Lajmet nga Vllaznia

Firmos Kaci, dorezohen ?D?-te

Firmos Kaci, dorezohen ?D?-te

Lista e titullareve te Vllaznise vazhdon te shtohet nga dita ne dite, kur dje ne mesdite ka hedhur firmen Albert Kaci, apo ?floriri?, sikurse e vleresojne specialistet e futbollit, kurse ne mbremje vone jane ?dorezuar? edhe Dalipi e Dabulla. Ndersa te dy ?jabanxhinjte? do te vazhdojne te luajne me te njejten fanelle, qe paten edhe nje sezon me pare, Kaci do ta ndryshoje ate qe nga dje. Shkodrani i ?vogel?, qe ka fituar ka fituar titullin kampion me Vllaznine, te njejtin sukses e ka arritur edhe me verdheblute e Elbasanit, me te cilet ka luajtur ne tre sezonet e fundit.

?Zogu?, ?rokade? me Sinanin?

Shkodranet po behen gati te presin ne gjirin e tyre nje nga emrat me te lakuar te futbollit shqiptar, Indrit Fortuzin. Dhe kjo nuk eshte nje shaka, por nje mundesi, qe ka shansin te realizohet ne ditet e ardhshme. Veshjes se tij kuqeblu i ka paraprire nje vizite miqesore te premten, edhe pse gjithcka eshte justifikuar me pjesemarrjen ne ceremonine e fejeses se Elvis Krajes, ku Fortuzi ishte i ftuari VIP. Nderkaq, ?Zogu? e ka konsumuar nje pjese te kohes, jo vetem me futbollistet shkodrane dhe stafin teknik, me ne krye Josen, por ajo qe terheq vemendjen eshte se ka pire nje ?kafe pune? edhe me presidentin e Vllaznise, Valter Fushaj.

?Zogu?, ?rokade? me Sinanin?
Vllaznia pa lojtar?, ndoshta dhe pa trajner

Vllaznia pa lojtar?, ndoshta dhe pa trajner

Problemet te skuadra e Vllaznis? nuk kan? t? sosur. Pas b?rjes publik t? faktit se disa nga titullar?t e k?saj skuadre hezitojn? p?r momentin t? firmosin kontratat e reja, nga dita e h?n? (mblidhet Apeli) mbase ajo do t? jet? edhe pa trajner. ?do gj? varet nga Komisionit i Apelit pran? FSHF s?, i cili ka n? dor? faljen apo mbajtjen n? fuqi t? d?nimit 6 mujor dh?n? nga Disiplina n? adres? t? trajnerit t? kuqebluve Mirel Josa. Ky i fundit edhe dje e ka quajtur krejt?sisht t? pabaz? k?t? d?nim, duke u shprehur se do jet? edhe vet? prezent n? federat? p?r t? ankimuar k?t? ??shtje s?bashku me drejtuesit e klubit shkodran.

Vllaznia-Sinani, shume zhurme per asgje!

Qe prej dites se djeshme, Vllaznia u ka dhene fund pushimeve, teksa angazhimi ne Kupen Intertoto ka imponuar grumbullimin e skuadres disi me heret, cka, ne nje fare menyre, nga ndonje futbollist, apo edhe drejtues i skuadres, nuk eshte pritur fort mire. Por ka krejt tjeter mendim presidenti Fushaj, sipas te cilit mbase do te ishte me mire sikur pergatitjet te kishin filluar qe ne diten e pare te qershorit ka tjeter mendim. Madje, ne prononcimin e tij, ai jo vetem qe e quan krejt te pranueshme fillimin e pergatitjeve per skuadren qe ai financon, por ....

Vllaznia-Sinani, shume zhurme per asgje!
Sinani shtyn pergjigjen per Vllaznin

Sinani shtyn pergjigjen per Vllaznin

Kan? nisur dje p?rgatitjet e Vllaznis? p?r ndeshjen e Intertotos. Nj? nisje me probleme p?r kuqeblut?, t? cil?t nuk kan? qen? t? plot? n? st?rvitje. K?shtu, p?rgjigjja e shum?pritur e Sinanit nuk ?sht? dh?n? dje. Kjo b?het e ditur nga burime pran? skuadr?s shkodrane, nd?rkoh? q? as lojtari dhe as presidenti Fushaj nuk kan? pasur d?shir? t? p?rgjigjen p?r k?t? ??shtje pasditen e djeshme. Megjithat?, nga ajo ?far? m?sohet, sulmuesi m? i mir? i kampionatit shqiptar ka k?rkuar edhe 3 4 dit? leje p?r t? dh?n? p?rgjigje, sepse, sipas tij, n? loj? ?sht? nj? ofert? shum? e mir? nga nj? ekip zviceran.

Shkodra: Vior, po te presim!

Oret e paradites se sotme mund te zyrtarizojne disa emra te tjere kuqeblu. Nder ta, ai qe pritet me shume interes eshte emri i Vioresin Sinanit, qe deri tani ka qene vetem me ?njeren kembe? ne Shkoder, nderkohe qe e ?dyta? thuhet se mberrin sot. Po keshtu, sot ka shume mundesi te marre fund edhe dyshja Hoti-Ahi, te cilet gjate sezonit te kaluar mbajten nje peshe jo te vogel ne formacionin kuqeblu. Ndersa, ne lidhje me dyshen Dalipi-Dabulla, ceshtja e firmes eshte shtyre. Te dy keta futbolliste kane qene dje ne qytetin verior dhe pasi kane biseduar koke me koke me Fushajn, jane ?lejuar? te mendohen e vendosin deri ne fund te javes.

Shkodra: Vior, po te presim!