Lajmet per skuadren e Vllaznise

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Mon, 03 Nov 2014 , 20:54

Admin wrote:Goldi faktikisht Kalamishin e kane fut ne burg sepse jane lidh dritat apo nuk eshte pagu energjia elektrike te fusha sportive Reshit Rusi (ish fusha e lekurave)....

Me duket dicka e egzagjerume qe me u mbaj ne burg nje person per kete gja ....

Problemi asht se Vllaznia po perdoret per zgjedhjet e ardhshme vendore si prej opozites e si prej pozites (vendore)!!
Si njena ane e si ana tjeter skane pike interesit per Vllaznine por kane hallin e karriges te vet!!!

Mjer Shkodra se ne dore te kujt e asht e ne dore te kujt mund te bijne, njeni ma mut se tjetri!!
jam kurioz me te pyt sa vite Jeton ne itali
dhe sa muaj ke pa pagu energjine ?
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Mon, 03 Nov 2014 , 22:28

un i kisha fut ne burg vetem sepse nuk lajn me kalu kambsort ne viza te bardha ja ma se nuk pagujn dritat :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Tue, 04 Nov 2014 , 19:52

GOLDIAN wrote:
Admin wrote:Goldi faktikisht Kalamishin e kane fut ne burg sepse jane lidh dritat apo nuk eshte pagu energjia elektrike te fusha sportive Reshit Rusi (ish fusha e lekurave)....

Me duket dicka e egzagjerume qe me u mbaj ne burg nje person per kete gja ....

Problemi asht se Vllaznia po perdoret per zgjedhjet e ardhshme vendore si prej opozites e si prej pozites (vendore)!!
Si njena ane e si ana tjeter skane pike interesit per Vllaznine por kane hallin e karriges te vet!!!

Mjer Shkodra se ne dore te kujt e asht e ne dore te kujt mund te bijne, njeni ma mut se tjetri!!
jam kurioz me te pyt sa vite Jeton ne itali
dhe sa muaj ke pa pagu energjine ?
Goldi me ka rastis me pagu dritat me vonese edhe nuk asht se me kane fut ne burg....
Njashtu si paskan fut ne burg Kalamishin (si administrator i Vllaznise) duhet me fut ne burg edhe nja 1000 administrator te tjere!!!
Jam shume dakort qe duhet me i shterngu gjanat si edhe duhet qe ligji te funksionojne por ligji duhet me kene njilloj per te tane e jo simas qejfit apo Maliqit :)

Vvllaznia shume dakort me ty per vizat e bardha, vetem se Bashkia duhet me i shtu edhe da viza te bardha si edhe gjobat me kene per te dyja palet si per kamsoret po ashtu edhe per shoferet.
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 04 Nov 2014 , 20:18

Ca quan vones ti Admin 1-5vite. ?
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Tue, 04 Nov 2014 , 21:01

Goldi, kta jane arrestime selektive, gja qe ne asnji menyre nuk ndodh aty ku je ti apo ktu ku jam une.

Masandej nuk asht vetem faji i administratorit te sotem (Kalamishin as nuk e njaf e as nuk me intereson) per mos pagimin e energjise elektrike.....
Gjanat bahen tamam ose nuk bahen gjysmake kot sa per fasad e me ja mush mendjen njenit apo tjetrit !!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Wed, 05 Nov 2014 , 15:18

Admin wrote:
GOLDIAN wrote:
Admin wrote:Goldi faktikisht Kalamishin e kane fut ne burg sepse jane lidh dritat apo nuk eshte pagu energjia elektrike te fusha sportive Reshit Rusi (ish fusha e lekurave)....

Me duket dicka e egzagjerume qe me u mbaj ne burg nje person per kete gja ....

Problemi asht se Vllaznia po perdoret per zgjedhjet e ardhshme vendore si prej opozites e si prej pozites (vendore)!!
Si njena ane e si ana tjeter skane pike interesit per Vllaznine por kane hallin e karriges te vet!!!

Mjer Shkodra se ne dore te kujt e asht e ne dore te kujt mund te bijne, njeni ma mut se tjetri!!
jam kurioz me te pyt sa vite Jeton ne itali
dhe sa muaj ke pa pagu energjine ?
Goldi me ka rastis me pagu dritat me vonese edhe nuk asht se me kane fut ne burg....
Njashtu si paskan fut ne burg Kalamishin (si administrator i Vllaznise) duhet me fut ne burg edhe nja 1000 administrator te tjere!!!
Jam shume dakort qe duhet me i shterngu gjanat si edhe duhet qe ligji te funksionojne por ligji duhet me kene njilloj per te tane e jo simas qejfit apo Maliqit :)

