Lajmet nga Vllaznia

Vllaznia \

Vllaznia \"zb?rthen\" kund?rshtarin e Intertotos

N? fundjav? Vllaznia do t? ?el? siparin e p?rfaq?simit t? skuadrave shqiptare n? aren?n nd?rkomb?tare p?r k?t? sezon. P?rball? saj do t? jet? ekipi Nogometni Klub Zagreb, nj? skuad?r pa ndonj? p?rvoj? t? madhe n? aren?n nd?rkomb?tare, megjithat? mbetet nj? skuad?r p?r t\'u respektuar dhe marr? n? konsiderat?. Drejtuesit kuqeblu, me t? m?suar faktin se kush do t? ishte kund?rshtari i tyre i Intertotos, kan? nisur pun?n p?r t? m?suar di?ka m? tep?r p?r t?. Menj?her? jan? siguruar disa DVD me ndeshjet e fundit t? Zagrebit dhe trajneri Josa ka nisur t? m?soj? di?ka m? tep?r p?r kund?rshtarin e ardhsh?m.

Mire se erdhe Viori!

Ne Shkoder te gjithe e dinin, por, e pare me syte e tyre, nuk e besonin. Sinani vete e kishte bere me te veshtire, ?vij, nuk vij?. Dhe nuk kishte faj, mes tundimit per te shkuar ne Zvicer, ose ofertes qipriote dhe mes ofertes se majme te Tiranes, e lehte per te zgjedhur nuk ishte. Megjithate, ai e kishte vendosur me kohe, te ishte per ne Shqiperi do te kthehej ne ?familje?. Dhe dje, drejtuesit kuqeblu nuk jane vonuar. Ne nje konference per shtyp kane bere gjithcka publike dhe kane shtrenguar duart. Qyteti ka ziere nga gezimi, ?bomberi? rikthehet ne shtepi.

Mire se erdhe Viori!
Mervan Hoxha, para ?provimit?

Mervan Hoxha, para ?provimit?

Dy seanca stervitore, paradite dhe pasdite, kane qene ne programin e djeshem te kuqebluve. Tekniku Josa, i cili tashme duket se e ka lene pas shijen e hidhur te denimit dhe te problemeve qe erdhen ne vazhdimesi, eshte perqendruar totalisht ne punen me futbollistet e tij, per te shfrytezuar cdo dite qe ka ne dispozicion, deri ne perballjen e 23 qershorit me skuadren kroate NK Zagreb. Ndonese temperaturat e ketyre diteve kane qene mjaft te larta, sidomos per seancen e paradites, futbollistet nuk kane shfaqur pretendime. Koha nuk pret dhe kete e dine mire te gjithe, prandaj, perderisa jane bere pjesee kompeticionit europian, sikurse eshte Intertoto, i duhet shkuar deri ne fund, per te marre me te miren e mundshme.

Fushaj: Ankesa, deri ne Lozane

Nje vendim drastik, pse jo, edhe dashakeq, e kane quajtur shkodranet ate cfare ka vendosur Komisioni i Apelit ne mbledhjen e djeshme. Reagimi eshte shafqur dukshem pasdite, gjate stervitjes se Vllaznise, qe eshte ndjekur nga nje mase e madhe tifozesh. Nderkohe qe kryefjala e paradites ishte merkato, duke lakuar emrat e futbollisteve qe lidheshin me skuadren kuqeblu, pasdite gjithcka eshte fokusuar ne vendimin e Apelit, sidomos ne ?ceshtjen Josa?, qe eshte dhe me e prekshme per Vllaznine. Themi keshtu, sepse, nese do te qendroje ne fuqi pezullimi gjashtemujor i Joses, qendrimi i tij ne krye te pankines shkodrane vihet ne pikpyetje te plote, cka kerkuan fansat ne kor: ?Faleni Josen, ose e

Fushaj: Ankesa, deri ne Lozane
Grima: \

Grima: \"Vllaznia po paguan \"napolonin\" e Tiranes\"

Zhg?njim, m?rzi dhe mbi t? gjitha d?shp?rim. Ky ishte realiteti q? mbizot?ronte dje pasdite n? st?rvitjen e ekipit t? Vllaznis?. Pasi kan? m?suar mbi vendimet e komisionit t? apelit, i cili la n? fuqi ato vendime t? dh?na nga disiplina, shkodran?t duken tep?r nervoz?. Sipas pjes?tar?ve t? k?saj skuadre, problemi nuk ?sht? se u d?nua nj? trajner, disa lojtar?, apo u dhan? disa gjoba ndaj tyre dhe klubit. Problemi ?sht? se t? gjitha ato jan? t? pabaza. K?shtu t? pakt?n pretendojn? shkodran?t, duke iu referuar edhe rregulloreve t? vet? federat?s.

Josa: Megjithate, do te jem!

Josa n? krye t? detyr?s! Ky ?sht? lajmi kryesor q? vjen nga kampi kuqeblu i Vllaznis?. Gjith?ka ?sht? m?suar pak ?aste p?rpara fillimit t? seanc?s st?rvitore t? skuadr?s shkodrane, q? edhe dje e ka zhvilluar n? stadiumin ?Loro Bori?i?. Q? Josa do t? vijonte t? drejtonte st?rvitjen, u pa q? n? momentet e para, kur ai zbriti nga makina p?rpara hyrjes s? stadiumit, i veshur me kostumin sportiv. Por pastaj, nj? vones? n? dhomat e zhveshjes me sportist?t, jo aq e zakonshme, krijoi keqkuptim te ata q? pritnin jasht?, se mos ndoshta, Josa ?sht? duke i dh?n? ?lamtumir?n? skuadr?s, p?r t?i q?ndruar k?sisoj paralajm?rimeve q? kishte l?shuar n? dit?t e m?parshme.

Josa: Megjithate, do te jem!