Lajmet per skuadren e Vllaznise

Lajme te fundit nga Vllaznia

Moderators: GOLDIAN, Miri, vllaznia1919

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Sat, 28 Feb 2015 , 17:58

skuadra ka marr nje barazim me vlera sot ndaj elbasanit
akademia jone e famshme kur per cudi vjet kishim tjer aktor sa u ndrru qeveria na dalin tjer e hupen ato te paret tregon se sa e forte asht Politika ne shqiperi
nuk pin uj ma as shprehja para vllaznia vecse do zoti denon te gjithe me rradhe ata qe ndertune kete masaker per shkodren tone
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Miri » Mon, 02 Mar 2015 , 13:21

Goldi merre me sportivitet vlla ti thuj shyqyr qe po kan mundesi me vjell ne kurriz te vllaznis e te qytetareve shkodran,duhet me u knaq mar Gold kur shef bashkqytetart duke u ba te pasur.
Te fundi fundit pse po merzitesh mar Gold se mos jan ka vjellin shkodran apo Vllaznin e shkodres jo mor jo se te kishte pas Shkodra Shkodran nuk i kishin lan me na turperu por me sa duket spaska mbet shkodran ne Shkoder.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Sat, 11 Jul 2015 , 09:35

A dihet gja ca ka me u ba me Vllaznine tone se me aq sa pa shof vitin tjeter ka me na prit kategoria e pare .... :evil: :oops:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Tue, 21 Jul 2015 , 09:46

Admin wrote:A dihet gja ca ka me u ba me Vllaznine tone se me aq sa pa shof vitin tjeter ka me na prit kategoria e pare .... :evil: :oops:
Nuk e kena parashiku ket gjendje ketu ne Forum na te paditunit qe smarrim ere prej sportit e qe vec mas pc rrijme ?????????????
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Thu, 30 Jul 2015 , 22:30

Mas 3 humbjeve rresht me ekipe jo te forta vjen fitorja e pare kunder Kamzes
Me sa duket drejtusit kane zgjedh ekipin ma te dobt per me i "mush mendjen" tifozave.

Une shof nji gjendje shume te veshtire e nqs nuk nderhyhet tek drejtusat edhe nuk ofrohen 2-3 lojtare cilsor vitin tjeter kena me lujt ne ktegori te pare.

Zoti e baft mire!!
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Sun, 02 Aug 2015 , 14:12

Flitet per afrimin e Gjicit te Vllaznia. Shpresojm qe ato pordhaca qe jan ne bashli te bajn gjithçka qe te leshojn kuksin e te vijn tek ne. Me stadiumin e ri mund te ket edhe ma shum perfitime

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Sun, 02 Aug 2015 , 14:22

Kam frike se nuk ia japin kollaj se asht i PS ky, pamvarsisht se nuk kane kokerr lekut me e mbajt. Nqs ndodh njikshtu duhet me fillu protestat nqs na ka mbet ndopak gjak se nuk ban ma pilafi uje

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Mon, 03 Aug 2015 , 15:09

Tane kja situate per afrimin e Gjicit me duket shume e cuditshme.
Kush do te vijne vetem mas te mesin ne dore te Kalamishit e Grimes se deri tesh kane tregu se jane te pazot per me drejtu Vllaznine.
Vllaznit Ultras

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Skodrinon » Sat, 08 Aug 2015 , 18:25

Lexova komunikaten e Gjicit e nuk me pelqeu hic
Kushtet qi i ven Bashkise jane te papranushme a thu se ky asht qellimi i tij. I kerkon 500 mije euro ne vit gja qi asht e pamujtun. Plus, nqs Bashkia kontribuon me 40% te shpenzimeve nuk ka se si me ia lane komplet menaxhimin Gjicit e me pase vetem nji keshilltare sic kerkon ky.
Mandej thote jam i gatshem me vazhdu me Kukesin nqs Bashkia shlyen detyrimet e mbrapambetuna....

