Europa League 2009-2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 26 Feb 2010 , 08:56

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:e myti psv eindhoveni hamburgun
2-0 pjesa pare
se marr vesht kyt mut hsv tan ata lojtare te mire qe ka me ken perdreq ishtu
a u kualifiku hamburgu m'duket e?
une e lashe pergjys se thash po komenton pjalmi nej gja per keto duelet gjermano-hollandeze :mrgreen:

ai wolfsburgu e ka shky brijsh villarealin halall ju qofte

miri urime per panathinaikosin
i perjashtuar

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 26 Feb 2010 , 09:45

Hamburgu eshte kualifiku pasi ne Hamburg fitoi 1-0. PSv ju deshte dhe i gol tjeter.
Verderi paska permbys humbjen e pare -10 dhe e paska kthy gje qe e dija qe do ndodhte se dhe ne Hollande lujten mire po nuk gjeten golin.

Wolfsburgu mka habit, kater gola Vilarealit sjane pak. :wink:

Surpriz me duket Panathinaikos.
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Fri, 26 Feb 2010 , 15:25

Skodrinon wrote:pashe highligts e pjeses pare te roma-panathinaikos. sa mire asht tu lujt ky nini bethari. 3 gola ka ba panathinaikos, te i pari mori penallti, te dytin e bani vete e te i treti dha asist.
Me raste lun mire se me te shumten e kohes cop cop asht gjithesesi mram ishte prefekt gjat gjith lojes.

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Fri, 26 Feb 2010 , 15:27

Ndeshjet e rradhes
Hamburger SV (GER) v RSC Anderlecht (BEL)

FC Rubin Kazan (RUS) v VfL Wolfsburg (GER)

Club Atlético de Madrid (ESP) v Sporting Clube de Portugal (POR)

SL Benfica (POR) v Olympique de Marseille (FRA)

Panathinaikos FC (GRE) v R. Standard de Liège (BEL)

LOSC Lille Métropole (FRA) v Liverpool FC (ENG)

Juventus (ITA) v Fulham FC (ENG)

Valencia CF (ESP) v Werder Bremen (GER)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 26 Feb 2010 , 19:35

Skodrinon wrote:
GOLDIAN wrote:e myti psv eindhoveni hamburgun
2-0 pjesa pare
se marr vesht kyt mut hsv tan ata lojtare te mire qe ka me ken perdreq ishtu
a u kualifiku hamburgu m'duket e?

po asht kualifiku me gol ne fushe kundershtare

urime tifozave gjerman :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 26 Feb 2010 , 19:39

Miri wrote:Ndeshjet e rradhes
Hamburger SV (GER) v RSC Anderlecht (BEL)

FC Rubin Kazan (RUS) v VfL Wolfsburg (GER)

Club Atlético de Madrid (ESP) v Sporting Clube de Portugal (POR)

SL Benfica (POR) v Olympique de Marseille (FRA)

Panathinaikos FC (GRE) v R. Standard de Liège (BEL)

LOSC Lille Métropole (FRA) v Liverpool FC (ENG)

Juventus (ITA) v Fulham FC (ENG)

Valencia CF (ESP) v Werder Bremen (GER)

un mendoj se panathinaikosi qon kupen

e kam pa ndeshjen e rregjistrume qe bani me romen dhe ka lojtare shum te mire qe kombinojn shum bukur

mendoj qe finalja do jete

hamburg panathinaikosi :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Sat, 27 Feb 2010 , 16:28

Tifoz me PAO jam por kja gja asht e pa mundur,nuk ka aq fuqi me arrit deri aty biles them qe tesh mendon ma shume per kampionat ne te cilin ndodhet vetem 2 pike para olimpiacos i cili per 13 vite rradhaz merr kampionatin.ky asht shanci ma i mire per PAO me e marr mbas 13 vitesh.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sun, 28 Feb 2010 , 00:08

Miri wrote:Tifoz me PAO jam por kja gja asht e pa mundur,nuk ka aq fuqi me arrit deri aty biles them qe tesh mendon ma shume per kampionat ne te cilin ndodhet vetem 2 pike para olimpiacos i cili per 13 vite rradhaz merr kampionatin.ky asht shanci ma i mire per PAO me e marr mbas 13 vitesh.

nuk i dihet miri

futbolli asht i papritur

mos harro se e fitoi edhe galatasarai :D

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Mon, 01 Mar 2010 , 09:45

fpjalmi wrote:mos harro se e fitoi edhe galatasarai :D
Aty filloi me u ngrejt Gallatasaray, masanej ne ekip kane pas lojtar cilesor, Hagi,Popescu,Hasan Sas,Hakan Shkur etj.Ne mos gaboj kan mund Arsenalin ne finale me penallti. Kan pas ekip te mire.
Me vone arriten dhe gjysemfinalet ne Champions.

