"Legjionaret e tredhun"

Diskutoni rreth ekipit tone Kombetares ,futbollisteve te saj , etj.

Moderator: GOLDIAN

Post Reply
Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Mon, 22 Jun 2009 , 16:46

Cani nuk asht i thirrun edhe nuk ka me u thirr ndojhere me Italine !!!!
Me erdhi inad boll per Sulejmanin qe lujti me Serbine, vlersohet 16 milion euro !!!
Ndeshjen me Italine nuk bani ndoj gja te jashtzakonshme .....
Vllaznit Ultras

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Mon, 22 Jun 2009 , 17:05

Admin wrote:Me erdhi inad boll per Sulejmanin qe lujti me Serbine, vlersohet 16 milion euro !!!
O Admin, po kur nuk asht shqiptar, nuk a shqiptar, te thojm ca te dona na, ai asht goran, e ka sa te dush goran e sllav mysliman qi jetojne ne Serbi e shkojn ma mire me serb se me shqiptar.Rreziku jone qi nuk kena kshi lojtaresh si puna e tij...se edhe Cana nqs shkon te Hamburgu (ekip jokonstant) ban hap fallco ne karrieren e tij

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Mon, 22 Jun 2009 , 18:27

Une kam kujtu se asht shqiptar kosovet.
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Edmond-Cela » Mon, 22 Jun 2009 , 18:43

edhe mua me ka takuar me njoft do goran ma te pa bese nuk kam pa do nje here. rrin tu ba si gra te keqija here thojn se jan shqiptare e vere sllave, jam ket tu e rraf nje here njanin ketu.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Tue, 23 Jun 2009 , 18:25

Edmond-Cela wrote:edhe mua me ka takuar me njoft do goran ma te pa bese nuk kam pa do nje here. rrin tu ba si gra te keqija here thojn se jan shqiptare e vere sllave, jam ket tu e rraf nje here njanin ketu.
po ata midis dy zjarresh kan ken gjithmone mor mondi, edhe mas luftes ne kosove jane perzane disa ngaqe kan bashkpunu (ose iua asht vu faji se kan bashkpunu) me serbet

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Edmond-Cela » Tue, 23 Jun 2009 , 18:43

Man in Redblue wrote:
Edmond-Cela wrote:edhe mua me ka takuar me njoft do goran ma te pa bese nuk kam pa do nje here. rrin tu ba si gra te keqija here thojn se jan shqiptare e vere sllave, jam ket tu e rraf nje here njanin ketu.
po ata midis dy zjarresh kan ken gjithmone mor mondi, edhe mas luftes ne kosove jane perzane disa ngaqe kan bashkpunu (ose iua asht vu faji se kan bashkpunu) me serbet
nuk e di historin e tyre naq per zoten as nuk e kam dite qe egzistojn, por ketu ne angli me ka takuar me njoft nja 2-3 prej tyre.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ujku » Wed, 24 Jun 2009 , 09:31

Edhe un e kam njoft nji goran ktu e me tamaman ishte njashtu si thoni ju
e mora n'pun aty ku punoj e u munu me ma ba te zezen vec mas ci e (ferkova)i ranen puplat
ata jan serb te nivelit te ult ne serbisht fjala goran do te thot malok.

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vllaznia1919 » Fri, 26 Jun 2009 , 21:52

Edmond-Cela wrote:
GOLDIAN wrote:o vllazen po ky edgar cani a asht pjese e komtares italiane u21 qe merr pjese ne europian???
se ndeshjen kunder serbeve qe pash se kam pa tu lujt

pyte V1919 ai asht agjenti tije
Ku e merr maj naqe.
Dje mora vesht qe komtarja qe asht ne Pescara asht U-20 jo 21.E pranej disa lojtar nuk jane thirre.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Sun, 28 Jun 2009 , 19:36

Ndriqim Halili 16 vjeç dhe 6 ndeshje me kombtaren U-17 te gjermanise ka fitu kampionatin gjerman U-17 kunder bayern U-17

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vvvllaznia » Mon, 16 Nov 2009 , 01:20

Nuk e di a interreson ndojkujt veqse sot Zvicrra U-17 u ba kampion botet me tre lojtar me origjine shqiptare.
Granit Xhaka lojtar i Baselit mesfushor i krahut te majte
Pajtim Kasami lojtar i Lazios organizator
Frederic Veseli lojtar i Manchester City qendermbrots
Te tre keto lojtar kan ken titullar gjate gjithe kampionatit perveq gjysmefinales ku Veseli e Kasami kan ken te skualifikum.Ne kete kampionat ka marr pjese edhe Shkodran Mustafi qendermbrots qe let me Evertonin dhe U-17 e Gjermanise.Mund te kishte marre pjese edhe Sead Mazreku lojtar i Az Alkmaar qe ka marr pjese ne fazen e dyt te kualifikimeve per kampionatin europian U-17 me Hollanden por ne kete kampionat boteror nuk ka marre pjese.Asht mesfushor i krahut.
Talenta qe krenohen te tjer e jo ne per fat te keq

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Admin » Mon, 16 Nov 2009 , 14:18

Urime ktyne lojtareve!!

