Boterori 2010

Diskutoni per Kupen e Botes , Kupen e Europes , Ligen e Kampioneve , Kupen Uefa , Kupa Intertoto .

Moderator: Man in Redblue

Post Reply
loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 16:40

Admin wrote:O loro nuk e mohon kush forcen e Militos, por nuk mundena me mohu as forcen e nuhatjen qe ka Higuain.

Milito asht 31 vjec e ket sezon asht aktivizu ne kampionat ne 35 ndeshje e ka shenu 22 gola.

Higuain asht 22 vjec e asht aktivizu ne kampionat ne 31 ndeshje e ka shenu 27 gola.

Ne total , gjate gjithe karrieres te tij(qe nga viti 1999), Milito asht aktizu ne 441 ndeshje e ka shenu 191 gola, kurse (qe nga viti 2004) Higuain asht aktivizu ne 188 ndeshje e ka shenu 90 gola.

Militos i ka dal emri keto 2 vjet, ne moshen 29 vjec, kurse Higuain ka po 2 vjet qe i nigjohet emri ne Europe ne moshen 20 vjec!!!!

Statistikat besoj se flasin qarte!!
Desha me te pyt. A meriton Milito me lujt qi asht MVP i champions lig, a meriton me lujt Higuain?
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 16:42

Lëv: Bravo Spanjës, titulli u takon atyre
08/07/2010 02:00


Pas eleminimit të Gjermanisë së tij prej Spanjës me rezultatin 1-0, trajneri Hoakim Lëv uroi iberikët për fitoren dhe u shpreh i sigurt se titulli i takon atyre.
Titulli kampion do të bëhet i tyre. Prej 2 ose 3 vjetësh janë më të mirët. Janë kaq të aftë sa na shtynë tej limiteve tona dhe kanë një mënyrë qarkullimi topi që nuk i jep rrugë tjetër kundërshtarit përveçse t’i ndjekë", tha Lëv në një intervistë për gazetarët pas përfundimit të takimit.

Më tej tekniku gjerman analizon edhe humbjen e skuadrës së tij ndaj spanjollëve. Sipas tij gjermanët harxhuan shumë energji për të zotëruar topin dhe kjo ndikoi në rendimentin e lojës së tyre.

“Në këtë sfidë nuk mundëm të zotërojmë topin ashtu si do dëshironim dhe kjo na bëri të harxhojmë mjaft energji’, përfundoi tekniku gjerman
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Miri » Thu, 08 Jul 2010 , 16:45

loroborici wrote:
Miri wrote:Loroborici me fal naqe por meqe qenke kaq i zoti me parashikime te sakta ti duhet te ishe miljarder nga skedinat gjithesesi lexova dhe disa postime qe ke shkru ne te cilat tregon qe nuk merr vesht fare nga futbolli nejse po e mbylli me kaq.
Ne kete forum bisedohet per futboll,ju lutem mos kaloni ne personale per ndryshe postimet do fshihen te gjitha.flm
Kjo keka ma e forta ma ban me shkronjate kuqe qi nuk lejon ofendimet kur vet ti ban ofendime. Nga futbolli me duket qi ti smerr vesh. Sa per te kujtue ty "zoti administrator' e kam fitue me 2008 lojen 1x2. Kshu qi nqs une qi dal i pari ne lojen 1x2 smarrkam vesh ka futbolli, nuk di ckam me than per ty qi smerr pjese fare... :P :lol:
Nese din me lexu emri jem asht Miri dhe jo "zoti administrator" dhe me sa duket krejt qart ti po sjell gjithe kete gjendje ne forum duke gjujtur me kunja sa njerin-tjetrin.
Kur thu qe Argjentina ska lojtar nje gja te till vetem dikush qe ska lidhje me futbollin mund ta shkrujn.
Me gjithe rrespektin per antaret e forumit sqarime te tjera te behen me PM.

