Lajme futbolli nga Bota

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Lajme futbolli nga Bota

Post by Miri » Tue, 27 Jan 2009 , 21:11

Aksident në Nigeri, shuhet një ekip i tërë futbolli

Image

Futbolli nigerian është mbuluar i gjithi në zi pas një aksidenti automobilistik me një skudër të rinjsh, ku humbën jetën 15 prej futbollistëve të saj. Skuadra FC Jimeta ishte duke udhëtuar me autobus drejt kryeqytetit Abuja për të zhvilluar një ndeshje futbolli në momentin e aksidentit.

Federata Nigeriane e Futbollit nuk bën me dije emrat e personave të vdekur në këtë aksident. Skuadra e FC Jimeta është shuar thuajse e gjitha nga kjo tragjedi e rëndë.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Tue, 27 Jan 2009 , 21:35

Me te ardhur gjynah.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Wed, 28 Jan 2009 , 03:46

asht nji rast shum tragjik ,dhe mendoj se asht i dyti rast tragjik qe ndodh ne boten e futbollit ,duke dit qe 68 vjet ma pare ose ma shum shuhet komplet kombetarja italiana dhe vdesin te gjithe mbasi avioni bjen ne toke

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Wed, 28 Jan 2009 , 22:47

Naqe ska ken komtarja por ekipi i Torinos dhe ka ndodhe ne Superga.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Thu, 29 Jan 2009 , 02:02

v1919 shkruan

Naqe ska ken komtarja por ekipi i Torinos dhe ka ndodhe ne Superga.

______________________________________________________

a ke qef me e vu bastin me heninken apo me nej birre tjeter. :lol: :lol:

un po quditem si nuk e dike naqe.pyt ihere nej njiri tjeter para se me vu bastin se tapo i hum birrat :lol: :lol: :lol:

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 Jan 2009 , 20:47

fpjalmi wrote:v1919 shkruan

Naqe ska ken komtarja por ekipi i Torinos dhe ka ndodhe ne Superga.

______________________________________________________

a ke qef me e vu bastin me heninken apo me nej birre tjeter. :lol: :lol:

un po quditem si nuk e dike naqe.pyt ihere nej njiri tjeter para se me vu bastin se tapo i hum birrat :lol: :lol: :lol:

Fpjalmi ka ken ekipi i Torinos qe i asht rrezu avioni me 4 maj 1949 afer Torinos. Ekipi ka ken tu u kthy nga Lisbona masi ka lujt kunder Benfikes....

Ma shume info ktu:

http://it.wikipedia.org/wiki/Tragedia_di_Superga
Vllaznit Ultras

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Post by fpjalmi » Fri, 30 Jan 2009 , 20:59

admin ,me te than te drehjten un e kam ndigju ket nga da tifoza italian ,por mond te jete edhe aja qe the ti se sjam as un shum i sigurte se nuk e kam lexu me syte e mi por thjesh e kam ndij.

do te pys nji italian neser e ndoshta ai me jep informacion ma te sakte dhe do te kthej pergjigje neser

Admin
Webmaster
Webmaster
Posts: 5601
Joined: Wed, 24 Nov 2004 , 03:41
Skuadra: Vllaznia
Location: Loro Boriçi
Contact:

Post by Admin » Fri, 30 Jan 2009 , 21:14

Nqs din italisht e ke te shkrume tek aj linku qe te kam nis.
Sdq 10 lojtare te Torinos kane ba pjese ne komtaren italiane.
Vllaznit Ultras

Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Post by vllaznia1919 » Fri, 30 Jan 2009 , 22:01

Qa the per punen e birrave pjalm????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Post by Miri » Sat, 31 Jan 2009 , 10:52

vllaznia1919 wrote:Qa the per punen e birrave pjalm????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Edhe une e kisha pi nej birre :D :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Post by GOLDIAN » Sat, 31 Jan 2009 , 17:34

Miri wrote:
vllaznia1919 wrote:Qa the per punen e birrave pjalm????????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Edhe une e kisha pi nej birre :D :D
edhe mu ma paska qejfi itash :lol:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Sun, 07 Mar 2010 , 16:16

Sudan,vdes tragjikisht ne fushe futbollisti


Ndeshja e Premier League ne Sudan mes Al-Merriekh e Al-Amal ka perfunduar tragjikisht pasi lojtari nigerian Endurance Idahor ka nderruar jete ne fushe.
Ne minuten e dhjete te takimit, ai ka marre nje goditje me berryl ne gjoks nga nje mbrojtes, duke nderruar jete. 25 vjecari i skuadres Al-Merreikh u rrezua menjehere ne toke pasi nuk arrinte te merrte fryme. Pas ketij momenti tragjik ndeshja u nderpre.

Nderkohe, mjeket bejne me dije se autopsia do zbardhe plotesisht shkaqet e vdekjes, por paraprakisht mendohet per nje atak kardiak.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Sun, 07 Mar 2010 , 16:29

shifeni ndeshjen qe gjeta ne youtube

nese shum lojtare kan vdek tragjikisht duke i lan zemra ne fushe ,ky lojtare ka vdek nga nje goditje ne berril e nji lojtatit tjeter

shifeni vedeon

http://www.youtube.com/watch?v=eC4eBNlI_cw

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by vllaznia1919 » Mon, 17 May 2010 , 15:08

Metama gjynah shum.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Tue, 18 May 2010 , 02:34

vllaznia1919 wrote:Metama gjynah shum.

Ai lojtari qe i ka ra me brryl ka shku viktime e nuk e donte vedin :cry: por pa dashje kuptohet

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Wed, 08 Sep 2010 , 06:11

argentina paska rrah spanjen 4-1

videoja

http://www.youtube.com/watch?v=prEa-pyz_Qw

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by Miri » Tue, 21 Sep 2010 , 20:09

Denver Bronkos, ekipi i vdekjeve

Gjatë 45 muajve të fundit, tre lojtarë të ekipit Denver Bronkos kanë gjetur vdekjen
Lojtari profesionist 23-vjeçar i ekipit të futbollit amerikan, NFL, Denver Bronkos, u gjet i vrarë në shtëpinë e tij.

Sipas policisë, shenjat janë për një vetëvrasje.

Gjatë 45 muajve të fundit, tre lojtarë të ekipit Denver Bronkos kanë gjetur vdekjen.

Në fillim të vitit 2007 u vra Darent Uiliams. Dy muaj më pas vdiq edhe Damien Nash.
He a don kush me shkru nej kontrat me kyt skuader???? :wink:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Wed, 22 Sep 2010 , 02:48

Miri wrote:Denver Bronkos, ekipi i vdekjeve

Gjatë 45 muajve të fundit, tre lojtarë të ekipit Denver Bronkos kanë gjetur vdekjen
Lojtari profesionist 23-vjeçar i ekipit të futbollit amerikan, NFL, Denver Bronkos, u gjet i vrarë në shtëpinë e tij.

Sipas policisë, shenjat janë për një vetëvrasje.

Gjatë 45 muajve të fundit, tre lojtarë të ekipit Denver Bronkos kanë gjetur vdekjen.

Në fillim të vitit 2007 u vra Darent Uiliams. Dy muaj më pas vdiq edhe Damien Nash.
He a don kush me shkru nej kontrat me kyt skuader???? :wink:

E ka nje zgjidhje miri

me marr 5 Bodyguarda :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by Skodrinon » Wed, 22 Sep 2010 , 13:05

byron morenon, arbitrin e itali - korea e jugut te botnorit 2002 e kane kape me 6 kile heroine.
i paska harxhu lekt qi i ka dhane korea :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Lajme futbolli nga Bota

Post by fpjalmi » Wed, 27 Oct 2010 , 17:33

Hidhet shorti për botërorin e klubeve


Është hedhur shorti për ndeshjet ndërkontinentale që do të luhen në Zyrih.
Interi do duhet të përballet me fituesin e takimit të 13 nëntorit mes Seongnam dhe Zob Ahan dhe atë të garës së hapjes së turneut mes të zotëve të shtëpisë Al Wahda dhe Hekari United.

Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër do të shikojë përballë fituesin e takimit mes brazilianëve të Internacional dhe meksikanëve të Pachuca dhe fituesin e Kupës së Afrikës mes Tp Mazembe Englebert të Kongos dhe tunizianëve të Esperance.

Post Reply