Superliga

Cungu: Kur t’i vijnë mendtë Vllaznisë, do të jetë vonë!

“Situata dramatike pas kėsaj humbjeje? Normalisht, nuk ėshtė situatė e mirė. Nė fund tė fundit rezultatet e ndeshjeve tė javėve tė para tė Vllaznisė nuk tė lėnė shumė pėr komente. Kemi bėrė gabime nė fushėn tonė, nė dy ndeshje kemi marrė dy pikė, shumė pak. Nė shtėpi ēdo ekip bėn maksimalen. Ne i kemi marrė pak lehtė kėto gjėra, duke u treguar altruistė. Po nuk djersite, nuk vijnė pikėt nė futboll. Ndeshja e sotme ishte jo e mirė pėr ne. Mė parė kemi dominuar me lojė, porn a ka munguar goli. Nė njė moment tė vetėm ua kemi dhuruar golat kundėrshtarėve. Sot, 45 minutat e para ishin tė mira, me dy raste tė pastra shėnimi, ndėrsa nė pjesėn e dytė shumė keq. Nėse deri dje jemi justfikuar me ekipin e ri, tė papjekur, sot nuk ka vend pėr kėtė. Kemi lojtarė qė duhet tė marrin pėrgjegjėsi mė tepėr. Po tė rrish mbrapa, pa dalė asnjėherė nga zona jonė nė pjesėn e dytė, do tė pėsosh, paksa edhe me ndihmėn e arbitrit. Ekipi ka prodhuar lojė, nė pjesėn e parė sot, por sidomos nė ndeshjet e tjera, por shpėrdoron shumė. Edhe presioni psikologjik po e bėn tė vetėn.

Cungu: Kur t’i vijnė mendtė Vllaznisė, do tė jetė vonė!
Vllaznia barazon me Flamurtarin

Vllaznia barazon me Flamurtarin

Vllaznia nuk ka arritur te shkoje me shume se sa nje barazim perballe Flamurtarit te Vlores. Goli i shpejte i Bushiē ne minuten e 17 eshte barazuar me penallti nga Gocaj ne minuten e 3-te shtese te pjeses se pare nga Gocaj.

Cungu i kënaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi

Trajneri i Vllaznisė, Armando Cungu, ka mbetur mjaft i kėnaqur nga fitorja nė Fier ndaj Lushnjes, edhe pse e pranon se nuk ka vend pėr entuziazėm tė tepruar: “Jam i kėnaqur nga fitorja, por kjo nuk do tė thotė qė bėmė gjithēka e mirė. Mesfusha ėshtė shumė mirė, kemi bėrė afrime cilėsore, por e pranoj qė na mungon njė sulmues goli dhe nuk krijuam shumė raste. Kemi kėrkuar sulmues gjithė verėn, por disa lojtarė na kanė refuzuar ose na kanė dalė fjale. Shkurtaj? Po, ėshtė njė prej lojtarėve qė nuk e pranoi ofertėn tonė dhe ende nuk e di arsyen”.

Cungu i kėnaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi