Lajmet e fundit

Antonio Markun e frenon menisku, mungon edhe nė Korēė

Antonio Markun e frenon menisku, mungon edhe nė Korēė

Shkon nė dy numri i mungesave tė sigurta nė formacionin e Vllaznisė pėr ndeshjen me Skėnderbeun, ditėn e shtunė. Pas asaj tė mesfushorit Bardulla, pėr shkak kartonėsh, konfirmohet edhe mungesa e mbrojtėsit Marku, por kėtė herė pėr dėmtim. Lojtari nuk luajti as nė ndeshjen e kaluar ndaj Korabit, pikėrisht pėr shkak tė shqetėsimeve qė ka ndjerė nė gjurin e tij tė majtė. Nga sa mėsohet, ai ka bėrė edhe rezonancėn magnetike, nga e cila ėshtė konstatuar njė ēarje e meniskut.

Cungu: Korabi ka vetëm emrin si debutues. Duam fitoren!

Armando Cungu, nė prononcimin e tij pėr mediat, ditėn e sotme, ka bėrė tė ditur se Vllaznia nuk ka pse tė jetė nėn presion. Sipas tij, ajo duhet tė kėrkojė fitoren, sepse i ka mundėsitė pėr ta bėrė njė gjė tė tillė: “Po kalojmė njė moment tė mirė dhe duhet ta shfrytėzojmė kėtė gjė. Unė e konsideroj njė ndeshje tė vėshtirė kėtė me Korabin, por kjo nuk na tremb.

Cungu: Korabi ka vetėm emrin si debutues. Duam fitoren!
EUGENT ZEKA EMĖROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA

EUGENT ZEKA EMĖROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA

Eugent Zeka ėshtė drejtori i ri sportiv i klubit tė futbollit Vllaznia. Ai ėshtė emėruar sot nė kėtė detyrė nga drejtuesit e lartė tė kėtij klubi dhe zė vendin e Armir Grimės qė ka mbajtur kėtė post prej pesė vitesh. Nga sa mėsohet, Grima ditėt e fundit ka paraqitur dorėheqjen nė klub pėr shkak tė angazhimeve tė tij personale por edhe profesionale ngaqė siē dihet ai ėshtė trajner i kombėtares sė futbollit tė femrave.

Iniciativa humane e Vllaznisë: Çdo javë, ndihma për të varfërit

Dy prej futbollistėve tė Vllaznisė, pikėrisht kapiteni Ndriēim Shtubina dhe Alsid Tafili, sot kanė ndėrmarrė njė veprim shumė fisnik. Duke shfrytėzuar faktin qė ishte festa e Kurban Bajramit, ata kanė bėrė kurban. Mishin e kanė dėrguar te shtėpia e tė moshuarve nė Shkodėr, nė mėnyrė qė edhe ata tė gėzojnė njė ditė ndryshe. Njė iniciativė qė e kanė ndėrmarrė nė emėr tė tė gjithė ekipit, futbollistėve dhe stafit teknik. Ekipi nuk ka qenė nė qytetin e vet sė fundi, pėr shkak tė angazhimit nė ndeshjen e radhės, tė luajtur pasditen e sė hėnės, nė Elbasan, ndaj Partizanit, por mėngjesin e sotėm, puna e parė qė kanė bėrė kuqeblutė, ka qenė ndarja e kurbanit.

Iniciativa humane e Vllaznisė: Ēdo javė, ndihma pėr tė varfėrit