Sdq kta lojtare nuk jane te humun!! Mund te thirren me ekipet komtare shqiptare.....
Federata jone e lodhun duhet me u kujtu edhe per kta lojtare, te pakten te bajn nji oferte per tu afru ekipeve tone zinxhir .....
Vllaznit Ultras

Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Edmond-Cela » Mon, 16 Nov 2009 , 20:24

me vjen mire per keto drej. por me te ardhe me plas qe nuk luaj ne ekipit tona kombetare
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by GOLDIAN » Sat, 08 May 2010 , 22:18

bohum ra nga kategoria
dhe tifozet te acaruar jane futur ne fushe
mergim mavraj eshte sulmu nga nje tifoz

http://sportbild.bild.de/SPORT/bundesli ... lizei.html
i perjashtuar

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 May 2010 , 13:06

Kuj po i dhimet???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Wed, 20 Apr 2011 , 01:27

Vëllezërit Xhakaj i thonë përfundimisht “JO” Shqipërisë


Vëllezërit kosovarë të Bazelit, Granit e Taulant Xhaka, refuzojnë Kombëtaren shqiptare
Babai i vëllezërve Granit e Taulant Xhaka, Ragipi, në një prononcim për “Sport” (Kosovë) është shprehur se djemtë e refuzojnë përfundimisht kombëtaren e Shqipërisë. Ai shprehet se këtë vendim familja Xhaka e ka marrë, pasi Federata Shqiptare e Futbollit është treguar joserioze.
Edhe telefonata e Lorik Canës bërë Xhakajve nuk ka pasur sukses, për t’i bindur talentet e Bazelit të vishen kuqezi. Lojtarët janë në bisedime me Federatën e Zvicrane të Futbollit.
“FSHF është e korruptuar. Interesimi i saj për Granitin dhe Taulantin ka qenë joserioz. Na ka telefonuar ditë më parë Redi Jupi (përgjegjës për zbulimin e talenteve në FSHF) dhe na ka kërkuar përgjigje të menjëhershme, kurse ne i kemi kërkuar kohë.
Ata janë treguar joseriozë, andaj unë së bashku me djemtë e mi dhe familjen time kemi vendosur që përfundimisht t’i themi “jo” Shqipërisë. Askush nuk mund të luajë me djemtë e mi,” - është shprehur për “Sport” Ragip Xhakaj, babai i Granitit dhe i Taulantit, që ka nxjerrë një tjetër pretekst të çuditshëm.
Unë nuk mund ta kuptoj se si nuk ka pyetur kurrë Duka ose Kuzhe për Granitin e Taulantin. Ata në njëfarë mënyre na kanë neglizhuar. Shqipëria do të humbasë shumë.
“Pak ditë më parë, Redi Jupi (shef i zyrës së talenteve) u shpreh se: “FSHF është gati ta ndërmarrë nismën e gjatë dhe të vështirë (kanë luajtur me moshat e Zvicrës) që dy vëllezërit Xhaka të pajisen me pasaportë shqiptare dhe të mund të luajnë për Shqipërinë, por më parë ata duhet të jenë të bindur që e duan këtë gjë.”
Qëndrimi i babait të vëllezërve Xhakaj në të vërtetë konfirmon frikën e FSHF-së se ata nuk kanë dashur kurrë të luajnë për Shqipërinë, por ta përdorin si presion ndaj Zvicrës, që t’i grumbullojë me U-21.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Man in Redblue » Wed, 20 Apr 2011 , 01:33

Nuk i di prapaskenat, por po jap vetem nji gjykim per kyt deklaraten qe paska dhan i ati i ktyne djemve:
Joserioze asht pergjigjja e tij: akuzat jan te randa, argumentat e lodhuna, fjalet boshe.

Nqs nuk don me lujt per Shqipnine, se -ku di une- je integru ne Zvicer etj, ateher thuje si Hetemajt qi than si burrat, nuk mund ti bim mohit bukes qi na ka dhan Finlanda, por jo te hedhesh balte kot mbi Shqipnine. Pse nuk i mjafton ktij telefonata e Redi Jupit po dashka Duken personalisht ?!!! Kjo asht vec me qit bishta.
Edhe ajo puna qi kerkojn kohe tregon se ata dojn vec si Behrami me i ba presion Zvicers me i thirr ne komtare dhe nuk kan qellim te vertete me lujt me Shqipnine. TURP per ta!!

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by fpjalmi » Wed, 20 Apr 2011 , 05:34

mu po me duket se skan dasht me lujt kurre me kombetaren

sidoqofte kur nuk ndihen krenar me ken shqiptare ,le ta thejn qafen .

un se di se qa krenariet kan me lujt per zvicrren ,kur i mbet emri gjithe jeten tradhtare pa gjak shqiptarit

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Ledi1920 » Wed, 20 Apr 2011 , 08:39

Jam dakord me Mani-in.
Ka pas kontakte me Canen per me ardh.I ka telefonuar Redi Jupi(personi adakt ne fshf per ket pune)...Cfare duan me??? Ti coj telegram Sali Berisha?????

Ka pas raste qe dhe fshfh eshte akuzu per korrupsion por nqs deshira dhe zemra e nje lojtari qe do me lujt patjeter me kombetaren nuk pyt fare por vje dhe lun.
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by Skodrinon » Wed, 20 Apr 2011 , 11:17

u ba mode tash kjo pune

REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: "Legjionaret e tredhun"

Post by REINIS » Wed, 20 Apr 2011 , 15:07

Titull me t bukur per ket teme nuk kishit si me gjet. Legjionaret E Tredhun... Problemi i vetem esht se jan tu u shtu pak si shume kto kohe.
Jam dakord me Manin pervec pjese qe thote per Mavrajt, mire bejn se Finlanda i dha buke. Finlanda verte mund ti ket dhon buke e ne nuk po kerkojm ti peshtyj n sofer, por te vij te luj me venin e vet se ktu nuk ka asgjo te keqe. Po Cana pse erdhi???
Kto Behram, Sotir, etj nuk i shof dot me sy. :evil: Kur po shof futboll edhe futen kto ne loje, e heq TV. Me bejn me vjelle.
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

Post Reply