Lajmet e fundit

EUGENT ZEKA EMĖROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA

EUGENT ZEKA EMĖROHET DREJTOR SPORTIV TEK VLLAZNIA

Eugent Zeka ėshtė drejtori i ri sportiv i klubit tė futbollit Vllaznia. Ai ėshtė emėruar sot nė kėtė detyrė nga drejtuesit e lartė tė kėtij klubi dhe zė vendin e Armir Grimės qė ka mbajtur kėtė post prej pesė vitesh. Nga sa mėsohet, Grima ditėt e fundit ka paraqitur dorėheqjen nė klub pėr shkak tė angazhimeve tė tij personale por edhe profesionale ngaqė siē dihet ai ėshtė trajner i kombėtares sė futbollit tė femrave.

Iniciativa humane e Vllaznisë: Çdo javë, ndihma për të varfërit

Dy prej futbollistėve tė Vllaznisė, pikėrisht kapiteni Ndriēim Shtubina dhe Alsid Tafili, sot kanė ndėrmarrė njė veprim shumė fisnik. Duke shfrytėzuar faktin qė ishte festa e Kurban Bajramit, ata kanė bėrė kurban. Mishin e kanė dėrguar te shtėpia e tė moshuarve nė Shkodėr, nė mėnyrė qė edhe ata tė gėzojnė njė ditė ndryshe. Njė iniciativė qė e kanė ndėrmarrė nė emėr tė tė gjithė ekipit, futbollistėve dhe stafit teknik. Ekipi nuk ka qenė nė qytetin e vet sė fundi, pėr shkak tė angazhimit nė ndeshjen e radhės, tė luajtur pasditen e sė hėnės, nė Elbasan, ndaj Partizanit, por mėngjesin e sotėm, puna e parė qė kanė bėrė kuqeblutė, ka qenė ndarja e kurbanit.

Iniciativa humane e Vllaznisė: Ēdo javė, ndihma pėr tė varfėrit
Trajneri Cungu: Kukėsi kaloi, tani mendjen tek Partizani

Trajneri Cungu: Kukėsi kaloi, tani mendjen tek Partizani

Barazimi nė ndeshjen e parė hapėse tė kampionatit, atė ndaj Kukėsit, ėshtė konsideruar rezultat pozitiv nė kampin shkodran. Natyrisht qė tė gjithė shkodranėt dėshironin fitoren nė kėtė pėrballje, megjithatė trajneri i Vllaznisė Armando Cungu mbetet "me kėmbė nė tokė" e pėr kėtė thotė: "Ndeshjen edhe mund ta kishim fituar sepse na u krijuan dy-tre raste shumė tė volitshme. Por e kam tė qartė se edhe kundėrshtari pati rastet e tij dhe nė kėtė aspekt, duhet tė jemi tė kėnaqur me barazimin. Nė fakt, pikėsynimi im para ndeshjes ishte tė mos humbnim duke ditur edhe forcėn e kundėrshtarit dhe pėr kėtė arsye, i kisha porositur tė mos zhballancoheshin shumė nė fushė.

Miqesorja: Dėmtohet Melunoviē, shėnon i sapoardhuri Mandiē

Miqesorja: Dėmtohet Melunoviē, shėnon i sapoardhuri Mandiē

Ndeshja e sotme miqėsore kundėr ekipit malazez Jedinstvo ėshtė pritur me interes nė kampin shkodran sepse do tė ishte njė pėrballje vėrtetė interesante ngaqė luhej pėrballė njė ekip tė Superligės sė vendit fqinj. Dhe jo vetėm kaq. Malazezėt tashmė duken nė kulmin e formės sė tyre ngaqė e kanė nisur kampionat ndėrsa shkodranėt janė nė fazėn e marrjes sė ngarkesave stėrvitore nė pėrgatitoren qė janė duke zhvilluar nė Berane. Megjithatė takimi ka qenė i pėlqyeshėm pėr tė dy ekipet.

Vllaznia, nesër miqësore me Kamzën në Shkodër

Miqėsorja do tė nisė nė orėn 18:00 dhe pritet tė ndiqet me interes nga njė numėr i konsiderueshėm tifozėsh shkodranė, tė cilėt pas dy blerjeve tė fundit Me interes ėshtė tė shohim se si do t'i rreshtojė nė fushė Bicajn dhe Hoxhėn trajneri Cungu, pasi nė pozicionet ku ata luajnė ka jo pak konkurrencė.

Vllaznia, nesėr miqėsore me Kamzėn nė Shkodėr