Panathinaikos edhe mund te kapi finalen por e veshtire eshte duke pa qe ka ekipe si Werderi, Valencia, Liverpoli, Juventusi dhe se takimet luhen me dy ndeshje.
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Mon, 01 Mar 2010 , 19:11

Ledi1920 wrote:
fpjalmi wrote:mos harro se e fitoi edhe galatasarai :D
Aty filloi me u ngrejt Gallatasaray, masanej ne ekip kane pas lojtar cilesor, Hagi,Popescu,Hasan Sas,Hakan Shkur etj.Ne mos gaboj kan mund Arsenalin ne finale me penallti. Kan pas ekip te mire.
Me vone arriten dhe gjysemfinalet ne Champions.

Panathinaikos edhe mund te kapi finalen por e veshtire eshte duke pa qe ka ekipe si Werderi, Valencia, Liverpoli, Juventusi dhe se takimet luhen me dy ndeshje.

me te than te drejten nuk i njof shum mire lojtaret e panathinaikosit por duke pa ndeshjen qe fitoi me romen dhe duke pa kombinimet e bukura te lojtareve mund te tham qe do ken nji tranier shum te mire edhe pse nuk ia di emrin

fitorja me romen duke e rrah mrend e jasht me jep nji qudi shume te madhe ,dhe duke pa se kush asht roma mund te them qe roma verderi liverpuli dhe juventus jan te gjitha ne nje nivel megjithate jam kurioz me i pa tan ndeshjet e panathinaikosit sepse jam shum kureshtare te shof se si do lozin ndeshjen tjeter :D

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 12 Mar 2010 , 08:01

ndeshjet e luajtura sot

European Cups - Europa League


Atletico Madrid 0 - 0 Sporting Lisbon

Hamburger SV 3 - 1 Anderlecht

Lille 1 - 0 Liverpool

Rubin Kazan 1 - 1 Wolfsburg

Benfica 1 - 1 Marseille

Juventus 3 - 1 Fulham

Panathinaikos 1 - 3 Standard Liege

Valencia 1 - 1 Werder Bremen

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 12 Mar 2010 , 08:01

po me vjen keq per panathinaikosin

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 19 Mar 2010 , 07:09

Fulham 4 - 1 Juventus
ndeshjet e sotme
FT Marseille 1 - 2 Benfica

FT Standard Liege 1 - 0 Panathinaikos

FT Werder Bremen 4 - 4 Valencia

FT Anderlecht 4 - 3 Hamburger SV

FT Liverpool 3 - 0 Lille

FT Sporting Lisbon 2 - 2 Atletico Madrid

AET Wolfsburg 2 - 1 Rubin Kazan

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 19 Mar 2010 , 07:09

Europa League, Fulham shtang Juventusin


Kualifikim historik i Fulham në cerekfinalet e Europa League pasi ka eleminuar Juventusin në një përballje që u duk si e mbyllur që në 90 minutëshin e Torinos.
Pavarësisht humbjes 3-1 të dy javëve më parë, skuadra londineze besoi në kualifikim të cilin e arriti pas fitores 4-1. Ishin torinezet ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Trezuguet ne minutën e 2-të, por pak minuta më vonë Cannavaro doli me karton të kuq, cka ndikoi në humbjen e thellë të Juventusit.

Golin e barazimit e shënoi Zamora në minutën ë 9-të dhe më pas Gera shenoi një dopietë personale. Goli i katërt erdhi në minutën e 84-t nga Dempsey. Kur kishin mbetur edhe pak sekonda nga fundi, Juventus ngeli me 9 lojtarë për shkak të daljes se Zebina.

Në përballjet e tjera, Standarti i Liezhit mundi 1-0 Panathinaikosin duke u kualifikuar për më tej. Kualifikohet edhe Valencia që barazoi 4-4 ne fushën e Werder Bremen, ndërsa Benfica mundi Marsejen 2-1 duke prerë biletën per ne fazën tjetër.

Ledi1920
Fanatics
Fanatics
Posts: 1410
Joined: Fri, 21 Nov 2008 , 15:34
Skuadra: Tirona,Bayern
Location: Tiron

Re: Europa League 2009-2010

Post by Ledi1920 » Fri, 19 Mar 2010 , 09:37

Hamburgu dhe Wolfsburgu qekan kualifiku. Bah kta te werderit me mor kater gola mrena, gjynof.
Juvja surprize, e paska shkri Fulhami. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Fri, 19 Mar 2010 , 14:12

V1919 e paskena dhi muhabetin tu shenu qysh ne min te 2-te e mas me ken te zot me majt rrezultatin :D :D

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Fri, 19 Mar 2010 , 14:18

Shorti i Europa League
Fulham FC - AET Wolfsburg
Hamburger SV - Standard Liege
Valencia - Atletico Madrid
Benfica - Liverpool

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 19 Mar 2010 , 18:41

shume ndeshje interesante
mu me dhiu marseja
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 19 Mar 2010 , 23:21

Miri wrote:Shorti i Europa League
Fulham FC - AET Wolfsburg
Hamburger SV - Standard Liege
Valencia - Atletico Madrid
Benfica - Liverpool

hamburgun e shof si skuadra ma e mire dhe favoriten numer 1

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Edmond-Cela » Fri, 19 Mar 2010 , 23:24

une shikoj Liverpool
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply