Lajmet nga Vllaznia

Sinani: Ne Shkoder me risolli babai

Sinani: Ne Shkoder me risolli babai

?Kepuca e arte? e 2007-es, pasi ka kaluar nje sezopn te shkelqyer me bardheblute, kerkon te beje te njejten gje tani me uniformen e skuadres se tij te zemres ?Vllaznia?, me te cilen eshte lidhur zyrtarisht qe prej se shtunes se kaluar. 29 vjecari shkodran Vioresin Sinani qe prej dites se shtune, eshte pjese zyrtare e klubit Vllaznia.

Simo, kamerunasi kuqeblu

Kishte ardhur me shume deshire ne Shkoder, per t?u bere pjese e Vllaznise, por, pikerisht atehere, kur pritej hedhja e firmes ne kontrate, ka ndodhur nje mosmarreveshje, mbase, sikuse duan te thone, edhe nga nga ndonje keqkuptim, i ardhur nga mosnjohja e mire e gjuhes. Sido qe te ishte, per pak Simo qe duke u larguar nga Shkodra. Sikurse u be e ditur me pas, ?hendeku? i krijuar kisht qene i natyres financiare, pasi Simo kerkonte qe ne kontrate te shkruhej nje shume me e madhe, nga sa drejtuesit e klubit i paten ofruar.

Simo, kamerunasi kuqeblu
Vllaznia, n? sulm p?r 3‑4 lojtar? t? tjer

Vllaznia, n? sulm p?r 3‑4 lojtar? t? tjer

Hedhja e firm?s p?r Sinanin nuk ka qen? e fundit n? kampin shkodran. N? dit?t n? vijim pritet q? t? ket? t? tjera blerje cil?sore, por gjasat jan? q? ato t? b?hen realitet pas p?rfundimit t? ndeshjeve t? Intertotos. K?shtu t? pakt?n thon? burime pran? klubit t? Vllaznis?, sipas t? cil?ve presidenti Fushaj duket i vendosur p?r t? shpenzuar s?rish shuma t? m?dha parash vet?m e vet?m q? t? nd?rtoj? nj? skuad?r pretendente. K?t? gj? ai ua ka premtuar edhe lojtar?ve t? fundit q? kan? firmosur p?r kuqeblut?, pik?risht Dabull?s, Dalipit dhe mbi t? gjith? Vioresin Sinanit. Vet?m pasi ka marr? garanci p?r k?t? gj?, ky i fundit ka vendosur t\'i thot? \"po\" skuadr?s s? tij t? zemr?s, duke sakrifikuar dhe duke shpallur \"divorcin\" me skuadr?n kampione t? vendit.

Klodian Duro, pritet ?bumi?

Nuk eshte vetem nje deshire, apo ?enderr me sy hapur? e shkodraneve. Ardhja e Klodian Duros te Vllaznia eshte nje nga alternativat me te diskutuara te dy diteve te fundit. Lajmi behet i ditur nga burime brenda presidences se kuqebluve, kur theksohet se ?ceshtja Duro? eshte rihapur perseri. Ne fakt, pas ?goditjes? se pare, qe u dha ne faqet e gazetes ?Sport Ekspres?, per ?variantin Vllaznia? te Duros, pati zera qe e perforcuan argumentin e paraqitur, edhe pse ne ditet pasuese u fol se mesfushori perfundimisht mbetet ?prone? e Tiranes. Por merkato keshtu e ka, gje qe nuk ndodh per here ta pare, kur nje futbollist, ndoshta atehere kur thuajse qind per qind mendohet te jete prone e nje skuadre, papritur ?gdhin? ne nje skuader tjeter.

Klodian Duro, pritet ?bumi?
Vllaznia \

Vllaznia \"zb?rthen\" kund?rshtarin e Intertotos

N? fundjav? Vllaznia do t? ?el? siparin e p?rfaq?simit t? skuadrave shqiptare n? aren?n nd?rkomb?tare p?r k?t? sezon. P?rball? saj do t? jet? ekipi Nogometni Klub Zagreb, nj? skuad?r pa ndonj? p?rvoj? t? madhe n? aren?n nd?rkomb?tare, megjithat? mbetet nj? skuad?r p?r t\'u respektuar dhe marr? n? konsiderat?. Drejtuesit kuqeblu, me t? m?suar faktin se kush do t? ishte kund?rshtari i tyre i Intertotos, kan? nisur pun?n p?r t? m?suar di?ka m? tep?r p?r t?. Menj?her? jan? siguruar disa DVD me ndeshjet e fundit t? Zagrebit dhe trajneri Josa ka nisur t? m?soj? di?ka m? tep?r p?r kund?rshtarin e ardhsh?m.

Mire se erdhe Viori!

Ne Shkoder te gjithe e dinin, por, e pare me syte e tyre, nuk e besonin. Sinani vete e kishte bere me te veshtire, ?vij, nuk vij?. Dhe nuk kishte faj, mes tundimit per te shkuar ne Zvicer, ose ofertes qipriote dhe mes ofertes se majme te Tiranes, e lehte per te zgjedhur nuk ishte. Megjithate, ai e kishte vendosur me kohe, te ishte per ne Shqiperi do te kthehej ne ?familje?. Dhe dje, drejtuesit kuqeblu nuk jane vonuar. Ne nje konference per shtyp kane bere gjithcka publike dhe kane shtrenguar duart. Qyteti ka ziere nga gezimi, ?bomberi? rikthehet ne shtepi.

Mire se erdhe Viori!