Superliga

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtë në renditje

Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë, sepse, përderisa ballshiotët kanë ende pak shanse për mbijetesë, do të vijnë në "Reshit Rusi" për të fituar. Skuadra pritet të jetë e plotë, ngaqë mungesa për arsye kartonash nuk ka dhe, përpos kësaj, do jetë Shtubina, që për shkak dëmtimi nuk luajti ndaj Tiranës

Vllaznia e vendosur, do vendin e gjashtë në renditje
Vllaznia me laps në dorë

Vllaznia me laps në dorë

Fitorja e arritur ndaj Tërbunit pasditen e së dielës në stadiumin Reshit Rusi u duk se mbylli gjithçka sa i takon çështjes së mbijetesës për skuadrën e Vllaznisë. Madje, në mjedise të ndryshme shkodrane, duke u konsideruar si punë e kryer një gjë e tillë filluan të festonin menjëherë pas përfundimit të ndeshjes.

Cungu: Nëse tregohemi seriozë, mund ti marrim pikë Partizanit

Humbja me Teutën duket se është lënë pas në kampin shkodran. Skuadra tashmë e ka mendjen te takimi i radhës, që do ta luajë nesër në kryeqytet, ndaj Partizanit. Trajneri Armando Cungu në konferencën e zakonshme për shtyp, një ditë para ndeshjes, e ka vlerësuar shumë kundërshtarin, por nga ana tjetër ka lënë të kuptojë se nuk do ishte çudi nëse Vllaznia do merrte pikë. "Shpresoj që ndeshja me Teutën të ketë qenë një gabim elementar i yni dhe natyrshëm që ka qenë një nervozizëm i ligjshëm për paraqitjen e dobët që bëmë, por atë tashmë nuk mund ta kthejmë më pas. Duhet të shohim përpara, sepse kemi një ndeshje shumë të vështirë, atë me Partizanin, i cili është një ekip pretendent për titull, me shumë kualitete dhe me shumë cilësi brenda.

Cungu: Nëse tregohemi seriozë, mund ti marrim pikë Partizanit