Foto te vjetra

Gjithcka rreth Shkodres sone te dashur.
Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Thu, 01 Apr 2010 , 18:04

Dogana dhe urat
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sat, 03 Apr 2010 , 19:17

akuarel ura e bahçallekut e.lear.jpg
Akuarel i Edward Lear "Ura e Bahçallekut, Shkoder" realizuar me 2 Tetor 1848.

Ne kete dite ne ditarin e tij Lear shkruan:

"Vizitova pa pushim gjate gjithe dites nga pika te ndryshme te anes jugore te keshtjelles, prej nga pamja eshte fort impozante, si dhe uren me te vjeter mbi lume, e ndertuar me harqe me mase dhe gjeresi te ndryshme. Ndofta pamja me madheshtore e Shkodres eshte nga shkembi ne anen lindore te pazarit. Keshtjella dhe malet siper, qyteti i rrenuar poshte, lumi qe gjarperon nen ure dhe shikon tutje, - te gjitha keto krijojne nje pamje te mrekullueshme".
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Foto te vjetra

Post by GOLDIAN » Sat, 24 Apr 2010 , 16:07

ne 1848 kena ken ne qender te vemendjes si a e mujtun qe vec hapa mrapa kena ba e jo perpara
i madh je ma skodrinon se tek lxoj ca kan than te hujt per ne me rrenqethet trupi
i perjashtuar

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Fri, 27 Aug 2010 , 00:27

peshkim ne liqenin e Shkodres.jpg
anije ne bune.jpg
dugaj metrazheh.jpg
Kisha e Shenkollit, shkatrru prej shtazve t'kuq. Ne sfond kisha e fretenve.
kisha-s.koll-fretenve.jpg

Ne sfond xhamia Fushe çele, edhe kjo shkatrru prej barbarve
rruga e madhe.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Foto te vjetra

Post by Man in Redblue » Fri, 27 Aug 2010 , 20:48

kto foto tbajn me tu qu mishi kokerr...cfar historiet ka ky qytet...na sot, te rritun ne shqipnin e tranziscionit dhe te konfrontum cdo dit me hordheqet ma te uleta e ma perulese per shqipnin e shkodren, nuk mund ta imagjonjm kurre me te vertet se ca don me than me ken nder kryeqendrat ekonomike t'ballkanit, qender kulturet e intelektualsh me fame ntan bregdetin adriatikPS: Skodrinon, tfalenderoj prej zemret qi e ke hap kyt teme e qi poston kto foto kaq tbukra

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: Foto te vjetra

Post by GOLDIAN » Sun, 29 Aug 2010 , 15:15

nforum asht mu fut vec per keto foto
falemnders skodrinon
i perjashtuar

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Foto te vjetra

Post by Miri » Sun, 29 Aug 2010 , 19:44

GOLDIAN wrote:nforum asht mu fut vec per keto foto
falemnders skodrinon
Pse po na bjen hasho ne ma Gold???? :( :(

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Wed, 22 Sep 2010 , 13:42

foto e josef szekely viti 1863

Image

ura e mesit 1906

Image

Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Foto te vjetra

Post by fpjalmi » Wed, 22 Sep 2010 , 15:45

shum te bukra

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Thu, 17 Feb 2011 , 18:11

Shkoder 1938
Tefta Tashko ne Kinema Rozafa

Shifni publikun, cfare aristokraciet.

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Tue, 12 Apr 2011 , 13:45

Truma e Dugajve t'reja

Image

Zyra e driteshkronjes (fotografise) Marubi
Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sat, 16 Apr 2011 , 13:50

Image

Bashkia
Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sat, 16 Apr 2011 , 13:58

Image

Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Mon, 18 Apr 2011 , 17:08

Image

1933
Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Wed, 20 Apr 2011 , 12:29

Image

Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sat, 23 Apr 2011 , 21:53

Image

Kafja e Madhe 1936

Image

Kafe ne Pazar 1918

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Thu, 28 Apr 2011 , 16:11

Dy shkolla italiane ne Shkoder

Image
Image

Shkolle fillore ne Shkoder 1870
Image

Shkolla industriale 1930
Image

Man in Redblue
Moderator
Moderator
Posts: 3865
Joined: Mon, 30 Oct 2006 , 13:48
Location: My heart is where my home is

Re: Foto te vjetra

Post by Man in Redblue » Thu, 28 Apr 2011 , 19:48

sa te bukra, metamam me tu cu mishi kokerr!

Tlumshin durt edhe njiher Skodrinon!!!

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sat, 30 Apr 2011 , 13:17

Ceremoni ne Kolegjin Saverian

Image

Image

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: Foto te vjetra

Post by Skodrinon » Sun, 08 May 2011 , 13:42

Image

Zef Borici ne kerkim te mineralit te bakrit. Rubik 1935
Image

e para fabrike autokarrocerinash :)
Image

Image

Post Reply