon gjithe rastet e Albitrit peshorja del ne vije te drejte asnji nuk ka favorizu. Me aq sa kom pa une faulli Shneiderit dhe i de Jongut ishin per te kuqe 1000%. Nji lojta mongut qe ne pjesen e pare kundra spanjes i bie bye bye kupes.

Hollandes dje ja hoqi kupen Robeni. Nji nga ato dy rastet e qeruta duhet ta kish cu ne rrjete.

Re: Boterori 2010

Posted: Mon, 12 Jul 2010 , 10:45
by GOLDIAN
myller ka dhene asist me shume prandaj eshte ne baze te pikeve dhe golashenusi ma i mire
dhe pse mu me duket si cudi kjo
perderisa sneijder forlan dhe villa dhe keto 5 gola kan ba
sa per albitrin nuk e di si mundeni me e sha se marr vesht


nese sju duket per i kuq i ky rast atehere ok me falni

http://sportbild.bild.de/SPORT/fussball ... lonso.html

edhe van bomel meritote te kuqen
kan lujt brutalisht se morra vesht pse
roben humbi 2 raste qe sduheshin hup