kupa uefa

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
REINIS
Fanatics
Fanatics
Posts: 538
Joined: Tue, 24 Feb 2009 , 21:19
Location: TIRON, ku tjeter?

Re: kupa uefa

Post by REINIS » Thu, 05 Mar 2009 , 03:11

Skodrinon wrote: Megjithate per Bayern kam simpati se i ka dhane lojtaret ma tìmire Gjermanise, qi asht komtarija me te cilen jam tifoz.
Ktu mo n fun qekemi te dy me i menje. Ke Gjermania. :wink:
NUK KA MO KAMPIONATE
AS KUPA REPUBLIKE
HIKU, HIKU KOHA E BYROS POLITIKE
(per dinamon, partizonin)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: kupa uefa

Post by fpjalmi » Thu, 05 Mar 2009 , 04:10

skodrinon shkruan

asht ai hollandezi jot qi nuk asht tu lujt fort mire.

__________________________________________________________________________________________

un nuk e kam pa milanin tu lujt kaher naqe veqse gazetat italiane thojn qe asht nder 3 lojtaret ma te mire te nilanit dhe milani nuk ban pa te :D :D :D

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: kupa uefa

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 14:19

fpjalmi wrote:skodrinon shkruan

asht ai hollandezi jot qi nuk asht tu lujt fort mire.

__________________________________________________________________________________________

un nuk e kam pa milanin tu lujt kaher naqe veqse gazetat italiane thojn qe asht nder 3 lojtaret ma te mire te nilanit dhe milani nuk ban pa te :D :D :D
te cila gazete e lexove mar pjalmi. jan tu e fishklly per ç'do ndeshje tifozat.
un nuk jam dakort qi e fishkllejn, se ka dhan shum per milanin, por kyt vit nuk asht tu lujt mire

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 05 Mar 2009 , 15:37

skodrinon po pash nderin ti je me gjermanet e me mbron milanin kur lot kunder werderit??une kur pat rrase dopieten poldi para 2 vjetesh ne meazza interit jam pa hedhe si me i pa ba vete golat... :lol: :lol: :lol:
para dojcave s ve kend...

seedorf asht tu ba da ndeshje qe kur i shef kap kryt ne grushta ba me kene tifoz i milanit,po s ka faj seedorf po ai qe e fut..ma mire me pase durim me seedorf 30 e kusur a me gourcuff 24 vjec??
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: kupa uefa

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 16:00

shv13 wrote:skodrinon po pash nderin ti je me gjermanet e me mbron milanin kur lot kunder werderit??une kur pat rrase dopieten poldi para 2 vjetesh ne meazza interit jam pa hedhe si me i pa ba vete golat... :lol: :lol: :lol:
para dojcave s ve kend...
Un jam me komtaren e jo me klubet. Un jam ba me Milan qysh kur erdhi Bierhoff. Me klubet nuk kam ken kurr, veç me komtaren Gjermane. Masanej nuk mundesh me kene edhe me Bayern, edhe me Werder, edhe me Borussia etj etj. Ekipe qi nuk dojne me e pa me sy njeni-tjetrin
seedorf asht tu ba da ndeshje qe kur i shef kap kryt ne grushta ba me kene tifoz i milanit,po s ka faj seedorf po ai qe e fut..ma mire me pase durim me seedorf 30 e kusur a me gourcuff 24 vjec??
ma mire me seedorf, qi ka ken protagonist ne tana ndeshjet ma te randsishme te milanit(falemnders interit) ne 7 vitet e fundit e qi ke fitu ata trofe qi ke fitu me te. nuk i jepet shjelm bethve nji lojtarit qi let keq nji nder shtate vjet
gourcuff asht lojtar qi ka pase shum shanse me lujt po nuk e duron presionin e ekipit te madh. deri tash t'pakten

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 05 Mar 2009 , 16:28

dakort une bundesligen qejf kam me e marre bajerni po kur vjen puna ne europe bahem edhe me arminia bielefeldin.Ba me jetu ne gjermani ndoshta e perjeton tifozllekun e klubeve ndryshe po kur je jashte se ndin aq shume.

seedorf ka dhane shume ok,po ciklet jane ba per me u mbylle dhe ai i milanit asht mbylle.Me e ule ne bankine kajhere nuk don me thane me i dhane shqelmin po me respektu ne radhe te pare tifozat qe bajne abonime me qindra euro e seedorf si lun si nuk lun milionat i fut ne xhep.Mu gurcouff m ka pelqy kur ka lujte mgjthse pak asht aktivizu.Ishte ma mire me mbajte ate e paloschin apo me marre sheven?Ti shif merkaton simjet te milanit qe asht ba pa pyt ancelottin po vec per publicitet e pa programim si reali dikur.

Ps: edhe interi simjet ja ka fut kot merkatos si 7 te 13...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Skodrinon
Administrator
Administrator
Posts: 4726
Joined: Sun, 16 Dec 2007 , 20:09
Location: ITALI

Re: kupa uefa

Post by Skodrinon » Thu, 05 Mar 2009 , 17:05

shv13 wrote:dakort une bundesligen qejf kam me e marre bajerni po kur vjen puna ne europe bahem edhe me arminia bielefeldin.Ba me jetu ne gjermani ndoshta e perjeton tifozllekun e klubeve ndryshe po kur je jashte se ndin aq shume.

seedorf ka dhane shume ok,po ciklet jane ba per me u mbylle dhe ai i milanit asht mbylle.Me e ule ne bankine kajhere nuk don me thane me i dhane shqelmin po me respektu ne radhe te pare tifozat qe bajne abonime me qindra euro e seedorf si lun si nuk lun milionat i fut ne xhep.Mu gurcouff m ka pelqy kur ka lujte mgjthse pak asht aktivizu.Ishte ma mire me mbajte ate e paloschin apo me marre sheven?Ti shif merkaton simjet te milanit qe asht ba pa pyt ancelottin po vec per publicitet e pa programim si reali dikur.