Vvllaznia shume dakort me ty per vizat e bardha, vetem se Bashkia duhet me i shtu edhe da viza te bardha si edhe gjobat me kene per te dyja palet si per kamsoret po ashtu edhe per shoferet.
Nuk e kuptaj se ku den me dal, per mu duhet me i vu gjob e me fut ne burg tan atyne qe nuk rrespektojn ligjin, a jan kambsor, shofera apo kamionista pak randsi ka. Kalamishin me mjafton me e pa ne ftyr me e kuptu qe bukuri asht aty ku ndodhet dhe aty ndodhet sepse asht rrespektu nje ligj. Ne librat e historis nxansit e shkollave lexojn per qytetin ton prej dites se par te shkolles e deri diten e fundit te gjimnazit e sigurisht qe kja asht krenari e pergjegjsi per ne e jo me u hap bethsh me lezhjanin apo me vlonjatin ( flas ne pergjithsi e jo per ty personalisht se na njifena e e dij qe ti nuk je mendjemadh ) . Pra per mu nqs ne qytetin tem respektohet ligji e kjo nuk ndodh ne Vlon apo ku di un asht nje krenari edhe ma e madhe. Dikush duhet me hi ne burg qe ka lidh dritat e fushes te lekurave, ndoshta nuk i takan kalamishit por sigurisht dikujt i takan. Thjesht mendimi i jem

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Wed, 05 Nov 2014 , 18:37

Aja qe du me than une asht qe ligji duhet me kene i barbarte edhe i njellojte per te gjithe!!
Tane jena njisoj !!!

Problemi asht se ne Shqipni nji pjese e mire e gjanave bahen per "inate" e nuk bahen sepse asht LIGJI apo per te miren e komunitetit.
Personalisht une du qe me pas nje shtet social qe me mbrojt te drejtat e te tanve edhe jo me u "sjell simas qejfit" e simas personit qe ka perpara !!
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Wed, 05 Nov 2014 , 22:29

Kush vjedh energjine elektrike duhet me u denu simas ligjit e per ket jena dakord tane, por kjo gja qi i asht ba Kalamishit asht e padrejte
Nuk futet tjetri ne burg pa vertetu se ka faj, e ket gja e ban vetem gjykata. Paraburgimi asht per persona te rrezikshem qi akuzohen per krime te randa te cilat mund ti perserisin ose qi mund te arratisen. Sa lek energji paska vjedh Vllaznia qysh kur asht kalamishi administrator per nji fushe si R.Rusi qi harxhon sa nji shpi?
Mandej, si thote admini, ne Shqipni a i fusin tan ne burg per drita a? Me u fut mas ndonji pallatit kudo ne cdo qytet e kupton fill prej telave qi nuk asht kshtu. E shume prej tyne i kuptoj, se kur nuk ke lek me hanger buk dica ke me ba.
Asht arrestu thjesht per arsye politike

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Thu, 06 Nov 2014 , 21:47

Skodrinon wrote:Kush vjedh energjine elektrike duhet me u denu simas ligjit e per ket jena dakord tane, por kjo gja qi i asht ba Kalamishit asht e padrejte
Nuk futet tjetri ne burg pa vertetu se ka faj, e ket gja e ban vetem gjykata. Paraburgimi asht per persona te rrezikshem qi akuzohen per krime te randa te cilat mund ti perserisin ose qi mund te arratisen. Sa lek energji paska vjedh Vllaznia qysh kur asht kalamishi administrator per nji fushe si R.Rusi qi harxhon sa nji shpi?
Mandej, si thote admini, ne Shqipni a i fusin tan ne burg per drita a? Me u fut mas ndonji pallatit kudo ne cdo qytet e kupton fill prej telave qi nuk asht kshtu. E shume prej tyne i kuptoj, se kur nuk ke lek me hanger buk dica ke me ba.
Asht arrestu thjesht per arsye politike
Nuk asht veq Kalamishi qe asht fut ne burg por me dhjetra qytetar shqiptar sepse besaj qe ligji ka ndryshu e tesh parashikohet burg per ke nuk pagun dritat e per mendimin tem shum shum dhe e perseris shume mire ja bajn. Ai asht administratori i klubit pra edhe pergjegjsi i par per at qa ndodh per klubin dhe ai besaj qe duhet me majt pergjegjsi keshtu qe kan arrestu personin e duhun ne kete rast.Dritat jan mall qe duhen me u pagu e nqs nuk je ne gjendeje me i pagu ateher ndez vetem nje llamp dhe paguj njat qe konsumon sepse ligji nuk te lejon as me vjedh buken e gojes nqs nuk je ne gjendje me e pagu ja ma dritat. Besoj qe rasti i Krajes qe paguvi 20.000 euro pa ju dridh qerpiku se kishte lidhje te paligjshme kallxon se kush nuk i pagun dritat ne Shqipni por po e lajm kete muhabet se bahet shum gjat. Nqs ne Shkoder jan 1000 vet qe kan lidhje te paligjme dhe arrestohet vetem Kalamishi ndoshta per pun politike per mu problemi nuk qendron tek Kalamishi por tek ato 999 vet qe nuk jan arrestu.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Fri, 07 Nov 2014 , 15:30

