Lajmet nga Vllaznia

Cungu i kënaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi

Trajneri i Vllaznisė, Armando Cungu, ka mbetur mjaft i kėnaqur nga fitorja nė Fier ndaj Lushnjes, edhe pse e pranon se nuk ka vend pėr entuziazėm tė tepruar: “Jam i kėnaqur nga fitorja, por kjo nuk do tė thotė qė bėmė gjithēka e mirė. Mesfusha ėshtė shumė mirė, kemi bėrė afrime cilėsore, por e pranoj qė na mungon njė sulmues goli dhe nuk krijuam shumė raste. Kemi kėrkuar sulmues gjithė verėn, por disa lojtarė na kanė refuzuar ose na kanė dalė fjale. Shkurtaj? Po, ėshtė njė prej lojtarėve qė nuk e pranoi ofertėn tonė dhe ende nuk e di arsyen”.

Cungu i kėnaqur, por: Na mungon njeriu gol, edhe Shkurtaj na refuzoi