Ps: edhe interi simjet ja ka fut kot merkatos si 7 te 13...
mos me u pa demtu kerkush, seedorf do t'kishte nejt n'pankine, njashtu si e filloi sezonin.
sheven e kan marre pa lek veç me i ba nder atij. asht sulmusi i gjashte i ekipit.
gourcuff ka pas shum raste per me e tregu vedin, si ai si gilardino. kush ja xuni vendin(seedorf e inzaghi), kje deçiziv per fitimin e champions e botnorit.
paloschin e kan dhane hua per me u pjek. n'vend te kuj kishte me lujt kyt vit, ne vend te patos a?
merkaton e kan ba gjihmone drejtusit, e rrezutatet i dim. pyte morattin a asht i knaqun qi mourinho i hodhi 50 milion n'pleh per dy alat. neser kur te ikun portuezi a i merr me vedi e i khen lekt a?

GOLDIAN
Kuqeblu Perjete
Kuqeblu Perjete
Posts: 7305
Joined: Sun, 02 Jul 2006 , 18:14
Skuadra: vllaznia
Location: perjashtuar nga forumi

Re: kupa uefa

Post by GOLDIAN » Sat, 07 Mar 2009 , 23:46

shv 13 edhe championsin edhe uefan i fitojme na dojcat simjet
i perjashtuar

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Wed, 18 Mar 2009 , 21:47

min 15' deri tesh st etienne-werder 0-1 prodl ne min e 5'
(goldian boll e ndjeku bundesligen po ikyt lojtar se kam ndi ndojhere...)...nejse gol me kry t bukur boll bani
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Wed, 18 Mar 2009 , 22:09

0-2!! pizarro....bravo i qofte werderit...na nderunen sonte...ishalla edhe hsv neser mrama e ta marrim vedin ifije edhe me klube...

ps: goldian trochowski a asht i dhanun borxh apo i blem perfundimisht nga hsv?si e ka lshu bajerni kaq heret? mu m pelqen shume si lojtar...
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: kupa uefa

Post by fpjalmi » Thu, 19 Mar 2009 , 05:48

po ndeshjet e tjera si kan dal.a din kush gja

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 19 Mar 2009 , 08:02

marseja ka barazu 2-2 ne amsterdam dhe asht kualifiku.Cana s ka lujte hic,per ajaksin njenin prej golave e ka ba mirel sulejmani.
Nderkohe qe para,gjate e mbas ndeshjes ka gersite e rrahuna mes tifozave si n karadak.. :D :D :D

ps: ndeshjet e tjera jane sonte fpjalmi
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: kupa uefa

Post by kristiani » Thu, 19 Mar 2009 , 10:57

shv13 wrote:marseja ka barazu 2-2 ne amsterdam dhe asht kualifiku.Cana s ka lujte hic,per ajaksin njenin prej golave e ka ba mirel sulejmani.
Nderkohe qe para,gjate e mbas ndeshjes ka gersite e rrahuna mes tifozave si n karadak.. :D :D :D

ps: ndeshjet e tjera jane sonte fpjalmi
Kush asht ky sulejmani ma shv13 se mu duk si emer shqiptar por ata thane asht serbe...
FORZA VLLAZNIA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 19 Mar 2009 , 11:19

shqiptar asht mos pritte me kene po lun me kombtaren serbe :evil: :evil:
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: kupa uefa

Post by Miri » Thu, 19 Mar 2009 , 12:49

shv13 wrote:0-2!! pizarro....bravo i qofte werderit...na nderunen sonte...ishalla edhe hsv neser mrama e ta marrim vedin ifije edhe me klube...
2-2 :wink:

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 19 Mar 2009 , 13:09

i banen golat mbasi nxori diegon e pizarron.Ja kena lane vete se gjynah stadiumi plot... :D :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: kupa uefa

Post by Miri » Thu, 19 Mar 2009 , 13:27

shv13 wrote:i banen golat mbasi nxori diegon e pizarron.Ja kena lane vete se gjynah stadiumi plot... :D :D
Justifikime :D

kristiani
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 624
Joined: Sat, 05 Feb 2005 , 22:27
Location: France

Re: kupa uefa

Post by kristiani » Thu, 19 Mar 2009 , 15:49

qyre ma 2 me 2 thot dan me na e ul entuziazmin ne gjermanve po ata edhe barazim ska gja puna me u kualifiku... :D :D :D
FORZA VLLAZNIA

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: kupa uefa

Post by shv13 » Thu, 19 Mar 2009 , 16:18

edhe mirin mangut n shpine tesh :lol: :lol: :lol:
m del e m tepron skodrinon qe mi vjen hakut interit, vjen miri si pa gja t keq me mi gjujte me kunja dojcat.. :lol: :lol:

ps: s ka fjete mrame prej hallit se po na hjekin kupen e vjetshme kta matrapazat e fshf-se :D
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: kupa uefa

Post by Miri » Thu, 19 Mar 2009 , 17:13

kristiani wrote:qyre ma 2 me 2 thot dan me na e ul entuziazmin ne gjermanve po ata edhe barazim ska gja puna me u kualifiku... :D :D :D
Ske faj mar 2-2 asht rrezultat tenistik :D :D

Post Reply