Lajmet nga Vllaznia

 Dabulla pezullohet ne Zagreb

Dabulla pezullohet ne Zagreb

Skena ka qene dhoma e zhveshjeve ne stadiumin e Zagrebit. Protagonistet kane qene tre. Presidneti i Vllaznise, Valter Fushaj, trajneri, Mirel Josa, dhe mbrojtesi, Rezart Dabulla. I pari ka zbritur poshte 10 minuta perpara se te filloje ndeshja dhe ka pyetur per formacionin. Disa sekonda heshtje dhe zeri i tij ka kumbur: ?perse nuk luan Dabi?!?. Trajneri Josa eshte pergjigjur aty per aty: ?Nuk luan me ?OK?-in tim, nuk ishte ne gjendjen e duhur fizike per te perballuar nje sfide te kesaj natyre?. Dhe Fushaj aty per aty ka vendosur: ?Dabulla eshte i pezulluar?!?. Me pas gjerat kane rrjedhur pak a shume ashtu si donte kampi shkodran. Dabi ka qendruar ne stolin e rerzervave, ?I pamundur? per tu futur ne fushe, nderkohe qe skuadra mbahej fort ne nje 1-2, qe prodhon shume shpresa per kualifikim.

Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1

Skuadra e Vllaznise ka arritur te largohet nga Zagrebi, me nje humbje minimale. Shkodranet kane humbur 1-2 dhe goli I Arlind Nores eshte nje ndihme e madhe ne rrugen drejt kualifikimit. Skuadra e Joses, kaloi ne avantazh qe ne minuten e dyte, pas nje goli te shenuar nga gjirokastriti Arlind Nora, firmosja e muajit te fundit per Vllaznine. Vendasit, me pas shtuan presionin duke shenuar dy here, nga nje gol ne cdo pjese loje ( ne te njejten minute). Me pare me Nadarevica ne minuten e 18-te dhe me pas nga Labudovi? ne pjesen e dyte, po ne minuten e 18-te, te kesaj pjese duke vendosur rezultatin perfundimtar.

Kupa Intertoto: NK Zagreb - Vllaznia 2:1
Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?

Sukaj, pasaporta e le ne ?tako?

Kane patur probleme kuqeblute e Vllaznise, ende pa nisur rrugetimin e tyre drejt Zagrebit, ku neser do te luajne ndeshjen e pare te Kupes Intertoto. Ishte programuar per t?u nisur ne oren 16:30, por autobusi me kuqeblute e Vllaznise ka lene qendren e qytetit vetem 18:15. Vonesa i ka shqetesuar jo pak futbollistet, pasi neser, ne 17:30 do te ndeshen ne kryeqytetin kroat me NK Zagreb. Nga sa u informuam, kjo vonese u shkaktua sepse vizat kroate, ne ambasaden ne Tirane, ishin marre po dje

Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit

Kapiteni Safet Osja shprehet se kuqeblut? do t? b?jn? maksimumin p?r t\'u kualifikuar n? turin tjet?r. Paraditen e djeshme, kuqeblut? e Vllaznis? kan? zhvilluar seanc?n e fundit p?rgatitore para nisjes p?r n? Kroaci. N? ambientet e stadiumit \"Loro Bori?i\" ?sht? par? nj? seriozitet maksimal te t? gjith? pjes?tar?t e skuadr?s shkodrane dhe si rrjedhoj? ky fakt tregon m? s? miri p?r r?nd?sin? q? ata u kan? kushtuar ndeshjeve t? Intertotos. Kund?rshtari i tyre, pik?risht NK Zagreb, konsiderohet nga t? gjith? favorit i kalimit n? turin tjet?r, por n? Shkod?r nuk duan t\'ia din? p?r k?t? gj?. V?rtet skuadrat mund t? ken? disnivele, por n? futboll jo gjithnj? mund t? parashikosh sakt

Osja: Vllaznia, maksimumin ndaj Zagrebit
Josa do mrekulline ne Zagreb

Josa do mrekulline ne Zagreb

Ai eshte gjithnje i njejti. Nga goja e Mirel Joses eshte e pamundur te degjosh nje fjale optimiste edhe ne ndonje nga ndeshjet me modeste te kampionatit, imagjinoni tani, kur do te perballet me skuadren e vendit te trete ne kampionatin kroat. Sepse, ne fund te fundit, t?i neglizhosh apo te pretendosh fitoren ne kryeqytetin kroat duket pak si cmenduri. Prandaj edhe Josa rezultatin pozitiv do ta konsideronte nje mrekulli: ?Une kam degjuar lojtaret e mi qe flasin me kaq optimizem per ndeshjen sa ne ndonje rast duket sikur perballe kemi nje kundershtar te lehte. Sigurisht qe dua te shoh nje skuader me optimizem, por ne ndonje rast e gjitha kjo behet shume shqetesuese.

Teli: Nga Zagrebi, pa humbje

Skuadra shkodrane, dje ka zhvilluar seanc?n st?rvitore t? parafundit, n? prag t? nisjes p?r n? Kroaci, ku t? shtun?n do t? ndeshet me NK Zagreb, p? turin e par? t? Kup?s Intertoto. N? p?rb?rje t? skuadr?s nuk ka patur ndryshime, nd?rkoh? q? kuqeblut?, ndryshe nga java e kaluar, k?to dit? jan? st?rvitur me nga nj? seanc?, n?n drejtimin e teknikut Josa dhe dy ndihm?sve t? tij, Cungu e Dani. Lidhur me ndeshjen e par?, q? do t? luhet n? Zagreb, ?sht? prononcuar shtatlarti i mbrojtjes shkodrane, Admir Teli.

Teli: Nga Zagrebi, pa humbje