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 17:01

Miri wrote:Kur thu qe Argjentina ska lojtar nje gja te till vetem dikush qe ska lidhje me futbollin mund ta shkrujn.
E mor zoti "administrator"...Kur paskam than qi Argjentina ska lojtar? Fillove me genjye aa? :roll: Kur genje administratori cumnet me prit... :P
Vllaznia ne zemer
Image

shv13
Moderator
Moderator
Posts: 1174
Joined: Mon, 24 Jul 2006 , 19:25
Location: torino
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by shv13 » Thu, 08 Jul 2010 , 17:27

m kane dale kallot neper gishta tu shkru qe kjo teme asht prishe me kohe, psehin e dine tane.
Normale qe m ka ardhe keq per humbjen e mramshme po energjite sidomos psikologjike te 20-23 vjecareve deutscha kishin shterru tu i mbushe porten anglezeve e argjentinasve. Lowi nuk mund ti thojne nji 20 vjecarit si muller ndalu e mos ban gol se ke me lujte ndeshje prape. Spanja mrame bani lojen e vet e na s ishim te zot me i ba presion, nuk kishim freskine fizike me ia dale mbane, ashtu si ia doli paraguaj per gati tane ndeshjen.
Kena fitu nji gjenerate te mrekullushme futbollistash qe kane me na dhane sodisfaksione te medhaja ne te ardhmen, t mos harrojme se tjere kane mbete jashte prej U-21 e qe mund t afrohen.
Lowi ka ba nji pune te mahnitshme me ta e shpresoj qe te qendrojne sa ma gjate.
Per finalen shpresoj ta fitojne hollanda meqe losin sneijder (INTER) e robben (BAYERN), futbolli spanjoll nuk me pelqen (thjesht ceshtje gustosh), edhe barcelona m ka pelqy ne fillim po tesh m ka merzite se gjithmone njisoj lot.

I baj thirrje vllezenve tifoza me dojcat te kuptojne frustracionet e nji tifozi anglez si loroborici qe i shef n anderr gjermant tu eliminu angline sa here i del para.Thote bahem me spanjen kur ike anglia, dmth bahet tana heret me spanjen :-).
Mandej spanja ka 2 vjet qe lot ne kto nivele, po ma perpara loroja me ke ka kene?Se nqs ka kene gjithmone me spanjen prape edhe kta rreziket jane eleminu gjithmone heret ose s kane marre pjese hic.
I ke dale kunder t madhit e t voglit ma loro ne kyt teme, e kane kuptu tane se je kunder gjermanve e i urren me shpirt. Une jam per vedi kunder italianve se na kane ardhe hakut, po s mund ti quj kurre skuader mesatare se ta bajne te zezen kur se pret, jo ma kot kane 4 botnore.
Arroganca neper forume vlen 0 me bisht,kunjat po ashtu kur jane pa lezet.
Ksaj teme vec nji dry i madh i kishte ba mire.

Forca klose me kalu ronaldon se t ka lezet nji deutsch krygolashenues i historise (ku jane anglezet e spanjollet??)
Forca wesley se t du me kupe botet e me top t arte ne dore (t pakten kam nji arsye t forte me ardhe me t pa tu e cu ne san siro para tifozerise interiste).
kuq e blu asht flamuri,
qe valvitet ne shkallet prej guri,
tane tjereve diftonja,
si tradhtojme kurre na kta bojna...

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Miri » Thu, 08 Jul 2010 , 17:27

loroborici wrote:
Miri wrote:Kur thu qe Argjentina ska lojtar nje gja te till vetem dikush qe ska lidhje me futbollin mund ta shkrujn.
E mor zoti "administrator"...Kur paskam than qi Argjentina ska lojtar? Fillove me genjye aa? :roll: Kur genje administratori cumnet me prit... :P
Pervec Veron dhe Teves te gjithe lojtaret e argjentines jan shar nga ti njeri nuk ban dhe tjetri nuk ban mbi te gjitha Maradonen e ke cilsu si nje gomar.lexoji postimet tuja mire naqe,nuk po hi me ti citu se skam koh te merrem me ty.
Te thash edhe nje her qe emrim jem asht Miri dhe jo Administrator.meqe spo te pelqekan Administratorat apo moderatorat qe po i citon ateher tham se cfar kerkon ti ne mesin tone?

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 17:31

loroborici wrote:Lëv: Bravo Spanjës, titulli u takon atyre
08/07/2010 02:00


Pas eleminimit të Gjermanisë së tij prej Spanjës me rezultatin 1-0, trajneri Hoakim Lëv uroi iberikët për fitoren dhe u shpreh i sigurt se titulli i takon atyre.
Titulli kampion do të bëhet i tyre. Prej 2 ose 3 vjetësh janë më të mirët. Janë kaq të aftë sa na shtynë tej limiteve tona dhe kanë një mënyrë qarkullimi topi që nuk i jep rrugë tjetër kundërshtarit përveçse t’i ndjekë", tha Lëv në një intervistë për gazetarët pas përfundimit të takimit.

Më tej tekniku gjerman analizon edhe humbjen e skuadrës së tij ndaj spanjollëve. Sipas tij gjermanët harxhuan shumë energji për të zotëruar topin dhe kjo ndikoi në rendimentin e lojës së tyre.

“Në këtë sfidë nuk mundëm të zotërojmë topin ashtu si do dëshironim dhe kjo na bëri të harxhojmë mjaft energji’, përfundoi tekniku gjerman

Tranier pusht

ky tranier ishte zhgenjimi i gjermanise,nji tranier ,qe nuk u dote me ken fill mbas europianit ,dhe jam i sigurte se mos te ishte ky tranier ,gjermania do ishte ne finalen e madhe me hollanden te dilen dhe andrra e te gjitheve do ishte realizu

tash ky tranier pusht ka harru qe hollanda ka rra brazilin dhe ka ba 26 ndeshje pa humbje

ky tranier push ka harru qe kjo spanje ka zhgenjy ne ne grup

ky tranier pusht ka harru qe fitorja e spanjes ishte vetem gabim i tij personal sepse te ishte 1 tranier tjeter gjerman gjermania do ishte kampionia e europes 2 vjet ma perpara dhe do ishte finaliste ket botnore

dhe shikojeni qa ban ky tranier pusht

me ia rrit vlerat vedit ky tranier thote qe humba me skuadren ma te mire ne bote ,pushti

e thote kete gja sepse nuk don qe hollanda me rrah spanjen ne finale ,per me dal sikur fitume me finalisten

tamam tranier pisshpresoj qe federata gjermane ta shkarkojn sa ma shpejt ket stervin tranier

gjermania ka traniera shum ma te mire se ku pusht ,ky kolim ,qe ka marre ne qafe gjermanine per 4 vjet rresht

ky tranier pusht

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 17:32

Miri wrote: Pervec Veron dhe Teves te gjithe lojtaret e argjentines jan shar nga ti njeri nuk ban dhe tjetri nuk ban mbi te gjitha Maradonen e ke cilsu si nje gomar.lexoji postimet tuja mire
Pasha buken ti keke fmij. Jo vec se po rren me shumice, tu shpif boll besa, por po ven ne gojen time gjana qi si kam than. As kam sha lojtar te Argjentins, vec kam thna qi Maradona asht gamar qi lun me 3 mesfushor. Pranaj peshohi mir fjalt ma par, hap syte e kutpto, e mos rren aq ma shume se je dhe "administrator". :roll:
Vllaznia ne zemer
Image

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 17:35

shv13 wrote:
I baj thirrje vllezenve tifoza me dojcat te kuptojne frustracionet e nji tifozi anglez si loroborici qe i shef n anderr gjermant tu eliminu angline sa here i del para.Thote bahem me spanjen kur ike anglia, dmth bahet tana heret me spanjen :-).
Mandej spanja ka 2 vjet qe lot ne kto nivele, po ma perpara loroja me ke ka kene?