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Fri, 14 Aug 2015 , 12:39

Un i pari kerkova afrimin e Gjicit tek Vllaznia por me mjaftoi me ja pa nje fotografi me e kuptu qe asht nje batakçi qe s'ka lidhje me at qa na kerkojm tek Vllaznia. Spo rri me komuntu deklaraten e tij se i tha tana vet Skodrinoni por kaj her e kam pershtypjen se asht e vertet ato ça thojn ne Shkoder qe un mendoj teper me mentalitet europian se teshti me kerku seriozitet e ndershmeri asht ba nje diçka europiane e jo ma shkodrane. Kena me pas nje stadium me 17.000 shikues, jena i vetmi klub ne Shqiperi qe kena nje lloj akademiet qe nxjerr disa lojtar jasht me gjith kushtet skandaloze ku stervitet akademia. Ne fushen e lekurave stervitet tan akademia pra nja 300 lojtar.. Tham qe po te kishim nje biznesmen qe nderton nje akademi persmarit e mundohet edhe me investu tek formimi i tranjerve te moshave, me kriju nje lloj skautizmit ne te gjith Shqiptarin ku me thirr tan talentet ma te mire ne Shqiperi e Kosov tham qe per pes vjet krijojm nje ekip tre her ma te mire se Skenderbeu sot dhe i trefishon edhe ato investime qe ke ba. Natyrisht duhet edhe mbrojtja nga ana e sportit. Por kjo asht pikerisht teper mentalitet europian e ateher asht ma mire me shit e me ble ndeshje, me pas Presidenta si Isufi apo ndonje tjeter se shume mire jena. Nqs neser shkrihet komplet sport klub Vllaznia hallv kisha gatu fill. Ma mire mas me ekzistu se me ken si sot

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Wed, 09 Sep 2015 , 10:39

Zmijani ka tregu per objektivat e Vllaznise per kete sezon, dhe objektivi i Vllaznise asht mesi i Tabeles....
Simas Zmijanit nuk kane ardh lojtart qe ka deshiru per me pretendu ma shume :roll: :roll:
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Wed, 09 Sep 2015 , 14:22

ti thojn dikush se ska mes tabela po vec fund me terbun e me ballsh se tjerat te pakten kann pak ma organizim se na
i perjashtuar

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by futbollist » Wed, 09 Sep 2015 , 14:38

Me fal po talentet e rinj qe ka Vllaznia kaq te dobet kekan? Kena pase dhe raste tjera qe skuadra ka kene pertoke por kane hape mundesi per talente te rinj qe kane zgjidhe situaten....si puna e Salihit psh dikur komplet i panjoftun si shume tjere aty qe e ngriti skuadren tu kene vetem 17vjec edhe se kontigjenti i lojtareve ishte shume i dobet.Ma vone doli Vajushi Shtubina dhe Smajli qe e ringriten skuadren prap.Kam fjalen qe duhet me rikthy optimizem ne skuader dhe me i motivu tane ato djem te rinj qe perfaqsojne skuadren qe me u lujt e me u zhvillu dhe me dhane ma te miren.Nji skuader nuk duhet me u bazu vetem ne blemje lojtaresh(gja qe ka infektu shume kampionate ne bote jo vetem tonin),fokusi duhet me kene me zhvillu talentat vendas qe kena por sa duket kete here e ka fajin bordi drejtues i klubit qe tregon inkompentencen e vet dhe mos deshira e zhvillimit te skuadres.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Sun, 13 Sep 2015 , 22:14

Ai rasti atehere ishte bombe rejt kur vdiq paste rahmet i paharrushmi Myftar Cela
por u mblodhne kokat dhe krijune nje skuader qe i mbijetoi atij sezon nga ku dolen dhe salihi me shoke
plus dhe nje tifozeri me tutin me shoke qe nuk kishin fb atehere po mbeshtetshin ato djem te ri dhe ne stervitje
ketu a ndryshimi me sot qe ka ma shume pordhe po asigja tjeter dhe pse sdona me e pranu se sna pelqen
i perjashtuar

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Fri, 16 Oct 2015 , 09:34

Star Plus Tv ka publiku disa pjese nga raporti i Auditit qe asht tu u ba per Vllaznine.
Ne kete audit dalin shume parregullsi dhe deri tesh fajtor kryesor jane Administratori aktual Kalamishi, ish-administratori Gjyrezi si edhe financieri Denis Fani.

Artikullin e plote e gjeni edhe ktu:
http://www.fkvllaznia.net/lajme/1508-ra ... aznia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vllaznit Ultras

Image

futbollist
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 523
Joined: Fri, 26 Nov 2004 , 23:37
Skuadra: Vllaznia, Bayern
Location: Rus-Maxharr

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by futbollist » Mon, 19 Oct 2015 , 14:07

E lexova edhe une. Kishte shume raste ku nuk ishin shkru faturat e udhetimeve me avion si dhe qera te ambienteve te stervitjeve si ne shkoder ashtu dhe jashte etj etj. Shpresoj te merren masa per kto pune nga kryebashkiakja sa ma pare ne qofte se dona me ece perpara si klub e mos me lujt ma teatra me te sic po bajne deri sot.
Kto njerez po u pushunen nga Vllaznia duhet me ju ndalu kategorisht arritja e ndonje postit tjeter ne klub pasi mund te ndikojne prap me gjeste te tilla qe e demtojne egzistencen e klubit. Nuk duhet te kene ma mundesi punesimit te klulbi Vllaznia.
:::::::::::FORZA VLLAZNIA :::::::::::FORZA SHQIPERIA::::::::

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Sun, 25 Oct 2015 , 16:45

Mrame asht mbledh Kshilli Bashkiak kur pervec gjanave te tjera ka kene i thirrun per te raportu edhe administratori Kalamishi.

Keshilli ka vendos qe mas me dhane fonde shtese per Vllaznine pa u hek administratori aktual edhe pa u ba nji trasparence....
Po kshu nuk asht miratu akt-marrveshja me FSHF-ne per stadiumin Loro Boriçi.
Qe video/artikull i Star Plus TV:

https://www.youtube.com/watch?v=Son06D17rK0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Io9pcKtxdHQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Cila mendoni se mund te jene zgjidhjet ?
Vllaznit Ultras

Image

vvvllaznia
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 887
Joined: Thu, 02 Jun 2005 , 21:04

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by vvvllaznia » Tue, 27 Oct 2015 , 22:50

Kalamishi i shkreti as me lexu nuk dite, asnje lidhje me sportin, ka pas fatin me pas shok Luken e teshti Vllaznia ne cil pik ka mbaru.
Sa per Loro Boriçin po me takon me dhane te drejte per her te pare federates e kjo e dhemb shum. Me sa di une federata ka hedh leket e veta dhe plus 4 milion euro qe uefa nepermjet federates e jo sigurisht nepermjet bashkis den me investu ne ate stadium. Asht normale qe den me aministru falas stadiumin por nqs bashkis nuk i pelqen ideja te vij me nje kunderpropozim makare te dijm se ça dojn.

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by Admin » Sat, 31 Oct 2015 , 13:18

Se marr vesht pse nuk zgjidhet bordi i ri i administrimit te Klubit Vllaznia !!
Masandej te jete ky bord qe te zgjedhin administratorin e ri.
Duhet sesban qe me u ba kto gjana sa ma pare se perndryshe gjithcka ka me shku edhe ma keq.
Mos te harrojme se lojtaret jane pa rroga tesh 3-4 muj!!

Sa i takon stadiumit, nuk e di mire se si asht kontrata qe i asht paraqit Bashkise por duhet me pas kujdes. Me aq sa kam lexu, stadiumi Loro Boriçi ka me u administru prej Bashkise dhe tana kostot e mirembajtes kane me u ba po prej bashkise.
Kurse FSHF ka te drejten qe per 20 apo 25 vjet me e perdor impjantin falas si edhe te ardhurat per ndeshjet qe bajne ekipet kombetare me i marr direkt FSHF, si edhe mas me u pergjigj per damet qe mund te jene.
Per mendimin tem kja lloj kontrate mund te firmoset vetem nqs jane te parashikume hapsina tregtare ne stadium, perndryshe tana shpenzimet kane me randu per shkodrant.

Ka ana tjeter ma mire me u ba kshu se sa mas me u ba hic !!
Vllaznit Ultras

Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Lajmet per skuadren e Vllaznise

Post by GOLDIAN » Sat, 21 Nov 2015 , 00:23

a na lejohet me fol per vllaznine APO do rrijme tu duartrokit
i perjashtuar

Post Reply