Te ndryshme

Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ndahet nga jeta Esat Rakiqi

Ditën e sotme është ndarë nga jeta një nga figurat e njohura të futbolli shkodran, Esat Rakiqi. Në moshën 73-vjeçare, ish-futbollisti dhe trajneri me përvojë të madhe në futbollin shqiptar, ka humbur luftën me një sëmundje të rëndë.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve

Erdenis Gurishta u kthye të luajë si titullar te Vllaznia tre muaj pasi rrezikoi jetën në fushat e futbollit. Më 27 Shkurt gjatë sfidës me Laçin, mbrojtësi shkodran pësoi një goditje në kokë, duke u transportuar në spital në gjendje koma. Pasi fitoi betejën për jetën, 21-vjeçari është rikuperuar plotësisht për të vazhduar karrierën si profesionist.

Gurishta kthehet titullar pas 3 muajve