.
E kuptoj qi je i hidhrue por sta kam fajin un. Cti bajsh Spanjs qi tka hidhrue. Ma mir nro skuader...se Gjermnai ket shekull ska me mar asi fije trofeu( ket e kam than qi sa ka fillue botnori) :mrgreen:
Pyt i fije me ke kam ken ne Euro 2008? Se dytit, se parit jam me Shqipnine e jam shqiptar e nuk jam si ty qi je gati me tqit syte se te sham Gjermanine :mrgreen:
Vllaznia ne zemer
Image

Miri
ANTI TIRANSI
ANTI TIRANSI
Posts: 6241
Joined: Wed, 20 Jun 2007 , 17:44
Skuadra: Vllaznia
Location: Postribe
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Miri » Thu, 08 Jul 2010 , 17:45

loroborici wrote:E ka lujt Higuain, lojtar mesatar qi e majn per yll Vec nji gamar si Maradona munet me e ba
Une nuk jam fmi e nuk jam mangut me rrejt bethen tane.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 17:46

Admin wrote:Goldi v. Percie nuk ka ken direkt para topit, ka shku drejt topit, kshu qe nuk me duket se i ka xan rrezen portierit .

Sa i takon faullit, sinqerisht, gjate aksionit nuk e mbaj mend, tek video qe te kam pru nuk e shof kund faullin, ka mundsi me pru videon e plote (dmth me ma shume minutazh) per me e vlersu tamam.

Sdq une jam i knaqun me kualifikimin, nuk jam dakort me ata qe e kritikojne Hollanden kaq shume se deri tesh rezultatet i ka marr me merite, nuk ka pas favorizime si edhe ka tregu qe asht ekip i lidhun si edhe shume i vendosun !!!
Kunder Uruguajt, e ka kontrollu pothujse gjithmon lojen si edhe ka marr ate qe ka tregu ne fushe, fitoren!!!


Spanja mram ka ba nji loje shume te mire, mungesa e Muller u ndi bajagi, ne pjese te pare ishte nji penallti per Gjermanine njashtu sic mund te ishte edhe 1 apo 2 penallti per Spanjen (rasti i Pedro -qe nuk pasoj tek Torres, si edhe rasti i Sergio Ramos).

Sdq ndeshja ishte shume korrekte nga te dy skuadrat!!
Ket botnor Gjermania nuk ka humb por ka fitu lojtar shume shume te mire, qe ne te ardhmen munden me ec edhe ma shume :)

Ndeshja me spanjollt ka me ken shume shume e veshtire, shpresoj qe ksaj rradhe Hollanda te kthehet ne Amsterdam bashke me kupen e shume pritun :)
S'du me ba si specialist, por nqs Spanja vehet nen presion qysh ne fillim te ndeshjes, ka me ken ma e leht per Hollanden me arrit objektivin :)

shum e drejte cdo fjali qe ke shkru admin :D :)

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 18:01

Oktapodi Paul merret në mbrojtje nga ekzekutivi spanjoll.

KE do hartojë një rezolutë që ndalon gatimin e Paul nga gjermanët


Paul nuk është thjesht një kafshë deti, sepse tashmë ai është nën mbrojtjen speciale të kryeministrit të Spanjës, Jose Luis Zapatero. “Jam i shqetësuar për oktapodin dhe mendoj të dërgoj një skuadër për ta mbrojtur pasi ka qënë vërtet spektakolar në këtë botëror”, thekson kreu i ekzekutivit të Madridit. Zapatero është siguruar nga ministrja e Peshkimit, Elena Espinosa, e cila e ka siguruar se KE do hartojë një rezolutë që ndalon gatimin e Paul nga gjermanët

Shqetësimet për fatin e oktapodit nga ekzekutivi spanjoll nisën që dje kur ministri i Industrisë, Miguel Sebastian tha se shpresonte që të dilte parashikimi i tij por shtoi se nëse Paul do të ishte në rrezik, ishte gati ta transferonte në Spanjë. Deri në fund të botërorit, Paul do vazhdojë të bëjë parashikimet dhe kjo do të thotë se të paktën deri të dielën në darkë ai do ta ketë vendin në akuariumin e tij dhe jo në ndonjë pjatë të shtrenjtë restoranti

http://top-channel.tv/boterori/artikull.php?id=187452

jeti
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 1544
Joined: Tue, 13 Nov 2007 , 09:30
Skuadra: Vllaznia
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by jeti » Thu, 08 Jul 2010 , 18:25

