Superliga

Vllaznia pa fat ngec në shtëpi përballë Teutës

Është mbyllur në barazim pa gola sfida e fundit e javës së 26-të mes Vllaznisë dhe Teutës. Një ndeshje në të cilën protagonist kryesor ka qenë fati, pasi shkodranët kanë goditur dy herë shtyllën, fillimisht në minutën e 5-të me Bakajn nga pika e bardhë e penalltisë, e më pas në minutën e dytë shtesë.

Vllaznia pa fat ngec në shtëpi përballë Teutës
Vrapi: T'i kthejmë reston Lacit

Vrapi: T'i kthejmë reston Lacit

Një Vllazni super e motivuar ndaj Lacit, në përplasjen direkte të “Loro Boricit”. Vetëm një pikë ndaj këtij kundërshtari në 9 takimet e fundit në kampionat që nga 2013-ta, një tabu për t’u thyer për objektivin mbijetesë.

Vllaznia barazon me Luftetarin

Vllaznia ka marre 1 pike me vlere, duke barazuar pa gola kunder ekipit te Luftetarit te Gjirokastres. Te dy ekipet e kane filluar me te njejten modul 4-2-3-1 dhe kerkojne qe ne fillim ti imponohen njera tjeres.

Vllaznia barazon me Luftetarin

Cungu ndjen keqardhje: Meritonim një pikë

Pas humbjes ndaj Partizanit, Armando Cungu për SuperSport u shpreh: “Humbja na zhgënjen, sepse është disfata e dytë rresht dhe përsëri e pësojmë në fund. Është edhe mungesë përqendrimi e jona. Megjithatë, unë nuk mund ta qortoj skuadrën, lojtarët kanë dhënë më të mirën dhe kaq është maksimumi i kësaj Vllaznie. Duhet të vihemi në lëvizje të gjithë, sepse është një moment delikat.” “Nëse në dy fazat e para ecëm më mirë, kjo ka ardhur edhe për faktin se lufta nuk ishte kaq e egër sa tani. Nuk ndërtuam ndonjë skuadër të nivelit të lartë dhe e kam thënë gjithmonë që duhet kujdes dhe të qëndrojmë sa më larg fundit të tabelës, sepse është një kampionat shumë i vështirë.”

Cungu ndjen keqardhje: Meritonim një pikë