Lajmet nga Vllaznia

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Vllaznia parashikon \'mot t? keq\' n? Trabzon

Objektivi i pjes?marrjes s? kuqebluve n? Kup?n Intertoto ?sht? arritur. Kalimi i nj? turi ?sht? kaluar me sukses. Skuadra nuk ka koh? dhe mund?si t? vazhdoj? p?r m? tej. Themi k?shtu, sepse kalimi i nj? turi tjet?r do t? ishte \"vdekjeprur?s\" p?r shkodran?t, ?ka do t? thoshte se ata do t\'i kapte gushti pa b?r? aspak pushim, kur dihet se sezoni i ri nis pik?risht m? 25 t? muajit t? ardhsh?m. Dhe kuptohet t? gjith? jan? t? mendimit se nj? sukses n? Intertoto nuk ka aq shum? vler? sa nj? pjes?marrje e suksesshme n? kampionatin e ri, ?ka mund t? jet? s?rish shansi p?r nj? tjet?r pjes?marrje n? k?to veprimtari nd?rkomb?tare sezonin q? vjen.

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin

Turqit i konsiderojn? kuqeblut? e Shkodr?s si nj? ekip pa eksperienc? dhe q? nuk duhet t? diskutohet kualifikimi. Duket se ato nuk jan? shum? t? \"mir?informuar\" p?r Vllaznin?, pasi n? t? dh?nat p?r ekipin shkodran, mediat turke shkruanin se Vllaznia ka nj? stadium me kapacitet 1500 vendesh. Nd?r t? tjera, p?rve? rezultateve t? Vllaznis? sezonin e fundit, p?rmendet edhe ndeshja e kuqebluve e para disa viteve, me Gallatasarajin, teksa jan? mundur me rezultatet 2-0 dhe 4-1. Nj? nga futbollist?t e rinj dhe t? talentuar t? Trabzonsporit, Serkan Balci, ?sht? shprehur se kan? kaluar nj? faz? p?rgatitore shum? t? frytshme 10-ditore dhe jan? t? bindur se do ta kalojn? turin

Trabzonspori nuk e llogarit fare Vllaznin
Nora feston, d?mtohet Grima!

Nora feston, d?mtohet Grima!

P?rgatitjet p?r ndeshjen e s? diel?s, kur Vllaznia do t? luaj? n? Trabzon ndeshjen e par? t? turit t? dyt? p?r Intertoton, kan? arritur kulmin e tyre. Dje, skuadra e Jos?s ka zhvilluar dy seanca: paradite me karakter fizik, q? ?sht? kaluar me jo pakv?shtir?si ngafutbollist?t, p?r shkak t? motit t? nxheht?, nd?rsa pasdite theksi ?sht? v?n? n? pun?n me topin. Kjo seanc? ?sht? kaluar p?rmes nj? gjendjeje m? t? mir? psikollogjike t? lojtar?ve, qoft? edhe p?r faktin se temperatura ?sht? m? e pranueshme.

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua

Trajneri i komb?tares shqiptare t? futbollit, Oto Bari?, ka mohuar \"akuzat\" m? t? reja t? mediave t? Tiran?s, se ai ?sht? duke informuar klubet kroate p?r kund?rshtar?t e tyre n? Kupat e Europ?s. Triologjia e p?rballjeve filloi me Vllaznin?, e cila, n? turin e par? t? Kup?s Intertoto ka eliminuar Zagrebin, nd?rsa n? Kup?n UEFA, Teuta do t? p?rballet dy her? me Slaven Belupon.

Bari?: Vllaznia nderoi Shqip?rin? dhe mua
Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri

Lici: Vllaznia u kualifikua me ndershm?ri

G?zimi i tij n? p?rfundim t? ndeshjes t? s? shtun?s me Zagrebin ka qen? shum? i madh. Nj?lloj sikur Vllaznia t? ishte shpallur kampione at? dit?. P?r Suad Licin nuk ndodh shpesh q? t? ulet n? gjunj?, t? ngrej? duart lart e t? shoh? nga qielli, p?r t? fal?nderuar Zotin q? u dha at? k?naq?si t? madhe jo vet?m tifoz?ve dhe njer?zve t? tjer?, por edhe atyre si futbollist?. Presioni mbi ta ka qen? i madh dhe mbrojt?si me shum? p?rvoj? e pranon k?t? gj? edhe n? fjal?t e tij, kur thot?: \"Jam ndier v?rtet shum? i lumtur n? ato ?aste n? fund t? ndeshjes, sepse arrit?m nj? objektiv shum? t? lakmuesh?m. Pavar?sisht se ishte ndeshje p?r Intertoton, s?rish r?nd?si kishte fakti se kaluam nj? skuad?r kroate.

Josa: T? shijojm? nj? her? kualifikimin

Disi m? ndryshe ?sht? deklarata e Jos?s pas ndeshjes. Ai, pasi ka folur me superlativa p?r lojtar?t e tij, ka th?n? dy fjal? edhe p?r t? ardhmen. Kuptohet, ka folur me gjuh?n e nj? trajneri, i cili i llogarit m? mir? gj?rat. Megjithat?, e r?nd?sishme p?r t? ishte kualifikimi i shk?lqyer ndaj kroat?ve. Ai e vler?son shum? k?t? gj?, prandaj dhe thot?: \"Kemi fituar dhe jemi kualifikuar ndaj nj? skuadre, e cila vjen nga nj? shkoll? e njohur futbolli. Kjo nuk ?sht? pak, p?r m? tep?r q? skuadra jon? nuk ishte p?rgatitur si duhet p?r k?to ndeshje. Nuk dua t? p?rmend asnj? lojtar me em?r, q? u dallua.

Josa: T? shijojm? nj? her? kualifikimin