loroborici wrote:
Ledi1920 wrote:
Tani qe Spanja fitoi tu ka bo qejfi e di dhe pse-ne. Por te pakten qendroji asaj qe thu. Gjermania ska ekip mesatar.
Per mue Gjermania asht ekip mesatar. Po i bane presion ne mesfushe dhe loje te mire me topin munet kollaj.
Nuk kam jam dakort me ty qe qe thu Gjermania asht ekip mesatar. Gjermania doli e para ne grup e mas grupit e ka pas shortin ma te veshtir se cdo skuader tjeter se ka pas te baj me Anglin, Argjentinen, e Spanjen qe per mu jan ajka e futbollit botnor. Gjermania pjes e 4 ma te mirave ne kapionatin botnor nuk te len ven per koment sepse faktet flasin vet.
N,q,s Gjermania per ty asht ekip mesatar me gjith keto arritje qe ka vit per vit a,t,h i bjen qe Anglia te jet ekip nen mesatare ose ekip zhele.
Forca Vllaznia...Image
ImageImage

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 20:12

Holandë-Spanjë, sfidë mes filozofive të ndryshme

Në fakt, dy kombëtaret që do të diskutojnë Kupën e Botës kanë një të përbashkët të madhe: luajnë futboll sulmues. Por e veçanta mes tyre është se secila e interpreton këtë lojë sulmuese në mënyra të ndryshme. Holanda mbështetet kryesisht te lojtarët e avancuar, kurse Spanja sulmon nga mesfusha, me topa që kalojnë patjetër në këmbët e mesfushorëve

Portokallinjtë kanë hequr dorë nga futbolli total, me të cilin paraardhësit e tyre kanë bërë historinë. Nuk prodhojnë spektakël (për këtë shumë u kanë ‘tërhequr veshin’), por gjithsesi arritën deri në finalen e kampionatit botëror që mungonte prej vitit 1978. Jo vetëm kaq: Holanda ka fituar të gjashta ndeshjet deri tani dhe gjithashtu, të 10 takimet e luajtura gjatë vitit 2010. Pra, faktet i japin të drejtë


Futbollistët kyç garantojnë futboll sulmues. Van Marvijk përdor dy mesfushorë si De Jong dhe Van Bomel para mbrojtjes (çka i lemeris mbrojtësit e futbollit të luajtur në gjysmëfushën kundërshtare), dhe në këtë mënyrë krijon hapësira për katër super lojtarë sulmi me aftësi të ndryshme, që dinë të bëjnë keq në çdo moment. Shnajder është bërë njeriu simbol i kësaj skuadre, çdo top që prek e kthen në mrekulli. Me pesë gola të shënuar dhe katër herë i shpallur lojtari i ndeshjes, është shndërruar në vlerë të shtuar të Holandës e cila duket e favorizuar përsa i përket mbështetjes nga tifozët. Interisti gjendet gjithnjë në kohën e duhur dhe në vendin e duhur, në ndeshjet më delikate.

Pastaj është Robeni. Pësoi një dëmtim që e vuri në dyshim pjesëmarrjen në botëror, por u rikthye dhe dalëngadalë filloi të bëjë diferencën me dy gola të shënuar në ndeshjet me eliminim direkt. Është njeriu i “një kundër një” dhe nëse gjendet para portës, nuk fal. Përkrah tij është Dirk Kait, loja e të cilit nuk bie shumë në sy, por që vrapon gjatë gjithë 90-minutëshit. Mund të luajë kudo: në të majtë, në të djathtë apo si sulmues i avancuar, duke nxjerrë gjithnjë më të mirën. Emri tjetër është Van Persi, që nuk ka shkëlqyer, por që në finale ka rastin më të mirë për të treguar vlerat. Duke pasur katër “musketierë” përpara, skuadra mund t’i lejojë vetes një mbrojtje disi të dobët (pesë gola të pësuar). Gjithsesi, me 12 gola të shënuar në gjashtë ndeshje, takimi për holandezët fillon në 2-0.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Në krahun tjetër, kampionët e Europës ia dolën të luajnë finalen e parë në historinë e tyre, duke aplikuar një futboll tërësisht sulmues. Por në mënyrë tjetër nga Holanda: duke e mbajtur topin gjithnjë në zotërim. Pra, e gjeni dot ç’do të ndodhë të dielën në Johanesburg? Spanjollët kanë në përbërje “prestigjatorë” të topit si Ksavi, Iniesta dhe Ksabi Alonso. Për çfarëdo lloj nevoje, gjithnjë gati qëndron Fabregasi


