Superliga

Java 3: Vllaznia - Partizani

Java 3: Vllaznia - Partizani

Java e 3-te e superliges Vllaznia - Partizani do te luhet diten e diele ora 16:00. Akoma nuk eshte bere e ditur se ku do te luhet kjo ndeshje por nje alternative e mundshme mund te jete stadiumi i qytetit te Lezhes. Nderkohe klubi Vllaznia pret akoma pergjigjen nga drejtuesit e FSHF-se mbi licensimin e fushes sportive Reshit Rusi.

Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Takimi Vllaznia – Skenderbeu ka perfunduar me rezultatin 0-1. Autori i golit te vetem te ndeshjes qe Arapi, i cili shenoi ne te 15′. Shkodranet u mobilizuan sidomos ne gjysmen e dyte te pjeses se pare per te barazuar, por kampionet e Shqiperise nuk leshuan pe, pavaresisht se po luanin jo me te gjithe lojtaret titullare.

Ndeshja javes pare: Vllaznia 0-1 Skenderbeu

Java e ardhshme, kalendar ferri për Vllazninë

Brenda 3-4 ditëve gjatë javës tjetër, do të ketë dy përballje shumë të vështira, fillimisht të mërkurën ndaj Skënderbeut ndeshjen e prapambetur të javës së parë dhe pastaj në fundjavën që vjen ndaj Partizanit.Ndaj Skënderbeut dhe Partizanit patjetër që duhet tentuar marrja e pikëve, sepse në rast se Vllaznia do të pësojë edhe dy humbje të tjera, atëherë pasojat te skuadra do ishin të mëdha.

Java e ardhshme, kalendar ferri për Vllazninë