Vvvllaznia
Si futet dikush ne burg pa vertetu se ka faj? Nqs ka pase faj sot duhet t'ishte hala mrend, apo jo?
E perseris, masa e paraburgimit merret vetem kur dyshohesh per krime te randa ose kur ka rrezik qi i akuzumi me u arratise.
Kalamishi asht administrator por nuk man pergjegjsi para ligjit per veprimet e cdo anetari te klubit. Kodi penal nuk asht si kodi sportiv. Biles, edhe simas kodit sportiv, nqs (shembull) Grima pagun nji arbiter, denohet ky edhe klubi, por jo administratori nqs nuk ka pase dijeni per faktin.

Per sa i perket atyne qi nuk pagujn dritat, kuptohet, Kraja nuk futet ne kategorine e njerzve qi nuk kane buke me hanger. E atyne qi marrin 100 mije lek pension mbasi kan punu tane jeten, ose qi nuk i dalin lekt me i dhane me hanger fmive. Nuk them nuk duhet me vepru ligji kunder tyne por une per vedi i justifikoj. Po ashtu edhe ata qi nuk i pagujshin kur e nderprejshin energjine 1 ore cdo dy ore, kur ishin lagje te tana me muj ne terr se u digjte transformatori ose tu digjshin televizorat e lavatricet prej tensionit.

Mandej mund te diskutojme edhe per ligjin. A asht deninimi proporcional me damin, sidomos kur i njejti shtet ka kryeparlamentar nji qi e kena pa tane ne tv tu vjedh (si tan, po per ket ka prova te pakundershtushme) e kur nji drejtor i nji banke ku jane zhduk t'pakten 7 miljon euro asht jashte. Po ky asht tjeter muhabet.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Ledi1920 » Fri, 07 Nov 2014 , 18:04

Nuk po gjykoj rastin ne fjale por problemin ne teresi.

Me perpara mospagimi i dritave konsiderohej kundravajtje penale qe kryesisht denohej me gjobe. Me ndryshimin e ligjit kjo tani konsiderohet veper penale dhe qe mund te kryesh dhe burg si mase ndeshkimore. Pra ne aspektin ligjor eshte ok dhe derisa te dali masa apo gjoba administrative mund te qendrosh ne dhomat e paraburgimit.

E dyta mungesa e parase e bukes se perdithshme nuk do te thote qe ti duhet te vjedhesh sepse kryen te njejten veper penale. Po mungesa e ketyre ka rrethana lehtesuese por jo falje pra ska justifikim .
Une kam dijeni dhe jam i sigurte qe pjesa me e madhe e klubeve ne bllok qe fitojn miliona si dhe bizneset e medha ne autostrade nuk pagujne drita dhe po flasim per shifra te konsiderueshme qe i vidhen shtetit. Nuk eshte pak. Gjithsesi a vjedh 2 lek apo vjedh dy milion prap vjedhje eshte.

Shqiptaret kur bojn shkelje kan qejf te argumentojne qe po ai pse spagu, kur vjedh filan minister po une pse mos vjedh dhe kjo eshte gabim i te menduarit. Kto sjane justifikime. Me perpara duhet me fillu nga vetja pastaj me te tjeret.

Une do boj nji pytje a duhen ndeshuar keta qe vjedhin??? Besoj se te gjithe ktu jemi te emndimit qe po. A duhet me burgim, pra kaq e rende???? Disa po disa jo. Per ata qe jane jo i them qe ky kur spagu dritat mendoni se do paguaj me vone gjoben administrative??? do paguaj dritat bashke me kamatat??? Une them jo, do merret te korruptoje faturistin, do japi lek gjykatesin per te ndryshu titullin ekzekutiv te gjykates etj sepse po te kishte frike nga ligji do i kishte pagu me kohe. Masa e arrestit me burg eshte masa qe eshte me e efektshme me von men shqiptarte. Eshte e rende por mesa duket kta tipa kshu e meritojn.

