Lajmet e fundit

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë

Nisja shitja e biletave, ndaj Luftëtarit priten shumë tifozë

Që nga mesdita e sotme në Shkodër ka nisur shitja e biletave për ndeshjen Vllaznia-Luftëtari. Njoftimi është bërë në faqen zyrtare të klubit dhe tashmë çdokush që ka dëshirë të jetë prezent në “Loro Boriçi” ditën e shtunë, mund të pajiset me biletën përkatëse. Ajo që konstatohet lehtësisht gjatë këtyre ditëve në kryeqendrën e Veriut është se për takimin e radhës ndaj gjirokastritëve ka më shumë interes nga tifozët shkodranë. Rezultatet pozitive të skuadrës së tyre i kanë bërë ata të besojnë se Vllaznia duhet mbështetur.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar

Armando Cungun nuk e ka kënaqur plotësisht fitorja në Vlorë. Trajneri i Vllaznisë sërish u shpreh me rezerva për skuadrën e tij pas suksesit 1-0 ndaj Flamurtarit. Ai kritikoi lojtarët e tij veçanërisht për lojën në pjesën e parë, ndërsa pranoi se do të dëshironte rikthimin e sulmuesit Tomislav Bushiç në afatin kalimtar të janarit.

Cungu i sinqerte: Fitore pa shije, Bushiçin e pres ne Janar
Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës

Tri të verdha, Alsid Tafili mungon në Kukës

Një nga lojtarët më stabël në formacionin kuqeblu të këtyre 9 javëve të para të kampionatit ka qenë mesfushori Alsid Tafili. Megjithatë, për sfidën e radhës me Kukësin, që do të luhet ditën e diel, ai do t’i mungojë formacionit shkodran. Në ndeshjen e djeshme, me Tiranën, ai është ndëshkuar me karton të verdhë, që ka qenë i treti për të dhe për këtë arsye, në ndeshjen e ardhshme do të jetë i detyruar të mungojë. Kjo do të jetë ndeshja e pare, që trajnerit Cungu do t’i duhet të bëjë planet pa këtë futbollist në qendrën e mesit të fushës.

Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema

Pragndeshja me Teutën po shoqërohet nga lajme përgjithësisht të mira në kampin shkodran, sa i takon kontigjentit të lojtarëve të gatshëm. Prej 4 javësh, mbrojtësi i majtë, Antonio Marku, kishte shfaqur probleme në gjurin e majtë, por duket se tashmë i ka kaluar dhe nuk përjashtohet mundësia që në takimin e radhës ta nisë nga minuta e parë. Sa i takon mesfushorit Bardulla, për të ka ende një dilemë. Në ndeshjen me Laçin u detyrua të largohej nga fusha e lojës, pas një dëmtimi në minutën e 32-të të takimit.

Marku drejt rikuperimit, për Bardullën ka ende dilema

"Loro Boriçi" i mbyllur për një muaj. Nis puna me tapetin

Vetëm 45 ditë pas inagurimit të stadiumit "Loro Boriçi", ka filluar ndërhyrja në tapetin e tij. Federata Shqiptare e Futbollit, është detyruar të bëjë një ndërhyrje të tillë në mënyrë që ta kthejë në parametrat optimalë dhe ta bëjë gati për ndeshjen e rradhës të kombëtares shqiptare, atë që do të luhet më 12 nëntor ndaj Izraelit. Për këtë arsye, prej dy ditësh, punonjësit e terreneve sportive kanë nisur punën në këtë impiant sportiv. Nuk bëhet fjalë për heqje krejtësisht të tapetit aktual dhe vendosjen e një të riu por specialistët përkatës kanë menduar një zgjidhje tjetër për mbledhje bari dhe bashkimin e tij me barin aktual.

Vllaznia e kalon me autokritikë, dy analiza për humbjen në Korçë

Humbja e së shtunës në Korçë, ndaj Skënderbeut, sigurisht që nuk është kaluar lehtë në kampin shkodran. Drejtuesit e klubit, si dhe stafi teknik, më shumë kanë qenë të shqetësuar me lojën e dobët, të zhvilluar në këtë transfertë. Pasditen e djeshme, ekipi kuqeblu ka zhvilluar analizën përkatëse. Vetë klubi e ka konsideruar një analizë të zakonshme, ashtu siç ndodh rregullisht tek ky ekip, në ditën e parë të stërvitjes, pas ndeshjes, dhe kjo ndodh si në rastet kur skuadra fiton, barazon, apo dhe humb.

Vllaznia e kalon me autokritikë, dy analiza për humbjen në Korçë