0

Admir Teli: Nuk iki nga Vllaznia

Admir Teli: Nuk iki nga Vllaznia

Mbrojt?si shkodran, Admir Teli, ka refuzuar ?do hipotez? t? mundshme t? transferimit nga Vllaznia drejt nj? skuadre tjet?r, nd?rsa p?rflitej se gjat? jav?s s? fundit kishte pasur nj? interesim nga skuadra e Elbasanit. Futbollisti ka luajtur pik?risht ndaj ekipit elbasanas n? fundjav? dhe aktivizimi i tij i heq automatikisht mund?sin? e transferimit, megjithat? ai ka dashur t? sqaroj? q? nuk ka nd?r mend t? l?viz? drejt nj? ekipi tjet?r n? Superiore edhe n?se i krijohet mund?sia.

Elbasani ? Vllaznia 0?0!Barazim i merituar per te dyja skuadrat

Ndeshja e zhvilluar n? stadiumin Ruzhdi Bizhuta midis skuadrave t? Elbasanit dhe Vllaznis? ka p?rfunduar me rezultatin e bardh? pa gola. Vendasit ishin m? superior? dhe e k?rkuan golin deri n? fund, por nuk arrit?n ta gjenin. Topin e pare e shkelmoi Ilirjan Filja, aktualisht zevendes trajner i skuadres verdhe blu. Fillimi i loj?s ishte i vrullsh?m p?r verdhblut? t? cil?t ishin m? insistues n? loj?n e tyre. N? minut?n e 20-t? kapiteni Julian Ahmataj do t? d?mtohej dhe do t? linte fush?n e loj?s dhe n? vend t? tij do t? futej Gentian Stojku i cili la shum? p?r t? d?shiruar n? loj?n e tij duke shp?rdoruar raste fatale.

Elbasani ? Vllaznia 0?0!Barazim i merituar per te dyja skuadrat
Vllaznia: \

Vllaznia: \"Lirohet\" Kraja, shpresa p?r Delainin

Kuqeblut? federojn? edhe nj? lojtar tjet?r, por problemi i Belish?s del m? i madh nga ?far? mendohej. Kuqeblut? gradualisht kan? nisur t? plot?sohen. Esht? fjala p?r numrin e lojtar?ve q? do t? jen? t? gatsh?m p?r t? luajtur q? n? ndeshjen e par? t? kampionatit kund?r Elbasanit. N?se n? fillim t? jav?s ka qen? plot 9 numri i lojtar?ve q? nuk do t? ishin n? gjendje t? luanin p?r probleme t? ndryshme, tashm? ky num?r ?sht? reduktuar dhe madje pritet t? minimizohet n? dit?t n? vijim. K?shtu, problemi i Leandros tashm? ?sht? zgjidhur p?rfundimisht dhe ai do t? jet? i gatsh?m p?r t\'u federuar pa as m? t? voglin problem me shkodran?t.

Nj? ?kurban? shkodran p?r Delain, klubi do q? Cani t? shkoj? drejt Vlor

P?r hir t? s? v?rtet?s nuk sht? e nerdhsme. Por meq?n?se pak gj? n? k?t? merkato ?sht? e ndershme edhe mund t?pranohet. P?r t? mb?rritur te Delain n? Shkod?r jan? duke menduar q? n? Vlor? t? shkoj? Cani. T? gjith? mund tapranojbn? por jo futbollisti. ?P?r m?nyr?n se si kan? ardhur pun?t, meq?n?se un? jam konsideruar si pa nevojsh?m p?r skuadr?n time, p?r t? cil?n flasin edhe vet? faktet reale, un? k?koj t? jem I lir? dhe t? vendos vet? p?r fatin tim, pasi p?r hir? ? s? vertet?s edhe ofertat nuk m? mungojn

Nj? ?kurban? shkodran p?r Delain, klubi do q? Cani t? shkoj? drejt Vlor
Firmos Leandro, Fushaj premton nj? sulmues

Firmos Leandro, Fushaj premton nj? sulmues

Ka marr? plot?sisht zgjidhje problemi i brazilianit Leandro dhe ai q? nga dita e djeshme ?sht? zyrtarisht pjes? e Vllaznis?. N? mesdit? ai ka hedhur firm? n? kontrat?n q? i ka afruar presidenti Fushaj dhe gjith?ka ?sht? mbyllur n? m?nyr?n m? t? mir? t? mundshme. Pal?t sigurisht q? jan? shfaqur t? k?naqura me nj?ra tjetr?n dhe shpresohet te nj? bashk?punim i frytsh?m n? sezonin n? vijim.

Fushaj Xhani, marr?veshje p?r Leandron

Zhurma e madhe e krijuar dit?t e fundit n? lidhje me problemin e kontrat?s s? prishur t? Leandros me Partizanin duket se i ka ardhur fundi. Madje, pa qen? nevoja e nj? vendimi t? Federat?s n? lidhje me k?t? ??shtje, i cili, gjithsesi do t? linte t? pak?naqur nj?r?n nga pal?t. Fakti q? pas brazilianit n? k?t? rast q?ndronte klubi \"Vllaznia\", ngaq? d?shiron ta marr? lojtarin p?r sezonin e ri, ka b?r? q? presidenti Valter Fushaj t? nd?rmarr? nism?n p?r arritjen e nj? marr?veshjeje me homologun e tij Albert Xhani. Megjith?se presidenti i kuqebluve nuk ndodhet n? Shqip?ri prej dit?sh, ai ka gjetur rastin ta mbyll? k?t? pun? edhe p?rmes telefonit.

Fushaj Xhani, marr?veshje p?r Leandron