Ata e “trullosin” kundërshtarin me pasime pafund, i “vjedhin” iniciativën dhe “fshehin” topin në mënyrë spektakolare. Jo më kot kanë pësuar vetëm dy gola. Meritë e mbrojtjes, sigurisht, por një dorë të mirë ndihme ka dhënë edhe sulmi duke mbajtur kundërshtarin larg portës së Kasiljasit. Gjithsesi, botërori afrikanojugor ka nxjerrë në pah mungesën e finalizimit të aksioneve të panumërt. Praktikisht, Spanja luan me vetëm një sulmues, David Vilën, duke qenë se Fernando Torres është plotësisht jashtë forme.


Me pesë gola në gjashtë ndeshje, sulmuesi i sapoblerë nga Barcelona, të dielën ka sfidën direkte me bashkëkryesuesin e listës së golashënuesve: Uezli Shnajder. Por nëse Vila është jashtë forme, skuadra e Del Boskes has vështirësi serioze për të konkretizuar lojën voluminoze. Kampionët e Europës kanë shënuar vetëm shtatë gola, me një mesatare prej pak më tepër se një gol për ndeshje. Holanda dhe Spanja nuk kanë fituar asnjë botëror deri tani. Por të diëlën, mundësia për njërën prej tyre, do të digjet


http://topsporti.com/2010/07/holande-sp ... -ndryshme/

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 20:22

Howard Webb, arbitri i finales së Johanesburgut


Do të jetë anglezi Howard Webb arbitri i finales së madhe të Johanesburgut mes Holandës dhe Spanjës.
Lajmin e bën të ditur FIFA nëpërmjet një komunikate që vërteton kështu zërat e ditëve të fundit që e shikonin Wbb si emrin më të mundshëm për të drejtuar finalen e 11 Korrikut në “Soccer City”.

Asistentët e tij do jenë anglezët Darren Cann e Michael Mullarkey, ndërsa arbitër i katërt japonezi Yuichi Nishimura. Finalja për vendin e tretë, Uruguaj-Gjermani në “Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth” do drejtohet nga meksikani Benito Archundia.

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 20:24

fpjalmi wrote:Howard Webb, arbitri i finales së Johanesburgut


Do të jetë anglezi Howard Webb arbitri i finales së madhe të Johanesburgut mes Holandës dhe Spanjës.
Lajmin e bën të ditur FIFA nëpërmjet një komunikate që vërteton kështu zërat e ditëve të fundit që e shikonin Wbb si emrin më të mundshëm për të drejtuar finalen e 11 Korrikut në “Soccer City”.

Asistentët e tij do jenë anglezët Darren Cann e Michael Mullarkey, ndërsa arbitër i katërt japonezi Yuichi Nishimura. Finalja për vendin e tretë, Uruguaj-Gjermani në “Nelson Mandela Bay/Port Elizabeth” do drejtohet nga meksikani Benito Archundia.

mond ,si mund ta korreptojm ket albiter

ja per gja por e ke komshi :D

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 20:42

Miri wrote:
loroborici wrote:E ka lujt Higuain, lojtar mesatar qi e majn per yll Vec nji gamar si Maradona munet me e ba
Une nuk jam fmi e nuk jam mangut me rrejt bethen tane.
Po fmi je e bash rrenakac je pasha buken. KU I PASKAM SHA TAN LOJTART E ARGJENTINS. MA TREGO ZOTI "ADMINISTATOR"...Nuk bahet forumi me rrenacak
Vllaznia ne zemer
Image

fpjalmi
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 11278
Joined: Sat, 09 Feb 2008 , 13:32
Skuadra: Ajax Vllaznia
Location: Amsterdam Holland

