Europa League 2009-2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Europa League 2009-2010

Post by vllaznia1919 » Sun, 13 Sep 2009 , 15:07

Tana grupet jane bomba krejt.Por Rapidit te Salihit i paska taku i pakalushem.
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 18 Dec 2009 , 19:54

“Europa League”, Juventusi përballë Ajaksit

Po sot, më 18 dhjetor 2009, në Nion të Zvicrës, UEFA ka hedhur edhe shortin për vijimësinë e “Europa League”. Nga ky short, Juventusi është vënë përballë Ajaksit të Amsterdamit, Roma kundër Panathinaikosit, Liverpuli kundër Unireas etj. Kujtojmë se ndeshja finale e “Europa League” do të luhet më 12 maj 2010 në Hamburg të Gjermanisë. Kjo, që ka përvijuar shorti I sotëm, është faza finale e “Europa League, konkretisht 1/16 finale: Raundi i parë i këtyre ndeshjeve, 1/16 finale, do të luhet me sistem vajtje-ardhje, më 18 dhe 25 shkurt 2010 dhe më 11-18 mars 2010. Më pastaj, raundet e tjera, cerekfinale, hap pas hapi, do të jenë sipas këtyre datave: 1-8 prill 2010; gjysmëfinalet më 22-29 prill 2010.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 18 Dec 2009 , 19:56

ajaxit i paska ra bombe sepse ka shit tan lojtaret e mire qe qe ka pase dhe asht me djelmosha te ri

mendoj se ajaxi e ka te pakalueshem grupin tashti :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 18 Dec 2009 , 19:57

Rubin Kazan
Hapoel Tel Aviv


Athletiko Bilbao
Anderleht


Kopenaghen
Olimpik Marsejë


Panathinaikos
Roma


Atletiko Madrid
Gallatasaraji


Ajaks
Juventus


Bryzh
Valencia


Fulham
Shakhtar Donjeck


Liverpul
Unirea


Hamburg
PSV Eindhoven


Villarreal
Volfsburg


Standard Liezh
Salsburg


Tvente
Verder Bremen


Lille
Fenerbahce


Everton
Sporting Lisbone


Benfika
Herta e Berlinit

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 18 Dec 2009 , 20:16

pervec liverpoolit tham tana ndeshjet tjera jane te forta
spikasin shume sfida interesante
kjo europa league asht per mendimin tem shume ma interesante se uefa cup
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 18 Dec 2009 , 20:37

GOLDIAN wrote:pervec liverpoolit tham tana ndeshjet tjera jane te forta
spikasin shume sfida interesante
kjo europa league asht per mendimin tem shume ma interesante se uefa cup

mos deshte me than spikasin 2 sfidat gjermano hollandeze :lol: :lol:

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Fri, 18 Dec 2009 , 21:12

fpjalmi wrote:
GOLDIAN wrote:pervec liverpoolit tham tana ndeshjet tjera jane te forta
spikasin shume sfida interesante
kjo europa league asht per mendimin tem shume ma interesante se uefa cup

mos deshte me than spikasin 2 sfidat gjermano hollandeze :lol: :lol:
edhe ato jane interesante
tu pas parasysh se hsv dhe verdr jane dy skuadra te paparishikushme
nese hsv do vazhddoje me mungesat dhe me fatin kunder ku cdo jave i demtohet nje lojtar psv do kete shanse
ndersa verderi asht ekip i super cuditshem
ne kampionat dy jave pa shenu ne bilbao per euro leauugea e shkaterroi bilbaon
twente ka ekip te mire me aq sa kam pa ne disa sekuanca te eurosport
te shofim
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 19 Feb 2010 , 00:31

Rubin Kazan 3 - 0 Hapoel Tel Aviv

Ajax Amsterdam 1 - 2 Juventus

Club Brugge 1 - 0 Valencia

FC Twente Enschede 1 - 0 Werder Bremen

Lille 2 - 1 Fenerbahce

Standard Liege 3 - 2 RB Salzburg

Villarreal 2 - 2 Wolfsburg

Athletic Bilbao 1 - 1 Anderlecht

Atletico Madrid 1 - 1 Galatasaray

FC Copenhagen 1 - 3 Marseille

Fulham 2 - 1 Shakhtar Donetsk

Hamburger SV 1 - 0 PSV Eindhoven

Hertha BSC 1 - 1 Benfica

Liverpool 1 - 0 Unirea Urziceni

Panathinaikos 3 - 2 AS Roma

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 19 Feb 2010 , 00:31

surpriza asht ndeshja ku panathinaikosi ka rrah romen :shock:

vllaznia1919
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 9630
Joined: Sat, 27 Nov 2004 , 01:13
Location: Italia

Re: Europa League 2009-2010

Post by vllaznia1919 » Sat, 20 Feb 2010 , 00:48

Kjoshi vet pjalm.Super Juve kthehet!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Jena shkodran edhe e kena per nder,
kush na ka inat qeni i pshurrt n'der!
Perscitus Elatus Prodigium!!!!

