Lajmet nga Vllaznia

Osja: Kam oferta, por respektoj Vllaznin

Osja: Kam oferta, por respektoj Vllaznin

N? sezonin q? sapo p?rfundoi ka qen? nd?r lojtar?t q? dha gjithnj? maksimumin p?r skuadr?n. Ka sakrifikuar ndoshta m? tep?r sesa duhej vet?m e vet?m q? Vllaznia t? arrinte objektivat e saj, por edhe p?r faktin se ishte kapiteni i kuqebluve dhe duhej t? ishte shembull n? fush?. Safet Osja n? t? v?rtet? gjithnj? ka qen? shembull dhe prandaj respektohet nga t? gjith?, jo vet?m n? Shkod?r, por n? gjith? Shqip?rin?. Pik?risht p?r k?t? arsye tashm? q? ?sht? hapur sezoni i merkatos, ofertat p?r mesfushorin nuk mungojn?. Ato vijn? nga ekipe q? mendohet t? jen? pretendente n? sezonin e ri, por 31-vje?ari p?r momentin i ka refuzuar.

Sina: Me pelqen Vllaznia, por pas Tiranes

Trajneri Mirel Josa e k?rkon me ngulm te Vllaznia e sezonit t? ri, sepse ia di mir? vlerat, ngaq? e ka pasur te Tirana. P?r k?t? arsye, mbrojt?si Elvis Sina ?sht? nga t? par?t n? list?n e lojtar?ve q? trajneri i kuqebluve i ka k?rkuar presidentit Fushaj p?r ta marr? n? skuad?r. Kontaktet me mbrojt?sin e djatht? kan? nisur prej koh?sh dhe sot do t? jet? radha e bisedimeve, le t? themi p?rfundimtare. Pal?t kan? kontaktuar disa her? me nj?ra‑tjetr?n dhe pik?risht n? k?t? dit? t? par? t? jav?s do t? bisedohet m? konkretisht p?r ofert?n financiare t? shkodran?ve. Vet?m pasi t? jet? b?r? e ditur ajo, Sina do t? vendos? p?r t? kthyer p?rgjigje pozitive apo negative.

Sina: Me pelqen Vllaznia, por pas Tiranes
Osja, Teli dhe Nora \

Osja, Teli dhe Nora \"prone\" e Vllaznise

Ashtu sic kishte premtuar, presidenti shkodran Valter Fushaj nuk ka vonuar te filloje e te beje realitet emrat e Vllaznise se re. Pasi ka kryer pune, me ate me kryesorin, drejtuesin e skuadres - detyre te cilen ia ka besuar serish Mirel Joses - Fushaj ka ne qender te vemendjes ?rehatimin? e atyre qe do te luajne ne fushen e lojes. Diten e hene njeshi i klubit kuqeblu ka qendruar ne kryeqytet, duke bere bisedime te njepasnjeshme me nje sere titullaresh te kampionatit shqiptarNjeshi i shkodraneve konfirmon kapitenin Osja, mbrojtesin Teli dhe gjirokastritin Nora, nderkohe qe ne mbyllje te bisedimeve jane edhe Sinani, Lici, Belisha, Sina e Tefik Osmani.

Josa: Leandron nuk e dua n? skuad

Jasht? merkatos shkodrane, q? ka filluar t? l?viz? vendit, natyrisht nuk ka si q?ndron as trajneri i Vllaznis?, Mirel Josa. Madje ?sht? ai q? ka paraqitur te presidenti Fushaj list?n me lojtar?t q? d?shiron t? ket? n? skuad?r p?r sezonin e ardhsh?m dhe numri 1 i klubit ka filluar ta ekzekutoj? at?. Por nd?rkoh? disa komente t? b?ra dy dit?t e fundit n? shtyp, duket se e kan? \"nxehur\" paksa trajnerin e kuqebluve. Pik?s?pari, Josa ka dashur t? sqaroj? se emri i brazilianit Leandro, p?r t? cilin ?sht? aluduar se e ka k?rkuar n? skuad?r, nuk b?n pjes? n? at? list?. \"Kam lexuar n? shtyp se Leandro p?lqehet nga un? dhe kam dh?n? \"ok\" in p?r ta marr?. Dua t? sqaroj se me d?shir?n time ky lojtar nuk vjen te Vllaznia.

Josa: Leandron nuk e dua n? skuad
Josa e kuqeblute, ne aksion

Josa e kuqeblute, ne aksion

Riemerimi i trajnerit te Vllaznise, Mirel Josa, ne krye te pankines kuqeblu, qe u be zyrtar nga presidenti Fushaj te shtunen pasdite, jo vetem qe ka shuajtur ne nje fare menyre ?kureshtjen? e gjate te sportdashesve shkodrane, por ka sjelle nje lloj gezimi dhe entuziazmi mes tyre. Kjo atmosfere eshte pare dukshem jo vetem mes tifozeve, por edhe ne radhet e stafit teknik dhe te futbollisteve, kur e kane mesuar kete lajm. Edhe pse tekniku tiranas, 44-vjecari Mirel Josa, nuk ka nje periudhe te gjate ne krye te Vllaznise, ai tashme eshte kthyer ne nje simbol ne qytetin me te madh verior.

Leandro, ne pritje te telefonates

Tashme nuk ka me asnje dyshim, se Vllaznia e ka filluar seriozisht periudhen e rioganizimit, ne pergatitje per sezonin 2007-2008. Madje, kete e shtyn akoma me teper edhe pjesemarrja e shpejte ne ndeshjet e Intertotos. Ne kete kuader, pas votebesimit te trajnerit Josa, ka nisur puna per percaktimin e futbollisteve, qe do te jene pjese e kuqebluve, jo vetem per kompeticionin europian, por edhe per perballimin me sukses te edicionit te ri. Ne kete kuader, sipas burimeve ne klubin shkodran, dita e djeshme ka kaluar teresisht ne kryeqytet, me biseda dhe kontakte me futbollistet, te cilet jane piketuar si kandidate per t?u perfshire ne skuadren kuqeblu.

Leandro, ne pritje te telefonates