Lajmet nga Vllaznia

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb

Josa: Pak shanse, por Zagrebi s\'na tremb

Dy dit? para p?rballjes s? par? t? Intertotos mes ekipit kroat NK Zagreb dhe Vllaznis? s? Shkodr?s, drejtuesit e k?saj t? fundit jan? t? vendosur p?r t? b?r? m? t? mir?n n? k?t? sfid? t? par? t? k?tij turi. Fakti q? luhet n? transfert? nuk i tremb shum? ata, p?rkundrazi, i ka motivuar m? tep?r n? k?rkim t? nj? rezultati sa m? t? mir?. Trajneri Josa ka marr? t? gjitha masat q? skuadra t? jap? m? t? mir?n e saj n? kryeqytetin kroat, duke pretenduar t? marr? maksimumin nga lojtar?t q? ka n? dispozicion. P?r k?t? arsye, n? pamje t? par?, ai nuk e sheh Vllaznin? favorite p?r t? kaluar turin tjet?r, por kjo nuk do t? thot? se ajo nuk do t? k?rkoj? t? realizoj? ndonj? surpriz? t? k?ndshme q? n? ndeshjen e par

Vllaznia, gati formacioni kund?r Zagrebit

Kuqeblut? jan? duke zhvilluar p?rgatitjet e fundit p?r ndeshjen e par? t? Kup?s Interoto me ekipin e NK Zagrebit. Trajneri Josa ?sht? n? hapat e fundit t? pun?s s? tij dhe kuptohet q? i ?sht? dashur ta b?j? skuadr?n gati p?r k?t? ndeshje ashtu si? ?sht?. Ajo q? kuptohet nga t? gjith? ?sht? se kjo skuad?r nuk ?sht? n? ato nivele p?rfaq?simi q? pritej. Ajo konstatohet leht? n? list?n e lojtar?ve q? do t? jen? t? gatsh?m p?r t? luajtur n? k?t? takim. Shohim q? ka shum? mungesa t? r?nd?sishme, ku mbi t? gjith? spikat ajo e Sinanit, q? si? kemi b?r? t? ditur, nuk do t? jet? i gatsh?m p?r t? luajtur n? k?t? takim meq? ende nuk e ka form?n e duhur.

Vllaznia, gati formacioni kund?r Zagrebit
Sinani: Ne Shkoder me risolli babai

Sinani: Ne Shkoder me risolli babai

?Kepuca e arte? e 2007-es, pasi ka kaluar nje sezopn te shkelqyer me bardheblute, kerkon te beje te njejten gje tani me uniformen e skuadres se tij te zemres ?Vllaznia?, me te cilen eshte lidhur zyrtarisht qe prej se shtunes se kaluar. 29 vjecari shkodran Vioresin Sinani qe prej dites se shtune, eshte pjese zyrtare e klubit Vllaznia.

Simo, kamerunasi kuqeblu

Kishte ardhur me shume deshire ne Shkoder, per t?u bere pjese e Vllaznise, por, pikerisht atehere, kur pritej hedhja e firmes ne kontrate, ka ndodhur nje mosmarreveshje, mbase, sikuse duan te thone, edhe nga nga ndonje keqkuptim, i ardhur nga mosnjohja e mire e gjuhes. Sido qe te ishte, per pak Simo qe duke u larguar nga Shkodra. Sikurse u be e ditur me pas, ?hendeku? i krijuar kisht qene i natyres financiare, pasi Simo kerkonte qe ne kontrate te shkruhej nje shume me e madhe, nga sa drejtuesit e klubit i paten ofruar.

Simo, kamerunasi kuqeblu
Vllaznia, n? sulm p?r 3‑4 lojtar? t? tjer

Vllaznia, n? sulm p?r 3‑4 lojtar? t? tjer

Hedhja e firm?s p?r Sinanin nuk ka qen? e fundit n? kampin shkodran. N? dit?t n? vijim pritet q? t? ket? t? tjera blerje cil?sore, por gjasat jan? q? ato t? b?hen realitet pas p?rfundimit t? ndeshjeve t? Intertotos. K?shtu t? pakt?n thon? burime pran? klubit t? Vllaznis?, sipas t? cil?ve presidenti Fushaj duket i vendosur p?r t? shpenzuar s?rish shuma t? m?dha parash vet?m e vet?m q? t? nd?rtoj? nj? skuad?r pretendente. K?t? gj? ai ua ka premtuar edhe lojtar?ve t? fundit q? kan? firmosur p?r kuqeblut?, pik?risht Dabull?s, Dalipit dhe mbi t? gjith? Vioresin Sinanit. Vet?m pasi ka marr? garanci p?r k?t? gj?, ky i fundit ka vendosur t\'i thot? \"po\" skuadr?s s? tij t? zemr?s, duke sakrifikuar dhe duke shpallur \"divorcin\" me skuadr?n kampione t? vendit.

Klodian Duro, pritet ?bumi?

Nuk eshte vetem nje deshire, apo ?enderr me sy hapur? e shkodraneve. Ardhja e Klodian Duros te Vllaznia eshte nje nga alternativat me te diskutuara te dy diteve te fundit. Lajmi behet i ditur nga burime brenda presidences se kuqebluve, kur theksohet se ?ceshtja Duro? eshte rihapur perseri. Ne fakt, pas ?goditjes? se pare, qe u dha ne faqet e gazetes ?Sport Ekspres?, per ?variantin Vllaznia? te Duros, pati zera qe e perforcuan argumentin e paraqitur, edhe pse ne ditet pasuese u fol se mesfushori perfundimisht mbetet ?prone? e Tiranes. Por merkato keshtu e ka, gje qe nuk ndodh per here ta pare, kur nje futbollist, ndoshta atehere kur thuajse qind per qind mendohet te jete prone e nje skuadre, papritur ?gdhin? ne nje skuader tjeter.

Klodian Duro, pritet ?bumi?