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sat, 20 Feb 2010 , 08:32

vllaznia1919 wrote:Kjoshi vet pjalm.Super Juve kthehet!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

e pritsha nji rezultat te tille naqe :D

ajaxi asht beth krejt ket vit :(

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Europa League 2009-2010

Post by Miri » Sat, 20 Feb 2010 , 13:32

fpjalmi wrote:surpriza asht ndeshja ku panathinaikosi ka rrah romen :shock:
Pse ca e din PAO ma poshte se roma a?.
Ne evrope lozin mire skuadrat greke kurse ne kampionta jan cop cop.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Sun, 21 Feb 2010 , 00:01

Miri wrote:
fpjalmi wrote:surpriza asht ndeshja ku panathinaikosi ka rrah romen :shock:
Pse ca e din PAO ma poshte se roma a?.
Ne evrope lozin mire skuadrat greke kurse ne kampionta jan cop cop.

shum e drejte .

biles para 10 vjetesh panathinaikosi pat rrah juven ne greqi dhe e pat eleminu prej kupes se kampioneve .

por ,sma hangri mendja se po e rrah romen e po i ban 2 gola ne fund :D

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Sun, 21 Feb 2010 , 02:00

v1919 ca ju shkon per shtat kjo kupa uefa ju vec :lol: :lol:
i perjashtuar

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Thu, 25 Feb 2010 , 19:15

ndeshjet qe do luhen sot
19:00 Anderlecht ? - ? Athletic Bilbao

19:00 AS Roma ? - ? Panathinaikos

19:00 Galatasaray ? - ? Atletico Madrid

19:00 Marseille ? - ? FC Copenhagen

19:00 PSV Eindhoven ? - ? Hamburger SV

19:00 Shakhtar Donetsk ? - ? Fulham

19:00 Unirea Urziceni ? - ? Liverpool

21:05 Fenerbahce ? - ? Lille

21:05 Hapoel Tel Aviv ? - ? Rubin Kazan

21:05 Juventus ? - ? Ajax Amsterdam

21:05 RB Salzburg ? - ? Standard Liege

21:05 Sporting Lisbon ? - ? Everton

21:05 Valencia ? - ? Club Brugge

21:05 Werder Bremen ? - ? FC Twente Enschede

21:05 Wolfsburg ? - ? Villarreal

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Europa League 2009-2010

Post by GOLDIAN » Thu, 25 Feb 2010 , 21:01

e myti psv eindhoveni hamburgun
2-0 pjesa pare
se marr vesht kyt mut hsv tan ata lojtare te mire qe ka me ken perdreq ishtu
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Europa League 2009-2010

Post by Skodrinon » Thu, 25 Feb 2010 , 21:31

pashe highligts e pjeses pare te roma-panathinaikos. sa mire asht tu lujt ky nini bethari. 3 gola ka ba panathinaikos, te i pari mori penallti, te dytin e bani vete e te i treti dha asist.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 26 Feb 2010 , 00:04

kan mbaru tana ndeshjet ku keto jan rezultatet
FT Anderlecht 4 - 0 Athletic Bilbao

FT AS Roma 2 - 3 Panathinaikos

FT Galatasaray 1 - 2 Atletico Madrid

FT Marseille 3 - 1 FC Copenhagen

FT PSV Eindhoven 3 - 2 Hamburger SV

FT Shakhtar Donetsk 1 - 1 Fulham

FT Unirea Urziceni 1 - 3 Liverpool

FT Fenerbahce 1 - 1 Lille

FT Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Rubin Kazan

FT Juventus 0 - 0 Ajax Amsterdam

FT RB Salzburg 0 - 0 Standard Liege

FT Sporting Lisbon 3 - 0 Everton

FT Valencia 1 - 0 Club Brugge

FT Werder Bremen 4 - 1 FC Twente Enschede

FT Wolfsburg 4 - 1 Villarreal

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Europa League 2009-2010

Post by fpjalmi » Fri, 26 Feb 2010 , 00:05

hallall panathinaikosi

e rrahu edhe mrend romen :shock: :shock:

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Europa League 2009-2010

Post by Skodrinon » Fri, 26 Feb 2010 , 02:42

GOLDIAN wrote:e myti psv eindhoveni hamburgun
2-0 pjesa pare
se marr vesht kyt mut hsv tan ata lojtare te mire qe ka me ken perdreq ishtu
a u kualifiku hamburgu m'duket e?

Post Reply