Te ndryshme

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

Pavarësisht ngecjes në vend për momentin, procesi i privatimit të klubit të futbollit Vllaznia duket se nuk do të ndalet. Ka qenë kryebashkiakja Voltana Ademi e cila ka dhënë garancinë se brenda këtij viti, ky proces do të ketë marrë rrugë dhe do të kenë nisur procedurat e ankandit të aksioneve.

Ademi: Brenda vitit privatizojmë Vllazninë e futbollit

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT "VLLAZNIA"

Klubi I Futbollit Vllaznia është I detyruar të dalë me këtë deklaratë për shtyp pas ndeshjes së sotme Teuta- Vllaznia, e vlefshme për turin çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, nisur nga arbitrimi I turpshëm I kryesorit Enea Jorgji. Themi I turpshëm sepse ky arbitër vendosi jo vetëm fatin e kësaj ndeshje por edhe atë të kualifikimit. Natyrisht që për ne nuk ishte ndonjë gjë e re me këtë arbitër sepse sidomos në këtë sezon na ka dëmtuar sistematikisht.

DEKLARATËN PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT