Lajmet nga Vllaznia

Vllaznia, starti i gar?s p?r t\'u harruar

Vllaznia, starti i gar?s p?r t\'u harruar

Askush n? kampin shkodran nuk e kishte menduar nj? nisje t? till? kaq t? keqe. N? dy ndeshjet e para t? kampionatit vet?m nj? pik? e marr? dhe mbi t? gjitha humbje besimi p?r t? ardhmen. Gj?rat ishin parashikuar ndryshe, p?r ta nisur me vrap kampionatin dhe nj?koh?sisht edhe me fitore. Por pas 180 minutash t? luajtura, shija e fitores ende nuk ?sht? provuar nga futbollist?t e Vllaznis?. Humbja me Dinamon ka l?n? nj? shije t? keqe te t? gjith?, futbollist? e trajner?, por mbi t? gjitha te presidenti Fushaj dhe tifoz?ria kuqeblu. I pari ka shpenzuar jo pak p?r t? nd?rtuar nj? skuad?r pretendente dhe n? pamje t? par? t? krijohej p?rshtypje se Vllaznia sivjet do t? ishte n? skuadrat e rangut t? lart

Josa: T? tregojm? se jemi edhe ne

Skuadra e Jos?s dje ka zbritur p?r t? par?n her? gjat? k?saj jave n? fush?n e gjelb?rt t? ?Loro Bori?it?. Gjat? dit?ve t? m?parshme seancat st?rvitore jan? zhvilluar n? fush?n sportive t? Shtojit, kurse afrimi i ndeshjes i ka nxitur kuqeblut? jen? n? fush?n e stadiumit, p?r t?u p?rshtatur me atmosfer?n e s? shtun?s. N? t? v?rtet?, ndeshja ka v?n? n? l?vizje mjedisin shkodran, por dhe vet? skuadr?n, q? do t? synoj?, p?rmes loj?s dhe rezultatit, t? tregoj? se edhe ajo?sht? mes pretendenteve, ?ka e ka n?nvizuar edhe trajneri Josa.

Josa: T? tregojm? se jemi edhe ne
Vllaznia, barazimi nuk k?naq presidentin Fushaj

Vllaznia, barazimi nuk k?naq presidentin Fushaj

Pavar?sisht se shkodran?t e kishin menduar edhe barazimin, presidenti i ekipit donte fitoren. Barazimi i arritur n? Elbasan dit?n e shtun? n? pamje t? par? mund t? konsiderohet pozitiv p?r Vllaznin?, duke qen? se ishte nj? ndeshje n? transfert? dhe p?r m? tep?r ndaj nj? kund?rshtari t? fort?, si? ?sht? ekipi verdheblu. Nuk mendon k?shtu nd?rkoh? njeriu q? ka investuar shum? p?r t? nd?rtuar skuad?r dhe q? pret prej saj vet?m suksese n? fush?n e blert

Admir Teli: Nuk iki nga Vllaznia

Mbrojt?si shkodran, Admir Teli, ka refuzuar ?do hipotez? t? mundshme t? transferimit nga Vllaznia drejt nj? skuadre tjet?r, nd?rsa p?rflitej se gjat? jav?s s? fundit kishte pasur nj? interesim nga skuadra e Elbasanit. Futbollisti ka luajtur pik?risht ndaj ekipit elbasanas n? fundjav? dhe aktivizimi i tij i heq automatikisht mund?sin? e transferimit, megjithat? ai ka dashur t? sqaroj? q? nuk ka nd?r mend t? l?viz? drejt nj? ekipi tjet?r n? Superiore edhe n?se i krijohet mund?sia.

Admir Teli: Nuk iki nga Vllaznia
Elbasani ? Vllaznia 0?0!Barazim i merituar per te dyja skuadrat

Elbasani ? Vllaznia 0?0!Barazim i merituar per te dyja skuadrat

Ndeshja e zhvilluar n? stadiumin Ruzhdi Bizhuta midis skuadrave t? Elbasanit dhe Vllaznis? ka p?rfunduar me rezultatin e bardh? pa gola. Vendasit ishin m? superior? dhe e k?rkuan golin deri n? fund, por nuk arrit?n ta gjenin. Topin e pare e shkelmoi Ilirjan Filja, aktualisht zevendes trajner i skuadres verdhe blu. Fillimi i loj?s ishte i vrullsh?m p?r verdhblut? t? cil?t ishin m? insistues n? loj?n e tyre. N? minut?n e 20-t? kapiteni Julian Ahmataj do t? d?mtohej dhe do t? linte fush?n e loj?s dhe n? vend t? tij do t? futej Gentian Stojku i cili la shum? p?r t? d?shiruar n? loj?n e tij duke shp?rdoruar raste fatale.

Vllaznia: \"Lirohet\" Kraja, shpresa p?r Delainin

Kuqeblut? federojn? edhe nj? lojtar tjet?r, por problemi i Belish?s del m? i madh nga ?far? mendohej. Kuqeblut? gradualisht kan? nisur t? plot?sohen. Esht? fjala p?r numrin e lojtar?ve q? do t? jen? t? gatsh?m p?r t? luajtur q? n? ndeshjen e par? t? kampionatit kund?r Elbasanit. N?se n? fillim t? jav?s ka qen? plot 9 numri i lojtar?ve q? nuk do t? ishin n? gjendje t? luanin p?r probleme t? ndryshme, tashm? ky num?r ?sht? reduktuar dhe madje pritet t? minimizohet n? dit?t n? vijim. K?shtu, problemi i Leandros tashm? ?sht? zgjidhur p?rfundimisht dhe ai do t? jet? i gatsh?m p?r t\'u federuar pa as m? t? voglin problem me shkodran?t.

Vllaznia: \