Re: Boterori 2010

Post by fpjalmi » Thu, 08 Jul 2010 , 21:11

Gjithe bota mezi po pret parashimin e oktapodit ne finalen spanje hollande

ne shum gazetat flitet shum gjana

dicka e re asht zbulu per here te pare dhe kjo asht ngjyra

Oktapodi ka ngjyren portokalli

Kjo mund te shifet edhe ne kete link

http://albania-sport.com/mat.php?idm=15261

Mos valle emri i vertete i ketij oktapod e ka emrin Hollanda portokalli :D :D :D

Cdo gja mbetet te shifet ne ditet ne vazhdim ,pasi parashikimi i oktabodit mezi po pritet

loroborici
Tifoz nderi
Tifoz nderi
Posts: 695
Joined: Fri, 09 Feb 2007 , 17:40
Skuadra: vllaznia

Re: Boterori 2010

Post by loroborici » Thu, 08 Jul 2010 , 21:53

fpjalmi wrote:
loroborici wrote:Lëv: Bravo Spanjës, titulli u takon atyre
08/07/2010 02:00


Pas eleminimit të Gjermanisë së tij prej Spanjës me rezultatin 1-0, trajneri Hoakim Lëv uroi iberikët për fitoren dhe u shpreh i sigurt se titulli i takon atyre.
Titulli kampion do të bëhet i tyre. Prej 2 ose 3 vjetësh janë më të mirët. Janë kaq të aftë sa na shtynë tej limiteve tona dhe kanë një mënyrë qarkullimi topi që nuk i jep rrugë tjetër kundërshtarit përveçse t’i ndjekë", tha Lëv në një intervistë për gazetarët pas përfundimit të takimit.

Më tej tekniku gjerman analizon edhe humbjen e skuadrës së tij ndaj spanjollëve. Sipas tij gjermanët harxhuan shumë energji për të zotëruar topin dhe kjo ndikoi në rendimentin e lojës së tyre.

“Në këtë sfidë nuk mundëm të zotërojmë topin ashtu si do dëshironim dhe kjo na bëri të harxhojmë mjaft energji’, përfundoi tekniku gjerman

Tranier pusht

ky tranier ishte zhgenjimi i gjermanise,nji tranier ,qe nuk u dote me ken fill mbas europianit ,dhe jam i sigurte se mos te ishte ky tranier ,gjermania do ishte ne finalen e madhe me hollanden te dilen dhe andrra e te gjitheve do ishte realizu

tash ky tranier pusht ka harru qe hollanda ka rra brazilin dhe ka ba 26 ndeshje pa humbje

ky tranier push ka harru qe kjo spanje ka zhgenjy ne ne grup

ky tranier pusht ka harru qe fitorja e spanjes ishte vetem gabim i tij personal sepse te ishte 1 tranier tjeter gjerman gjermania do ishte kampionia e europes 2 vjet ma perpara dhe do ishte finaliste ket botnore

dhe shikojeni qa ban ky tranier pusht

me ia rrit vlerat vedit ky tranier thote qe humba me skuadren ma te mire ne bote ,pushti

e thote kete gja sepse nuk don qe hollanda me rrah spanjen ne finale ,per me dal sikur fitume me finalisten

tamam tranier pisshpresoj qe federata gjermane ta shkarkojn sa ma shpejt ket stervin tranier

gjermania ka traniera shum ma te mire se ku pusht ,ky kolim ,qe ka marre ne qafe gjermanine per 4 vjet rresht

ky tranier pusht
Pjalm ku Lowi kenka ba tifoz me Spanjn :mrgreen: :P
Vllaznia ne zemer
Image

Edmond-Cela
I lindur KuqeBlu
I lindur KuqeBlu
Posts: 3657
Joined: Wed, 10 Nov 2004 , 15:12
Location: angli
Contact:

Re: Boterori 2010

Post by Edmond-Cela » Thu, 08 Jul 2010 , 21:59

loroborici je i pushum nga forumi per 1 jave.

Mondi
Pa Buk e Uje Rri, Por Pa Vllaznian Nuk Mund Te Rri.


Image

[/color]

Post Reply