Ne kemi mjaft probleme por te pakten disa insiative qe meren per mire ti mbeshtesim sado radikale qofshin.
Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Fri, 07 Nov 2014 , 20:14

Skodrinon wrote:Vvvllaznia
Si futet dikush ne burg pa vertetu se ka faj? Nqs ka pase faj sot duhet t'ishte hala mrend, apo jo?
E perseris, masa e paraburgimit merret vetem kur dyshohesh per krime te randa ose kur ka rrezik qi i akuzumi me u arratise.
Kalamishi asht administrator por nuk man pergjegjsi para ligjit per veprimet e cdo anetari te klubit. Kodi penal nuk asht si kodi sportiv. Biles, edhe simas kodit sportiv, nqs (shembull) Grima pagun nji arbiter, denohet ky edhe klubi, por jo administratori nqs nuk ka pase dijeni per faktin.

Per sa i perket atyne qi nuk pagujn dritat, kuptohet, Kraja nuk futet ne kategorine e njerzve qi nuk kane buke me hanger. E atyne qi marrin 100 mije lek pension mbasi kan punu tane jeten, ose qi nuk i dalin lekt me i dhane me hanger fmive. Nuk them nuk duhet me vepru ligji kunder tyne por une per vedi i justifikoj. Po ashtu edhe ata qi nuk i pagujshin kur e nderprejshin energjine 1 ore cdo dy ore, kur ishin lagje te tana me muj ne terr se u digjte transformatori ose tu digjshin televizorat e lavatricet prej tensionit.

Mandej mund te diskutojme edhe per ligjin. A asht deninimi proporcional me damin, sidomos kur i njejti shtet ka kryeparlamentar nji qi e kena pa tane ne tv tu vjedh (si tan, po per ket ka prova te pakundershtushme) e kur nji drejtor i nji banke ku jane zhduk t'pakten 7 miljon euro asht jashte. Po ky asht tjeter muhabet.
Kur te them qe un kisha fut ne burg nje shofer qe nuk te len me kalu ne vizat te bardha mund ta imagjinosh se ça mendoj per kryeparlamentarin e kryetarin e bankes bashk me te birin qe shite pordh me sahata 500.000 eurosh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jena gjithmon ne Shqiperi.
Pa e zgjat shum un du qe te rrespektohet ligji e per mu kalamishi meritan burgun.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Wed, 12 Nov 2014 , 21:40

bordi i lsi ishte prezantu me falni i vllaznise
me kam te mbare ishalla
vvvllaznia si te kam
para 6 muajsh thash do e lan vllaznine te shkojne zhele e mandej do e marrin
vec kam gabu kam than me gon celen ne krye po goni skeka pjes e bordit me falni :mrgreen:
i perjashtuar

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Wed, 12 Nov 2014 , 22:51

GOLDIAN wrote:bordi i lsi ishte prezantu me falni i vllaznise
me kam te mbare ishalla
vvvllaznia si te kam
para 6 muajsh thash do e lan vllaznine te shkojne zhele e mandej do e marrin
vec kam gabu kam than me gon celen ne krye po goni skeka pjes e bordit me falni :mrgreen:
Ta po shofim Meten tu thane merre me lujt me Vllaznin se asht ba antar i LSI :idea:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 18 Nov 2014 , 13:53

vvvllaznia me fal po na dy jena e keqja e vllaznise se vec shajme e si lajme me punu
edhe naven e shame kur tan e doshin iku vec prej nesh
skena pse mu tall me bordin se mora vesht ne bashki e prefekture per vllaznine po bahen mbledhje paradite dhe mas dite rreth darkes
pra te gjithe jane te impenjum
pyta thash ky impenjim a ka kosto
me thane normal si cdo mbledhje bashkiet ku pjesmarrsve ju llogariten dietat
aha e mulla :mrgreen:
i perjashtuar

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Mon, 09 Feb 2015 , 07:06

une kam besim te projekti per vllaznine sepse tash qe jane dhe zgjedhjet lokale mendoj se jemi ne rruge te mbare .
pash besen si sme diftut ju qe jeni ne itali e keni ma shume dijeni
po me ate mrojtesin e interit ca u ba qe e pruni nalla te na?
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Sun, 15 Feb 2015 , 14:18

Hahahahah Goldi, Nalla asht tu ba namin :)
Vllaznit Ultras

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Miri » Mon, 16 Feb 2015 , 16:48

E ka çu grima me shit byrek ne teqe.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Mon, 16 Feb 2015 , 22:02

a e din kush ne shkoder cka nenkupton 16 shkurti per vllaznine??????
i perjashtuar

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Edmond-Cela » Mon, 16 Feb 2015 , 23:12

I tash mu kujtua ca asht ba me gjygjin Bashkija vs Rudi Vata. se ato te bashkis ishin te sigurl qe Vata akuzoj pa fakte.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply