Confederations Cup 2009

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Wed, 17 Jun 2009 , 20:36

iraku ka fitu kupen e azise

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Wed, 17 Jun 2009 , 22:55

Skodrinon wrote:iraku ka fitu kupen e azise
kaq te forte keta
pash zoten ma skodrinon pse s shkon shqipnia me lujt ne je grup me zelanden se ekip ma zhele sban nana
e ndoshta kena nej shans me u kualifiku ne boteror
ai pe sante me afriken e jugut si te gjetun gjytyrymat :mrgreen:
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Thu, 18 Jun 2009 , 00:51

po kishte kene mire. kishim lujte me ishujt fixhi :D

per mendimin tem kjo ndamja e grupeve gjeokrafikisht asht gabim. ne botnor duhet me shku ma te mirat, kurse kshtu disa ekipe e kan ma te lehte grupin. p.sh zelanda e ka te lehte se edhe australine qi pat kundershtare te forte nuk e ka ma se iku ne konfederaten aziatike.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Thu, 18 Jun 2009 , 09:05

GOLDIAN wrote:fitoi spanja 1-0 me irakun gol i david villa
iraku lujti mire ne mrojtje ai milotinuvici a trajner i mir
po iraku pse merr pjes kot me ju pyt

ngaqe i ra bushi kot ne qafe
:D :D :D
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Thu, 18 Jun 2009 , 22:59

mka kenaqe egjipti sante
u baft 100 vjec dhe trajenri i tyne se ka 60 vjetorin neser
i perjashtuar

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Fri, 19 Jun 2009 , 03:44

GOLDIAN wrote:mka kenaqe egjipti sante
u baft 100 vjec dhe trajenri i tyne se ka 60 vjetorin neser
Egjyptin e pata parashikue une, si supriz. Bravo i kjoft, se kan ba nji neshje bash heroike. Kan meriue me dal ne gjys finale.
Vllaznia ne zemer
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Fri, 19 Jun 2009 , 11:16

loroborici wrote:
GOLDIAN wrote:mka kenaqe egjipti sante
u baft 100 vjec dhe trajenri i tyne se ka 60 vjetorin neser
Egjyptin e pata parashikue une, si supriz. Bravo i kjoft, se kan ba nji neshje bash heroike. Kan meriue me dal ne gjys finale.
Portierit Egjiptian ti bojn i bust njit me piramiden e Keopsit se ka bo dje nja 4 pritje fantastike
Image

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Confederations Cup 2009

Post by vllaznia1919 » Fri, 19 Jun 2009 , 22:33

loroborici wrote:
GOLDIAN wrote:mka kenaqe egjipti sante
u baft 100 vjec dhe trajenri i tyne se ka 60 vjetorin neser
Egjyptin e pata parashikue une, si supriz. Bravo i kjoft, se kan ba nji neshje bash heroike. Kan meriue me dal ne gjys finale.
Nuk kan dale hala ne gjysfinale.Mungon edhe nji ndeshje.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Sat, 20 Jun 2009 , 02:06

vllaznia1919 wrote:
loroborici wrote:
GOLDIAN wrote:mka kenaqe egjipti sante
u baft 100 vjec dhe trajenri i tyne se ka 60 vjetorin neser
Egjyptin e pata parashikue une, si supriz. Bravo i kjoft, se kan ba nji neshje bash heroike. Kan meriue me dal ne gjys finale.
Nuk kan dale hala ne gjysfinale.Mungon edhe nji ndeshje.
E di qi ka edhe nji neshje, por per lojen qe ka zhvillue, Egjypti deri tash ka meritue me ken ne gjysemfinale. Tash me USA kane nje shanc ma shume sepse amerikant jane jashte lojet, pa harrue qi Brazili nuk ja len italianve
Vllaznia ne zemer
Image

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Confederations Cup 2009

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Jun 2009 , 21:22

a jeni tu pa ca tuj ba brazili italise
kan yje brazilianet e pik maro
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Sun, 21 Jun 2009 , 22:26

i kan ba pershkals. edhe u nalune se i kishin fute nja 5 a 6
italia n'shpi. kalon amerika qi fitoi 3-0 me egjyptin

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Edmond-Cela » Sun, 21 Jun 2009 , 23:59

edhe une pash ndeshjen brazil itali mu duk ne ndeshje e dobet dhe pa emocion, ka vdek futbolli i dikurshem, 2 skuadrat me te medhaja ne bote mos me te terhek me pa ndeshjen.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Edmond-Cela » Mon, 22 Jun 2009 , 00:00

brravo spania po e tregon qart se asht skuadra ma e mire.
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Mon, 22 Jun 2009 , 01:58

Tash kjo qi na nodh sot, ka me met ne histori si dicka bashe pamunme me u perserit. USA me 0 pike munet me fitue 3-0 me Egjyptin kurse Brazili ka ba pershesh Italine 3-0. Askush nga specialistat nuk kishn parashikue nje dalje kaq te pamunme te amerikanve. Menoj se USa ka dhan nji leksion mar bots se futbolli i vertete duhet me u lujt deri ne neshjen e funit, deri ne dekikat e funit, kurse Brazili ka ritregue se asht ekip zotni duke mas ma as i fije lshim( jo se ne kampionatin tpne kur shiten neshjet hapun)
Italia mori at qi ka meritue, me nji ekip te pakonsolidum, ekip per mue mesatar, qi ka marr me 2006 ma shume se cka meritue. Problemi i taljnave asht se nuk kan ma brez lojtarsh me peshe, e kshu qi komtarja e tyne munet me u mun ka te tana ekipet qi lujn njefutboll mesatar.
Egjypti per menimin tem e ka nanvleftsue USA-n. Ka deshtu kuner nje Amerike ne mnyre te habithsme pasi ka ba 2 neshje te mira kunra brazilianve dhe taljnave. Ka pas bash boll munsi me dal ne gjys finale.
Vllaznia ne zemer
Image

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ledi1920 » Mon, 22 Jun 2009 , 09:40

Ne rradhe te pare GJYNOF ITALIA :lol:
Ne rradhe te dyte GJYNOF LIPPI se tha qe brazilin do e mundim dy here...kur per fat te keq nuk arrite me i bo dot as i gol...kampionet e botes... :D

Edhe i fitore qe e bon ja dha labitri...
Image

Ujku
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 830
Joined: Fri, 19 Dec 2008 , 20:57

Re: Confederations Cup 2009

Post by Ujku » Mon, 22 Jun 2009 , 09:50

Brazili lujti sh mir ne pjes te par fal edhe kualiteteve qe ka ne skuader
pa ishte edhe nji itali e pergjumun, ku mesfushen ne pjes te par e kishte dobt
per mu Lipi u tregu shum i zoti se mrriti me motivu skuadren me dal ne loj
ne pjes te dyt megjith disavantazhin e thell, sa per Brazilin s'du me komentu se sasht nevoja
ban spektakel si gjithmon.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Miri » Mon, 22 Jun 2009 , 13:12

Ka mbaru Italia nuk asht ma aja skuadra qe dhuronte spektakel,emocione etj...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Confederations Cup 2009

Post by Skodrinon » Mon, 22 Jun 2009 , 17:30

Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Confederations Cup 2009

Post by loroborici » Tue, 23 Jun 2009 , 22:44

Miri wrote:Ka mbaru Italia nuk asht ma aja skuadra qe dhuronte spektakel,emocione etj...
Ku ka dhurue naj her Italia spektakel?! Tana hert ka ba futboll defensiv qi ska ifije bukuriet.
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Confederations Cup 2009

Post by Miri » Wed, 24 Jun 2009 , 12:41

loroborici wrote:
Miri wrote:Ka mbaru Italia nuk asht ma aja skuadra qe dhuronte spektakel,emocione etj...
Ku ka dhurue naj her Italia spektakel?! Tana hert ka ba futboll defensiv qi ska ifije bukuriet.
Nuk flas per futbollin e 10 viteve te fundit naqe,nuk e di moshen qe ke dhe sa ke arrit me pa neshjet e italis por une kete pershtypje kam.

Post Reply